Przedszkolaki

Klocki dla 5-latka

~Ewelka111

~Ewelka111

Witam! Synek ma 5 lat, na urodziny dostał klocki nexo night. Bardzo mu sie podobaja i bawi sie niminon stop. Na Gwiazdke również zazyczyl sobie tego typu klocki, ale mam dylemat czy nie jest na nie za maly. Ludziki maja jakies miecze i ze soba walcza, czy taka zabawa nie wywoluje agresji? Jakie macie odczucia i opinie na ten temat?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

MartuB

MartuB

skoro maluch tak bardzo lubi klocki, to na pewno prezent mu się spodoba ;) raczej takie zabawki nie wywołują agresji, w końcu walka może być i w przedszkolu np. zawody sportowe

54177 martub Kobieta, 32 lata, BDG
psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Wygooglowałam sobie te klocki i szczerze powiedziawszy, nie kupiłabym swojemu dziecku. Myślę, że zwykłe drewniane klocki są bardziej twórcze i pobudzają wyobraźnię dziecka niż ludziki w zbrojach i mieczach.

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
Dziubala

Dziubala

Ewelka111, klocki Lego to super sprawa, zwłaszcza, gdy dziecko rzeczywiście się nimi bawi i marzy o kolejnej paczce. Widzę jak moi synowie przerabiają od małego kolejne serie... :)
Ale nie wiem czy seria Nexo jest odpowiednia dla 5-latka, a widzę, że też masz obiekcje. Jeśli synek bardzo lubi Lego, to wybierz się z nim do sklepu i pokaż mu pudełka, które są dla jego grupy wiekowej, a nuż mu się coś spodoba. W ten sposób wilk będzie syty i owca cała :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
kamilob

kamilob

Nie sądze, żeby zabawa wywoływała agresję... raczej codzienne obserwacje dorosłych i ich zachowań, co odzwierciedla się w zabawie i naśladowaniu. A co do klocków, to dla 5latka faktycznie proponowałabym coś rozwijającego wyobraźnię. Może po prostu zestaw podstawowy lego? Albo zestawy city, z których można budować pojazdy, budynki i odgrywać scenki z życia.

57832 kamilob Kobieta, 22 lata, Gorzów
Klara3

Klara3

Pierwszy raz spotykam się z obawą, że klocki Lego mogą powodować agresję. To świetne klocki i sama chcę takie kupić mojemu synkowi. Do tego chcę zamówić dla niego list od Mikołaja na stronie https://www.listymikolaja.pl/. Kuż widzę, jaki synek będzie zaskoczony i szczęsliwy. A klockami pewnie będzie bawił sie wiele godzin.

57215 klara3 Kobieta, 32 lata, Toruń
etie

etie

U nas serie lego zmieniały się wraz z wiekiem, ale nigdy nie zauważyłam, żeby którakolwiek wywoływała agresję:) Razem bawimy się tymi postaciami i to od nas zależy jaką fabułę wymyślimy, zazwyczaj są to walki nadziemskimi mocami, w których postać syna zazwyczaj wygrywa. Jeśli chciałabyś jednak zaciekawić dziecko innymi klockami to Chicco ma zestawy klocków App Toys. Są to dość duże klocki, z których można budować dinozaury lub zamek dla rycerzy, wyspę piratów itd. To co wyróżnia te klocki i może się podobać współczesnym dzieciom to, to że na wybranych klockach są obrazki, które działają jak kody QR. Po zeskanowaniu ich tabletem lub telefonem zabawka ożyje, robiąc zabawne animacje. Mój syn dostał je gdy miał 4 lata i bawi się nimi do dziś (7 lat).

24105 etie Kobieta, 34 lata, Warszawa
agatap

agatap wpis edytowany

Jeśli chodzi o klocki to ja polecam zwykłe drewniane. Naturalne, nie z kolorowego plastiku. Moje dzieci je uwielbiają i jakoś się przy nich uspokajają.
[reklama usunięta]

60638 agatap Kobieta, 35 lat, Kraków