Skocz do zawartości
Forum

Dzieciątka Styczeń 2014


Rekomendowane odpowiedzi

ja niestety przytylam juz 15kg i niestety nabawilam sie rozstepow i mam do was pytanko, czy macie jakies swoje sprawdzone sposoby na nie? stosowalam juz rozne balsamy nawilzajace, oliwki dla dzieci, teraz mam specjalny krem na rozstepy, uzywam go juz dobre dwa tygodnie i narazie zero efektow :(

Odnośnik do komentarza

duza mi- na tym etapie strach jest chyba normalny...mnie bardzo pomogly slowa mojej przyjaciolki, ktora przez cala swoja pierwsza ciaze nastawiala siena to, ze bedzie bolalo. jakjuz urodzila, to stwierdzila, ze nie bylo tak zle ;) wiec grunt to dobre nastawienie.

a co do meza... wiemco czujesz,ale zawsze masz nas tutaj ;)

Odnośnik do komentarza

Ala ja stosowalam maśc typowo na rozstepy " FISSAN" , jest ona tłusta i nie pachnie jak inne Balsamy do ciała,dlatego uzywalam jej na noc , ale jest skuteczna , ja ja stosowalam kilka miesięcy temu i naprawdę pomaga , minus jest taki ze jest droga ale nie zalowalam ze ja kupiłam, ja płacilam chyba 90 zł na opakowanie , polecam . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jusia również trzymam kciuki żeby wszystko się dobrze zakończyło

Miałam dziś koszmarny dzień ;/ Zadzwoniłam do lekarza że chyba odszedł mi czop śluzowy i rano na wkładce miałam plamkę krwi, kazała mi natychmiast przyjechać. Po badaniu okazało się że to nie było czop szyjka długa zamknięta skórczów brak ale dostałam skierowanie do szpitala na obserwację. Pojechałam na IP a tam szanowna pani pielęgniarka oznajmiła mi że nie przyjmą mnie na oddział ponieważ jestem w 34 tc nie robiąc mi żadnych badani kazali jechać do mojej gin żeby przerobiła nazwę szpitala na inną ( Byłam w szpitalu w zambrowie a mnie kierowali na łomżę). pojechałam do gin a ona zdziwiona i zdnerwowana na jakiej podstawie nie robiąc mi żadnych badań nie przyjęli mnie do szpitala ale i tak jak dowiedziała się ze kierują mnie na łomżę i że nie załatwili mi nawet transportu tylko samemu kazali jechać to zaczeło się piekło.
Gin zadzwoniła na IP i po ochrzanieniu wszystkich od pielęgniarek zaczynając na lekarzu kończąc kazała mi jeszcze raz jechać na IP i jeżeli nadal będę się na łomżę upierali to mają mi załatwić transport a jeżeli nie to na odwrocie skierowania miał mi napisać lekarz dlaczego nie przyjmują mnie na oddział. Gdy dotarłam do szpitala lekarz mnie zbadał ale zrobił to tak brutalnie że myślałam że mnie rozerwie!!!! Jego zdaniem mam rozwarcie na 2 palce. Przy czym nie czułam żebym miała skurcze i jak pisałam wcześniej moja gin powiedziała mi że nie mam żadnych objawów porodu. Skończyło sie na tym że wróciłam do domu. Jutro zadzwonie do gin i powiem jej że mnie nie przyjeli zobaczę co ona na to. Ja mam nakaz leżenia w łózku odpoczywania. Dalej jestem wściekła wrrrr........

http://www.suwaczek.pl/cache/a4f8c45232.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdv5l3o2tv5.png]Tekst linka[/url][url=

Odnośnik do komentarza

Ala 88, na rozstępy chyba nie ma skutecznego zabezpieczenia. Podobno to jest w genach i nic na to nie poradzimy. Mnie się wydaje że jakieś na pewno znaczenie ma kondycja skóry, jeśli ktoś ma jędrną,dobrze nawilżoną to może są mniejsze predyspozycje.Sama nie wiem.Mnie się mam nadzieję uda uniknąć rozstępów, ale to chyba zasługa tego że na początku ciąży schudłam ok 8 kg i teraz dopiero te 8 kg mi wróciło, zatem skóra nie zdążyła się ujędrnić i skurczyć a wypełniła się dzidziusiem a nie tłuszczykiem.

