Skocz do zawartości
Forum

Poroniłam, ale będę się starać znowu


Rekomendowane odpowiedzi

dzieki tym waszym wpisom zaczynam wszystko jakas laczyc, kojarzyc.. Jak spotkalismy sie z nasza ginekolog po pierwszej stracie, to ona dala nam wytyczne ze przy nastepnej ciazy bedziemy robic usg od 18 do 28 tc co 2 tygodnie a takze zeby brac aspiryne codziennie..., ale nie widzialam od ktorego tyg to wprowadzic... Teraz czytam cos na forum o zespole antyfosfolipidowym i przy tym wlasnie trzeba brac aspiryne i heparyne.. no ale nie mialam nigdy nic klicznie stwierdzone.. (byla to tylko taka wolna sugestia od p ginekolog) ..

Wkurza mnie ze tutaj takie gdybanie jest w Anglii, kobieta jest zdana sama na siebie z szukaniem..
Chce isc do polskiego ginekologa, bo zastanawiam sie czy np on ma w mocy przepisanie jakichs lekow na podtrzymanie ciazy tutaj w anglii jak nastepnym razem sie uda.. Czytalam tez ze tutaj Duphaston wycofali z uzytku w 2008 roku.. i wogole sie takich rzeczy nie stosuje.. no ale jesli by tak bylo to mam tak do konca zycia cos takiego przezywac, az nie zwariuje... :/:/:/ Czuje taka niemoc

Hania

10/02/2012 ... <3 <3 najpiękniejsza w naszych snach i marzeniach... śpij słodko kochanie, kiedyś się spotkamy :*:*:* <3<br /> Aniolek [*] 06/08/2012
to, że mam Ciebie obok wynagradza mi każd
Odnośnik do komentarza

mieszkamy w Manchesterze, jest tutaj tzw "Zielona Przychodnia" i przyjmuje kilku ginekologow.. opinie maja okropna.. glownie ze naciagaja, ale mysle ze moze mieli by mozliwosc przepisania jakichs lekow wspomagajacych ?? czego angielscy lekarze by nie zrobili.. Czytalam na innym forum ze nawet po 3 i wiecej poronieniach to i tak tylko robia badania przed, caly wachlarz, ale jak przyjdzie co do czego i kobieta jest w ciazy ponownie to i tak nic nie podaja.... stad nagle ta polska przychodnia jest dla mnie jak swiatelko w tunelu..

Hania

10/02/2012 ... <3 <3 najpiękniejsza w naszych snach i marzeniach... śpij słodko kochanie, kiedyś się spotkamy :*:*:* <3<br /> Aniolek [*] 06/08/2012
to, że mam Ciebie obok wynagradza mi każd
Odnośnik do komentarza

Kiki, jest troche w tym logiki, ze Oni kochana nie przepisuja tych lekow podtrzymajacych. A wiesz dlaczego? bo glownie przyczyna pronienia jest wada genetyczna dzidzusia, I o ile taki lek owszem bedzie dzialac bo bedzie podtrzymywac ciaze to i tak dojdzie do poronienia tylko z kilku albo kilkutygodniowym opoznieniem. Osobiscie uwazam, zebys lepiej wykonala wszystkie mozliwe badania nim cos Ci przepisza. Bo to tak troche bedzie wygladc ,ze sie leczysz ale w sumie nie wiadomo na co? Wiec idz do lekarza a jezeli jest taka mozliswosc to moze jak bedziesz w PL wykonaj czesc badan,co? Jezli martwia Cie te sprawy hormonalne to rowniez idz i zrob je. No i jak Daisy pisze chyba lepiej chodzic do ang lekarza Ja mieszkam we FR i jeszcze nie mialam do czynienia z polskimi jakos mam zaufanie do tych fr lekarzy tutaj i tego tez sie trzymam.

Odnośnik do komentarza

dzieki wielkie za odpowiedz oopsy daisy,
faktycznie dzisiaj pogoda "grillowo-przychylna" w naszych stronach :), ja sobie poszlam na dluuugi spacer..

Czyli mowisz ze tutaj po 3 poronieniach juz bardziej sie opiekuja? No ale administruja jakies leki? albo wykonuja jakies badania?

Czytalam na innym forum gdzie dziewczyny pisaly ze i tak nic nie podaja..

Bo ja np jak teraz w czerwcu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy znowu to moja psycholog skierowala mnie do Early Pregnancy Unit, gdzie tak jak pisalam wczesniej, robili tylko usg.. zadnych badan krwi ani nic..
dlatego jestem taka rozzalona.. :
moja kolezanka poronila dwa razy, ale raz bylo puste jajo plodowe, a za drugim serduszko sie nie wytworzylo.. (to w takich wypadkach rozumiem, ze nie da sie nic pomoc), u nas w 6 tc widzielismy serduszko.. czyli wszystko genetycznie szlo w dobrym kierunku, ale z jakiegos powodu przestalo bic dwa tyg pozniej (kiedy poszlismy w 9tc powiedzieli nam ze wyglada ze rozwoj musial sie zatrzymac w 8tc - dziecko od tygodnia nie zylo ;(, moze jakby wtedy w 6tc w tej klinice zrobili mi jakies badania, poziom hormonow, tarczyce (ktora w pierwszej ciazy mialam niska), no nie wiem co tam jeszcze, moze by uratowali ta ciaze jakby podali jakies leki w razie bylyby na tych wynikach jakies nieprawidlowosci...

