Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Kwietniowe mamusie 2011


Madzia86

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

moja Zuzia tez od jakiegoś czasu mocno się ślini, ale pediatra mówiła, że w czwartym miesiącu ruszają ślinianki, więc dziecko może nawet krztusić się śliną, bo tak dużo jej "produkuje", a jeszcze nie potrafi dobrze połykać. Nie jest bardziej marudna niż zwykle, a nawet ostatnio spokojniejsza, bo nie ma upałów, więc to raczej nie ząbki.

Diety jeszcze nie rozszerzamy, bo my cycusiowe.

Edytko, śliczna ta Twoja córeczka.

Kilka fotek mojej córci

Odnośnik do komentarza
Gość kaaarolina

Martynka jeszcze raz dzięki za radę! Mały mi traz śpi od 21 do 5:) dziś mu dodalam kaszki do mleka...zobaczymy co to będzie...kupiłam jakieś duńskie cholerstwo od 4 miesiąca i wybrałam bez smakowe na ten pierwszy raz, były jeszcze jakieś bananowe i inne...kupiłam jeszcze marchewke z ziemniakiem na jutro na obiad i ma pytanie ile dawalas Majce za pierwszym razem?
Co do decyzji to pewnie ze niech Oskar wraca! Tobie będzie lżej i on będzie w końcu szczęśliwy z Wami a prawda jest taka ze dużo traci teraz nie widząc Majki i tak pewnie jej nie pozna:)

Dziewczyny córeczki macie śliczne! Ja tez chciałam mie córkę i ja stric w rożne sukieneczki bo dla chłopców według mnie nie ma fajnych rzeczy a dziewczynki wyglądają jak słodkie małe laleczki:)

Odnośnik do komentarza
Gość Martynka86

Karolinko
Nie ma za co, ciesze sie ze moglam pomoc :)
Jak podawalam jakies danie w porze obiadowej, to za pierwszym razem dostala 4-5 lyzeczek, a na drugi dzien jak widzialam ze nic jej nie jest to pol słoiczka i po godzinie dostawala kaszke i tak przez nastepne 2 dni:)

Teraz dostaje w porze obiadowej TYLKO słoiczek np. warzywnej, natomiast kaszke dopiero przy nastepnej porze jedzenia czyli popoludniu, potem mleko i pzed snem kaszke na noc :)

A co do ubioru Kochana to jak to nie ma, chlopcy maja takie fajne czaderskie ubranka, jakies bojowki do tego koszula pod spód t-shirt i na to jakas bajerancka czapeja, mi sie zawsze podobaly zestawy ubran dla chłopców szczegolnie w H&M :)))

Uciekam spac Kochane, Majeczka zasnela Bobotic Pomógł! :)))
Dobranoc!

Odnośnik do komentarza
Gość kaaarolina

hej!

mały przespal mi cala noc:))) pierwszy raz! od 21 do 6:D co prawda musialam znowu kolo 2 wstac odciadnac mleko z jednej piersi ale dzis albo na wieczor dam mu dwie i do tego mleko z kaszka albo odciagne z obu wieczorem....mam nadzieje ze juz tak bedzie spal ladnie...

Martynka
no niby sa fajne zestawy ale przyjdzie co do czego to jakos nie moge wybrac hehe
dzis dam małemu tego ziemniaka z marchewka, zobaczymy co bedzie. po kaszce jest ok.

Odnośnik do komentarza

Martynko masz rację że żadne pieniądze nie są warte takiej rozłąki :) dobrze że Oskar wraca i będziecie razem... bo nie ma jak szczęśliwa rodzinka w komplecie :P

Karolinkomoże Twój pokarm jest mało treściwy? i Adasiowi nie wystarcza, przecież to facet, musi konkretnie pojeść :)))

Marzenko Twoja mała też śliczna, a ile ma już włosków :))) a moja łysa :)

http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/IjrCr93.jpghttp://lb1f.lilypie.com/IjrCp2.png

http://davf.daisypath.com/HPFOp2.png
http://s2.pierwszezabki.pl/043/043082990.png

