Nasz dom, nasza przestrzeń i nasze zwierzęta

Wanna czy prysznic przy dziecku

Wiki86

Wiki86

W wakacje zaczynamy remont łazienki w naszym domu. Zastanawiam się co wybrać, wannę czy prysznic? Ja osobiście wolałabym prysznic, bo nie bardzo mam czas na długie kąpiele w wannie. Jednak moje obawy dotyczą dzieci. W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły korzystać z prysznica? Jak sobie radziliście z kąpaniem małych dzieci pod prysznicem?

50233 wiki86 Kobieta, 32 lata, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kaśkaa

kaśkaa

w jakim wieku te dzieci ?? Bo to chyba najbardziej istotne. jeśli Ty wolisz prysznic to wcale nie musi oznaczać, że masz z niego rezygnować :D:D możesz np mieć prysznic z głębokim brodzikiem i tam kąpać dzieci, napuszczając im wody.

43998 kaskaa Kobieta, 35 lat, Warszawa
Mauri

Mauri

Oprócz prysznica z głębokim brodzikiem jest jeszcze druga opcja. Mianowicie coś takiego parawan
Wtedy masz wannę, a do tego parawan dzięki któremu możesz się kąpać na szybko, tak jak pod zwykłym prysznicem. Ja u siebie takie rozwiązanie mam od dawna i dobrze się sprawdza. Czasem wkurza mnie mycie tej szyby, ale komfort przy używaniu jest ;)

47367 mauri Kobieta, 28 lat, Warszawa
Wiki86

Wiki86

Mauri
Oprócz prysznica z głębokim brodzikiem jest jeszcze druga opcja. Mianowicie coś takiego parawan
Wtedy masz wannę, a do tego parawan dzięki któremu możesz się kąpać na szybko, tak jak pod zwykłym prysznicem. Ja u siebie takie rozwiązanie mam od dawna i dobrze się sprawdza. Czasem wkurza mnie mycie tej szyby, ale komfort przy używaniu jest ;)

W sumie z tym parawanem to całkiem niezły pomysł. I w sumie ten parawan wcale nie jakiś drogi. Razem z wanną nie kosztowałoby to jakoś bardzo dużo. Tym bardziej, że wannę kupujemy najzwyklejszą jaką się da, bez żadnych bajerów, hydromasaży i tego typu rzeczy.
A Ty zamawiałaś ten parawan przez internet? Bo zaczęłam oglądać tam też wanny i zastanawiam się czy by nie zamówić wszystkiego do remontu w tym sklepie. W sumie dużo by mi to ułatwiło jak nie musiałabym jeździć.

50233 wiki86 Kobieta, 32 lata, Warszawa
Mauri

Mauri

Tak, ja do swojego remontu kupowałam wszystko w tej łazience plus z tych samych powodów co Ty :P u nas poszło bezproblemowo. Pooglądałam na necie wszystko dokładnie, wymierzyliśmy to co chcieliśmy w łazience i zamówiliśmy. Jakoś po 2-3 dniach już wszystko było u nas ;)

47367 mauri Kobieta, 28 lat, Warszawa
Dziubala

Dziubala

Wiki86, a nie da się wstawić i wanny i prysznica? ;)
W jakim wieku masz dzieci? Przy małych dzieciach zdecydowanie lepiej mieć wannę. Przy starszych powyżej 6-7rż. może być prysznic (moi starsi synowie zaczęli się sami kąpać pod prysznicem właśnie ok. 6rż.).
Jeśli marzysz o prysznicu, to możesz kupić prysznic z głębokim brodzikiem albo jak wyżej było wspomniane sprawdzi się też wanna + parawan :). Tak miałam w poprzednim mieszkaniu (tylko parawan miałam inny - "dwuskrzydłowy"). W obecnym mieszkaniu mamy tylko prysznic, bo wszyscy go chcieli mieć. Martwiłam się trochę o najmłodsze dziecię, ale dwójka starszych dzieci uznała, że dla jednej osoby (dziecka) nie warto robić wanny i w ten sposób najmłodszy od 2rż. korzysta tylko z prysznica, ale daje radę, a deszczownicę wprost uwielbia ;). Za to jak jedziemy do szwagierki, to najmłodszy korzysta tam tylko z wanny, za którą widać, że przepada, bo kąpie się w pianie i może się na siedząco pobawić w wannie :)

--

https://lbym.lilypie.com/qaF7p2.png http://lbym.lilypie.com/HDfWp2.png
https://lb4m.lilypie.com/Qg0rp2.png

39 dziubala Kobieta, 10 lat, Kraków
~dare

~dare

Ja myślę, że prysznic jednak na dłuższą metę jest praktyczniejszy, ale i tak ciężko mi było zrezygnować z wanny.