Skocz do zawartości
Forum

PAŹDZIERNIKOWE KULECZKI 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamalastminute

Glukoza wypita. Tfu. Jest to paskudztwo nawet z cytryną.
Klara-też czasem czuję kłucie i takie śmieszne uczucie tuptania.
Na ostatniej wizycie 5.5kg na plus.
Przy chłopakach brzuch miałam gigantyczny ale oni też nie mali 3600 i 3900. Teraz brzuszek malutki. Ja się urodziłam z wagą 2600 i mam nadzieję, że córcia moje geny przynajmniej wagowe przejmie.http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2018/1/17/28.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marissa5

Klara ja też czuje od czasu do czasu kłucie na dole. Ale skoro usg wyszło ok, to uznałam że nie będę się tym stresowała :)
Mamalastminute też mam wielką nadzieję że moja córcia odziedziczy po mnie geny wagowe. Ja urodziłam się 2600 gram, mój mąż miał też poniżej 3500 więc liczę że skoro sama jestem niska to malutka nie postanowi pobić jakiegoś rekordu rodzinnego :)
Ja mam obecnie na wadze 5,5 kg na plusie.
Jestem też po glukozie, niestety z przygodami bo bardzo nie lubię igieł a jak na złość wkuwała mi się położna 6 razy bo w sumie plus raz z palca glukometrem po tym jak zemdlałam po pół godzinie w korytarzu. Nie wiem czemu tak po czasie, bo zwykle jak już mdleje to od razu przy pobraniu krwi.
Wyniki wyszły mi: na czczo 75, po godzinie 106, po 2 godz. 120. Dziwi mnie że po 2 godzinach mam wyższy wynik niż po godzinie, ale skoro jest w granicy to nie powinnam się martwić, jak myślicie?

https://www.suwaczki.com/tickers/p19u9jcgclai68qw.png

Odnośnik do komentarza

Marissa myślę że nie powinnaś się martwić. Ja elektronicznie sprawdzałam swoje wyniki i nie do końca pamiętam ale wydaje mi się że też po 2 godzinach miałam wyższy niż po 1 ale w normie także się nie martwię.
Co do wagi dziecka to ja mam nadzieję że synek będzie miał tak niską wagę jak córka. Miała 2950. Ja miałam 3330, a mąż 2400 także bardzo malutko.
U mnie wizyta będzie we wtorek. Już nie mogę się doczekać. Ostatnia byla 12 czerwca także już się niepokoje, że za długo. Pewnie teraz będę miała częstsze wizyty. Miała już któraś z was u położnej ktg? Wydaje mi się że już się to zacznie u nas lada moment... I mierzenie ruchów dziecka. Te mamusie, które dawno rodziły lub pierwszy raz będą rodzić to pozwolę sobie wyjaśnić :) dostaniemy taką karteczkę, na której będziemy musiały zaznaczać po jakim czasie poczujemy 10 ruchów dziecka. Powinniśmy je mierzyć codziennie o tej samej porze leżąc, czy półleżąc... Po prostu odpoczywając. Powinnyśmy poczuć dziecko 10 razy w ciągu godziny. Liczy się każdy kopniak, smyrnięcie itp.
Czy któraś z was zamierza rodzic w Lublinie?

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Dawno nie pisalam, trochę roboty w domku i ogrodzie. Cieszę się ze wszystkie dobrze się trzymacie, u mnie wszystko w porządku, na ostatniej wizycie w poniedziałek miałam juz ktg robione a o tym liczeniu ruchów to rzeczywiście nowość dla mnie.. Wczesniej tylko pytali się czy czuje ruchy. Mam problem z ciśnieniem bo niskie i do tego nogi mocno puchna jak nie miałam jeszcze i martwi mnie to. W następnym tyg muszę z lekarzem porozmawiać przy okazji dostarczenia jednego wyniku.
Ostatnio mała bardzo kręciła się w brzuszku i myślę ze zmieniła pozycje.
Ogólnie już nie mogę doczekać się końca. Chyba to ciśnienie daje mi się we znaki. Miłego weekendu mamuski i dużo odpoczynku dla was i bobaskow.

