Przedszkolaki

Przedszkole publiczne vs prywatne

Odpowiedzi znajdują się poniżej

bazyl21

bazyl21

według mnie to żadna różnica do jakiego przedszkola pośle się swoje dziecko, to raczej zależy od konkretnego przedszkola, jakie jest, jakie ma wyposażenie i przede wszystkim jakie Panie w nim uczą :) wiele dzieci też chce chodzić do przedszkola z tymi dziećmi, które zna z boiska i może się z nimi dalej bawić w przedszkolu, jak dla mnie nie ma normy, że prywatne przedszkole to musi być takie super a państwowe to złe, bo w końcu za prywatne się płaci więc musi być lepsze, to akurat o niczym nie świadczy :)

48951 bazyl21 Kobieta, 31 lat, Wrocław
~mama 5 latka

~mama 5 latka

Moje doświadczenie jest następujące - Panie w przedszkolu prywatnym nie mogą powiedzieć że im się nie chce, że są niedyspozycyjne, że czegoś nie można. Rodzic ma bardzo dużo do powiedzenia w kwestii sprawowania opieki w przedszkolu, a moim zdaniem adwokatem dzieci są rodzice i od ich czujnego oka zależy bardzo wiele.

aanushka

aanushka

mam dwójkę dzieci i z moich obserwacji wynika, ze jednak w prywatnych bardziej dbaja i bardziej się dziecmi przejmuja. Maciek chodzil do publicznego i slabo było z jedzeniem czy z komunikacja z przedszkolankami, a teraz corka chodzi do katolickiego przedszkola w Krakowie - [reklama usunięta] i jest super, widać, ze córka jest tam dobrze traktowane.

51655 aanushka Kobieta, 29 lat, Kraków
Monia198

Monia198

Mnie się wydaje, że to wszystko zależy od konkretnej osoby i konkretnych placówek- czasami pani rzeczywiście bardziej się starają w prywatnych przedszkolach, no bo są zobowiązane- w publicznych też mogą mieć dobre podejście, szczególnie jeżeli się nawzajem motywują :) Nie ma reguły niestety, trzeba dowiadywać się w konkretnych miejscach.. :/

51854 monia198 Kobieta, 39 lat, Łódź
MarDeb

MarDeb

Pracuję w społecznym przedszkolu. Trafiają do nas dzieci z przedszkoli samorządowych, w których sobie nie radziły. Natomiast nie znam przypadku, aby od nas odeszło do samorządowego, bo tu było mu źle.

--

Zagraj ze swoim dzieckiem.

25912 mardeb Kobieta, 44 lata, Warszawa
kerka

kerka

Większość osób wybiera przedszkola państwowe ze względu na koszty. Niewiele rodziców stać na to, by wysłać dziecko do przedszkola prywatnego.

52102 kerka Kobieta, 29 lat, Gliwice
MiniMinky

MiniMinky

My mamy prywatne. Możemy wybrać to co dziecko je, albo wykupić żywienie w każdym miejscu w mieście i nikt o to pretensji mieć nie będzie. Mamy realny wpływ na jego rozwój w przedszkolu. Możemy wybrać zajęcia, dodatkowe zajęcia ze zwierzętami i np robotykę... W państwowym takiej szansy byśmy raczej nie mieli.

52351 miniminky Kobieta, 31 lat, Warszawa
izabelazaczyk

izabelazaczyk

HM to wszystko zależy od wielu czynników. To prywatne wcale nie musi być lepsze od publicznego i na odwrót. Dziwny podział, typu "które lepsze"...

52459 izabelazaczyk Kobieta, 20 lat, katowice