Skocz do zawartości
Forum

Od malej Fasolki do Styczniowego Bejbika-styczen 2011


molalala

Rekomendowane odpowiedzi

Marta coś dla Ciebie (ale nie tylko) jeśli nie podnieca Cię myśl o "Murzynku" czy innych słodkościach ;) PRZEPIS NA SAŁATKĘ "co się nawinie" W 5 MINUT: porwij sałetę lodową (kilka plastrów), wkrój trochę papryki (czerwonej np), jednego ogórka - ja wzięłam kiszonego, ale może być obojętnie jaki, miałam jajko na twardo ugotowane - wkroiłam, pół pomidora, 3 plastry sera żółtego na kawałki, resztka pleśniowego - na kawałki, posyp to lekko cukrem i solą, zrób sos z 2 łyżek jogurtu naturalnego i 2 majonezu i polej. Posypałam ziołami sałatkowymi - takimi gotowymi! Właśnie zjadam drugą porcję - mniam! A ile składników odżywczych! do tego, żeby nie było za dużo kal - chlebek ryżowy ;):36_11_15:

http://www.suwaczek.pl/cache/e8f4041d2e.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki Iga7777, rzeczywiście - nie popatrzyłam, tylko od razu na ostatnia stronkę pobiegłam, żeby się przywitać :)
Nitka07 - to mamy podobnie z dwoma łobuziakami, co prawda mój trochę młodszy. Wydaje mi się, że jeszcze do końca nie rozumie, że niedługo pojawi się mały skarb. A Twój synuś gotowy na przyjęcie braciszka? Nie boisz się, że mocno przeżyje pojawienie się "konkurencji".

Szkoda, że nie trafiłam na Was wcześniej. Będę się starała nadrobić stracony czas ;)
No właśnie - Dzień Chłopaka - więc dla wszystkich Waszych chłopaków - tych dużych, tych małych i tych najmniejszych wszystkiego, co najlepsze :)

Odnośnik do komentarza

wiecie co?? chłopa mi rozłożyło na łopatki!! dzwonił, że jest prawie umierający (jak to oni mają w zwyczaju) :D :P hihihihi a ja przesadzałam dzis kawiatki na podwórku i troszkę przymarzłam, ale czuję się dobrze (no, troszkę mięśnie grypowo zaczynają boleć, ale się nie dam!!!)
miałam iść na zajęcia dla ciężarówek, ale chyba sobie podaruję i zrobię zakupy miodowo-cytrynowo-malinowe :) no i GREJPRUTY CZERWONE muszę zacząć znowu zajadać!!!! :)
a chłop jak to chłop, muszę go wyleczyć i to jeszcze dziś, bo jutro mamy 1 raz Szkołę rodzenia i nie chcę żeby mi pozarażał "koleżanki z grupy" :D :)

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

i zrobiłam dziś zakupy allegrowe :) juz się nie mogłam powstrzymać, aż się tata ze mnie śmiał:) się pochwalę się a co!!
Kupiłam, kilka pieluszek tetrowych, podkład do przewijania z ceratką, majtki poporodowe(nie wiem czemu już, ale i tak za przesyłkę musiałam zapłacić to sobie wzięłam), kaftanik biały, ręcznik z kaczuchą, 2xbody itd. spróbuje zdjęcia powrzucać :)

kurcze, powiem Wam że jeszcze mam stresa jakie kolory kupować, dla dziewczynek są śliczne a te chłopięce to takie sobie...ale staram się w miarę uniwersalne... no i rozmiary wybieram 62 lub 68. Te najmniejsze będę kupowała w styczniu/grudniu jak bedę miała orientacyjna wielkość Groszka :) :D a Wy?? jak stoicie z zakupami?? kupujecie też na 56 ?? :)

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

Krawatek, jeśli chodzi o zakupy, to mi brakuje fug do kafelków w kuchni i płytki do wiatrołapu :wink: O, i jeszcze kontakty dziś wybrałam..
A serio, to zakupów maluchowych jeszcze żadnych nie robiłam. A Twoje śliczne!
A jesli chodzi o kolory, to ja z chłopakami wcześnie wiedziałam płeć, a i tak kupowałam głównie ciuszki żółto-zielone, bo takie kolory lubię. I teraz też nie zamierzam z różowościami szaleć :wink:

Nitka, dzięki za przepis! Wszystko pycha, tylko sera pleśniowego to chyba w ciąży nie bardzo...?

