Skocz do zawartości
Forum

Od malej Fasolki do Styczniowego Bejbika-styczen 2011


molalala

Rekomendowane odpowiedzi

No nitka, to nie ma wyjścia - musimy się oszczędzać. Najgorsze jest to, że ja w ogóle się oszczędzałam - jestem w większości czasu w domu, czasami jakieś ciasto, obiad, porządki, ale nie nosilam ciężkich rzeczy i duuużo odpoczywałam. Dlatego czuję się uziemiona. Dzisiaj brzuch stwardniał mi przy ścieleniu łóżka.
Na szczęście mogę leżeć i niestety będę.
A dostałam od mężusia za to mój wymarzony fotel z wikliny - taki wygodny , że szok :) - lekarz zalecił mi, żeby nie stać za dużo, za dużo nie chodzić i nie siedzieć normalnie, tylko raczej półleżąco. Wytłumaczył to najprościej - siłą ciążenia. A fotel jest własnie tak wyprofilowany, że nie obciążam za bardzo tego "strategicznego miejsca" :)

Gosia - a glukoza jest po prostu masakrycznie słodka. Aż do obrzydzenia bleeee
A tak sobie myślę - przez to moje leżenie będę tutaj częstym gościem, aż do znudzenia. Strzeżcie się :D

Odnośnik do komentarza

hej hej mamuski

ann hop hop...co u was?juz na swoim??cos dlugo sie nie odzywasz

nitka,eulalia damy rade babeczki :Całus:
powiem wam,ze wczoraj faktycznie wiecej polezalam,nic takiego nie robilam i nic mnie nie boli,takze cos w tym jest....musimy sie pilnowac

goska a nie mozesz sobie gdzies sama zrobic usg?prywatnie?kurcze szczerze,to sobie nie wyobrazam .... a glukozy nie zazdroszcze,tak jak krawatek mowi,wez cytrune ze soba,bedzie znacznie latwiej

Odnośnik do komentarza

cafe82
eulalia powiedz ty zajmujesz sie synkiem czy ktos pomaga?
bo kuzwa wiem sama po sobie,ze ciezko lezec przy dwulatku

Na szczęście mam bardzo komfortową sytuację - teraz synuś chodzi do przedszkola na kilka godzin, ale później opiekę nad nim przejął mąż. Mamy swoją firmę, więc właściwie wszystko możemy poukładać tak, żeby nie kolidowało z takimi sytuacjami, jak obecna.

A dzisiaj mam doła - nie ma tragedii, ale juz sama nie wiem, co mi wolno, a co nie - nie wiem, czy mogę wstawać na tyle często, na ile chcę, nie wiem, co może mi zaszkodzić, a co nie - ta odpowiedzialność za dzidzia trochę mnie przerosła.
Gin mówił, że mam się oszczędzać, ale na prawdę nie wiem, co to znaczy i gdzie oszczędzanie się zaczyna, a gdzie kończy.
Masakja :)

No i mam nowego przyjaciela od wczoraj:
http://img571.imageshack.us/img571/2016/f31.jpg

Super wygodna poducha dla kobiet w ciąży - a jak się zwiąże, tak, jak na zdjęciu, można dzidziusiowi jak się urodzi zrobić gniazdko do leżenia, podobno też pomaga przy karmieniu, ale jest duża, bo ma 170 cm długości, więc to ostatnie jakos mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza

hej babiczki!!
a boli Was już kręgosłup?? bo ja czasami nie daję rady, ale widziałam reklamę z takim czymś Ketonal Termo, plastry, rozgrzewające, 20 szt - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie
skład, jak widać nie jest przerażający, ale jak myślicie, czy to w ciąży może pomóc/zaszkodzić??
jak się wieczorem kładę do łóżka to nie wiem jak się ułożyć bo z każdej strony boli, ehh no i wygięły mi się plecory już w taki łuczek... a zatem bardziej odstają mi i dupa i brzuch..uhhhh

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

Eulalia, ja też myślałam o takiej poduszce, ale wtedy chyba bym zrezygnowała z przytulania do M. a tak sobie nóżkę na niego położę i jest mi tak samo dobrze, a może i lepiej :D tylko jemu ciężko :P
i widziałam w jakiejś gazecie takie gniazdo do leżenia dla Dzidzia, fajne, ale nie na długo... no i kosztowało ponad 200zł! ale powiem Wam że się nad workiem Sako zastanawiam...

