Skocz do zawartości
Forum

Wasze laktatory


Gość mania_85

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy pierwszym dziecku miałam 2 laktatory. Jeden taki dość zwykły, ręczny (nie pamiętam z jakiej firmy), ale słabo odciągał pokarm, nie byłam z niego zadowolona. Kupiłam więc lepszy, droższy, ale też ręczny (philips avent). Powiem szczerze że każdego z nich użyłam może z 5-10 razy. Przy drugim dziecku nie używałam ich ani razu. W szpitalu, kilka dni po urodzeniu, gdy miałam nawał pokarmu używałam laktatora elektrycznego, on odciągał pokarm najszybciej, ale też i mleka miałam ogrom. Dziś z perspektywy czasu widzę że był to zbędny zakup, wyrzucone pieniądze. Mi było szkoda czasu na to odciąganie, potem mycie każdej części, wyparzanie, podgrzewanie mleka przed podaniem go dziecku itd. Ja kupiłam laktator bo moje dziecko było wiecznym "ssakiem", nie chciało się oderwać od piersi, myślałam że będę odciągać pokarm i dawać mu je w butelce, ale dziecko za nic nie chciało ssać mleka z butelki, miało do niej wręcz wstręt. Pamiętam że sięgnęłam też po laktator w momencie kiedy wydawało mi się że mam za mało mleka, po kilka miesiącach karmienia piersią. Wtedy (pierwsze dziecko) nie wiedziałam że laktacja z biegiem czasu sama się stabilizuje i że nie zawsze muszę mieć pełne piersi, a mleka i tak mam wystarczająco dużo by dziecko się najadło. Najlepszym "laktatorem" jest samo dziecko, im częściej będziemy je przystawiać do piersi tym pokarmu będzie więcej.

Mania, Kasia, na pewno nie ma sensu kupować laktatora przed urodzeniem dziecka. Same będziecie widzieć jak sytuacja z karmieniem wygląda u Was. Czasem pojawiają się jakieś problemy z karmieniem dziecka, czasem wydaje się matkom że pokarmu mają za mało, ale wtedy przeważnie pomaga picie dużej ilości napojów, herbatki na laktację i tak jak wspomniałam wyżej częste przystawianie dziecka do piersi. Przeważnie laktator nie jest potrzebny, a gdyby się okazało że jednak będzie w każdej chwili można go dokupić.

Odnośnik do komentarza
Gość aanamoto

Ja polecam medelę - model Swing. Nie jest tani, ale wart każdej wydanej złotówki! :) Służył bez zarzutu przez 7 miesięcy, poratował gdy byłam poza domem. Przy kolejnym dziecku, pewnie wrócę do niego, a teraz szukam nowej właścicielki :)

Odnośnik do komentarza
Gość marlena.4

A ja akurat kupilam laktator przed porodem.Tak, faktycznie nie wiemy czy na pewno nam sie przyda, ale wolalam zainwestowac w niego wczesniej, niz potem biegac po sklepach. Dlatego kupilam sobie reczny z Akuku, kosztowal niecale 50 zl, wiec uznalam, ze jesli nie bede go potrzebowac to wiele nie strace :) Ale przydal sie i okazal sie niezawodny w kryzysowych sytuacjach. No i nie zasysal zbyt mocno, nie bolaly mnie piersi

