Skocz do zawartości
Forum

Spostrzeżenia i refleksje mam, dotyczące używania , bądź nie, pieluch wielorazowych.


mama_aga

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy pomysł z tymi pieluchami. Nasz Franciszek urodzi się w lutym i im więcej czytam tym bardziej się nakręcam na wielorazówki. Szkoda tylko, ze to aż tyle kosztuje na początek no ale cóż po podliczeniach i tak wychodzi taniej niż pampersy. Trzymam kciuki za wszystkie początkujące mamy a tym bardziej doświadczonym dziękuje za wiedzę, którą się dzielą bo dla takich jak ja jest to bezcenne:):):)

Odnośnik do komentarza

zielona mama - ja na razie tylko w jednym sklepie spotkałam się z bambusem cena 50cm/50cm to 16 zł ale można kupić za 42 zł kawał 160 na 50 bodajże. linka nie mogę jeszcze dodać bo muszę mieć 20 postów więc wpisz sobie: naszedziecko.org/sklep/

Mi dzisiaj przyszły formowanki tetro, fuzzi bunz i flip stay dry.
Pierwsze wrażenie:

fuzzi bunz - mercedes wśród pieluszek, milutki w środku fajna kieszonka, nie ma żadnych elementów mogących uwierać , fajny system gumkowej zmiany rozmiaru. I do tego super wygląd i fajne wkładki. Zobaczymy co będzie po pierwszym użyciu.

flip stay dry - hmmm zobaczymy. Fajnie bo bez rzepów , zobaczymy co wyjdzie po użyciu. Boje się że wkładki będą się przesuwać bo nie mają żadnych zatrzasków ani nic w tym stylu. Wkładka moim zdaniem ogromna ale zobaczymy może się skurczy w praniu? Bardzo miła w dotyku . Otulacz będę stosować do formowanek i myślę że do tego się sprawdzi.

Formowanki tetro- wyglądają super i myślę że się sprawdzą zarówno dla matiego jak i dla mikołaja - ale będzie problem - mateusz uwielbiał leżeć na brzuchu - najwięcej czasu tak spędzał... jeśli mikołaj też taki będzie to pieluszki będą go uwierać. No ale zobaczymy.

Kilka nowych spostrzeżeń co do close parent. Są bardzo wygodne w użyciu - po tych wszystkich praniach które im zaserwowałam dalej wyglądają świetnie, wkłady są miłe i teraz dopiero robią się takie włochate ;) nie wyobrażam sobie jak ten otulacz może się mechacić? To raczej nie taki materiał co by się mechacił ale zobaczymy za kilka miesięcy.
Napki na brzuchu i pleckach - wygodne w użyciu dla nas , mogą być bardzo niewygodne dla maluszka. Mimo iż jest osłonka to ja kładąc rękę na napkach czuje zgrubienie i wydaje mi się że może to być niewygodne zwłaszcza dla maluszków. Mój smyk biega więc nie marudzi a ogólnie on jest z tych gruboskórnych bardziej - ani obsikanie ani przesikanie ani kupa mu nie przeszkadza. Wydaje mi się że są małe - ja ma zrobiony rozmiar max - mój syn ma niecałe 17 miesięcy i jest standardowy - ubranka nosi 80 / 86 są duże - a do tego raczej szczupły niż pulchny. Może dobił do 12 kg , bo dawno go nie ważyliśmy - a notorycznie ma czerwoną nogę przy zapięciu u góry pieluszki. Ale zauważyłam że w jednorazówkach też tak miał więc może ten typ tak ma. Ale prawdą jest że pielucha sięga mu tak plus minus poniżej pępka (wkłady bardzo wypełniają pieluchę i ona sporo odstaje). Poza tym same plusy i ja bardzo sobie je chwalę i polecam ;)
U mnie bambusy schną po wieczornym praniu : do rana na osuszaczu a potem dosychająna grzejniku w łazience przez jakieś 2 godz.

