Skocz do zawartości
Forum

Grudzień 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakis czas temu codziennie szklanke melisy piłam..pomagała... tzn. pilam pół szklanki ok 15:00 i pół przed snem. Teraz jakoś sprawia mi przyjemność jak Fifi się wierci więc nie chce go zbytnio uspokajać melisą..... zreszta chyba za dlugo ją piłam bo ostatnio nic nie pomagała....

A teraz a propo swędzenia... tzw.drożdżaków... podobno po skończonej kuracji ich zwalczania powinno się zastowosac jakąś diete inaczej wróci po miesiącu...slyszałyście o tym ?
Dieta na candidę
Jest to dieta bezcukrowa (grzyb odrzywia się cukrami które się rozkładają w
naszym ciele... i to każdy grzyb), bez drożdżowa....

Żeby nie przepisywać wszystkiego znajdę jutro kartkę i zrobię skan...
ja przy okazji odrobaczania i odgrzybiania całej rodziny ją stosowałam i przy
zastosowaniu farmakologii wybija grzyba i nie ma nawrotów...

wiadomo w ciąży nie możecie całkowicie zrezygnować np. ze słodkich owoców ale
odstawienie cukru, drożdżówek i czekolady na 28 dni przyniesie ogromne efekty...

to znalazłam na innym forum... ale pierwsze słysze a nie raz miałam drożdżaki..moja mama tak samo... i jakoś lekarze o takiej diecie nie wspominali... no a kakt...ostatnio sporo czekolady jadam.....

Odnośnik do komentarza

sabina2605
co do pościeli to tez się pochwalę, ja mam safari.teraz szukam bordu w tym samym temacie bo meble tez są ze zwierzątkami z safari, ale ani na allegro, ani nigdzie nie mogę kupić :36_2_21: juz nie wiem gdzie szukać.

a może zobacz w sklepie material i zanieś do krawcowej to ci uszyje na wymiar taki jaką masz pościel... chyba że masz kogoś znajomego z maszyną.

ja kupuje tą jedna pościel reszte sama szyje (to znaczy zlece to mamie)

Odnośnik do komentarza

co tydzień czytam co ciekawego piszą o tygodniach ciąży

no i w 35 tygodniu jest że:
"W ostatnich tygodniach ciąży powinno się wykonać wymaz z pochwy i sprawdzić, czy nie ma zakażenia chorobotwórczymi bakteriami lub drożdżakami. Będzie jeszcze szansa wyleczyć je przed porodem. Nie wszystkie infekcje przebiegają z wyraźnymi objawami, trzeba to sprawdzić. Dziecko będzie przeciskać się kanałem rodnym i w razie infekcji pochwy mogłoby zostać zakażone."
dobrze że za tydzień ide do ginka

Odnośnik do komentarza

Kilka godzin mnie nie było, a tyle napisałyście!! Więc po kolei:

renka32
Któras wz was robiła zapiekanki z serem a jak własnie robiłam hod dogi!!! mniam mniam

Właśnie się zastanawiałam na co mam ochotę na kolację i dopiero jak to przeczytałam to wiedziałam, ze na parówki lub właśnie hot-dogi :) Ale niestety - to dopiero jutro, bo nie mam w domu parówek :(

maczetka
mi juz rennie nie pomaga :( zgage mam od poczatku ciazy. ostatnio pozwoliłam sobie na tabletke ranigastu bo nie dawałam rady, nie moge sie doczekac az sie to skonczy bo nic nie pomaga...

Wczoraj pierwszy raz w życiu miałam zgagę. Wzięłam renni, ale jakoś nie pomogło :(

sabina2605

Dziwnie, bo zapytałam potem połozną w szkole rodzenia o coś na bezsenności bóle nóg i bez wahania poradzila mi magnez z wit. B6 i odkąd biorę jest nieco lepiej, a 2 ostanie noce przespałam niemal w całości, wspaniałe uczucie!!!!

Mi ostatnio lekarka też zaleciła magnez z wit B6 na skurcze nóg, i przez jakiś czas działało, ale i tak dziś mnie rano znów złapał, do teraz czuję ból w nodze jakbym miała zakwas :(

aina83
Dziewczyny mam pytanie czy u Was płaci się za porody rodzinne? Jeżeli tak to ile. Ja dzis dzwoniłam na swoją porodówkę i za sam poród trzeba zapłacic 20 zł, ale do tego wymagana jest wpłata 80 zł darowizny (śmieszne, bo to niby darowizna, a jest obowiązkowa). W sumie 100 zł

U mnie płaci się 100 zł, a 200 zł z wykorzystaniem wanny, żadnych zaświadczeń o szkole rodzenia nie trzeba.

Miłego wieczoru, ja teraz oglądam mój ulubiony program You Can Dance

Odnośnik do komentarza

Ewelinka
tinka_20
Littlemum globulki to NATAMYCYNA, a teraz to mnie zaskoczylas, ze twoj lekarz zabronil.