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja mam laktator ręczny z Canpola i elektryczny Lovi Prolactis. Między nimi ogromna różnica, elektryczny rewelacja. Lovi Prolactis jest dwufazowy (stymulacja i odciąganie) nawet po przejściu w tryb ręczny. Ma fajny, duży wyświetlacz, widać na nim aktualny tryb pracy, długość sesji i siłę odciągania. Skalę regulacji siły ssania ma sporą. Pracuje nawet cicho. Mam tylko ten jeden elektryczny, ale jak porównuję do laktatorów, którymi odciągały kobitki, które leżały ze mną na położniczym to wydaje mi się, że on był najcichszy. Z tym, że nie wiem jakich one używają.
Odciąga bezboleśnie i szybko. Stymulacja przełącza się po 2 minutach na ssanie. Moje piersi są dziwne i więcej mleka dają na fazie stymulacji, ale tu mogę podczas sesji przełączać w trakcie między fazami więc nie mam problemu.
Składa się go łatwo pomimo wielu elementów. Mi nie zajmuje to nawet minuty.
Wszystko jest zapakowane w ładną walizeczkę. W środku są przegródki na różne rzeczy. Mogę więc brać sprzęt wszędzie ze sobą. Nic mi się nie gubi, wszystko jest na swoim miejscu, a części jest sporo, bo do laktatora elektrycznego, ręcznego + zapasowe elementy silikonowe.
Laktator działa na prąd (zasilacz) albo na baterie. No i jak pisałam można złożyć laktator ręczny. Na wyjścia biorę ręczny, ale w domu używam elektrycznego. Wygoda przede wszystkim :)
Teraz muszę często ściągać mleko, bo mój mały dużo ulewa i/lub wymiotuje więc dosypuję mu odrobinę kleiku kukurydzianego do swojego mleka i przestał ulewać.
Polecam bardzo Lovi Prolactis :) Mi bardzo pomógł. Dzięki niemu mogę nadal karmić swoim mlekiem :)

Odnośnik do komentarza
Gość Ola ola ola

ja także polecam elektryczny Lovi Prolactis rozwiązał moje problemy z laktacją. Jest zdecydowanie lepszy niż ręczny laktator. Podczas używania Lovi Prolactis zauważyłam również, że pokarmu jest coraz więcej. Odciąganie jest szybkie i efektywne, a także bezbolesne. Na wyświetlaczu możemy kontrolować czas odciągania. Serdecznie polecam zakup laktatora.

Odnośnik do komentarza

ja mam medela ręczny ale po siostrze, nie kupowałam nowego. Moja siostra użyła go może z 5 razy a ja o wiele wiele więcej. Moje dziecko bardzo dobrze śpi w nocy, nie budzi się na jedzenie i je dopiero nad ranem więc laktatora używam do odciągnięcia porcji nocnej której mała nie je, żeby nie zaburzyć laktacji, nie mieć zatorów itd. Z kupnem na pewno bym się wstrzymała do porodu, najlepiej w szpitalu sobie popróbować jak jest taka możliwość. I trzeba pamiętać że nie każde piersi nadają się do laktatora. Jedna ściągnie bez problemu 150ml a druga kilka kropel pomimo pełnych piersi. Czasem tak jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Wychodząc ze szpitala mąż na szybko kupił mi ręczny w aptece. Tragedia ściąganie bolało długo trwało, następnego dnia kupiłam z canpolu elektryczny, korzystam z niego często ma 3 stopnie ssania dodatkowo w każdej jeszcze płynna regulacja siły, zmieniłabym tylko głośność pracy i żeby z 2 piersi naraz odciagal :-) chociaż nie pracuje aż tak głośno spokojnie dziecko przy nim zaśnie o się nie obudzi ale w stosunku do ceny jest oki bo jest sporo droższych czy lepszych nie wiem

Odnośnik do komentarza

Warto odciągać pokarm, jeśli dzidziuś nie zjada wszystkiego. Nie ma sensu się męczyć, a poza tym w takich sytuacjach może się pojawić jakaś infekcja, stan zapalny...Ja mam w domu laktator Komfort Sanity. Bardzo prosta konstrukcja, ale sprawdza się rewelacyjnie. Mechanizm jest z pompką, wszystko trzeba obsłużyć ręcznie, ale robi się to ekspresowo.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam pierwszy pożyczony i byłam niezbyt zadowolona... Nie wiem jaka firma, bo logo już było "zmyte". Miałam wrażenie, że ssanie jest mocne, a mleka stosunkowo mało schodziło.
Potem koleżanka mi poleciła ręczny laktator Chicco NaturalFeeling, kupiłam i było dużo lepiej :) Przede wszystkim jest delikatny, ssanie było ciągłe i ilość mleka, które udało mi się odciągać była większa. Ja zawsze go polecam, jak znajome mamy mówią, że laktatory są niedelikatne i nie lubią odciągać mleka - bo z tym moim jest wyjątkowo "miło" :p