https://www.suwaczek.pl/cache/7c35df14f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Hej Dziewczyny. U mnie też wszystko w porządku. Na ostatniej wizycie dziecko było ułożone w poprzek i czuję że dalej tak jest. Kopniaki odczuwam najczęściej w po obu stronach brzucha. Mam nadzieję, że niedługo się w końcu obróci bo czasu co raz mniej.
Apropo położnej, to czy każda z Was chodzi dodatkowo do swojej położnej na spotkania/wizyty? Ja dowiedziałam się ostatnio, że w ogóle coś takiego istnieje i szczerze nie wiem jak się za to zabrać. Pamiętam, że już wcześniej wybierałam w swojej przychodni położną i muszę się upewnić, że na pewno dokonałam takiego wyboru jak myślę.
O liczeniu ruchów też nie wiedziałam więc kolejna nowość dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Gość JustynkaR

Hej. A mi dziś głowa pęka, chyba od tej pogody?
Z tym liczeniem ruchów to chyba pod koniec. Bo teraz jest tak że przez godz to cały czas się rusza, czasami i kilka godz nic się nie dzieje nie wiem sama.
A z położną to też nie wiem w pierwszej ciszy przychodziła a teraz nie,może trzeba zgłosić gdzieś

Odnośnik do komentarza
Gość JustynkaR

Paulina u mnie tez w poprzek dzidzia ułożona. W środę mam wizytę i usg to zobaczymy czy się obrócił ruchy czuje właśnie po bokach. Wczoraj pierwszy raz dzidzia mi się wypiela w jedną stronę aż brzuch mi wykrzywilo cudne uczucie. A dziś od rana leniwe dopiero teraz zaczyna bardziej brykac.
Pozdrawiam dziewczynki iodzywajcie sie

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, co do położnej to mój lekarz ma położną która z nim współpracuje i przy każdej wizycie muszę iść narazie do niej, a później do niego. Ona mnie waży, mierzy ciśnienie, później będzie robić ktg, dostałam też od niej taką torebeczke z różnymi poradnikami i próbkami kosmetyków itp. dla dzieci. W pierwszej ciąży miałam tak samo u innego lekarza. To wy nie chodzicie do położnej?

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Matka mam tak samo. Najpierw położna mnie zwazy i ciśnienie, wyniki, kartę ciąży uzupełni, ostatnio KTg tez. Potem lekarz mnie bada i USG. Nie musiałam nigdzie się zglaszac.
Justynka, moja to samo ostatnio zrobiła, brzuch mi porządnie wykrzywilo i wtedy czułem ze przekrecila się w poprzek. Ale juz jest jak poprzednio, główka w dol. Niewygodne jak tak w poprzek leży bo nawet ciężko głębiej odetchnąć.

https://www.suwaczek.pl/cache/7c35df14f9.png

Odnośnik do komentarza

Aguska właśnie zamawiam na stronie apteki doz.pl trochę rzeczy i wzięłam zestaw promocyjny Oilan do kąpieli, gaziki jałowe, oliwkę zwykłą z bambino do wyczesywania ciemieniuszki, aspirator do noska, alantan plus Maść, chciałam też wziąć bepanthen baby na odparzenia bo jest promocyjne opakowanie 100g+30g gratis za 32 zł ale wykupili mi :(. Normalnie 30 g kosztuje w rossmannie około 20 zł. Biorę też szczotkę z miękkiego włosia, emulsje do ciała atoperal (dla mnie po wypróbowania na alergicznej skórze córki sprawdził się najlepiej tylko trochę kosztuje bo normalnie w rossmannie ponad 50 zł za 400 ml), octenisept. Sobie wzięłam wkładki laktacyjne, saszetki tantum Rosa, podkłady na łóżko szpitalne, majtki jednorazowe. Narazie starczy zakupów. To nie do końca odpowiedź na twoje pytanie ale może się przydać :).