A Toba opiekuja sie jakos dobrze? po Twoich trzech poronieniach? Jezu nie znioslabym juz tego ;(
Nie slyszalam nic o Women's Care, slyszalam o Alder Hey, robili tam sekcje naszego aniolka.. ;(

Hania

10/02/2012 ... <3 <3 najpiękniejsza w naszych snach i marzeniach... śpij słodko kochanie, kiedyś się spotkamy :*:*:* <3<br /> Aniolek [*] 06/08/2012
to, że mam Ciebie obok wynagradza mi każd
Odnośnik do komentarza

po tym co nas spotaklo w lutym, myslelismy tylko ze chcemy jeszcze raz sprobowac, jak najszybciej natura na to pozwoli to chcielibysmy zajsc w ciaze.. ale teraz .. po tym co sie stalo teraz, to sie boje ze znowu to uslysze :(:(:(:(

Hania

10/02/2012 ... <3 <3 najpiękniejsza w naszych snach i marzeniach... śpij słodko kochanie, kiedyś się spotkamy :*:*:* <3<br /> Aniolek [*] 06/08/2012
to, że mam Ciebie obok wynagradza mi każd
Odnośnik do komentarza

kiki tylko się nie zadręczaj!! najgorsze co możesz zrobić teraz to zadręczać siebie a to nie wróży dobrze. jak mój mąż pojechał do pracy żeby powiadomić że potrzebuje wolne to dziewczyna powiedziała że...mu zazdrości!! tak !! ona urodziła niepełnosprawne dziecko, które leży tylko na jednym boku i raz w tygodniu musi byc szpitalu na zmianę rurki do podawania pokarmu.ona dosłownie mu mówiła że wolała by poronić a teraz do końca życia będzie się musiała opiekować niepełnosprawnym dzieckiem. może marna to dla ciebie pociecha ale tak powinnaś na to patrzeć- a może dzidzi było tak chore że porostu by nie przeżyło??
oopsy i veoch dobrze piszą że po 3 poronieniach coś robią i tak jest. Koleżanka poroniła 3 razy iw 4 ciąży od początku miała wdrożone leczenie i specjalistyczną opiekę- wszytko zależy tez od lekarza. jak nie jesteś zadowolona ze swojego to poproś o inna opinię- może podejdą bardziej ludzko.
moja położna opowiadała mi historię o kobicce co poroniła 7 razy!! i się nie poddawała. nawet jak zdołała donosić ciąże i urodziła dzidzię która była chora i tak słaba że po godzinie zmarła- ta się nie poddała i w końcu udało jej się- ma zdrową córeczkę!

Odnośnik do komentarza

hej

zgadzamsie z wami w 100% mi tez polski lekarz g... pomogl a naciagacze z nich straszni. Ja jestem zadowolona z sluzby zdrowia i mimo ze poronilam raz to w rugiej ciazy zajeli sie mna swietnie.

powiem ci jeszcze ze polski lekarz przepisal mi jakies leki w czopkach na potrzymanie ciazy ale i to nie pomoglo...

kiedys sie tez natknelam na jakis artykul na temat tych lekow co w polsce poaj nnba podrzymanie i w srod dzieci ktorych mamay przyjmowalay te leki osetek chorob i wad byl wyzszy niz u dzieci mam ktorych ciaza przebiegala poprawnie.

kochana glowa do gory zobaczysz ze zanim sie obejrzysz snie bedziesz w stanie swoich stop zobaczyc przez wielki brzuch!:in_love2:

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

Kiki ja od 3 poronienia jestem pod opieką kliniki poronień która mieści się w Women Hospital u mnie w Liverpoolu.Zrobili wszystkie badania gdzie w PL podejrzewam musiała bym wydac na nie kilkadziesiąt tysięcy może...Po 3 poronieniu dałam sobie luz, nie staraliśmy się...sprawił to lęk.Gdy ''dojrzałam ''do decyzji o ponownym staraniu poinformowałam klinikę która zaprosiła mnie na rutynowe badania.No i wtedy wyszło że babeczka w PL wypisała mi za dużą dawkę Euthyroxu.Powinnam zostac przy 100, ona podniosła na 125.Wyszło również że mam podniesioną prolaktynę.Teraz we wrześniu znowu będę miała badanie czy pospadało mi wszystko i unormowało się.Rozmawiałam z lekarzem który powiedział że jeśli zajdę w ciążę od razu mam się zgłosić do kliniki i żaden GP nie będzie się mną zajmował-tylko staff z kliniki poronień.Leki mam za darmo wszystkie.Dostałam 99% że następna ciąża zakończy się powodzeniem ;)

Kaika niebawem będę u rodziców w Manchesterze, może jakaś kawka i pogadanka?W jakiej części mieszkasz?

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

Boze nie masz nawet pojecia ile mi radosci tym postem sprawilas!!!!!!!!!!!! naprawde ciesze sie ze tak sie Toba zajmuja!!! brzmi to obiecujaco i na pewno teraz bedzie u Ciebie sukces... !!!!!!!!!!!!!!!!! Co prawda mam nadzieje ze u mnie za 3 podejsciem uda sie i nie doczekam takiej opieki co Ciebie nia opatrzyli.

Hania

10/02/2012 ... <3 <3 najpiękniejsza w naszych snach i marzeniach... śpij słodko kochanie, kiedyś się spotkamy :*:*:* <3<br /> Aniolek [*] 06/08/2012
to, że mam Ciebie obok wynagradza mi każd
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...