Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

lilia19
Witam wszystkich!
Jestem mamą miesięcznej Lili.Mam straszny problem z prawą piersią, w sumie od samego początku. Już w szpitalu mi pękła i polała się krew, ale się nie poddałam - zaczęłam ściągać laktatorem, po jakiś dwóch tygodniach zaczęłam dawać małej pierś i wytrzymałam dwa dni i z bólu myślałam ze wyskoczę przez okno! Więc znowu zaczęłam odciągać z tej piersi. Teraz znowu postanowiłam podawać małej tą pierś i po karmieniu cały czas robi mi się bolesna biała pręga (pasek) na sutku. I już po paru karmieniach ból robi się nie do wytrzymania. Na dodatek w tej piersi sutek po karmieniu dziwnie puchnie i pojawia się lekki dziwny ból.

Błagam POMOCY bo już nie wiem co robić:(
Cały czas smaruję brodawki i sutki Bepanthenem.
Lila może masz zatkany kanalik mleczny u mnie tak było.Pierś bardzo bolała i jakby coś tam pulsowalo w środku. A na sutku byly biale kropeczki jakby zaschniętego mleka,to świadczy o niedrożności kanalika.
Mi też przystawianie sprawialo ogromny ból, mi pomogła kapsuta rozgnieciona i włożona w biustonosz. Jeśli będzie gorączka to koniecznie do lekarza.
Trzymam kciuki aby przeszło.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63498.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63499.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Chcę poinformować iż od dnia 15 marca (3dni przed roczkiem) skończyła się moja rola cycusiowej mamy! Chciałam już to zakończyć i Filip też nie protestował więc oboje jesteśmy zadowoleni. Teraz jak widzi cyca to się tak noskiem i czołem przytula zamyka oczy i tak jakby wąchał przez kilka sekund potem się odrywa śmieje się tak fajnie i ucieka dalej do zabawy...!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59936.png

Odnośnik do komentarza

Lila, Marzena dobrze mówi. Zmień pozycję. Przystawiaj dziecko najlepiej spod pachy, wietrz, smaruj mlekiem, odciągaj. Czy w piersi są twarde grudki?

Iskra, super! Poszło w miarę bezboleśnie :))

Gocha, trudno, niech histeryzuje. Nie może przecież szantażować płaczem, jeśli matka chce odstawić dziecko.

Odnośnik do komentarza

Iskra- zostań, zostań, miło nam będzie ::): Ja jestem w szoku jak dzieci potrafią być rózne. Moja, teraz prawie 17 mc pannica, nie wyobraża sobie świata bez cyca przed snem i nie tylko. A Twój Filipek tak bezboelśnie i szybko się z nim pożegnał ::):

Odnośnik do komentarza

Margeritka
gdzies tam wyczytałam, że dziecko, jeśli wprowadza się stałe, to powinno miec cycka tylko 3 razy dziennie, 3 razy to ja karmię do 9 rano...

Jeśli dziecku wprowadza sie stałe to na początku dostaje tylko 1 stały posiłek, wiec jadłoby tylko 4 razy dziennie, co oznacza, że byłoby głodzone :D Margeritka, weź spal te wszystkie "mondre" poradniki, a bedziesz spokojniejsza :wink:

Odnośnik do komentarza

Margeritka, a ja też dużo cyckuję i wstępnie planowałam zacząć powolutku odstawiać jak skończy rok. Tylko jakoś nie mam pojęcia jak się za to zabrać ;) Ale spoko, zobaczę ile razy będzie jadła w lipcu ;) Na razie powoli czasem uczę zasypiać bez cycka. I czasem wychodzi a czasem nie, ale się nie spinam :)

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem już zneczona,moja ma 17 m-cy a ona jak od Margeritki Ola,już nieraz mnie szlak trafia wystarczy że siądę i ona już do cycka,nie chciała bym jej całkowicie oduczać ale bym chciała aby jadła więcej stałych a teraz stałe dziubie a cycem dopycha ach.

Odnośnik do komentarza

To zawsze jest dylemat kiedy jest najlepszy czas na odstawienie, jeśli dziecko samo się nie odstawi. No ale nie ma idealnych rozwiązań. Najważniejsze by się dobrze czuć ze swoją decyzją i żeby dziecko nie ucierpiało.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...