Interpretacja badań diagnostycznych

Prośba o interpretacje wyniku CMV

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~assia30

~assia30

Witam
Proszę o interpretację wyników CMV
IgG mam dodatnie Igm nieobecne (0,207) wiem że to świadczy o przebytym wirusie. Martwi mnie jedynie wielkość IgG ponieważ wynosi 4437,00 u/ml

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

Assiu, interpretację dodatnich wyników IgG umieściłam na początku tego wątku.

28089 agnieszka-stanska Kobieta, 49 lat, Wrocław
micali

micali

proszę o interpretację CMV w 9 tyg., ciąża pierwsza
Igm 6,24
Igg 500
jestem przerażona

37444 micali Kobieta, 28 lat, Lebiedzin
Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

sprawdź normy. jeśli obie klasy przeciwciał są dodatnie to właśnie przechodzisz zakażenie. Pokaż wyniki lekarzowi, który prowadzi ciążę, on zadecyduje o dalszym leczeniu.

kwck

kwck

witam. planuję ciążę. zrobiłam badania. niestety moja lekarka rodzinna nie potrafiła zinterpretować wyniku ( w szczególności martwi ją wynik IgG 500). proszę o pomoc: IgG 500,0 i IgM 0,25.

37906 kwck Kobieta, 32 lata, Oborniki
Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

IgM ujemne i IgG dodatnie świadczą o tym, ze już kiedyś chorowałaś na cytomegalię ( objawy są podobne do zwykłego przeziębienia). Żeby sprawdzić, jak dawno chorowałaś to powinnaś sprawdzić awidność przeciwciał. Pokaż te wyniki ginekologowi, on powinien zadecydować co robić dalej. Zazwyczaj sprawdza się czy miano przeciwciał spada. dokładniej masz opisane w pierwszym poście tego wątku.

Agrafka2014

Agrafka2014

Witam poprosze o pomoc w interpretacji wynikow. CMV IgG 38,85 gdzie dodatni jest od >15 i CMV IgM 0.850 gdzie dodatni od >0.5. Robilam badanie tydzien temu czy powinnam je powtorzyc przed wizyta u lekarza zeby miec porownanie. To bedzie odstep wlasnie tego tygodnia.

38494 agrafka2014 Kobieta, 39 lat, Warszawa
Agrafka2014

Agrafka2014

A i zapomnialam napisac ze jestem w 11tygodniu ciazy. Z gory dziekuje za pomoc bo nerwy mnie zjadaja

38494 agrafka2014 Kobieta, 39 lat, Warszawa
Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

Nie ma potrzeby powtarzać wyniku. Poczekaj do wizyty i tam pokaż wyniki lekarzowi. on podejmie decyzję czy trzeba leczyć, powtarzać wyniki czy zostawić tak jak jest.