Odnośnik do komentarza
Gość kaaarolina

moskala mam to samo:/ moje wlosy sa wszedzie! mam wrazenie ze jak ruszam glowa to mi wypadaja hehe ale czytalam gdzies ze to normalne po ciazy - hormony...to jest podobno tak ze w ciazy te wlosy ktore maja wypasc to nie wypadaja i po ciazy leca te co nie wypadly plus te na ktore przyszedl teraz czas:) torche to skomplikowanie chyba napisalam ale mysle ze wiesz o co chodzi hehe ale najgorsze jest to ze nic z tym nie da sie zrobic, u mnie jest gorzej bo jeszcze karmie:/ zaczelam jesc witaminy ale tez nic to nie pomaga, chyba trzeba przeczekac.

edytka moze masz racje, moze mały sie nie najadal, jednak zaczne mu rozszerzac diete, przeciez go nie otruje a cyca nadal bedzie ciagnął, mam wrazenie ze pajączek sie robi...

aaaa moskala Szymek to naprawde chłop jak dąb:D ja mojemu kupuje spodenki na 68 ale gora jeszcze na 62 - tak smiesznie hehe moze bedzie wysoki po dziadku:)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

z tymi włosami to prawda, jak napisała Karolina. Na to nic nie pomoże, samo przejdzie. Fryzjerka podpowiedziała mi, że można brać o ile dobrze pamiętam witaminy A i E, ale wiadomo, że jak ktoś karmi, to trzeba uważać (żeby dzidzi z witaminkami nie przedobrzyć). Mi też zaczęły włosy wychodzić, ale jeszcze nie w strasznych ilościach, tylko troszkę więcej niż przed ciążą.

Zuzia faktycznie ma długie i gęste włoski. Niedługo będę musiała jej jakieś spineczki kupić, albo grzywkę podciąć bo jej do oczu zaczyna wchodzić.

Odnośnik do komentarza

Martynka Super, że Twój O wraca wcześniej, ja też nie dałabym rady tak długo wytrzymać.
Moskala Mi włosy lecą na potęgę, są dosłownie wszędzie, nawet w majtkach Zosi:Oczko: ale pamiętam, że po pierwszej ciąży też mi tak wypadały i skończyło się koło 8 miesiąca.
Marzenka Śliczna córeczka:36_1_11:
Edytka Niby nie ma czegoś takiego jak mało treściwy pokarm, tylko czasem dziecko ma zbyt duży apetyt. Jestem wrażliwa na tym punkcie, bo jak urodziłam Zosię i tylko zapłakała to moja mama wmawiała mi, że mam mało treściwy pokarm...doprowadzało mnie to do szału, bo dziecko nie zawsze płacze tylko jak jest głodne i dobrze, że mojej mamy nie słuchałam bo pewnie w stresie zaczęłabym dokarmiać (to było tuż po porodzie)to tyle:Oczko:
U mnie nocka dzisiaj w miarę, Zosia spi bez smoczka, i nie przebudza się wcale:36_1_11: oby tak dalej, a Dominika, poszła spać o 20 wstała na mleko o 24 wypiła konkretnie i o 2.30 znowu się obudziła, wzięła pierś do buzi dwa razy ciumknęła i dalej spała, później o 4.30 znowy na chwilę wzięła pierś i zasnęła i spała do 9.00 i bądź tu mądry, smoczkiem nie da się oszukać, koniecznie musi sie przytulić, dzisiaj musimy zrobić taki tik, że mąż do niej wstanie, da smoka przytuli i zobaczymy, bo głodna to ona nie jest tylko mnie wyczuwa i od razu pierś jej się marzy...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sio4pypf2dp4m.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhmce321ajs.pnghttp://s8.suwaczek.com/20071006560120.png

Odnośnik do komentarza
Gość Martynka86

HEJ HEJ !"

Moskala
Ja uzywam BELISSY od 2 miesiecy i widze znaczna poprawe, włosy wypadaja mi ale juz nie tak jak wczensiej:)

Marzenka
Sliczna Zuzanka :))

U nas dzisiaj w miare, Majka przebudza sie po 3 daje jej pic, smoczka i dalej spi potem po 4 i po 5 ale za kazdym razem daje jej smoczek, po 5 daje jej mleko i spimy do 9:30, natomiast Majeczka popoludniami walczy ze snem, dzisiaj nie spala 5 h, dopiero teraz padla nawet usypiac nie trzeba bylo :)
A ja opycham sie pizzą bo nie jadlam nic caly dzien :)

Odnośnik do komentarza

marzen@
Hej,

moja Zuzia tez od jakiegoś czasu mocno się ślini, ale pediatra mówiła, że w czwartym miesiącu ruszają ślinianki, więc dziecko może nawet krztusić się śliną, bo tak dużo jej "produkuje", a jeszcze nie potrafi dobrze połykać. Nie jest bardziej marudna niż zwykle, a nawet ostatnio spokojniejsza, bo nie ma upałów, więc to raczej nie ząbki.

