Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry:)

Dzięki dziewcz za opinie nt staników:)

Madlenka, z tą nauką susiania to u nas ciężka sprawa. Jednego dnia już ładnie woła, siada, sika a drugiego dnia regres... Już tydz to przerabiamy.

Dziewczyny, czy któraś z Was ma problem z częstymi infekcjami intymnymi?
Ja miałam na samym początku ciąży, dostałam gynalgin i przeszło. Zaraz potem znów - dostałam 6 czopków i odstawiłam je tydz temu i od kilku dni znów - pieczenie i swędzenie. W nocy najwidoczniej się drapię i podrażniam, że na wkładce mam małe kropelki krwi od tego drapania. Wizyte mam za 13 dni, ratuje się tantum rosa. Może któraś z Was ma jakiś sprawdzony sposób aby to złagodzić?

Dziękuje..

PS. Czy któs dziś nie ma urodzin?
KariKari - wszystkiego dobrego:)

Odnośnik do komentarza

Infekcje mnie jeszcze nie spotkały, ja kupiłam płyn do higieny intymnej z kwasem mlekowym chyba Biały Jeleń i póki co się sprawdza, poza tym radzą pić dużo wody. Ale jest jak jest i o ile wiem niektóre kobitki mają z tym problem całą ciążę- siła wyższa...

A mnie zastanawia czy myślałyście już trochę o porodzie? rodzinny czy nie? :)

Karikari Wszystkiego naj najlepszego! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrvsa5tny.png

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny!
Vanesa i Kari super fotki i ciesze sie ze u was wszystko dobrze:-))
larisa ja tez na poczatku walczylam z infekcja, bardzo pomogly mi czopki kwasu mlekowego mozna je stosowac tez zapobiegawczo i jak twierdzi moj gin nie wolno przesadzac z myciem najlepiej uzywac plynow do hig intymnej o ph 3,5, jesc duzo jogurtow naturalnych i najlepiej zrezygnowac z cukrow czyli tez z jasnego pieczywa i slodkich owocow np winogron
Ja teraz mam spokuj ale chyba jestem przewrazliwiona na tym punkcie

Odnośnik do komentarza

Sowka25
Ja juz myślałam o porodzie i chce rodzic siłami naturalnymi a moj mezus przy mnie będzie wiec damy radę :) chciała bym bardzo zeby przeciął pępowinę i widział swojego synusia od razu jak wyskoczy :) takie cos łączy i jest czymś wyjątkowym.

A ty jakie plany do porodu?

Odnośnik do komentarza

wczoraj z moją panią doktor rozmawiałam o porodzie i ja na pewno chcę siłami natury i chcę razem z mężem - dla mnie to duże znaczenie ma bo wszystko razem i niech ten wyjątkowy moment będzie także nasz wspólny... na pewno mąż będzie wsparciem i fizycznym i psychicznym...

moja pani doktor opowiadała mi wczoraj jak poród odbierała i jak mąż jej pacjentki ubolewał że ją boli i że nie może nic boleć że mają jej coś podać, potem, by cesarkę zrobili... ubaw był bo facet tak się przejmował, że i tak skończyło się na cesarce.... po całej akcji kobieta rodząca mówi, że dobrze, że cesarką się skończyło bo mąż by na zawał zeszedł z przerażenia że jego żona ukochana cierpi a dla niego to było nie do pomyślenia.... pytałam jaki procent jest porodów rodzinnych to mówiła że ponad 70%

Odnośnik do komentarza

Dziękuje dziewczyny:)

2 tyg temu ustapiły mi mdłości i znów wzięłam się to za czekoladkę to za loda i tak jak piszecie, uwielbiam pieczywo...
Także sama się przyczyniłam do rozwoju infekcji...
Tylko jak dotrwać do następnej wizyty?
Dzieki za rade o tych czopkach z kwasu mlekowego dziś je sobie kupię i zobacze czy choć złagodzą dolegliwości..

Odnośnik do komentarza

Pytam bo na początku mówiłam :ja sama, ja sama. A teraz trochę mi się pozmieniało i też mi się marzy poród rodzinny, tylko muszę to jakoś delikatnie mojemu mężowi powiedzieć :) Przecież gdybym czuła się niekomfortowo to zawsze mogę poprosić by wyszedł... Choć tego się nie spodziewam. Podobno mężczyzna stoi u wezgłowia łóżka i wcale tam nie zagląda pod koszule. Więc jakieś straszne obrazy nie powinny mu pozostać w pamięci.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrvsa5tny.png

Odnośnik do komentarza

facet powinien trzymać za rękę, podać wody i być przy nas a nie patrzeć tam gdzie nie trzeba :)
w końcu pierwsze spotkanie z Maleństwem niech będzie razem :)
kobietom się wydaje ze dla faceta to obrzydliwy widok, ale powiem wam, że w opinii mojego szwagra który brał udział w porodzie nie jest to nic strasznego, tak samo przeżywał i starał się pomóc i nie zapomni tych chwil do końca życia - a zapamięta je bardzo pozytywnie.... czuł się potrzebny a to bardzo buduje więź miedzy rodzicami a dzieckiem