Odnośnik do komentarza

zielona_mama
cześć dziewczyny.
mam pytanie czy macie jakieś miejsca, esklepy które sprzedają wkładki , bądz kwadraty z bambusa ????
Z tego co widzę ceny średnio to 10 zł za kwadrat bądź wkładkę.
Ja zdecydowałam zaeksperymentować z Rainbow BB- za radą pani ewy zamówię takie z podwójnymi wkładami, ale tak pomyślałam że skoro bambus taki chłonny- to chyba dokupie do tych pieluch odpowiednia ilość wkładek- i tu niespodzianka- ceny wcale nie są takie niskie!!!
Znalazłam więc na ebay producenta tkanin bambusowych za double terry chce 13.16 E plus 2.25 przesyłka za 160 na 100 cm. czyli wychodzi około 65 zł z czego można pociąć 15 kwadratów 33na 33 cm - około 4,5zł za sztukę.
i tu pytanie czy do kieszonek taki złożony kwadracik się nadaje????
żadna ze mnie krawcowa:7_20_7:
więc jeśli bedę musiała zapłacić jeszcze za szycie wkładek to moja kalkulacja pójdzie w las... i pewnie nie bede kombinować tylko zamówię gotowe.
Mamą zostane dopiero w czerwcu więc jeszcze długo mi przyjdzie czekać na wyniki eksperymentów z wielorazówkami.
Dodam że postanowiłam kupić pół(10) na pół(10) markowe i te tańsze żeby móc porównać. (i zobaczyć czy da się taniej)Tak więc kupie sobie pięć róznych polecanych i jak już dziecie przyjdzie na świat zobaczę które najlepiej się spisują i wtedy dokupię resztę.
Wogle to przydałaby się jakaś forma uporządkowania dyskusji o pieluszkach- bo na forum z panią ewą jest już 11 stron i czytajac ostatnią zapominasz co było na pierwszej.Zresztą pani ewa jest doradcą i jej wiedza ma nam pomagać rozwiązywać problemy-ale gdy chcemy kupić konkretną pieluszkę fajnie by było zobaczyć parę komentarzy różnych mam .

Tutaj ukłon w stronę administratorów:Kiss of love: - może stworzycie jakiś ranking, lub osobne fora dla każdej pieluszki- temat staje się chwytliwy więc , na pewno będzie cieszył się popularnością.

Wyszło przydługo :)..

Mam nadzieje że ktoś ma jakieś doświadczenia z bambusem, może jakieś źródło tanich wkładek ?????
Pozdrawiam :Kiss of love:

Sama jestem "poczatkujaca" i czekam dopiero na dzidziusia, ale z tego co juz wiem:
- bambus rzeczywiscie super chłonie i dosc szybko wysycha
-na allegro widziałam pieluszki bambusowe 50 zł za 5 szt, kwadratowe wygladaja troche jak tetra ale to bambus
HIT ! ! ! Pieluszki Pieluchy Bambusowe ! ! ! (902586364) - Aukcje internetowe Allegro
- jeszcze nie próbowałam ale recenzje mam sa zadowalajace co do wkładek bambusowych szytych przez Ale Jakubik 9 zł za szt
BabyBots pieluszki i otulacze ::: pieluszki dostępne od ręki w pierwszym poście

puki co tylko tyle moge pomoc bo sama nie mam jeszcze doswiadczenia
zdecydowałam sie na próbowanie: zestawow FLIP bumgeniusa (sa w promocji) i róznych kieszonek- i tych firmowych i tych tanszych oraz moze z jedna formowanke kupie,ale z tym cos czuje ze nie bedzie mi sie chciało 2 warstw zakładac ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jestem po "świeżej" dostawie ;-) i pierwszym użyciu ;-)

Flip Stay dry - pierwsze wrażenie super. Otulacz w porównaniu szerokosci klapy z przodu i z tyłu wydaje się mniejszy od Wonderoos czy Fuzzi Bunz -a więc wydaje się, że nie posłuży za długo. Ale, o dziwo, przy zakładaniu musiałam dać na najmniejsze napki (wzdłuż) i dosyć mocno spiąć na brzuszku (wszerz) - czyli OK bo jest szansa, że posłuży na dłużej, w innych pieluszkach mam przedostatnie wzdłuż i szerzej na brzuszku.) I tym sposobem wygląda super - taka malutka pupka i otulaczek nie ogranicza ruchów.....Ale po użyciu - mega przeciek ;-( Wszystko wyciekło pleckami, mokry otulacz i wszystkie ubranka ;-( Zobaczymy przy następnych próbach czy to mamusia coś poknociła przy zapinaniu czy może Flip nie wytrzymuje sikania mojej malutkiej.

Fuzzi Bunz - świetne ... ale jak na drugie miejsce ;-). U mnie dalej Wonderoos króluje. Dopiero 2 razy zakładałam Fuzzi ale te gumki mi się jakoś nie podobają ;-? za dużo z tym kombinacji, wolę proste rozwiązanie Wonderoos. Pupka też wcale nie wydaje mi się mniejsza niż w Wonderoos. Plus dla Fuzzi za brak odcisków na nóżkach i pleckach (co było częste w Bumgenius V3), ale "mój" Woonderosik też nie zostawia odcisków ;-). Również plus dla Fuzzi za wąsko między nóżkami, ale to niestety kosztem wielkości i chłonności wkładu - więc znowu Wonderoos, (mimo, że szerszy) wygrywa jeśli chodzi o chłonność.

