Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Margaret mnie też często brakuje powietrza. Jeszcze ta pogoda, deszcz, niskie ciśnienie to chyba pogłębia ten stan. Czasami jest bardzo trudno. Franciszka ja przez ciągłe napisanie położyłam się juz całkowicie do łóżka. Biorę luteine i magnez a czasami nie mogę iść do łazienki bo brzuch twardy. Martwi mnie to bardzo, ale co zrobić, trzeba czekać i być dobrej myśli, że mimo wszystko uda się dotrwać do bezpiecznego terminu. Jutro wizyta, zobaczymy co gin powie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny powiedzcie jak organizujecie miejsce do spania dla Waszych noworodkow? Ja planuję materac przescieradelko i rozek. I nic więcej nie mam. Mysle ze okolo 3 / 4 mca kupimy ochraniacz i kolderke. Dajcie znac, czy dobry plan?
Jeszcze bardzo Was proszę polecicie mi materac? Tyle wyboru, tyle różnych opinii i cen... ze zglupialam o nie wiem jaki wybrać.

Odnośnik do komentarza

Hej :) Jestem mega przeziębiona, ratuje się jakoś mlekiem z czosnkiem, herbata z pomarańcza, gizdzikami i malinami, do tego ssam tabletki, a jest gorzej.. Ehhh.... Teraz czekam pod szkołą na syna, potem do domu i się kładę, nie dam rady dłużej dziś na nogach...
Co do łóżeczka, mamy materaz gryka, pianka, kokos z allegro taki zwykły. Na tym prześcieradło, pod główkę pieluche flanelowa jakby ulewal, odkrywać będę kicykiem (mam Rożek, ale w ogóle nie sprawdzal się przy starszych szynach, więc nie liczę na niego jakoś). Nie mam ochraniacz, falban, baldachimow i tego typu rzeczy, dla mnie to lapacze kurzu i nie lubię tego. Pościel mam co prawda, ale to znacznie później dzieci u mnie używał :) no i pod nogi łóżeczka pójdą książki, aby mały na płasko całkiem nie leżał :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez kupilam materac i lozeczko z allegro :) tak jak wy nie planuje ochraniacza, baldachimow. Ochraniacz kupie moze pozniej ale to jak bede wiedziec ze jest potrzeba. Narazie bedzie przescieradelko i spiworek, mam tez rozek i kocyki.
A ostatnio o ochraniacz sie sprzeczalam z teściowa bo mi kazala kupic bo musi byc ale i tak nie kupie....;))
Domi i Ewinka zdrowka zycze, kurujcie sie. Nic dziwnego ze człowiek chory jak taka zmiana pogody:(
Domi jak wizyta?

Odnośnik do komentarza

Witajcie
Ja też na etapie szukania materaca - u mnie będzie raczej kokosowy z lnem , generalnie sporo ich jest - patrze na to czy ma atesty... u mnie też na początku ochraniaczy nie będzie , nie wiem co kupić do przykrywania, czy to ma być śpiworek, rożek czy kołderka - chociaż czytałam ze kołderka może być niebezpieczna ... dzisiaj u mnie wizyta... troche się tym denerwuje bo w moczu wyszły jakieś moczany czy coś takiego i białko....

Odnośnik do komentarza

Justyna 96.......
Wizyta ok, lekarka nie robiła mi takiego mega dokładnego USG bo miałam z Medicover USG w poniedziałek ....ale posprawdzala wszystko szyjka długa mówi że pięknie noszę ta ciążę wyniki ok,mam być za 3 tyg wtedy zrobi takie pełne USG wszystko pomierzy i dostanę skierowanie na CC do szpitala,a oprócz tego mam przyspieszyć badanie dna oka bo mówi że to jakiś zakrzep może być (mam pogorszony wzrok ale ostatnio wsiadłam w samochód i przestałam widzieć na jedno oko, bo cały obraz się rozmazał totalnie modliłam się żeby z dzieckiem jakoś dojechać do lekarza)

Odnośnik do komentarza

I jeszcze mam pytanie na jakim etapie przygotowań jesteście tzn czy wyprawka zakupiona i czy poprane macie i poprasowane ....bo ja mówię sobie że jest jeszcze czas a ciągle coś i się ogarnąć nie mogę aż się z ręką w nocniku obudzę.... coś tak czuję zmotywujcie mnie bo ciągle nie mam siły ,a z młodą też to tamto się ogarnia, a na resztę sił brakuje strasznie szybko się męczę i jest mi nie mega nie wygodnie przy tych wymiarach brzucha i duszno .....jak dobrze jest mieć sobie gdzie ponarzekać ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość Margaretttt