A jak tam u was dziewczyny? Ja w końcu jutro mam wizytę. Już się strasznie niecierpliwię, bo jakoś wydaje mi się że za słabo czuję tego mojego maluszka i znów bardzo nisko. Łaskocze mnie ciągle nad kością łonową. Strasznie mnie to przeraża i boję się że za szybko będzie się pchać na ten świat.
Czy któraś z was ma już częstsze wizyty?

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Aguska12310- ja z racji tego, ze to moja pierwsza ciąża sugeruję się wyprawkami z internetu. Jeśli chodzi o firmę kosmetyków to zdecydowałam się na "rossmannowski" Babydream (nie zdradzam przy okazji miejsca pracy hihi :p) i Hipp-a bo wyczytałam, że jest tam najmniej chemii :)
W swoim "koszyku" mam oliwkę, płyn do kąpieli, krem do pupy, twarzy, krem na każdą pogodę i balsam (tu akurat z Nivea bo trafiłam na jakąś promocje chyba).
Natka95- nie mam jeszcze częstszych wizyt. Teraz mam dopiero po 4 tygodniach, na początku sierpnia z racji urlopu Ginekologa. I już się szczerze mówiąc niecierpliwie. Wczoraj Młodzieniec był jakiś leniwy. Dopiero ku mojej uciesze zaczął dokazywać jak kladłam się spać, a w dzień jak na Niego było "cicho". I też czułam Go dość nisko. Zawsze było po bokach brzucha (ułożony w poprzek), a wczoraj na dole brzucha. Może już zechciał się odwrócić. Też mam jakiegoś stracha, że będzie się szybko chciał wydostać na ten świat. Oby cierpliwie do terminu poczekał :)

Odnośnik do komentarza

Paulina u nas hipp się nie sprawdził ale to taka metoda prób i błędów, jak coś nie przypasuje to niestety trzeba kupować inne i tyle. Ja miałam dobrze, bo siostra miała pół roku starsza córkę od mojej, która mogła używać wszystkiego i nie miała żadnych alergii i jej wszystko oddawalam. Najgorszy był oilatum ten taki drogi apteczny, który się dolewalo do wody. Użyłam go raz i córce porobiły się plamy, które wyglądały jak łuszczyca. Za to "oilatum baby" bardzo nam pasował. Był wtedy droższy. Teraz żel do mycia ciała i głowy kosztuje coś koło 15 zł. Także niedrogo a to dobry emolient wg mnie. Nie wiem jak ja bym to wszystko ogarnęła nie mając już małego brzdąca w domu a jestem kawałek drogi od rodziny, mąż codzień w pracy. Mam nadzieję że córcia zamiast być zazdrosna, pomoże mi przy małym :)... A u mnie wizyta dopiero po 5 tygodniach bo nie było wolnych terminów wcześniej :(... Ale na szczęście to już jutro. Właśnie dzwonili czy potwierdzam przybycie :)

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza
Gość JustynkaR

Dziewczyny oszaleje dziś mam taką zgage że aż mnie mdli. Nigdy nie miałam zgagi.
Wiecie co u mnie też parę dni dla niej się dzidziuś ruszał a dziś dokazuje cały czas i mam wrażenie że zmienił pozycję bo też był w poprzek ułożony.
Paulina witaj w klubie Rossmann. Ja tez tam pracuje i czekam moze jakaś promocja 2+2 dla dzieci będzie.
Mi ogólnie też kosmetyki babydream bardzo pasują. Mam teraz krem do brzucha i jest Super kupiłam też bio oil i wiecie że dostałam swedzacych krostek na brzuchu.
A wracając do zgagi to ma może któraś z Was jakiś sprawdzony sposób?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mi na zgage pomaga piwo karmelkowe ale zwykle bez dodatkowych smaków. Ono jest 0% wiec spokojnie możecie spróbować, mi zobojetnialo kwasy żołądkowe, może i wam tez pomoże...
W kwestii kosmetyków to czytam was i skorzystam z porad bo moje bliźniaki 12 latki i od tamtej pory czuje ze pogubie się w nowościach a tez nie chce na kupować rzeczy niepotrzebnych. A widząc pełne poli łatwo się skusić a potem leży niepotrzebne..