Tetro - miałam już od jakiegoś czasu ...i już nie mam ;-) Pierwsze wrażenie było OK, ale po kilku praniach pieluszka zrobiła się strasznie twarda i odciskała się na nóżkach i pleckach. Ponadto nie radziła sobie z pochłanianiem wilgoci, a moja mała ma 3 miesiące - nie wyobrażam sobie starszego dziecka, które sporo sika, z tą pieluszką.

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny...coś tu powiało chłodem....nikt nic nie pisze???
ja po wielu poszukiwaniach i przeczytaniu ton info na różnych forach zdecydowałam się na zestaw startowy:
5 Wonderoos
2 Imse Vimse JBD
2flip Bumgeniusa
oraz 12 Rainbow BB do których jest wprawdzie 24 wkłady, ale chcę kupić 12 wkładów bambusowych (znalazłam takie za 1.4E za sztukę)
oraz 10-12 muślinek jako że wiele mam je poleca że milutkie

Co myślicie w sumie to bedzie 21....... przy tym wiekszość to kieszonki, wiec może da się o jednym siusiu włożyć muślinkę, i użyć jako otulacza... Biorąc pod uwagę że u nas na wyspie wszystko dłużej schnie....Czy te 21 starczy?

Kupiłam wczoraj jedną pieluszke Smart baby (w mothercare- nie maja wiecej rodzai , ten niezbyt mi sie podoba, ale wzielam zeby pokazac mojemu meżczyżnie)
I mój mąż zobaczył że nie taki diabeł straszny, i chyba jesteśmy na 100% zdecydowani...wszystko podliczając powinno wyjść jakieś 190 E czyli gdzieś koło 800złotych.... myślę że to nieżle za 21 sztuk... a wiadomo że jakieś 2-3 mce po nabraniu wprawy uzupełnimy kolekcję w to co nam bedzie odpowiadać najbardziej

Pozdrowienia dla wszystkich ....:)

Odnośnik do komentarza

zielona_mama mysle że spokojnie powinny 21 szt wystarczyć, tym bardziej że bedziesz miała dodatkowe wkłady. przy noworodku i tak używa sie jednego wkładu, a kieszonki schna ekspresowo wiec zapas wydaje mi sie wystarczajacy.
Ja troche zaczynam wątpic w pieluszkowanie wielo :/ nie wiem czy bede miec na tyle zaparcia...
puki co kupiłam flipa 2 szt z wkładem mikrofibrowym, econobum z bawełniana składanką, 2 kieszonki takie "tańsze", zamówiona mam jeszcze kieszonke szyta przez jedna mame z forum i dodatkowe wkłady 6 szt
puki co wiecej nie kupuje przed porodem, zobacze jak mi bedzie szło pranie i mobilizacja pieluszkowania wielo, im bliżej porodu to jakos mi zapał mija :/ grrr
niby mam jeszcze 5 tygodni do terminu planowego,ale zauwazyłam dzisiaj ze mi sie zaczał juz brzuch obniżać... może to juz niedługo
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Właśnie zamawiam zestaw próbny z Little lamb zawiera 3 formowanki rózne, jeden otulacz i jedną kieszonkę, plus worek na pieluchy

Do tego znalazłam chyba najtańsze wkładki bambusowe za 10 szt 12 funtów- którymi mam zamiar trochę ztuningować te chińskie kieszonki o których juz pisałam....

ceny Little lamb wydają się być baaardzo rozsądne , równiez koszta przesyłki- mają również wyszczególnioną Polske na liście :)
(chciałam powklejać linki ale nie mogę- osesek forumowy ze mnie)

Niestety recenzję będe w stanie wkleić dopiero latem ...

Pozdrawiam....
i piszcie raz na jakiś czas jak się mają wasze pieluszki po paru tygodniach /miesiącach użytkowania....bo fajnie by było wiedzieć które są na prawde wytrzymałe...

A!!! i pytanie do mam "praktykujących" :36_2_53:

Czy używacie tych jednorazowych papierków???? wydają mi się takie szorstkie...
No i co z podrózami, pobytami u rodziny?- eko jednorazówki, a może wkładki jednorazowe do kieszonek? będę lecieć na pare tygodni w lecie z maluchem- no i te kilkanascie pieluch zajmie pewnie pół bagazu....moglabym kupić pampersy,a z drugiej strony na pare tygodni pakować w lecie malucha w te wszystkie sztuczności- chyba lepiej bedzie wziać ze sobą wielorazówki bo będę u rodziców więc jak u siebie :)

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie odebrałam przesyłkę z pieluszkami wielorazowymi Fuzzi Bunz i Close Parent. Pierwsze wrażenie, super! Bardzo starannie wykonane, miłe w dotyku. Na razie z testowaniem będę musiała poczekać do czerwca, aż Kubuś się urodzi, ale jeśli będą tak dobre jak wyglądają to po prostu będzie super. Dalszymi spostrzeżeniami na pewno się podzielę.

