Skocz do zawartości
Forum

Od malej Fasolki do Styczniowego Bejbika-styczen 2011


molalala

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć poranne pracusie :)
Po wiadomości od Nitkki nie boję sie już tak wcześniejszego porodu. A o daje takie poczucie bezpieczeństwa, że szok.
Pisałyście o prezentach d dzidziusia. Oglądałam kiedyś program "Mamo to ja" i radzili, żeby kupić starszemu dziecku od dzidziusia właśnie małą lalkę, wyglądającą jak niemowlę.

Często się zdarza, że dziecko po pojawieniu się w domu niemowlęcia dziecinnieje, buntuje się, czasami wraca do pieluch, butelek, smoczków itd.

I taki prezent zamiast sprowadzać dziecko do roli starszego niemowlęcia daje mu pewne obowiązki - mama przewija braciszka czy siostrzyczkę, a starszy brat czy siostra przewija swojego zabawkowego dzidziusia.

Psycholog dziecięcy bardzo polecał i podkreślał, że nie ważne, czy starsze to chłopiec czy dziewczynka, że chłopiec też musi uczyć się międzyludzkich relacji, a nie tylko budowy silnika ;)
Dlatego my kupimy Piotrusiowi taką zabawkę :)

Odnośnik do komentarza

cafe82
angela00000
Cafe ja mam to samo. Z jednej strony szkoda że ona tam a z drugiej bynajmniej wiem że bez niej więcej poleżę i nic złego się nie stanie.Ale niech już wraca bo dwa tygodnie plus to co byłam w szpitalu to zdecydowanie za długo....

ale juz do porodu zostanie z wami?

my sie zastanawiamy czy jak wyjde ze szpitala to olek ma byc od razu z nami?
czy ze dwa dni mamy dac sobie na spokojnie?
wiem,ze na pewno kupimy mu jakis prezent-od blizniakow:)

angela00000
Cafe ja mam to samo. Z jednej strony szkoda że ona tam a z drugiej bynajmniej wiem że bez niej więcej poleżę i nic złego się nie stanie.Ale niech już wraca bo dwa tygodnie plus to co byłam w szpitalu to zdecydowanie za długo....


No własnie dziewzyny - wiadomo, że każde dziecko jest tak samo ważne nawet to jeszcze nie urodzone. Ale mi się pojwia pytanie - nie macie wyrzutów sumienia???

Ja mam coraz większe. Tak bardzo chciałabym zająć się sowim syneczkiem - pośmiać się z nim, pobiegać, wziąć na ręce, pociągnąć sanki i ulepić bałwana. A tu nic nie mogę. Zaczynam się zastanawiac, czy byłam wystarczająco dobra, kiedy jeszcze mogłam być dla niego cała. I wiem, że wiele zawaliłam.

Arisa - Ty chyba możesz o tym napisać najwięcej - jak najstarsza córeczka przyjęła siostrzyczkę, jak Ty się czułaś wiedząc, że nie będziesz już cała dla niej. Jak ty się z tym czułaś i czujesz teraz?????????

Tak bardzo chciałabym Piotrusiowi wynagrodzić to, że tak muszę na siebie uważać

Odnośnik do komentarza

Eulalia moja starsza córcia bardzo dobrze przyjęła dzidziusia::):,wogóle nie była zazdrosna,nie dawaliśmy jej do tego powodów,starałam się poświęcać jej tyle samo czasu-chociaż nie raz bywało ciężko.Dałam rade i teraz dziewczynki są jak papużki nierozłączki.
Teraz troszke się obawiam jak to będzie z trzecim ale jestem dobrej myśli::):

I już niedługo będziesz znowu szalała z Piotrusiem:Całus:

Zbieram się na ten spacerek,bo mój już idzie::):

:Całus::Całus::Całus::Całus:

Odnośnik do komentarza

dzień dobry
u mnie okropny syf i harmider - panowie kują i kują... wszędzie pełno pyłu i gruzu... nie wiem jak to wszystko potem ogarne... no ibrzucho ciągnie od raNa - właśnie tak nisko jakby na okres. co noc śni mi się teraz poród, mojemu m. tez... ale niech sobie tam jeszcze siedzi... dziewczyny, jak to jest jak odchodzą wody???odrazu wiadomo ze trzeba do szpitala?? bo słyszałam ze się mogą sączyć po troszku...