https://www.suwaczek.pl/cache/7c35df14f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Natka95- tak jak piszesz, to metoda prób i błędów. Jeśli chodzi o emolienty to się trochę cykam ich użyć bo czytałam negatywne opinie o nich. Wszystko sie okaże "w praniu"'. Mam nadzieje że nasze dzieciaczki nie będą alergikami i będą mogły stosować wszystko :)
JustynkaR- o proszę! Witam witam :) też właśnie ostatnio mi się przypomniało że była taka fajna promocja na produkty dla dzieci. A że promocję się powtarzają to jest szansa na powtórkę. A jeśli chodzi o zgagę to moja ciężarna bratowa ratuje się piciem mleka kiedy ją złapie i mówi ze pomaga.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:) ja u synka mialam sprawdzone oilatum baby do kapieli i bylo super nie trzeba dodatkowo smarowac ciala po kapieli, teraz tez planuje kupic sprawdzone kosmetyki bo przy pierwszym dzidzi to dużo mi sie nie sprawdzilo no ale kazde dziecko inne. A krem bepanten byl nr 1! I dla dziecka i dla mnie na obolale sutki. Odnośnie ruchów dzidzi bardzo nisko ja mialam tak przez ok miesiac a to dlatego że mi sie odwrocilo i nozkami w dół bylo i tak kopalo nisko a teraz od kilku dni juz znowu fikolka zrobiło:) i czuje je nad pepkiem. Wczoraj bylam u gina i wszystko ok nastepna wizyta za miesiąc

Odnośnik do komentarza

Moniska a u mnie od samego początku nisko ruchy... Naprawdę dosłownie pod majtkami. Zdarza się i wyżej ale nie często. Wgl ostatnio słabo czuję ruchy ale mam nadzieję że dziś lekarz mnie uspokoi. Zaczynam się denerwować na siebie, że nie poszłam prywatnie prowadzić ciąży. Po córce tak sobie obiecałam i nie dotrzymalam obietnicy bo wszyscy tego lekarza tak wychwalali że jest taki delikatny, że wszystko mówi, zapyta itp... A tu jednak nie spełnia moich oczekiwań. Szyjka mierzona tylko raz, usg robione w grobowej ciszy, praktycznie żadnych pytań o moje samopoczucie... Wkurza mnie.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Ja już po wizycie. Lekarz bał się po tym, jak powiedziałam że słabo czuję ruchy i tylko na dole, że będzie mnie musiał położyć na szpital ale na szczęście szyjka twarda, długa, położenie pośladkowe. Dlatego słabo czuję i tylko jak kopie nóżkami po pęcherzu a tak to kopniaki daje po jelitach, do wewnątrz ciała i dlatego nie czuję. Uspokoił mnie. Chciałam żeby mi zrobił usg 3d ale dziecko leży tyłem do brzucha i nie pokazywalo wgl twarzy :(. Jednak ze względu na te słabe ruchy od następnego tygodnia mam założyć kartę ruchów i mierzyć aż 3 razy dziennie. Mam zapisywać po jakim czasie poczuje 5 ruchów. I następna wizyta 7 sierpnia. Syncio waży 1200g. Także drugie tyle co na ostatniej wizycie.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza
Gość JustynkaR

Natka widzisz to ze względu na ułożenie dzidzi czujesz tak te ruchy. Ale dla świętego spokoju lepiej monitorować czyli masz 3 razy dziennie czuć po 5 ruchów tak?
Mon to cały czas z prawej strony mnie kopie i się wypina i też mi się wydaje że jest plecami do zewnątrz ułożony.
Zobacz jaka już duża dzidzia.
Ja jutro idę i zobaczymy co dla mnie powie.
Zobaczcie jak się martwimy tymi ruchami ale jazda dzidzia inna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...