Odnośnik do komentarza

Justyna92
Dziewczyny potrzebuje porady. Jestem w 5 miesiącu ciąży, ale nie zamierzam karmić piersią, tylko ściągać pokarm laktatorem. Będę potrzebowała laktatora, który poradzi sobie z ciągłą pracą, ale mam ograniczony budżet. Czy możecie coś polecić? Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam :)

W Twoim przypadku chyba elektryczny jest dobrym wyborem. W niektórych aptekach i szpitalach można wypożyczać :) A jak nie, to polecam ten, co ja mam, pisałam wyżej - ręczny Chicco NaturalFeeling. Ja odciągałam codziennie - choć małe ilości, żeby nie zwiększyć zbytnio produkcji - musiałam sobie uzbierać mleczko na cały weekend (zaoczne studia). :)

Odnośnik do komentarza

Elka82
Wychodząc ze szpitala mąż na szybko kupił mi ręczny w aptece. Tragedia ściąganie bolało długo trwało, następnego dnia kupiłam z canpolu elektryczny, korzystam z niego często ma 3 stopnie ssania dodatkowo w każdej jeszcze płynna regulacja siły, zmieniłabym tylko głośność pracy i żeby z 2 piersi naraz odciagal :-) chociaż nie pracuje aż tak głośno spokojnie dziecko przy nim zaśnie o się nie obudzi ale w stosunku do ceny jest oki bo jest sporo droższych czy lepszych nie wiem

W 100% podpisuję się pod wpisem początkowo na biegu ręczny potem mąż kupił Canpol BAbies Easy Start i okazał się zbawienny. :) Cena do jakości rewelacja.

Odnośnik do komentarza

Antossia
Elka82
Wychodząc ze szpitala mąż na szybko kupił mi ręczny w aptece. Tragedia ściąganie bolało długo trwało, następnego dnia kupiłam z canpolu elektryczny, korzystam z niego często ma 3 stopnie ssania dodatkowo w każdej jeszcze płynna regulacja siły, zmieniłabym tylko głośność pracy i żeby z 2 piersi naraz odciagal :-) chociaż nie pracuje aż tak głośno spokojnie dziecko przy nim zaśnie o się nie obudzi ale w stosunku do ceny jest oki bo jest sporo droższych czy lepszych nie wiem

W 100% podpisuję się pod wpisem początkowo na biegu ręczny potem mąż kupił Canpol BAbies Easy Start i okazał się zbawienny. :) Cena do jakości rewelacja.

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki laktator :) Manualny Chicco NaturalFeeling i jestem z niego bardzo zadowolona :) Bardzo delikatny dla piersi - nawet mocno wypełnionych mlekiem, takich jak moje :D Ale przede wszystkim rączka lekko chodzi i odciąganie nie jest męczące, nie wymaga wysiłku.
I z nim udaje mi się ściągać więcej mleka, niż jak miałam przy poprzedniej córce jakiś inny laktator :) ale może to też kwestia po prostu laktacji/wieku itp.

monthly_2016_03/wasze-laktatory_45190.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość litkamonia

Przy swojej córce używam laktatora ręcznego z serii Natural firmy Avent . Jestem bardzo zadowolona. Łatwa konstrukcja i nieskomplikowany mechanizm użytkowania sprawiają że mogę ten produkt polecić każdej mamie. Plus za łatwość w utrzymaniu czystości i kompaktowy rozmiar. Można odciągać pokarm siedząc wygodnie w fotelu. Dodatkowo pokrywka pomaga w przechowywaniu pokarmu a smoczek w karmieniu pociechy. Najbardziej przydaje się, gdy jestem na studiach. Dzięki niemu nie musiałam przestać karmić córki. Jest dla mnie super sposobem na bezbolesne odciąganie pokarmu. Polecam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...