Diety jeszcze nie rozszerzamy, bo my cycusiowe.

Edytko, śliczna ta Twoja córeczka.

Kilka fotek mojej córci

Moja córcia też bardziej się ślini niż zwykle. Dwa dni temu byliśmy na szczepieniu i pediatra powiedział dokładnie to samo.
Czy dobrze widzę? Używacie pieluszek wielorazowych? Jak to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Gość kaaarolina

lotnik nie uzywamy pieluch wielorazowych, no chyba ze nie wiem a ktoras z dziewczyn jednak uzywa:) powiem szczerze ze mi nie chcialoby sie z tym bawic:)

za szybko sie cieszylam ta przespana nocka bo dzis pobudka po 4:) ale mysle ze to dlatego ze Mały przyzwyczaja sie do kaszki...cos dzis za bardzo cisną kupe ale i tak jest dobrze bo odeszlo nam jedno karmienie kolo 2:) dzis dam mu ziemniaka z mm na obiadek, zobaczymy co to bedzie...nie mam cierpliwosci do tej marchewki ze sloiczka bo wszystko jest w niej umazane a wiadomo jak marchewka sie dopiera:/

i jednak postanowilam mu gotowac, sloiczki bede mu podawac jak np nie bede miala mozliwosci ugotowania czegos.

Odnośnik do komentarza
Gość Martynka86

Hej Kochane

No mnie Majka zalatwila dzis na AMEN, obudzila sie o 3 i prawie do 5 nad ranem nie spala,a jak mowilam jej "idz spac" to patrzyla sie na mnie, smiala i gadała, nogi w górze i sie bawi ehh jestem nieprzytomna, jak zasnela po 5 to wstala po 7, mam nadzieje jednak ze dzis bedzie lepiej:)

Kupilysmy O. bilet, wraca 14.08 :D

Ide poskubać solbie troche slonecznika, bo Majka zasnela niedawno... :)

Odnośnik do komentarza

lotnik

Czy dobrze widzę? Używacie pieluszek wielorazowych? Jak to się sprawdza?

Tak, używamy wielorazówek. Sprawdzają się super, nie mamy problemów z odparzeniami, pupcia jest ładna i gładka i nie muszę używać masy kremów przeciw odparzeniom, choć moja córcia ma delikatną i suchą skórę.

Karolinko faktycznie nie ma czegoś jak takiego mniej treściwy pokarm. To, że w nocy jest on bardziej "tłusty" to jest rzecz normalna i każda mama tak ma. Pokarm zmienia się nawet w trakcie każdego karmienia (najpierw leci bardziej wodnisty, takie picie, a później konkretniejszy), a co dopiero w trakcie dnia, czy całego okresu laktacji. mam nadzieję, że troszkę pojaśniłam.

Dzisiaj u nas duszno strasznie :hot:, więc Zuzia standardowo bardziej marudna. W nocy dała pospać :36_2_25: to znaczy obudziła się tylko raz i wstała koło szóstej, czyli normalka.

Odnośnik do komentarza
Gość kaaarolina

Hej!
Ugotowalam dziś tego ziemniaczka i wymieszalam z mm, mały zajadal aż mu się uszy trzesly i gadal do łyżki:) u nas tez ciepło było i ADas koncertował...ale jak....masakra po prostu, nie chciał spać w dzień przez ten upał i marudzil nic mu się nie podobało i najchętniej wisiałby na cycu, teraz śpi wymeczony biedaczek i ja powoli idę spać bo może o 4 będę miała pobudke...

Martynka nie zazdroszczę:) wiem jak to jest, Adas zazwyczaj tak się zachowuje nad ranem i ja oczywiście muszę z nim na wpół przytomna gadać bo jak nie to jest niezadowolony:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...