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqgwqh7olh3.png
http://images39.fotosik.pl/166/486b0534ac2588d7med.jpg

Odnośnik do komentarza

Zakupy na Allegro śliczne!
Widziałam, że pisałyście o kremie z Rossmanna na rozstępy. W pierwszej ciąży używałam olejku i żelu pod prysznic z Rossmanna Baby Dream chyba. Byłam zadowolona poza jednym - zapach na początku śliczny, ale jak się troszkę ulotnił to był nieprzyjemny, a może tak reagowałam w czasie ciąży???
Jeśli chodzi o nawilżenie to byłam bardzo zadowolona.
Właśnie - zakupy! Jak czekałam na pierwszego syneczka kupowałam masę ciuszków 56 i sprawdziło się. Piotruś urodził sie malutki, ważył 2720, ale nie miałam okazji sprawdzić, czy sa na niego dobre, bo był w inkubatorku :(, ale dwa tygodnie później, kiedy ważył juz ponad 3 kilo nawet najmniejsze ciuszki były na niego luźne. A kiedy ważył już 3,5 kg to w dalszym ciągu byly na niego dobre. Myślę, że najbezpieczniej rozmiar większe, bo rzeczywiście może się okazać, że dzidziuś wcale nie będzie taki maleńki :)

MartaN - z pozytywnym nastawieniem do życia różnie bywa, ale generalnie czego nam brakuje??? Najpiękniejsze chwile życia są naszym udziałem - własnie jestem w trakcie czytania bajki Piotrusiowi, który zachwyca się każdym obrazkiem. Najgorszy pierwszy trymestr mamy za sobą - przynajmniej w moim przypadku było ciężko(może nie wymioty, ale ciągle było mi niedobrze nie wspominając o senności).
Cieszmy się każdym dniem :)
Pozdrawiam i cieszę się, że jesteście mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Eulalia no mój już trochę rozumie chyba, ze bedzie dzidzia, bo latem na plazy podszedl do takiego wózeczka z dzidzia i mówi do meza mojego : tata a my tez takiego bedziemy mieli! A słuchaj - przed czasem urodziłaś, ze był w inkubatorze?

marta - ja tam w 1 ciazy jadlam czasem plesniowy i teraz tez jem - nie popadajmy w przesade! ;)
słuchaj a co Ty masz nie tak z tą ciążą, bo nie moge znalez posta, w ktorym opisywalas?

cafe tez uwielbiam te kolorki

krawatek - piekne rzeczy kupilas! ja narazie nie kupuje. A co do klorów dla chłopca - nie zgodze sie z Toba, bo mozesz kupowac wszystkie oprócz różu - więc to duży wybór :36_1_67:

molla hihihihi :yyy: :yo_man:

http://www.suwaczek.pl/cache/e8f4041d2e.png

Odnośnik do komentarza

cafe82
angela,marta najlepsze zyczenia dla waszych mezow

Dołączam się do życzonek:mylove:

nitka07
Marta coś dla Ciebie (ale nie tylko) jeśli nie podnieca Cię myśl o "Murzynku" czy innych słodkościach ;) PRZEPIS NA SAŁATKĘ "co się nawinie" W 5 MINUT: porwij sałetę lodową (kilka plastrów), wkrój trochę papryki (czerwonej np), jednego ogórka - ja wzięłam kiszonego, ale może być obojętnie jaki, miałam jajko na twardo ugotowane - wkroiłam, pół pomidora, 3 plastry sera żółtego na kawałki, resztka pleśniowego - na kawałki, posyp to lekko cukrem i solą, zrób sos z 2 łyżek jogurtu naturalnego i 2 majonezu i polej. Posypałam ziołami sałatkowymi - takimi gotowymi! Właśnie zjadam drugą porcję - mniam! A ile składników odżywczych! do tego, żeby nie było za dużo kal - chlebek ryżowy ;):36_11_15:

Ciekawy przepis,wszystko smacznie brzmi oprócz tego serka pleśniowego,bo ja nie lubie:Oczko:

krawatek
i zrobiłam dziś zakupy allegrowe :) juz się nie mogłam powstrzymać, aż się tata ze mnie śmiał:) się pochwalę się a co!!
Kupiłam, kilka pieluszek tetrowych, podkład do przewijania z ceratką, majtki poporodowe(nie wiem czemu już, ale i tak za przesyłkę musiałam zapłacić to sobie wzięłam), kaftanik biały, ręcznik z kaczuchą, 2xbody itd. spróbuje zdjęcia powrzucać :)

kurcze, powiem Wam że jeszcze mam stresa jakie kolory kupować, dla dziewczynek są śliczne a te chłopięce to takie sobie...ale staram się w miarę uniwersalne... no i rozmiary wybieram 62 lub 68. Te najmniejsze będę kupowała w styczniu/grudniu jak bedę miała orientacyjna wielkość Groszka :) :D a Wy?? jak stoicie z zakupami?? kupujecie też na 56 ?? :)

Zakupy widze udane-super ciuszki:Oczko:
Mnie na szczęście nie czekają duże zakupy,bo mam tyle ciuszków,że:Szok::Szok: i niektóre nowe-nie używane jeszcze,hihi.

