Dietetyk

Odchudzanie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

leniwiec

leniwiec

Moim zdaniem nie ma diet cud,żeby schudnąć i co gorsza utrzymać ten efekt trzeba sporo się namęczyć. Zdrowa żywność,ćwiczenia.Kiedy ja się zmagałam z otyłością i byłam pod opieką dietetyka,zalecono mi stosowanie tzw. zdrowych olei smakowych. Początki nie były łatwe,ale po jakimś czasie polubiłam ich smak i zaczęłam coraz częściej po nie sięgać.Możecie sprawdzić ich działanie czytając o ich zastosowaniu i przeznaczeniu.

36663 leniwiec Mężczyzna, 38 lat, warszawa
~Szus

~Szus

Odżywiasz się niezdrowo. Aż dziw, że masz siłę robić te 150 brzuszków. Nie jest to jednak nawet dobra metoda na zrzucenie kilogramów. Powinnaś zacząć ćwiczyć wysiłkowo, tzw. cardio, żeby zacząć gubić kilogramy.

Ja ci polecam to, co sama stosowałam - badanie genetyczne pozwalające określić prawidłową dietę dostosowaną do twojego profilu genetycznego. Wtedy będziesz mogła jeść to, co lubisz bez obaw, że od tego utyjesz.

CudoGosia

CudoGosia

Odchudzać trzeba się z głową. Warto skonsultować się z dietetykiem i robić cardio.

55769 cudogosia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~katrinka39

~katrinka39

Również jestem tego samego zdania. Nie ma sensu szukać dalej diet w sieci ( skoro gotowe diey nie przyniosły rozwiązania).

Jeśli nie masz czasu na wybranie się do dietetyka stacjonarnie to przecież jest opcja skorzystania z takiej pomocy online:
https://zdrowie.enel.pl/artykul/e-dietetyk-bez-watpliwosci
Dzięki temu nie biędziesz musiała się nawet ruszać sprzed komputera.

alicja13

alicja13

a dietetyk potrzebuje aktualnych badań krwi? albo jakichkolwiek badań? na jakiej podstawie układa diety? co z alergiami pokarmowymi?

55409 alicja13 Kobieta, 31 lat, Poznań
nadia222

nadia222

myślę, że każdy dietetyk inaczej podchodzi do sprawy i jeszcze przed wizytą warto zadzwonić i zapytac, czy badania będą zlecane (i jakie), czy dobrze przyjść juz z wynikami (czego)

51677 nadia222 Kobieta, 39 lat, Ostrołęka
alicja13

alicja13

niby nic nie potrzebuja, wiec na jakiej podstawie ukladają te diety? dziwne..

55409 alicja13 Kobieta, 31 lat, Poznań
Ciekawy

Ciekawy

Niewątpliwie przy odchudzaniu (i w ogóle utrzymaniu zdrowia i dobrej formy) podstawą są: właściwa dieta i sporo ruchu. Pisząc o właściwej diecie staram się jej nie obudowywać w jakieś ciągłe robienie wyliczeń, bo to albo nuży, albo każe ciągle myśleć o jedzeniu, co ostatecznie przynosi efekt odwrotny do zamierzonego - bo jak mniej jeść, gdy się ciągle o tym myśli. Dla mnie podstawą jest kilka zasad:
- tylko konkretne posiłki, nie podjadać pomiędzy nimi
- ZERO śmieci: słodyczy, czipsów, słodkich sztucznych napojów, ...
- utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej - obecnie sprowadza się to szukania pożywienia alkalicznego, bo standardowy człowiek w naszej kulturze odżywia się zwykle zakwaszająco, czyli nadmiar produktów zwierzęcych, słodyczy i bardzo przetworzonych, nad warzywami, owocami, świeżymi i w pewnej części surowymi
- absolutna minimalizacja/rezygnacja z używek - robią naprawdę spore spustoszenie w naszym organizmie
- sporo płynów, oczywiście niskokalorycznych, może najlepsza byłaby woda, tu muszę się nieco więcej dowiedzieć, obecnie piję herbatki owocowe i zsiadłe mleko, ale zastanawiam się czy by nie skorzystać ze szkolenia online dot. wody.
- REGULARNY ruch - żadne akcyjne jednorazówki, bo robią więcej szkody niż pożytku - powodują nienormalne obciążenie organizmu , a chodzi właśnie o to by jakaś porcja ruchu była normą, a nie tylko incydentalnym dodatkiem do stałego bezruchu. Ważne by nie narzucić sobie czegoś co nas na samym początku zniechęci i umęczy, trzeba zaczynać od prostych delikatnych ćwiczeń, które najpierw wzmocnią nasz organizm, dotlenią go i nieco oczyszczą, spowodują, że ruch stanie się przyjemnością a nie karą, i stopniowo powoli zwiększać obciążenie, ale tak by się nie forsować i nie zniechęcić. Dopiero po długim czasie (co najmniej kilka miesięcy) można sobie dawać poważny wycisk, ale to też trzeba robić z głową. Osobiście preferuję bieganie i basen, bo działa w nich całe ciało i nie jest to nudne jak stanie przy jakimś przyrządzie i robienie monotonnych powtórzeń tego samego ćwiczenia, a co najważniejsze (bieganie) zwykle jest dostępne wszędzie i dla każdego, a nie tylko dla mieszkańców miast gdzie są siłownie, fitnesy, itp.