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

Ja dałam za poduchę 80 zł i jest strasznie wygodna - a może jako gniazdko na długo nie wystarczy, ale synek ma juz prawie 2,5 i też się nią cieszy - wszedł do środka i bawił się małym autkiem. A mężowi tak się spodobało, że sam chce taka poduchę. W końcu razem w ciąży jesteśmy hihi
A na te plastry to bym uważała, bo one chyba naprawdę mocno grzeją. Od kilku dni wszystko co nowe zamierzam konsultować z lekarzem.
A sako musi być super, tylko ja muszę być w pozycji półleżącej i chyba sako by mi w tym nie pomogła.
Z tym przytulaniem to masz rację, ale i tak nogi są dośc długie i mogą zahaczyć i o męża i o poduchę :)

Odnośnik do komentarza

Hej.
Eaulalia trzymam mocno kciuki żeby ta szyjka już Cię nie skracała i żeby brzusio nie twardniał!

cafe już malutko Ci się zostało:) Faktycznie cześć pewnie rozpakuje się jeszcze w grudniu stawiam na Arise:)

Angela miłego wyjazdu i szczęśliwego powrotu:)

krawatek, czy boli kręgosłup? hmm ja się cieszę jak są momenty kiedy przestaje mnie bolec i w pachwinach i spojenie łonowe i tyłek i wymieniać dalej?? hihi Czuję się jak staruszka dosłownie:( Gin mi powiedział, że to normalne i że jeszcze tylko 3 miesiące-teraz już trochę mniej(pocieszył mnie strasznie:P).
Dzisiaj się obudziłam na plecach i miałam zdrętwiałe ręce;/ Obróciłam się na lewy bok i powoli przeszło...

A to mój brzuszek z wczoraj:)

Odnośnik do komentarza

Witam!

Nie wiem co sie ze mna dzieje. Od wczoraj czuje sie jakos dziwnie, mam nudnosci podobnie jak w 1 trymestrze, nie wymiotuje (nie zdarzylo mi sie to ani razu odkad jestem w ciazy) ale jest mi niedobrze. Moze to od tych slodyczy, ktore ostatnio wpierdzielalam jak szalona :P. Przyznaje sie do winy i postaram sie poprawic.

Nitka - masz calkowita racje! tutaj sie nie patyczkuja, a mam bardzo dobre ubezpieczenie, jesli nie najlepsze. A doktora mam bardzo optymistycznego - u niego zawsze wszystko jest w normie, a jesli mam jakies dolegliwosci (jak niskie cisnienie, garsciami wypadajace wlosy, czy zatkane uszy :/), to tez ma na wszystko wytlumaczenie, ze to przez hormony i nic na to nie poradzimy.

Cafe - tutaj opieka zdrowotna jest tylko prywatna, jak nie masz ubezpieczenia to lepiej nie chorowac, gdyz grozi to bankructwem - serio, a jak masz ubezpieczenie to jest OK, bo za wizyte placisz jakies tam stale drobne oplaty (oprocz comiesiecznego ubezpieczenia). Moglabym pojsc na USG ze tak powiem "prywatnie" do firmy ktora zajmuje sie zdjeciami i filmami usg, musialabym oczywiscie za to odpowiednio zaplacic. Jednak nie widze w tym wiekszego sensu, gdyz te firmy nie sa zwiazane z opieka zdrowotna, robia tylko i wylacznie biznes na pamiatkowych zdjeciach i filmach. Na przyklad takie:
First Peek Ultrasound - Chicago's 3D 4D Ultrasound Studio & Prenatal Massage - Oak Park - Chicago - Illinois
3D Ultrasound and 4D Ultrasound - Chicago, IL and Boston, MA

Krawatek - ja ostatnio sie nie wysypiam przez te bole, szczegolnie kregoslupa, nie ma dla mnie zadnej wygodnej pozycji do spania, moze troszeczke poduszka pod brzuch pomaga. A najgorzej z rana jak probuje wstac - wszystko boli.
Dzieki za rade z cytryna - napewno sprobuje :)

Eulalia - ja tez chce taki fotel, najlepiej z podnozkiem :)

Angela - milego wypoczynku!

