Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Współczuję bolesnych przeżyć z cycusiami :( Dziewczyny wszystko napisały, więc pozostaje mi tylko trzymać kciuki za szybki powrót do pełni zdrowia i radości karmienia.

U nas ostatnio na spokojnie z cyckiem. W nocy jak się przebudzi to udaje się utulić bez cycusia (co jeszcze niedawno, przy okazji pełni :P, było niemożliwe), a potem rano, przed południem i wieczorem. Chociaż kilka dni temu zdarzyło się, że miałam inne godziny pracy niż zwykle, leciałam do domu, żeby po 14 zaserwować cyca, a okazało się, że spała, a po wstaniu się nie domagała, więc się nie narzucałam i wytrzymała bez problemu (a mamie cycki wzbierały :P). Wydaje mi się że mojej Uli cycuś, zwłaszcza ten południowy to takie raczej przytulenie się do mamusi i niedługo z niego zrezygnujemy. Ale rano i wieczorem to pożywna przekąska i na razie nie widzę perspektyw na zakończenie karmienia. Zresztą nieśpieszno mi (chociaż mam jakieś straszne parcie na kolejne dziecko a nie wiem czy dam radę ciążyć i karmić :P )

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Jadzik ja to sobię tak tłumaczę, że Filip chłopak - nie pieściocha więc wieczność cyca mamy nie będzie ssał - duży chłop i się wstydził jeść:):):)

A poważnie to i ja byłam już zmęczona i sensu karmieniem piersią nie widziałam chciałam zakończyć już to i zęby Filipa mi w tym pomogły - 3razy mnie użepolił tak, że krew mi sikała i się zbuntowałam - powiedziałam koniec tylko w nocy dostawał 2 razy ale to i tak jakby na śpiocha to nie w głowie mu gryzienie było...od tygodnia już nawet w nocy nie dostaje ale butla jest w zamian.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59936.png

Odnośnik do komentarza

Iwa- ja jak siądę, to młoda też mnie dopada, człowiek odpocząć nie może :Szok: Ale tak jest od kiedy idą jej zęby, wcześniej mi tak nie robiła... Lubi też włożyć rękę do dekoltu i pomacać cyce, jeśli nie może pocyckać.

Asiula-
a używacie smoka w nocy? U nas ten problem, ze mała jest bezsmoczkowa i nie da się jej niekiedy tylko zagłaskać... Karmić w ciąży to jeszcze, ale karmić dwójkę, to dopiero wyzwanie:Oczko:

Agunia- a myślałaś wcześniej żeby odstawić? Czy chciałaś długo karmić? Jak to u was było ? ::):

Dzisiaj przy wieczornym zasypianiu nie opróżniła nawet jedego cyca, tak szybko padła ::): Ale wcześniej zjadał całą michę kaszki kukurydzianej z gruszką. Zazwyczaj je każdego cyca po pięć razy, potem jeszcze jakiś czas sie przewala zanim zaśnie.

Odnośnik do komentarza

jadzik
... Lubi też włożyć rękę do dekoltu i pomacać cyce, jeśli nie może pocyckać.

U mnie to samo się zaczęło ostatnio. W szczególności tak robi jak ją karmię łyżeczką :whoot:

Iskra, jak pisałaś o tym gryzieniu to mi aż ciary po plecach przechodziły :(

U mnie też dziecko bezsmoczkowe więc nie wiem jak będzie w nocy bez cycka bo ona jest tez bezbutelkowa. Co ja jej dam...z kubeczka?

Odnośnik do komentarza

Jadzik, zacznę chyba próbować z DOIDY, ale za jakiś czas. Jeszcze za wcześnie. Bo z normalnego kubeczka pije. Nie wiem tylko kiedy dziecko będzie się tak najadało, że w nocy nie będzie potrzebowała mleka i będę mogła dać wodę. Bo ja jeszcze mam ten problem, żeby mm nie dawać.

Odnośnik do komentarza

Moja bratanica mając z ok 8 m-cy odrzuciła całkowicie mm i lekarka przepisała im jakieś na receptę bo jak takie dziecko bez mleka a przyszedł do nich na prywtną wizytę ordynator noworodków powiedzialaby nie wykupowali bo to bez sensu skoro ona nie chce to nie przecież wapń jest też w innych pokarmach,że im dziecko starsze to powinniśmy porcje mleka zmniejszać i jak np ona nie chciała to po co na siłę jej dawać.

Odnośnik do komentarza

Iskra, według najnowszych badan wapń z mleka krowiego jest praktycznie niewchłanialny przez ludzki organizm. Moje dziecko nie będzie dostawało mleka krowiego ani mm jak odstawię pierś. Jedynie niektóre przetwory z mleka. Zgadzam się z tym co Iwa napisała.

