Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałam już robione w poprzedniej ciąży po prostu jest to bardzo dokładne badanie usg gdzie najważniejsze bada się przezierność karkową oraz długość kości udowej. Do tego sprawdza się czy są wszystkie kończyny czy widać już narządy wewnętrzne i bada się przepływy krwi. Do tego później pobiera się krew na test PAPPA ale o tym już pisałam. Samo badanie trwało u mnie o 40min...

Ja dzisiaj byłam na wizycie. Maluszek rośnie i szaleje jak wściekły. Ma prawie 4,5cm wszystkie kończyny i śliczny profil z kręgosłupkiem...niesamowity widok :D teraz prenatalne 5 lipca a kolejna wizyty 26... tylko moja lekarka się załamała wynikiem TSH... 28 przy normie do 4,2... cóź jutro na szybko wizyta i będziemy wiedzieć co dalej...

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Ja miałam w poniedziałek wizytę i wiem tylko tyle, że groszek waży i mierzy tyle ile powinien i że wszystkie badania ok. Szczegółów nie znam i bardzo mnie to cieszy. Wreszcie znalazłam sposób aby nie analizować i nie zamartwiać się na zapas. Laboratorium przesyła wyniki bezpośrednio do przychodni i nie widzę ich na oczy :-) Wizyta mam co dwa tygodnie więc wszystko jest na bieżąco kontrolowane.
Na usg widać było jak Groszek wywija nóżkami, ruchliwe to moje dziecko bardzo :-)
Ja planetarne mam 10 lipca świeżo po powrocie z urlopu. Papaa też będę miała wszystko z NFZ z racji starości :-P
Dziewczyny uważajcie na wyniki, ponieważ często się słyszy, że źle wychodzą, lekarze kierują na amnipunkcje a to duże ryzyko porównania. Potem duży stres oczekiwanie 3-5 tyg na wyniki i kilku moim koleżankom wyszło ok.
Okazuje się, że kliniki zrobiły sobie biznes amnipunkcjowy, ponieważ są za to spore pieniądze z NFZ. Lekarze na umór kierują na amnipunkcje bez wyrzutów sumienia.
Na wpływ Papa ma mnóstwo rzeczy, przeziębienie w pierwszym trymestrze, kłopot z tarczycą pomijam fakt że komputer już zawyza wyniki za wiek lub nadwagę.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie sie pogmatwalam juz w tych tygodniach. Bo wg miesiaczki mam inna date niz wg usg. A niemal na 100% pewna jestem ze owulacja byla przesunieta ze wzgledu na to ze mierzylam temperature i korzystalam z testow owulacyjnych. Lekarka moja tez to potwierdzila. W kazdym razie wg ostatniego usg mam teraz 11 t 5d. Nie mysle od razu o pappa gdyz mam 27 lat i zadnych chorob w rodzinie. Ale jesli wyjdzie cos nie tak to zrobie chyba od razu Nifty. Chociaz to troszke kosztuje.

Odnośnik do komentarza

No niestety TSH 28!! Udało mi się dzisiaj skonsultować z dwójką endokrynologów i od razu dawka leków zwiększona 4 krotnie... do kontroli za dwa tygodnie... krwi mi braknie jak tak ciągle mi jej będą upuszczać :D A swoją drogą jak Boga kocham zostanę lekomanem.. rano dwie tabletki, w południe dwie i wieczorem 3 plus zastrzyk. Mnie też z USG wychodzi 11tydzień5dzień :D

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy Was tez czasem boli podbrzusze jak na okres i dolna czesc pleców? W pierwszej ciąży wgl nie wiedzialam ze w niej jestem. Czulam sie super a teraz co tylko to mam... Mdłości juz w miare przechodzą ale dzisiaj w srodku nocy obudzilam sie z bolem brzucha jak na okres tylko mocniejszy i trwal do rana i znowu zaczely mnie plecy bolec w okolicy prawej nerki...dzwonilam do gin to kazal wzac no spe i odpoczywac. Jesli by byly jakies krwawienia lub gdyby bol brzucha nie przeszedl to szpital. Brzuch ustapil ale te plecy nie :/ umowilam sie jutro rano na wizytę... Czy ktoras z Was miala podobnie lub ktos ze znajomych? Boje sie ze coś może byc nie tak...

Odnośnik do komentarza

Myszka ból brzuch najcześciej związany jest z rozciąganiem narządów rodnych, co do bólu pleców to o ile brzuch ci nieco urósł to związane jest ze zmiana środka ciężkości, ewentualnie dodatkowymi kilogramami,
Ale ból pleców bardzo silny pojawia sie tez przy poronieniu , mnie bardzo bolały plecy dzien przed i w dzien poronienia, stad ginekolog pewnie wspomniał o krwawieniach, ale moze to tez byc związane ze zła pozycja do snu itp, wiec nie ma ci gdybać myśl pozytywnie ale sie obserewuj,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...