Jusia,czekamy na wiadomość od Ciebie, mam nadzieję że wszystko dobrze i z Tobą i z dzidziusiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4pv0g0kqi2.png

Odnośnik do komentarza

jusia trzymaj się, daj znać co i jak

ja przytyłam już ponad 20 kg , odczuwają to moje stawy i kręgosłup

ach jestem coraz bardziej zmęczona, obolała maluszek się bardzo wierci, też boję się porodu, nadal pamiętam poprzednie porody-straszne , ale czego się nie robi dla takiego szczęścia małego :))))

Przesyłam wam pozytywne wibracje
Wypoczywajcie - korzystajcie z ostatnich dni na wypoczynek :)

Odnośnik do komentarza

Jusia - mam nadzieje, że wypoczywasz, spisz "na zapas" i generalnie masz sie dobrze.
Ja mialam kilka dni temu straszny skurcz w nocy, ale minał, a ranem kolejny ale o wiele slabszy. Wczoraj byłam na wizycie u doktorka i powiedział, że spokojnie mam obserwować swoje ciało. Jeżeli skurcz by sie powtórzyl byl mocny i się nasilał, to mam jechac do szpitala, a jak po prysznicu minie to tylko do lekarza mam zadzwonic. Powiedział mi, że dzidzius jest juz na tyle duży, że spokojnie sobie juz poradzi po porodzie i mamy sie nie martwić nawet jakby nastąpił przedwczesny poród - termin mam na 17 stycznia. Mam bardzo fajnego lekarza prowadzącego i ufam mu, bo naprawde jest szanowanym ginekologiem. Wybierz najlepszy szpital dla dzidziusia, a Tobie będzie dobrze tam gdzie bedziesz miała pewnośc, że jest kompetentna pomoc dla Twojego Maleństwa ;) Ja taki wlasnie wybralam, ja sobie poradzę, ale mojemu Synusiowi maja pomoc najlepiej jak tylko wystapi potrzeba.
Nie martw sie, wszystko będzie dobrze :)

Dziewczyny nie martwcie się, lekarze - nasi ginekolodzy - nad nami czuwają. Trzeba im ufac i robic to co zalecają. Ja sie nie zamartwaim, bo wiem że w razie czego mam fachowa pomoc ze strony swojego lekarza i wybrany dobry szpital. Dotrwałyśmy już tak daleko, że już nic dzidziusom naszym ślicznym nie grozi i najpierw dostarczymy sobie kilka kilogramow na święta, później sylwester z jedynką bezalkoholowy i mamy styczen, a jak się zacznie styczen, to co? RODZIMY :))))
Mi jest ciezko juz wykonywac wiele czynności i prosta czynność schylania sprawia mi taką trudnośc, że szlag chce mnie trafic jak mam skarpety ubrać! I już zapowiedzialam lekarzowi, że jak urodzę to drugie co zrobie po przytuleniu Synusia, to zaspiewam "motylem jestem" :P

Trzymajcie sie zdrowiutko :)

Odnośnik do komentarza

Akcja porodowa stanela w miejscu, dzieki Ci Boże..przeniesli mnie na patologie,nic nie będą robić tylko monitorowac,obserwować. Jeśli sie zacznie to rodzę a jeśli nie to leże i czekam.Jestem wymęczona,ale szpital,personel anielski. Sala porodowa 2 osobowa,przez ten mój tam pobyt aż 3 kolejne panie urodziły

Odnośnik do komentarza

We wtorek bylam u lekarza dzidzia (nie znam plci) wazy juz prawie 2 kg co odczuwa moj kregoslup zwlaszcza pod koniec dnia:/ ulozone juz glowkowo na szczescie oby juz sie nie przekrecilo
Mialam wykonane tez usg
BPD 84mm
HC 307mm
AC 270mm
FL 62mm
na nastepnej wizycie mam miec pobrany wymaz
u mnie waga +12kg rozstepow brak ale na udach tez zauwazylam skorke pomaranczowa