Odnośnik do komentarza

Ja planowałam pierwotnie szybko dawać Uli krowie mleko, ok.1 r.ż., ale jak poczytałam trochę o tym mleku to zrezygnowałam i tak jak Ty Curry, przetwory mleczne, typu jogurt naturalny, a mleko tylko jako ewentualnie dodatek np. do naleśników itp. Sama też poważnie ograniczyłam spożycie mleka, choć bardzo lubię generalnie.

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Jadzik, tak, Ula smoczkowa. Myślałam nad zabraniem już tego smoczka, ale jeszcze nie potrafię. Czasami próbuję ją utulić bez smoczka, mówię do niej, przytulam, całuję, zabawiam i nic, a jak tylko zobaczy smoczek to otwiera dzióbka i szybciutko się uspokaja. No oczywiście czasami w nocy, gdy "zamani" jej się cycek to nie ma mowy o tym by wzięła smoczek i gdy go jej podsuwam to jest jeszcze większa histeria :36_11_1:

A z tym karmieniem dwójki dzieci w różnym wieku to słyszałam i zastanawiałam się jak cyce sobie z tym radzą. Bo przecież niby mleko, jego skład dostosowuje się do wieku i potrzeb maluszka, a co jak wiek jest diametralnie różny?? Myślę, że i ciąża i karmienie to bardzo duże obciążenie dla organizmu. Wtedy bardzo bym musiała uważać na dietę, żeby się nie wyniszczyć. Chyba bez wizyty u jakiegoś dietetyka by się nie obeszło.

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Asiula, ooo to cieszę się, że mamy podobnie :) Ja też ograniczyłam spożycie mleka, właściwie tylko je jem jak jest dodatkiem do innego dania i to też bardzo rzadko. Ale szczerze mówiąc przestałam mieć problemy jelitowe od tego czasu. Podejrzewali u mnie zespół jelita wrażliwego, a po odstawieniu mleka dziwnym trafem objawy zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki....

Odnośnik do komentarza

A moja wykazuje póki co objawy alergii na przetwory mleczne (krowiego to jej sie nie odważyłabym podać, zresztą w ciąży miałam plan, ze jeśli kp nie wypali lub wrócę do pracy i nie uda mi sie tego z kp połączyć to i tak będę mm do 3 rż dawać). Także zostaje cycek z mlecznych na razie, bo nie zamierzam go zamieniać na nutramigen, a serki i jogurty odpadają.

Odnośnik do komentarza

A co powiecie na karmienie mlekiem 3,2% z kartonu 10 tygodniowego niemowlaka?

marzen@ witam w gronie malych alergikow! MOj M. tez skazowiec ;/ niestety z tego co widze to uczula go nie tylko mleko krowie, wiekszosc przetworow mlecznych ale tez niektore warzywa i owoce np. mailny. A ma juz rok.... chociaz teraz jest duzo lepiej niz na poczatku bo czasem zjem czekolade, czy cos co ma w skladzie mleko i widze ze nie wysypie go tak jak jeszcze kilka miesiecy temu. mam nadzieje ze z tego wyrosnie...

ja kilka tygodni temu podalam mlodemu bebilon pepti coby zobaczyc czy go oby nie uczuli (bo tak z nim czasem bywa) i powiem wam, ze zapach mleka - masakra! mialam takie wyrzuty ze go tym smrodkiem karmie ponoc nutramigen jeszcze bardziej smierdzi :(

Bank kobiecego mleka - super rzecz! Mysle, ze jakby jeszcze zrobic mega kampanie na rzecz karmienia piersia to BY wiecej matek karmic chialo! Wyobrazcie sobie ze moj pediatra, jak sie okazalo ze Mikos ma uczulenie to zaproponowal mi odstawienie dziecka i podanie nutry bo to dla dziecka bedzie lepsze ;O

http://www.suwaczek.pl/cache/9350c56d70.png

Odnośnik do komentarza

No to pediatra super, eh... Nie słyszał, że kp najlepsze dla alergików??
Asiek ja tez mam nadzieję, że młoda wyrośnie. Ja mam tak, że jak raz na dwa-trzy dni napije sie kawy z odrobina mleka, albo zjem jakis jogurt to nic się raczej nie dzieje, ale jak większe ilości to od razu coś nie tak (szczególnie mleko). Jogurt uczulił mlodą, ale małe ilości cieleciny raz na jakiś czas przechodzą, choc jeszcze trzy m-ce temu uczuliło.
Co do owoców, to całe lato przecierpiałam, bo jak zjadlam cos surowego, albo maliny czy truskawki to od razu odparzenia mlodej sie pojawiały i śluz. A teraz ona je maliny i truskawki i nic sie nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...