A ja dziś cały dzień leże i nic nie robie.
Troszke posprzątałam i złapał mnie straszny leń,
Poza tym brzuchol mi troszke twardnieje:Szok:-wole leżeć,

Miłego i spokojnego wieczorku:Całus:

Odnośnik do komentarza

Piotruś urodził się tydzien przed czasem (czyli jakieś 3 tygodnie przed planowanym porodem) i miał problemy z oddychaniem, zresztą kiedy trafiłam na porodówkę, położyli mnie na patologię ciąży, a ja kilka godzin później urodziłam. Powiedziano mi, że jeśli urodzę to inkubator będzie przygotowany i niezależnie od wszystkiego na kilka godzin położą tam synka. Kilka godzin przeciągnęło się do ponad dwóch tygodni, ale to już inna historia :) tak naprawdę wszystko dobre, co sie dobrze kończy.

Ciekawa jestem, jak już się Wasze maleństwa urodzą, do kogo będą maleństwa podobne - u nas na początku Piotruś był podobny do mnie, teraz nasz gin mówi, że ja jeszcze nie mam dzieci, bo w ogóle mnie nie przypomina, tak podobny jest do męża.
To podobno często się zdarza, ale na pewno nie zawsze.

A 100 dni miną tak szybko, że ani się nie obejrzymy, jak będziemy tulić nasze Skarbeńki w ramionach.

Odnośnik do komentarza

Witam Kochaniutkie :)

Eulalia witam serdecznie :) Widzę, że już się u nas rozgościłaś - bardzo mnie to cieszy :)

Szyszka dużo zdrówka.

Krawatek jak możesz to daj mi namiar na ten sklep na allegro :)

Co do przewiezienia Maluszka ze szpitala do domku, to kupiłam dzisiaj rożek (trafiłam na przeceny w Carrefourze), ale będę chciała jeszcze kupić kombinezon.

molalala bardzo się cieszę, że tak szalejecie. Przyda Wam się troszkę takich uczuć :)

Kupiłam dzisiaj jeszcze chusteczki nawilżające dla Dzieciaczka, superaśny kocyk, 2 kaftaniki i chyba z 4 body w różnych rozmiarach (ciuszki za 3,50). Nie mogłam się powstrzymać ;)

U nas łazienka prawie skończona, zostało dokończenie fug. Mamy kremowe i niebieskie płytki a fugi ciemno pomarańczowe. Świetnie to wygląda :)

Dobrej nocki :)

Fotografia amatorska http://anna-dabrowska.blogspot.com/
https://www.facebook.com/AnnaDabrowskaFotografia

http://s5.suwaczek.com/20090627290217.png
http://s2.pierwszezabki.pl/039/0393199d0.png?1687http://s4.suwaczek.com/201101175165.png

Odnośnik do komentarza

dzien dobry

no ann teraz to juz tak bedzie z tymi zakupami :Oczko: a to jest tak,ze zaawsze cos sie przyda :Oczko: tak to sobie tlumaczymy:)
fajnie,ze remont w trakcie i szybko idzie...prosze pozniej oczywiscie o zjdecia
co do chusteczek to czaimy na promocje i kupujemy 6paki chusteczek pampers za 30zl
juz troche tego mamy wiec luuuzik

ja wlasnie musze zrobic liste co tam jeszcze pozostalo do kupienia

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry z rana :))
Eulalia WITAJ :)
gosia2011 A jakie koszty łączą sie z tym bankiem krwi pempowinowej?
krawatek Ja to chyba kupię i kombinezon i rożek. Jak się teraz nie przyda to na następne dzieko poczeka:) Jak dziś zdrowie Twojego mężczyzny?
cafe82 Nie dawaj się żadnemu chorubsku. Mnie też dziś w nocy gardło bolało ale nie dam się i dzień zaczynam od miodu.
MartaN Z którego szpitala odesłali tą twoją koleżankę z tak dużym rozwarciem? Ja to lekarza nie mam ze szpitala i mam nadzieję że "ustawiona" położna wystarczy. Czy może to za mało?