56017 ciekawy Mężczyzna, 43 lata, Lublin
Ciekawy

Ciekawy

Niewątpliwie przy odchudzaniu podstawą są: właściwa dieta i sporo ruchu. Pisząc o właściwej diecie staram się jej nie obudowywać w jakieś ciągłe robienie wyliczeń, bo to albo nuży, albo każe ciągle myśleć o jedzeniu, co ostatecznie przynosi efekt odwrotny do zamierzonego - bo jak mniej jeść, gdy się ciągle o tym myśli. Dla mnie podstawą jest kilka zasad:
- tylko konkretne posiłki, nie podjadać pomiędzy nimi
- ZERO śmieci: słodyczy, czipsów, słodkich sztucznych napojów, ...
- utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej - obecnie sprowadza się to szukania pożywienia alkalicznego, bo standardowy człowiek w naszej kulturze odżywia się zwykle zakwaszająco, czyli nadmiar produktów zwierzęcych, słodyczy i bardzo przetworzonych, nad warzywami, owocami, świeżymi i w pewnej części surowymi
- absolutna minimalizacja/rezygnacja z używek - robią naprawdę spore spustoszenie w naszym organizmie
- sporo płynów, oczywiście niskokalorycznych, może najlepsza byłaby woda, tu muszę się nieco więcej dowiedzieć, obecnie piję herbatki owocowe i zsiadłe mleko, ale zastanawiam się czy by nie skorzystać ze szkolenia online dot. wody.
- REGULARNY ruch - żadne akcyjne jednorazówki, bo robią więcej szkody niż pożytku - powodują nienormalne obciążenie organizmu , a chodzi właśnie o to by jakaś porcja ruchu była normą, a nie tylko incydentalnym dodatkiem do stałego bezruchu. Ważne by nie narzucić sobie czegoś co nas na samym początku zniechęci i umęczy, trzeba zaczynać od prostych delikatnych ćwiczeń, które najpierw wzmocnią nasz organizm, dotlenią go i nieco oczyszczą, i stopniowo powoli zwiększać obciążenie, ale tak by się nie forsować i nie zniechęcić - by ruch stał się przyjemnością a nie karą.. Dopiero po długim czasie (co najmniej kilka miesięcy) można sobie dawać poważny wycisk, ale to też trzeba robić z głową. Osobiście preferuję bieganie i basen, bo działa w nich całe ciało i nie jest to nudne jak stanie przy jakimś przyrządzie i robienie monotonnych powtórzeń tego samego ćwiczenia, a co najważniejsze (bieganie) zwykle jest dostępne wszędzie i dla każdego, a nie tylko dla mieszkańców miest gdzie są siłownie, fitnesy, itp.

56017 ciekawy Mężczyzna, 43 lata, Lublin