Tinka ja bralam Natamacyna dwa razy w trakcie ciazy, ale niestety nie za bardzo na mnie dzialala, Clotrimazolum tez bralam, oba leki sa bezpieczne. A najbardziej mi pomogl Gyno Femidazol (jakos tak to sie nazywalo)

kurcze mialam te guno cos tam...ale wczoraj robilam porzadki i wyrzucilam ;p

Odnośnik do komentarza

Ale znowu od popołudnia napisałyście dużo...
Co do maści clortimazolum to słyszałam i czytałam w jednej z gazet, że nie powinno jej się w ciąży stosować. Ale czy to prawda to nie wiem. Chyba nie ryzykowałabym i lepiej wzięła to, co lekarz przepisał.

W szpitalu, w którym będę rodzić za nic się nie płaci-nawet za znieczulenie. W moim mieście za poród rodzinny płaci się 150 zł i dodatkowo z tego co wiem 400zł za znieczulenie. Zupełnie nie rozumiem takich opłat, tym bardziej, że jest ponoć ustawa, wg której opłaty są bezprawne.

NuSiAA piszesz o tym wymazie na paciorkowca. Mi lekarz powiedział żeby lepiej to zrobić. Posłuchałam go i wyniki mam ok. Teraz w szpitalu w razie czego nikt mi nie powie, ze moje dziecko złapało zapalenie płuc, bo ja przyszłam chora do szpitala:)

No a teraz najważniejsze! Właśnie wróciliśmy z ostatniego usg! Nasza Malutka ułożona jest główką do dołu i wszystko jest w porządku. Na usg za dużo już nie było widać, ale lekarz zmierzył kosteczki, brzuszek, główkę, no i okazało się, że nasza Malutka waży już teraz ....3530,4g! No to noszę w sobie kawał baby! Szyjka jest miękka, rozwarcia żadnego nie ma. Pan doktor powiedział, że wygląda na to, że nie mam co się nastawiać na lekki, łatwy poród i kolejny raz potwierdził, że raczej nastawiać się na cesarkę, choć na pewno jeszcze w szpitalu przed porodem będą robić usg. Wizyta kolejna - o ile nie urodzę wcześniej 26 listopada:) Tak naprawdę powiedział mi, ze jutro moja ciąża oficjalnie jest donoszona i w każdej chwili mogę rodzić.... Wiek ciązowy wg usg to 39t2d:)
No i od ostatniej wizyty schudłam 1 kg:)

To chyba dobrze, ze nie mam 1 parę ciuszków w rozmiarze 56:)

I znowu nie chce mi się spać.....

http://szafka.pl/profil/asik28

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1139416

http://www.suwaczek.pl/cache/b9eff79494.png

http://www.suwaczek.pl/cache/05ecdbee75.png

Odnośnik do komentarza

NuSiAaa
a to widze dobrze ma twoj mezulek.... ze o tej porze chce ci sie jeszcze z domu wychodzic :D

Nusiu, to wyjątkowo, bo ja dziś auto mu zabrałam, żeby różne sprawy pozałatwiać. A zresztą ostatnio i tak nie mogę spać za bardzo, więc w sumie wszystko jedno ;)

asik28

W szpitalu, w którym będę rodzić za nic się nie płaci-nawet za znieczulenie. W moim mieście za poród rodzinny płaci się 150 zł i dodatkowo z tego co wiem 400zł za znieczulenie. Zupełnie nie rozumiem takich opłat, tym bardziej, że jest ponoć ustawa, wg której opłaty są bezprawne.

Asik, fajnie, że u Ciebie wszystko bezpłatne, u mnie znieczulenie na szczęście też, ale nie ma gwarancji, że się je dostanie - zależy czy akurat będzie wolny anestezjolog :( No i gratuluję takiego "małego" skarba :36_2_25: Dobrze, że wszystko w porządku, tylko gorzej, że z porodem może być ciężko :( Ale będziemy trzymały kciuki, w końcu będziesz jedną z pierwszych z naszego grona :D

Ewelinka

Mam jutro wieczorkiem wizyte u gina, boje sie co uslysze, mam jakies dziwne przeczucie, ze rozwarcie juz mam, cos mnie tam tak kluje w srodku od jakiegos czasu:what:

Ewelinka, daj jutro znać jak po wizycie!! Ja idę w poniedziałek, ale na razie jeszcze nie czuję, żeby to miało być tak "już". Pewnie spokojnie donoszę do grudnia :)

Odnośnik do komentarza

Ewelinka
Wow Asik to niezla "Malutka":noooo:

Mam jutro wieczorkiem wizyte u gina, boje sie co uslysze, mam jakies dziwne przeczucie, ze rozwarcie juz mam, cos mnie tam tak kluje w srodku od jakiegos czasu:what:

No to prawda...wcale nie jest taka malutka....sama się zdziwiłam,że aż tyle waży:) Ja ważyłam tyle co ona, ale urodziłam się dwa tygodnie po terminie:)
Nie martw się jutrzejszą wizytą. Wszystko będzie dobrze:)

Idę zrobić sobie herbatkę, bo chyba znowu zapowiada się u mnie dłuuugi wieczór:)

http://szafka.pl/profil/asik28

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1139416

http://www.suwaczek.pl/cache/b9eff79494.png

http://www.suwaczek.pl/cache/05ecdbee75.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...