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny

Gratulacje,ze dzidziusia zdrowe :)))

Co do porodu to nie wyobrażamy sobie z mężem,ze jego miałoby przy mnie nie byc! Wiadomo przecież ze maz stoi przy tobie przy głowie i Cie wspiera a nie od strony lekarza! Według mnie to niesamowite wydarzenie i dla przyszłej mamy i taty w którym obydwoje powinni uczestniczyć :)

Dziewczyny, czy zauważylyscie,ze paznokcie Wam szybciej rosną i włosy? Mi zawsze włosy szybko rosły i zawsze miałam ich b.duzo i w do rym stanie ale teraz to w ogóle rewelacja ;)))) mam podatne na kręcenie, ale w ciazy jeszcze bardziej mi sie kręcą :) to wszystko to pewnie zasługa hormonów :)

Miłego dnia! U mnie dzisiaj duszno :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Hej! Dziewczynki cieszę się, że wszystko ok. :)
KariKari- 100 lat! :)
Ja już nie mogę się doczekać środy! Chcę już zobaczyć naszą dzidzię, mój mąż idzie ze mną na wizytę już drugi raz, po pierwszej aż się rozpłakał w aucie. :) Co do porodu, ja jeszcze zastanawiam się nad szpitalem... Muszę przedyskutować to z moim lekarzem. I z mężem już jakiś czas temu podjęliśmy decyzję, że jeśli będzie to możliwe to będzie przy mnie.

Ojej, gotują mi się kości drobiowe na zupę i musiałam uciec z komputerem na dwór, bo zaczęło mnie mdlić...

Miłego Dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Na infekcję poproś lekarza o Pimafucin - 3 globułki dopochwowe, raz dziennnie przez 3 dni i jak za pomocą czarodziejskiej różdżki - błyskawicznie mi ta paskuda mineła :) Do tego mój gin pierwszy mi mówił, że profilaktycznie raz w tygodniu lactovaginal stosować, to właśnie ma te bakterie o których wyżej już była mowa :)

Ja jem wszystko normalnie i od tamtej pory czyściutko, żadnej dokuczliwej infekcji nie ma :)

Ja myślę o porodzie rodzinnym i mam nadzieję, że będzie taka możliwość... mój A tak średnio się do tego pali, ale mam nadzieję, że się przełamie i przy mnie będzie :) Warto napisać sobie plan porodu i ja taki przygotuję już ok. 30tc :) a może wcześniej jak będę mieć czas, bo potem to już przygotowania, wyprawki... eh cudny czas dla nas gorzej dla kieszeni :D :D

Zjadłam dziś kanapki z faszerowanym kurczakiem, jakimś pieczonym czy coś i ogórkiem- jestem z siebie dumna :D metoda małych kroczków :)

Kari, już pisałam życzenia, ale napiszę jeszcze raz! Wszystkiego najlepszego i spełnienia najskrytszych marzeń :) :*

Odnośnik do komentarza

to jak coś będziesz wiedziała to nam tu szybciutko pisz na forum to się do-edukujemy troszkę :)

dziś pierwszy raz od dawna zjadłam całą porcję jedzonka które miałam pod nos podstawione - pierogi ruskie oczywiście :) chętnie zjadłam i mimo, że mąż kręcił nosem że to bez mięsa to ja i tak jestem dumna że tyle zjadłam :)

dziewczynki a powiedzcie mi kiedy jest już czas na zapisy na szkołę rodzenia? bo tak się zaczynałam zastanawiać, a są różne opinie, że w 20 tygodniu, że w 30 i zgłupiałam... wiadomo nie za wcześnie ale tez nie w ostatniej chwili

Odnośnik do komentarza

Carolineee - dziękuje za odp! Ja właśnie brałam ten Pimafucin - 6 szt, skończyłam tydz temu i znów coś się przyplątało. Dzwoniłam do swojej lekarki i jutro mam przyjść po coś na recepte a tymczasem stosować Trivagin.

U mnie dziś "tylko" plus 25 stopni i zachmurzone, w końcu da się żyć:)

Piszecie o różnych owocach - ja uwielbiam nektarynki, ale 10 zł za 5 sztuk to przesada:) Czekałam i czekałam i dziś są już za 6 zł więc się objadam 2 koszykami.

Odnośnik do komentarza

Są pyszne brzoskwinie dojrzałe w Tesco po 9,90 za 2 kg w takim pudełku :) Jak któraś lubi to polecam bo są pyszne, mięciutkie i soczyste :)

larissa- proszę bardzo :) może kup sobie taki płyn dla kobiet w ciąży? ja zakupiłam z Lirene :) też ma ten kwas mlekowy i jest taki delikatniutki, nie podrażnia i nie oczyszcza przesadnie, żeby nie dać podłoża bakteriom niszcząc naturalną florę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...