Odnośnik do komentarza

zielona_mama,
ja nie używam papierków. Nie podobała mi się ich szorskość. Po drugie nigdy nie wiem czy mała już zrobi coś gęstszego czy nie i zdarzało się, że miała papierki przez cały dzień. :-( Myślę, że sama idea papierków jest fajna - rzeczywiście ułatwiają pozbywanie się nieczystości, ale ta szorstkość i fakt, że mała nie jest przewidywalna ;-) mnie do papierków zniechęcają.
W podróżach używamy...jednorazówek (ale mam na myśli takie podróże jednodniowe, np. 2-3 godziny w samochodzie). Po prostu są wygodniejsze.... ale jeśli masz "mieszkać" przez jakiś czas u kogoś to może jednak wielo się lepiej sprawdzą.
21 pieluch to wg mnie super zestaw. Co prawda JBD podobno schnie dosyć długo, ale pozostałe powinny to nadrobić.
A co to za pieluszki: Rainbow BB ?

blabla0,
tetrowe bambusowe można też kupić w Pieluszkarni, kolorowe lub białe: PIELUSZKI WIELORAZOWE | Pieluszki Składane | Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Ekologiczne - Organiczna Bawełna
Są świetne, używam ich z otulaczami Flip i Imse Vimse, dużo lepiej chłoną od (też fajnych) muślinowych 75gr, a schną tylko odrobinę dłużej (generalnie bardzo krótko).
P.S. Czemu zaczynasz wątpić w pieluszki wielorazowe?

Odnośnik do komentarza

wątpie bo jeszcze nie wiem jak będzie sie ich używać i jak z praniem będziemy sobie radzić. od razu po macierzynskim zamierzam wrocic do pracy, co mi tez daje do myslenia- opiekunka z wielo? i pranie po nocach? nie wiem... jakos mnie pesymizm złapał. Jeszcze miesiac temu wykupiłabym wszystkie pieluszki wielo tak byłam zachwycona... a teraz to już nie wiem. Może to hormony. Dalej czekam na poród i nie moge sie doczekać...

Odnośnik do komentarza

Dawno nie zaglądałam na ten wątek ;-)

Blabla0 zaraz po porodzie rzeczywiście może być ciężko. Niektóre mamy przez kilka pierwszych dni / tygodni używają jednorazowych (eko lub zwykłych "sklepowych"), w czasie gdy "dochodzą do siebie". Także, jak by nie było, gdy już urodzisz - pamiętaj, że możesz zacząć w każdym momencie, lepiej później niż wcale (lepiej zacząć trochę później niż się zniechęcić na początku). ;-)

Co do prania to to jest naprawdę "pikuś", u mnie sprowadza się to do wrzucenia pieluch z wiaderka do automatu codziennie / co drugi dzień. Dla mnie większym problemem od samego prania, było suszenie - od grudnia do teraz była przecież zima i nawet w ciepłym mieszkaniu (ale jednak bez takiego przewiewu, jaki jest np. w lecie na świeżym powietrzu) niektóre pieluchy długo schły. I czasem się denerwowałam, że nie mam czego używać. Ale to jest kwestia odpowiedniej ilości pieluch lub wyboru rodzaju pieluch (niektóre szybko schną).

Ewa z Pieluszkarni poleca składane muślinowe + otulacze u noworodków bo są tanie (więc można kupić sporo), co jest na plus bo u noworodka często się je zmienia więc trzeba mieć dużo, no i szybko schną. Moja mała ma już 5 miesięcy a ja właśnie się zakochałam w muślinach i kikko bambusowych do składania ;-) Po pierwsze b. szybko schną, po drugie to organiczne materiały - b. zdrowe ....no i mam takie poczucie, że dziecko jest przewijane jak to robiły nasze mamy i babki, tylko czymś trwalszym i chłonniejszym niż zwykła tetra ;-)

P.S. Mój mąż i babcia świetnie sobie radzą z przewijaniem małej wielorazowymi, nie tylko AIO lub kieszonkami ale też składanymi + otulacz. Myślę, że opiekunka / niania tym bardziej sobie poradzi ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...