Szyszka - ladny brzusio!

Wszytkim zycze milego wieczorku!

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a9ne9y47c.png
http://www.suwaczki.com/tickers/h5v8xzdv8cv8e4l9.png

Odnośnik do komentarza

Gosia, a kiedy masz szaleć ze słodyczami, jeśli nie teraz? :) a fotel jest genialny, bo ma przedłużenie i stópki tez mają gdzie leżeć :)
Ja po wizycie i szczęśliwa - dzidziuś zdrowy i to najważniejsze :) (na pw pisałam)
Szyszka - dzięki - mam nadzieję, że dotrwamy z dzidziem do terminu. A brzuszek masz przesliczny i baaardzo zgrabniutki :) no i wybieraj jakies ładniejsze bajeczki, bo widocznie brzuszkowy dzidziuś ma bardzo jasno okreslone wymagania ;)

Uciekam lulać.
Dobranoc dzewczynki :)

Odnośnik do komentarza

:) a wczoraj zauważyłam że mój Grochu lubi Michaela Jacksona:) hihihhi leciała jakaś jego piosenka a on jak szalony zaczął mi w brzuchu tańczyć!! :D i miałam wrażenie że do rytmu :P śmialiśmy się z tego strasznie bo pierwszy raz tak mi brzucho latał na wszystkie strony :D hihihih

gosia mnie wczoraj też mdliło, bo wpieprzyłam za dużo kokosanek(ale były pycha!! domowej roboty!!: D :) chyba trzeba czasem uważać jednak na słodyczki:D

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! Czytałam tu wszystko, na privie niestety nie ... EULALIA - fajnie, że Ci mąż pomoże, ja niestety mieszkam sama cały tydzień i muszę Hubim się sama zajmować jak wróci z przedszkola a on nie należy do tych co same się bawią...Wczoraj też iałam doła - plakałam, bo mi znowu po południu twardnial brzuch na stojąco, musiałąm co chwila się kłaść , ale to pewnie dlatego, że wczoraj trochę po sklepach musiałam pochodzić, bo synek miał pasowanie na przedszkolaka i szukałam koszuli dla niego. tak,że mało co leżałam. A słuchaj - czy odczuwasz taki ból w pochwie jakby Ci się coś rozciągało? ja mam coś takiego momentami, kiedyś przed okresem miałam podobnie i na początku ciąży poduszka extra - ja mam takiego flaka z kauflandu, ale tylko 37 zł za niego dałam:aku:

szyszka bioderka masz szczuplutkie widzę...A ja mam szersze BIODRA, ale za to MYŚLALĄM, ŻE MNIEJSZY BRZUCHA, ALE JAK ZROBIŁAM FOTĘ TO CHYBA NIE!!!.

gosia jak mdłości? przeszły? ogranicz może słodycze jednak troszkę ;) A tej Islandii to Ci nie zazdroszczę = jednak lepiej w Polsce z tą służbą zdrowia chyba...

KRAWATEK - na męża nogę zarzucasz? hahahahaha :) mój to śpi pod swoją kołdrą i ja pod swoją - jak najmniej bliskości! A Jacksona jak lubi to fajny gość z niego będzie ;)

CAFE - KOCHANA TO TOBIE JUŻ MAŁO ZOSTAŁO ;) moja gin chciała mnie pocieszyć, bo powiedziałam jej, że mam doła przez te twardnienie i powiedziałą, że ma się nie martwić, bo teraz to nawet jak bym wczesniej urodzila to dzidzia dostala sterydy na dojrzewanie płuc i ze może się rodzić! ale pociesenie - urodzić wcześniaka! Wku...a mnie strasznie tym tekstem!

A JA LEŻE I ZAMIERZAM SIĘ UCZYC BO CHCW IŚĆ NA ZAJĘCIA DZIŚ I JUTRO , ŻEBY CAŁKIEM TYŁÓW NIE MIEĆ (CHOCIAŻ MAM INDYWIdUALNY TOK STUDIÓW!

http://www.suwaczek.pl/cache/e8f4041d2e.png

Odnośnik do komentarza

cafe82
a my wchodzimy w 30 tydzien :yipi:
plan minimum 4 tygodnie...ale oczywiscie dotrwamy do 36 :Oczko:

Tobie to faktycznie już nie dużo zostało.
Spokojnie dotwasz do 36t:great::great:

angela00000
I ja się witam :)

Cafe no kochana to gratki :brawo:
I pewnie że wytrzymasz do 36 a co nie :36_1_21:

Ja dziewczynki dzisiaj wyjeżdżam i wrócę dopiero w niedzielę.Jadę do rodziców.