Wczoraj byłam u mojego gin i miałam wyniki badań. W końcu wszystko jest DOBRZE :)
Tylko moja Pani doktor mnie nastraszyła że jak chcę wiedzieć ile będzie ważył mój chłopiec przy narodzinach to mam wyliczyć sobie średnią z mojej wagi urodzeniowej i wagi mojego męża. Mam nadzieje że się nie sprawdzi bo mój mąż był gigantyczny!!

Miłego dnia wszystkim (mimo iż tak szaro dziś na dworze- ale może u Was ładniejsza pogoda się zapowiada).

25dz (cc)
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgu8ewg40p.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)

miałam dzisiaj baaaardzo ciężko ze wstawanie - wszystkie mięśnie mnie bolą jak oszalałe,no ale do pracy trzeba było się ruszyć :36_19_2:

ann wysłałam Ci PW z linkiem do tych aukcji :) może Ci się przyda :) a ja mam nadzieję że dostanę to, co zamówiłam, hihihihi :)

kdrt
Dzień dobry z rana :))
Eulalia WITAJ :)
gosia2011 A jakie koszty łączą sie z tym bankiem krwi pempowinowej?
krawatek Ja to chyba kupię i kombinezon i rożek. Jak się teraz nie przyda to na następne dzieko poczeka:) Jak dziś zdrowie Twojego mężczyzny?
cafe82 Nie dawaj się żadnemu chorubsku. Mnie też dziś w nocy gardło bolało ale nie dam się i dzień zaczynam od miodu.
MartaN Z którego szpitala odesłali tą twoją koleżankę z tak dużym rozwarciem? Ja to lekarza nie mam ze szpitala i mam nadzieję że "ustawiona" położna wystarczy. Czy może to za mało?

Wczoraj byłam u mojego gin i miałam wyniki badań. W końcu wszystko jest DOBRZE :)
Tylko moja Pani doktor mnie nastraszyła że jak chcę wiedzieć ile będzie ważył mój chłopiec przy narodzinach to mam wyliczyć sobie średnią z mojej wagi urodzeniowej i wagi mojego męża. Mam nadzieje że się nie sprawdzi bo mój mąż był gigantyczny!!

Miłego dnia wszystkim (mimo iż tak szaro dziś na dworze- ale może u Was ładniejsza pogoda się zapowiada).

kdrt czytałam o tym banku krwi pępowinowej i samo pobranie kosztuje od 1,5-2tys a potem 400zł na rok trzymanie tej krwi, no chyba że ktoś płaci "z góry" to wychodzi jakieś 3,5-4,5 tys zł!!! Koszmarnie drogo!!! na dodatek, taka krew może pomóc tylko komus ważącemu do 30kg!! jeśli u mnie w szpitalu pobierają taką krew, to chętnie oddam, natomiast nie stać mnie, żeby mojemu dzieciuszkowi zasponsorować coś takiego. Wierzę że wszystko będzie dobrze!!! :)
no i pogoda jest potworna, zimno, wietrznie, szaro buro i ponuro, brrrr...
i ciesze się że u gin wszystko ok!!! :)

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

cafe82 to moze spróbuj cutrynkę lub czosnek.
krawatek Fajna sprawa ale strasznie drogo z tym bankiem krwi pępowinowej!! A słyszałyście o kimś kto tą krew wykorzystywał i się na prawdę przydała?
Napisz później jak było w szkole rodzenia. Ja zaczyman dopiero 25 października.
Ann ja też jestem ciekawa gdzie Ty takie ubranka znalazłaś.

Ja zakupy to na razie skromnie. Tylko kilka ciuszków ale w tym miesiącu mamy zamiar kupić łóżeczko i troche bardziej już w tym temacie poszaleć.

25dz (cc)
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgu8ewg40p.png

Odnośnik do komentarza

ehh te zakupy to taka przyjemnosc...i to juz tak zostanie
pozniej jak dzidziole beda na swiecie to dopiero bedzie sie dzialo :hahaha:
uprzedzam:)
wiem sama po sobie...wszsytko dla olka...juz teraz to mi przeszlo ale na poczatku bylo tego duuuzo za duuuzo..czesci w ogole nie wynosil no ale trzeba do tego dojrzec,i na podstawie wlasnych doswiadczen dojsc do tego,ze dziecku nie trzeba wcale settki ciuchow i innyc pierdol:)
jedyne z czym nie szalejemy to zabawki..i tego sie trzymamy do dzisiaj...naprawde nie warto

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...