Noworodki i niemowlaki

Sierpnióweczki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Cobra

Cobra

U nas wczoraj skończone 7 tygodni. Piąstki raczej otwarte, smieje się i zaczyna głużyć ☺️ niestety ani mata ani zwdne zabawki go narazie nie interesują. Ciężko go czymkolwiek zabawić. Głównie wisi nadal na piersi, czasami z rana polezy na łóżku i chwilę siesoba zajmie. Czekam właśnie na moment, gdzie sam się trochę zajmie, polezy na macie czy w leżaczku i popatrzy na zabawki.
W środę mamy szczepienia.

--

Sierpnióweczki 2019 - lista
https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

9024 cobra Kobieta, 35 lat, w wielkopolsce
Kasiaa88

Kasiaa88

Patrycja byłam dziś ze starszakiem u alergologa i pokazałam te plamy, krostki na zdjęciu powiedziała że nie wygląda to na trądzik. Przepisała mi maści robione i kazała smarować jak tylko skóra wyda się w gorszej kondycji., zyrtec w kropelkach na dwa tygodnie. Powiedziała żeby uważać na to co jem a w szczególności mleko, gluten, surowe jedzenie, a nawet marchewkę...

Skakanka współczuje tego zapalenia aż mnie piersi bolą jak mi się przypomni jak mała mnie porgyzła. A wiecie że ja nadal karmie w kapturkach? Jakoś tak obie nie jesteśmy gotowe na porzucenie.

Jula też się już dużo uśmiecha, ale nadal śpi na potęge nie wiem czy to normalne śpi od 15 i jeszcze się nie obudziła cyca na śpiocha wypiła. Leży na brzuchu, ale nie za długo.
Leżaczek kupię Fisher Prica.A matę mamy po synku. Polecam też te puzzle piankowe świetna sprawa :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

64175 kasiaa88 Kobieta, 32 lata, Warszawa
Iwona29

Iwona29

Bławatek. Od czoła jakieś 20cm najlepiej zawsze w tym samym miejscu może masz ustawione na mierzenie temperatury w domu. ? Po boku jest zmiana zresetuj go i od nowa. Może zmienić bateria trzeba

62553 iwona29 Kobieta, 30 lat, St
Iwona29

Iwona29

Któraś z dziewczyn chciała kupić mate pianino ona jest porażka moim zdaniem .dziecko nie będzie kopać w klawisze napewno a jeżeli to przez chwilę i jest to dla niego nieinteresujące.

62553 iwona29 Kobieta, 30 lat, St
Monikacz

Monikacz

Hej, Dominik ma jutro 9tyg, polubił leżenie na brzuszku dzięki radom fizjoterapeutki tzn. Najbardziej lubi leżeć na piłce, pomagam mu tez ułożyć rączki. Polecam piłkę, Dominik wytrzymywał wcześniej 3 sekundy na brzuszku a w tej chwili nawet nie liczę ale z 10/15 min na pewno. Super trzyma już glowke, myśle ze tu duża zasługa ćwiczeń. Jeśli chodzi o piąstki to jak byliśmy 3 tyg temu u fizjo zwróciła na to uwagę i mieliśmy mu jego szczoteczka do włosów, tak jakby wymiatać i tez w tej chwili częściej ma otwarte dłonie. Łączy tez raczki tak jak to mówi moja babcia „liczy paluszki” i wkłada piąstki do buzi. Ogolnie dużo się śmieje i gaworzy, wodzi wzrokiem za zabawkami, dzięki czemu nawet pół godziny leży sam na macie albo w łóżeczku z karuzela. Matę mamy właśnie takie piankowe puzzle i oprócz tego tą, która podesłała Cyśka. Kupimy tez bujaczek fisher prica, bo dzisiaj Doniu sobie w nim siedział grzecznie u kuzyna i bardzo mu się podobało.
Pozdrawiamy :*

61458 monikacz Kobieta, 30 lat, Bydgoszcz
bławatek 1

bławatek 1

Iwona29
Bławatek. Od czoła jakieś 20cm najlepiej zawsze w tym samym miejscu może masz ustawione na mierzenie temperatury w domu. ? Po boku jest zmiana zresetuj go i od nowa. Może zmienić bateria trzeba

Aż 20 cm? W instrukcji pisze nie więcej niż 5cm. Na pewno nie mam ustawione na dom, a baterie nowe bo dopiero kupiłam ten termometr o nie wiem czy go oddać czy może źle go używam. .
Ja myślałam o tej macie z pianinem. Mój maluch bardzo lubi kopać nóżkami, ale może masz rację że pianino go nie zainteresuje...

--

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

62821 blawatek-1 Kobieta, 35 lat, Tarnow
MamaRadzia

MamaRadzia

Iwona U nas w rodzinie już czwarte dziecko kopie te klawisze i się cieszy. Potem obraca się je równolegle do podłogi i jak już dziecko siedzi to sobie gra, więc to pianinko naprawdę się przydaje.

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

61867 mamaradzia Kobieta, 28 lat, Nowy Sącz
Patrycjaaa

Patrycjaaa

Kasia dziękuję , my nie byliśmy dzisiaj u lekarza bo zamknięte . Jutro będę dzwonić .Dziś nawet małemu kąpiel odpuściłam tylko przemyłam wacikami . Ja ogólnie mam celiakię , nietolerancje laktozy , alergię na jajka i orzechy , chociaż ostatnio jadam jogurty bo nic mi nie szkodzą . Odstawie cały nabiał i zobaczymy . Mam nadzieję,że Olaf tego wszystkiego nie odziedziczy po mnie

Ja dziś mam straszny dzień , już nie pamiętam kiedy tak płakałam . Olaf od 5 rano do 16 płacz ,spał i płacz , poszliśmy na spacer , myślałam że biegiem będę wracać do domu ale zasnął i spał ponad 2 godziny .Do tego od jutra mam remont kuchni , czyli bajzel w całym mieszkaniu , wszędzie kartony , kuchenka ,pralka ,lodówka w pokoju . Moje plecy już nie dają rady , boli mnie strasznie krzyż nie ważne czy siedzę,leżę,chodzę boli ciągle i to już od dłuższego czasu i zauważyłam że aż się garbie . Piersi olbrzymie już nie sądzę ,żeby kiedyś wyglądały normalnie i raczej ich nie zaakceptuje :( posprzeczalam się z moim. Sorry musiałam trochę ponarzekać :( mam nadzieję ,że jutro kryzys minie

63446 patrycjaaa Kobieta, 28 lat, Aaa
~MaKlar

~MaKlar

Patrycjaaa dużo energii i spokoju Ci wysyłam! Pamiętaj o chwili dla siebie w Ciągu dnia.
A tymczasem my idziemy na spacer korzystając z tych pięknych październikowych dni!

~MaKlar

~MaKlar

A co do piersi i garbienia.
Garbienie minie jak maluch stanie się mobilny ale dbaj o siebie i wszelkie pielęgnacje rób tez w komfortowych dla siebie pozycjach. Może masz w okolicy fizjoterapeutę który pokaże Ci jak możesz inaczej dbać o siebie i malucha? Czasem są to małe zmiany a robią bardzo dużo!
A piersi zmaleją - ja tak przynajmniej miałam, jak zaczęły rosnąć podczas drugiej ciąży to się przestraszyłam jakie są ogromne!