Nasz dom, nasza przestrzeń i nasze zwierzęta

Wanna czy prysznic przy dziecku

Wiki86

Wiki86

W wakacje zaczynamy remont łazienki w naszym domu. Zastanawiam się co wybrać, wannę czy prysznic? Ja osobiście wolałabym prysznic, bo nie bardzo mam czas na długie kąpiele w wannie. Jednak moje obawy dotyczą dzieci. W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły korzystać z prysznica? Jak sobie radziliście z kąpaniem małych dzieci pod prysznicem?

50233 wiki86 Kobieta, 33 lata, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kaśkaa

kaśkaa

w jakim wieku te dzieci ?? Bo to chyba najbardziej istotne. jeśli Ty wolisz prysznic to wcale nie musi oznaczać, że masz z niego rezygnować :D:D możesz np mieć prysznic z głębokim brodzikiem i tam kąpać dzieci, napuszczając im wody.

43998 kaskaa Kobieta, 36 lat, Warszawa
Mauri

Mauri

Oprócz prysznica z głębokim brodzikiem jest jeszcze druga opcja. Mianowicie coś takiego parawan
Wtedy masz wannę, a do tego parawan dzięki któremu możesz się kąpać na szybko, tak jak pod zwykłym prysznicem. Ja u siebie takie rozwiązanie mam od dawna i dobrze się sprawdza. Czasem wkurza mnie mycie tej szyby, ale komfort przy używaniu jest ;)

47367 mauri Kobieta, 29 lat, Warszawa
Wiki86

Wiki86

Mauri
Oprócz prysznica z głębokim brodzikiem jest jeszcze druga opcja. Mianowicie coś takiego parawan
Wtedy masz wannę, a do tego parawan dzięki któremu możesz się kąpać na szybko, tak jak pod zwykłym prysznicem. Ja u siebie takie rozwiązanie mam od dawna i dobrze się sprawdza. Czasem wkurza mnie mycie tej szyby, ale komfort przy używaniu jest ;)

W sumie z tym parawanem to całkiem niezły pomysł. I w sumie ten parawan wcale nie jakiś drogi. Razem z wanną nie kosztowałoby to jakoś bardzo dużo. Tym bardziej, że wannę kupujemy najzwyklejszą jaką się da, bez żadnych bajerów, hydromasaży i tego typu rzeczy.
A Ty zamawiałaś ten parawan przez internet? Bo zaczęłam oglądać tam też wanny i zastanawiam się czy by nie zamówić wszystkiego do remontu w tym sklepie. W sumie dużo by mi to ułatwiło jak nie musiałabym jeździć.

50233 wiki86 Kobieta, 33 lata, Warszawa
Mauri

Mauri

Tak, ja do swojego remontu kupowałam wszystko w tej łazience plus z tych samych powodów co Ty :P u nas poszło bezproblemowo. Pooglądałam na necie wszystko dokładnie, wymierzyliśmy to co chcieliśmy w łazience i zamówiliśmy. Jakoś po 2-3 dniach już wszystko było u nas ;)

47367 mauri Kobieta, 29 lat, Warszawa
Dziubala

Dziubala

Wiki86, a nie da się wstawić i wanny i prysznica? ;)
W jakim wieku masz dzieci? Przy małych dzieciach zdecydowanie lepiej mieć wannę. Przy starszych powyżej 6-7rż. może być prysznic (moi starsi synowie zaczęli się sami kąpać pod prysznicem właśnie ok. 6rż.).
Jeśli marzysz o prysznicu, to możesz kupić prysznic z głębokim brodzikiem albo jak wyżej było wspomniane sprawdzi się też wanna + parawan :). Tak miałam w poprzednim mieszkaniu (tylko parawan miałam inny - "dwuskrzydłowy"). W obecnym mieszkaniu mamy tylko prysznic, bo wszyscy go chcieli mieć. Martwiłam się trochę o najmłodsze dziecię, ale dwójka starszych dzieci uznała, że dla jednej osoby (dziecka) nie warto robić wanny i w ten sposób najmłodszy od 2rż. korzysta tylko z prysznica, ale daje radę, a deszczownicę wprost uwielbia ;). Za to jak jedziemy do szwagierki, to najmłodszy korzysta tam tylko z wanny, za którą widać, że przepada, bo kąpie się w pianie i może się na siedząco pobawić w wannie :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~dare

~dare

Ja myślę, że prysznic jednak na dłuższą metę jest praktyczniejszy, ale i tak ciężko mi było zrezygnować z wanny.

monikaskubisz

monikaskubisz

My mamy prysznic i wannę, jednak częściej korzystałam z wanny, było wygodniej.

60952 monikaskubisz Kobieta, 27 lat, łódź
Nela33

Nela33

Jeśli miałabym wybierać to też zdecydowałabym się na wannę, my niestety przyszliśmy na gotowe gdzie był już prysznic, ale też dalismy jakoś radę ;)

60296 nela33 Kobieta, 50 lat, Katowice