Odnośnik do komentarza

moja panna to juz pewnie ma dobre 3kg, zostaly nam tylko 3 tygodnie, termin mam na 4 stycznia. Juz sie nie moge doczekac az zobacze moje cudo i je przytule no i bardzo tez bym chciala zobaczyc spowrotem swoje kostki, nie wiem jak tam u was dziewczyny ale ja od polowy ciazy mecze sie z opuchnietymi kostkami, teraz pod koniec zaczely tez puchnac mi dlonie. Najlepsze w tym wszystkim bylo to, ze okolo 4 miesiaca jak spuchlam po raz pierwszy i utrzymywalo mi sie to przez 2-3 dni, dostalam skierowanie do szpitala ale niestety pani w szpitalu popatrzyla sie na mnie jak na wariatke i mnie wysmiala no bo w ciazy to przecez jest normalne ze puchne, z tym ze u mnie nawet po przespanej nocy to nie przechodzilo :(
trzymajmy sie kobietki, oby nasze malenstwa byly sliczne i zdrowe :)

Odnośnik do komentarza

ja miałam opuchliznę w tej ciąży małą, ale w pierwszej ciązy w 37 tygodniu trafiłam do szpitala i musiałam leżeć przez tydzień - okropność
Dlatego teraz dużo leżę z nogami w górze

ach i chyba jakieś przeziębienie mnie zbiera
a wy jak radzicie sobie z tą pogodą ?

Odnośnik do komentarza

Jusia jak tylko dasz rade odpoczniesz dawaj znac i trzymaj sie cieplutko ;)
Izabel - tak Malinka86 ma racje - dziękujemy za wspaniały, pozytywny wpis ;)
SAME PISZMY TAKIE WSPANIAŁE MYŚLI!!!
Malinka86 - pewnie masz racje ;P

czekamy, przygotowujemy święta cudne, pachnące pierogami, barszczykiem, choinką i cieszmy się kopniakami naszych maleństw - już niedługo koniec tego cudownego ruchu, nie wiem czy śmieć się czy płakać ;)

słodkich snów kochane ;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a miałyście lub macie może grzybicę pochwy? Choler*** bo ja się z tym męczę przez całą ciążę i wyleczyć nie mogę. Już mi lekarz nie wie jakie leki przepisywać, by zadziałały.. a przeczytałam ostatnio, że to może być przeszkodą w porodzie naturalnym, bo dzidzi się zarazi :( już nie wiem co mam robić..

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm42xg6qv1.png

http://s5.suwaczek.com/20120901310123.png

Odnośnik do komentarza

Witam, ja mialam grzybice w 7 miesiacu ciazy , czulam sie okropnie, ciagle swedzenie , pieczenie I mimo utrzywanej Higieny nieprzyjemny zapach :( , zaczelam stosowac masc clotrimazol rano I Wieczorem , jednoczesnie bralam tabletki lacibios femina I juz po dwoch dniach poczulam ogromna ulge , po okolo dwoch tygodniach masc odstawilam I wszystko jest ok , obecnie Leci 35 tc.

Odnośnik do komentarza

ja niestety stany grzybiczne mam bardzo często, używam tabletek natamycyna oraz clotrimazolum maści, położna mówiła aby podmywać się tantum rosa, i mydłem szarym , tabletki używam co 3 dni na noc bo i tak po kuracji grzybica wraca i tak zalecił mi lekarz
rozmawiałam z położną i nie ma przeciwwskazań do naturalnego porodu tyle że muszą podać antybiotyk aby dzidziuś się nie zaraził

Odnośnik do komentarza

Nanette, ja przed ciążą miałam wieczny problem z grzybicą, aż w końcu wyleczyłam ją w marcu i nie mam jej do teraz. Clotrimazol nie pomagał.Ginekolog przepisał mi antybiotyk Metronidazol na 10 dni, pod koniec kuracji i po jej zakończeniu brałam doustnie Lacibios Femina, a przez cały czas leczenia aż do teraz myję się płynem do higieny intymnej Plivafem F (chroni przed grzybicą). Grzybica nie pojawia się. Ale nie wiem, czy Metronidazol nie jest zbyt silny dla kobiet w ciąży. Plivafem F i Lacibios na pewno złagodzą sprawę.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5enlo87bad.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...