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

Eulalia kochana mam wyrzuty i to jak cho**** No ale cóż trzeba właśnie zadbać o jedno dziecię i o drugie.Jak wróci to będę z nią budowała klockami, rysowała i kolorowała i malowala farbkami bo ona teraz tym się interesuje.A jak się bawi lalkami to woli sama bo mówi że ja za duża jestem :hahaha::hahaha::hahaha:
A na saneczkach to mój z nią będzie szalał... Oliwka jak na 3 latka i 7 miesięcy dość sporo rozumie więc z drugiej strony aż tak źle nie jest.

Krawatek kochana mi jak wody odeszły to tak jakbym się zsiusiała.A jak się sączą to nie mam pojęcia nie pomogę może któraś z dziewczyn.I odpoczywaj kobietko albo no spe weź a jak będzie mocno bolało to jedź do szpitala niech Cię zbadają....

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13041
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13040
http://s1.suwaczek.com/20091017040123.png
:Aniołek: 04.2005 :Aniołek: 11.2005

Odnośnik do komentarza

krawatek ty naprawde na dupe powinnas dostac!
polozysz sie wreszcie i odpoczniesz??
a czy sacza sie wody to gin powinien sprawdzic jesli masz watpliwosci
a masz jakies wieksze uplawy czy co?
pamietam,ze z olkiem wlasnie mialam watpliwosci i pojechalam do lekarza i mial taki papierek jakby i sprawdzil

a te bole masz od przedwczoraj?
kladz sie i to juz!!!

Odnośnik do komentarza

cafe82
iga milego prasowania...duzo jeszcze zostalo??
ale pospalas:whistle:

eulalia nie miej wyrzutow a przynajmniej sie postaraj!
wiem ,ze ciezko,bo jestem w podobnej sytuacji ale na razie musimy myslec o dzidziolkach a jak juz urodzimy to nadrobimy zaleglosci,zobaczysz:Całus:

heh u mnie godzina do tylu jest a ja nie moge spac jakos w nocy budze sie 2 razy ide do lazienki przykrywam kacpra i nie moge spowrotem zasnac w dzien lepiej mi sie spi
a prasowania nie duzo;-)

Odnośnik do komentarza

Cześć Kochane

krawatek tak jak napisałąś - takie forum naprawde zbliża - np. ta MINI, która Was informowała na bierząco to moja koleżanka z pierwszej ciąży z forum e-mama. Mamy do dziś kontakt telefoniczny!!!!! A co z Tobą się dzieje? TY uważaj, co byś druga nie była!! ALe z wodami uciekającymi to można nawet 8 tyg wytrzymać - była to taka dziewczyna, której wody odeszły w 20tym tyg a urodziła w 28 - ale w szpitali te 8 tyg leżała.

:love together:

WIDZĘ, ŻE PORUSZYŁYŚCIE TEMAT DRUGIEGO DZIECKA - JAK SIĘ ZACHOWAĆ JAK URODZISZ. DZIĘKI ZA POMYSŁ Z TYM PREZENTEM! MÓJ HUBI JUŻ MNIE NIE WIDZI TYLE DNI, PYTA CZY MAMA GO KOCHA :( DZIŚ MA DO MNIE PRZYJECHAĆ, TO SPĘDZE Z NIM CZAS! POWIEDZIAŁAM MU, ŻE TERAZ NIE MAM BRZUSZKA I MOGĘ GO WZIĄĆ NA RĘCĘ I SIĘ Z NIM WYGŁUPIAĆ - POMOGŁO!!!

CO DO PRZYGOTOWAŃ DO PORODU - NIE MIAŁAM NAWET TORBY SPAKOWANEJ!!! POJECHAŁAM KARETKĄ DO INNEGO MIASTA MAJĄC KOSZULĘ NOCNĄ I RĘCZNIK HIHIHIHIHI. I CIĄGLE MI COŚ DOWOŻĄ;)

Mały miał dziś usg główki - jest ok, jak się obudzi to zrobię mu fotkę i wam wyślę :)

http://www.suwaczek.pl/cache/e8f4041d2e.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczynki.
Właśnie - miała któraś z Was wrażenie przed odejściem wód płodoch, że słyszycie małe pstryknięcie? Ja usłyszałam i zaraz mi odeszły wody.
mi wody się nie sączyły, ale podobno są to wodniste bezzapachowe upławy.
Podobno można w aptece kupić test, czy to wody płodowe, czy nie.

Iga hiihi ja troszkę dalej od Ciebie mieszkam, bo k. Wrocławia, a u mnie tez odwilż się zaczyna.