A w poniedziałek idę do gin. :)

Tak że życzę Wam udanego końca tygodnia oraz spokojnego weekendu :36_3_15:

Udanego pobytu u rodziców:Kiss of love:i miłego weekendu:Kiss of love:

szyszka
Hej.
Eaulalia trzymam mocno kciuki żeby ta szyjka już Cię nie skracała i żeby brzusio nie twardniał!

cafe już malutko Ci się zostało:) Faktycznie cześć pewnie rozpakuje się jeszcze w grudniu stawiam na Arise:)

Angela miłego wyjazdu i szczęśliwego powrotu:)

krawatek, czy boli kręgosłup? hmm ja się cieszę jak są momenty kiedy przestaje mnie bolec i w pachwinach i spojenie łonowe i tyłek i wymieniać dalej?? hihi Czuję się jak staruszka dosłownie:( Gin mi powiedział, że to normalne i że jeszcze tylko 3 miesiące-teraz już trochę mniej(pocieszył mnie strasznie:P).
Dzisiaj się obudziłam na plecach i miałam zdrętwiałe ręce;/ Obróciłam się na lewy bok i powoli przeszło...

A to mój brzuszek z wczoraj:)

Super brzusio:yipi:-mój chyba jest mniejszy?Albo tylko mi się tak wydaje,hihi.

gosia ja też tak wcinam słodycze a potem muli mnie jak diabli-próbowałm ograniczyc ale cięzko-poza tym to moja jedyna przyjemność:hahaha:

krawatek ale masz muzykalnego groszka,hihi

nitka no to faktycznie ginka Cie pocieszyła:lup:-głupia.

Trzeba sie oszczędzać,chociaż to wcale nie jest takie proste.
Ja też miałam więcej leżeć ale przy 2 to nie jest takie proste.
Oby dotrwac do 37 tygodnia a potem niech sie dzieje co chce.

Miłego dnia:Kiss of love:

Odnośnik do komentarza

nitka07
ARISA HIHIHHI - ja też napisałam, że mój chyba mniejszy, ale eraz wstawiłam fotkę - i jak zobaczyłam to jednak chyba nie - hahahahaha

:hahaha::hahaha::hahaha: no to pewnie tylko nam się tak wydaje?
Mi może mój dziś zrobi?Narazie to doprosić się nie moge,a sama jak robie to tak nie wyraznie mi wychodza.

A Ty masz zgrabniutki brzuszek:yipi:

Odnośnik do komentarza

Hej Babiczki:)

Nitka super masz brzusio okrąglutki:) Ja mam w obwodzie 115cm więc szału nie ma(wiem, bo wczoraj mierzyłam:D) :). A biodra mam szerokie, może na zdjęciu tak tego nie widać, bo bokiem stoję hehe
I nie forsuj się za bardzo. Poza tym wydaje mi się, że gin chciała właśnie tym tekstem Cię pocieszyć żebyś się nie martwiła za bardzo, bo nerwy też źle wpływają na skurcze. Chodziło jej chyba o to, że nawet jeżeli urodzisz wcześniej to dzidziusiowi nic nie będzie. Moja kuzynka urodziła w 34 tygodniu synka 2,5kg i nie musiał być w inkubatorze ani nic mu nie dolegało. Więc nie denerwuj się tak jej słowami, bo na pewno źle nie chciała:)

Gosia, mnie też ostatnio mdliło i zwymiotowałam tylko, że u mnie to było coś innego. To był bardziej ból żołądka. Aż pod prysznicem ustać nie mogłam i cały brzuch miałam twardy. I strasznie śmierdzące bąki puszczałam oj okrutnie:D To trwało od ok 18.30(chyba w niedziele, bo już nie pamiętam) do momentu aż zasnęłam ok 23. Rano już było ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...