Ja mam już poprawne i poprasowane czeka w komodzie wszystko , wózek i nosidełko wyprane nawet lepiej bo nie ma pogody zostalo kupić wanienkę i parę rzeczy do szpitala
Ja mam pytanie z innej beczki
Od dwóch dni bardzo mnie swędzi brzuch no poprostu nie mogę wytrzymać i jak się drapie robi się cały czerwony ale nie jest to tak że cały dzień mam swędzenie a do tego jestem taka zmęczona że o 19 zasypiam na stojąco czy to mogą być objawy tej cholestazy ciążowej ? Ma ja któraś z was ?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny szczerze współczuję tych przeziebien. Dość ciazowych dolegliwość a tu jeszcze przeziębienie. Ja mam wszystko poprane i poprasowane (kochana teściowa, bo ja leżę!). Do łóżeczka mam ochraniacz i kolderke z tą cieniutka poduszką. Czy mi to na początku będzie potrzebne? Wszystko wyjdzie w praniu. Myślę ze mlody będzie w rozku (albo kocyku) zawiniety w ciagu dnia. W nocy pewnie też, ale chyba nie będę go wiązać tylko na luzaka. Pewnie w nocy nie będę go kłaść do łóżeczka, tylko wezmę do siebie bo wygodniejsze karmienie, no i po cc raczej nie będę miała siły go ciagle z niego wyciągać. Ale wszystko wyjdzie w praniu. A tak w ogóle jestem po wizycie. 32+5tc. Młody ma się dobrze 2050g. Gorzej z moją szyjka. Gin powiedziała "jeszcze jest, ale leżeć, leżeć,leżeć, musimy wytrzymać chociaż 4tyg" I tak jakoś mnie to zdolowalo. Przecież ja juz od dawna leżę. Czy dam radę wytrzymać te 4 tygodnie? Boję się strasznie.

Odnośnik do komentarza

Margaret ja miałam cholestaze w poprzedniej ciąży. Nie pamiętam czy swędzenie dotyczyło brzucha, ale pamiętam że chcialam rozdrapac stopy i ręce. Gin kazała zrobić próby wątrobowe. Wyniki potwierdziły cholestaze i brałam esentiale forte. Pomogło. Wiec, jeżeli masz wątpliwości zrób to badanie. Może jest coś na rzeczy a może to zwykłe rozciąganie skóry i wystarczy wiecej nawilzac

Odnośnik do komentarza

Margarettt..... CC pytasz z jakiego powodu teraz czy o czas ?
Livvv55 ....normalny problem normalny .....ja miałam w pierwszej ciąży mega ,teraz też mam ....ale tym razem mniejsze tylko momętami są większe i później maleją nie wiem od czego to zależy ....ale oprócz tego że są to nie mam z nimi problemu nie przeszkadzają mi ....hehe(chyba się przyzwyczaiłam) więc nic z nimi nie robię

Odnośnik do komentarza

Margaret ja co prawda nie miałam i nie mam cholestazy ale robiłam badania w tym kierunku, swedzialo mnie ciało ale najbardziej brzuch i miałam małe czerwone plamki na brzuchu i moja gin mówiła że przy cholestazie najczęściej swedza stopy i dłonie ale lepiej zrobić badania żeby wykluczyć. U mnie na szczęście okazało się to uczulenie na olejek na rozstepy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wyprawkę dla bobasa to jestem jeszcze w tyle. Cały czas mam ten remont w domu ciężko się przez to ruszyć i na tą chwilę nie mam nawet gdzie układać to wszystko. Kupilismy juz wozek bo była fajna okazja. Upatrzony mam juz spiworek w smyku. A łóżeczko, materac i kolderke z poduszka (ta cienką ) mam jeszcze po synu ładnie zapakowane. Pościel pamiętam używałam od samego poczatku i teraz też zamierzam. Ochraniaczy narazie nie kupuje, dopiero później. Napewno kupie organizer na łóżeczko. Rożek mam i trochę ciuchów od kuzynki która też ma mała córkę. A i dzisiaj zamówiłam potrzebne rzeczy do szpitala (podkłady, majtki poporodowe, podklady na lozko itd) i na początek do pielęgnacji małej.

Odnośnik do komentarza

Domi12
Ja mam tak, ze wyszły mi takie dwa guzko male. W zasadzie nic nie piecze i nie swedzi i boje się stosować czegokolwiek.
A najbardziej stresuje mnie, ze w trakcie porodu mi tego więcej wyjdzie i będzie bolało. Wstępnie mam rodzic naturalnie i strasznie się obawiam ze problem hemoroidow się nasili.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ciekawi mnie czy któraś z was ma taki problem jak ja... od kilku dni pobolewa mnie spojenie łonowe przy wstawaniu i chodzeniu. Jest to do wytrzymania ale jest to spory dyskomfort dla mnie. Dodatkowo budzę się w nocy i czuję ból w biodrze na którym śpię. Ciężko mi się wtedy odwrócić na drugi bok. Wizytę mam za tydzień i nie wiem czy to jest normalne bo w pierwszej ciazy nic takiego mi nie dolegało.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...