Kupilismy wczoraj karmnik dla ptaszków i słoninkę dla sikorek i wokół całego domu masę ptaszków się zleciało. Zajadają, aż im się żółte brzuszki trzęsą :8_5_13:

Angela, Arisa, Cafe - dzięki - wszystko byłoby dobrze z Piotrusiem, gdyby nie to, że muszę leżeć, a kiedy wstanę to od razu mam twardy brzuch, dlatego denewuję się na wszystko. Leżę już półtora miesiąca, a do terminu tyle samo zostało. jeśli to półmetek leżenia to zawiozą mnie do szpitala, ale nie na porodówkę tylko na oddział dla świrów :36_22_3::sofunny:

Odnośnik do komentarza

Nitka super że z malutkim ok i że Hubcia zobaczysz.I czekamy na foto oczywiście :36_3_15:

Eulalia dasz radę kochana ja też leże a jak mała będzie to będę się starała jak najwięcej też leżeć bo mimo że biorę ten fenoterol to wiadomo że różnie bywa.Choć nie powiem bo po ostatnim łażeniu po markecie nic się nie działo nawet brzuszek mi nie twardniał.Jedno co to to że jak się położyłam to zasnęłam jak kawka od razu :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13041
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13040
http://s1.suwaczek.com/20091017040123.png
:Aniołek: 04.2005 :Aniołek: 11.2005

Odnośnik do komentarza

Nitka ciesze się,że z maluszkiem wszystko dobrze:Całus:

My byliśmy na spacerku,słoneczko swieci ale zimno:Oczko:
Za 2 godzinki robimy małą imprezke,bo przyjeżdza chrzestny starszej córy:Szok:-znowu będzie urwanie głowy.
Zaraz śmigam do kuchni,żeby cos przygoować:Śmiech:

A to fotki:Oczko:
1.Pati
2.3 laski:Śmiech:(robione klika dni temu):Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Jaaaaa Nitka - to super - a Twoje opisy napawają mnie nadzieją :D
Ja nie miałam tak łatwo - 8 godzin po porodzie połozna pomagała mi wstać, ale niestety bezskutecznie, bo mdlałam, a ok. 14 -15 godzin ledwie wróciłam z łazienki, bo tez ciemno przed oczami mi się robiło :o_noo:

Arisa - kwitnąco wyglądasz ze swoimi słoneczkami :)

Odnośnik do komentarza

Mam taką fajną książke o ciąży i tam pisze:
Bóle podbrzusza
Nieregularne,krótko trwające kłucia są normalne.Zgłoś się do lekarza,jeśli pojawią się regularnie,trwają długo,przypominają ból miesiączkowy,a brzuch robi się twardy jak piłka.

Tam jest wszysko super opisane::):

Odnośnik do komentarza

Eulalia
Jaaaaa Nitka - to super - a Twoje opisy napawają mnie nadzieją :D
Ja nie miałam tak łatwo - 8 godzin po porodzie połozna pomagała mi wstać, ale niestety bezskutecznie, bo mdlałam, a ok. 14 -15 godzin ledwie wróciłam z łazienki, bo tez ciemno przed oczami mi się robiło :o_noo:

Arisa - kwitnąco wyglądasz ze swoimi słoneczkami :)

Ja 4 godziny po porodzie już śmigałam po korytarzu szpitalnym:Śmiech:
Nic mnie nie bolało,nie było mi słabo::):

Odnośnik do komentarza

Eulalia
Arisa - Ty to w ogóle szalona jesteś. Pisałaś przecież o swoim pieknym makijażu przy porodzie :D

:sofunny::sofunny:gin się wtedy smiał ze mnie,że nawet się nie rozmazałam:hahaha::hahaha:
Teraz mam zamiar to powórzyć,a co?:wink:

A tak wyglądałam jak jechałam na porodówke:hahaha::hahaha:(to jeszcze w domu robione)

Odnośnik do komentarza

Arisa
Eulalia
Arisa - Ty to w ogóle szalona jesteś. Pisałaś przecież o swoim pieknym makijażu przy porodzie :D

:sofunny::sofunny:gin się wtedy smiał ze mnie,że nawet się nie rozmazałam:hahaha::hahaha:
Teraz mam zamiar to powórzyć,a co?:wink:

Będę się starała, żeby powtórzyć Twój wyczyn. Ale o wieeeeelkie wyzwanie :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...