9 miesięcy, ciąża

Październikowe 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

natuska0

natuska0

sunflower ja mam 84cm w brzuchu :D wiem jak on się tam mieści haha ale ma coraz mniej miejsca dlatego przy każdym skurczu ten "mały" chłopczyk schodzi coraz niżej co skutkuje w niemałym bolu spojenia:(

60127 natuska0 Kobieta, 23 lata, Katowice
Kaśka.o

Kaśka.o

natuska o kurczaki, jaki malusi brzusio :D

Madziak daj znać koniecznie jak tam po wizycie :) Ja swoją mam dopiero w następną środę, także jeszcze kawałek czasu.

Miałam dzisiaj te szkołę rodzenia, ale taka śpiąca się zrobiłam, że poszłam na drzemkę i przespałam dwie godziny heh :p Wiec nigdzie się nie wybrałam w końcu.

magda super, że coś pomogło i juz choc trochę lepiej.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3kml20ymsq.png

https://www.suwaczki.com/tickers/7v8rvfxmac022uju.png

61299 kaska-o Kobieta, 24 lata, Wrocław
Asienka29

Asienka29

Natalia szczerze mowiac staralam sie to robic jak jest to opisane w ulotce, ale jakos mi to nie wychodzilo wiec po prostu stosuje druga czesc masazu przez ok. 7-8 min. Jak wpiszesz weleda olejek w google to bedziesz miala dokladny opis :) swoja droga z duzym brzuchem to nie lada wyzwanie!!! :D ja rowniez przesylam wam zdjecie brzusia :)

• pazdziernikowe-2019_78274.jpg
64609 asienka29 Kobieta, 29 lat, Krk
Agatkaa

Agatkaa

Ja tez mam zamiar od następnego tygodnia masować krocze, plus daktyle i olej z wiesiołka. Dzisiaj byłam na konferencji mamo to ja i tam był wykład o homeopatii, cała rozpiska leków homeopatycznych co na co pomaga. Jutro chce ich poszukać w aptece i zobacze może tez spróbuje. Na pewno nie zaszkodzą.

66139 agatkaa Kobieta, 28 lat, Warszawa
Kaśka.o

Kaśka.o

Agatka też byłam juz kiedyś na tych warsztatach i mam nawet cała książkę taka stamtąd o tych lekach, ale jakoś nie bardzo mnie to przekonuje.. Hm..

Asieńka heh, jest spory brzusio, ja mam mniejszy chyba a mi ciężko, to co to będzie jak jeszcze urośnie :p Ale okrąglutki jest Twój i pięknie rośnie :D

--

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3kml20ymsq.png

https://www.suwaczki.com/tickers/7v8rvfxmac022uju.png

61299 kaska-o Kobieta, 24 lata, Wrocław
Agatkaa

Agatkaa

Ja tez dostałam ta książkę. Mnie np przekonuje Arnika w okresie okołoporodowym, sama ja zalecała pacjentom po zabiegach z Botoxu itp. I działała

66139 agatkaa Kobieta, 28 lat, Warszawa
MadziaK83

MadziaK83

Witam się z samego rana choć nie śpię od 3 :( kupiłam młodemu "ser żółty", w składzie skrobia modyfikowana, chyba znów jakąś pszenica czy jęczmień niby bezglutenowy albo inny sys, nie dość że nie mógł zasnąć i padł dopiero o 50, a zwykle zasypia o 17, to zbudzil się o 3 zamiast o 6 :/ dałabym mu zaraz śniadanie i pewnie by zasnął ale o 9 muszę wychodzić na wizytę wiec żadne z nas nie pospi :/
Asienka śliczny brzuszek :)
Natka o to trochę brzuszek urosl, oststnio pisałaś że ma chyba 79 to dopiero był mikroskopek ;)
Agatka ja się na lekach nie znam, ale Filipkowi jak miał dwa miesiące to wszystkie ząbki zeszły do dziąseł, trzech dentystów oglądało bo nigdy nie widzieli, wydawało się że wszystkie zaraz wyjda co się na szczęście nie stało, w każdym razie bardzo go to bolało bo dziąsła były wąskie a ponoć przed zejściem ząbków się poszerzają. Był duży więc mimo ze nie osiągnął 3 miesięcy mogłam podawać mu ibuprom w czopkach, oprócz trgo dostawał camille i viburcol, to leki homeopatyczne, i muszę powiedzieć że pomagały, potem już viburcolu nie dawałam bo działa na układ nerwowy a był strasznie pobudzony i bałam się że lek zaszkodzi, ale Camilla tak do roku pomagała przy zabkach, był dużo spokojniejszy. No więc tyle mogę powiedzieć na temat homeopatii, nic więcej nie wiem.
Kaska na pewno dam znać jak tam mój królewicz, pewnie już 2,5 kg przekroczył, a jeszcze 5 tygodni do porodu to z 3,5 będzie miał bo podaja że 200g na tydzień dochodzi.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/zud3dqk3c4q16tbz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jr7rdz2pr.png

52759 madziak83 Kobieta, 36 lat, Kraków
natuska0

natuska0

MadziaK nio miał prawo urosnąć, mały w 3 tygodnie przybrał równy kilogram - tak przynajmniej wynika z USG. Mam brzuch mikroskopijny ale jest mi ciężko i to bardzo, odstawiłam wszystkie leki na podtrzymanie (miałam specjalne z Niemiec sprowadzane) ale za to mam jakieś tabletki z żelazem bo morfologia najsłabsza ze wszystkich przez okres ciąży. Nie chciałabym się po porodzie nabawić jakiejś anemii..nie wiem jak u Was ale u mnie pokazuje 7.5 stopnia matko boska. Dobrze, że się zaopatrzylam w dwa rodzaje kombinezonikow dla małego, jeden typowo zimowy A drugi trochę cienszy z misia.

• pazdziernikowe-2019_78283.jpg
60127 natuska0 Kobieta, 23 lata, Katowice
Sunflower

Sunflower

Czesc Dziewczyny. U nas dzis ciezka noc. Byla okropna burza wszystko na balkonach latolo. My posprzatalismy ale u sasiadki chyba doniczka tukla sie strasznie. Kajtek 3 razy si budzil. Na szczescie moz do niego wstawal jannie moge go nosic ze wzgledu na ta szyjke. Pozatym mialam juz mega skurcze. Mozmi rano powiedzial ze juz myslal ze zaczne rodzic w nocy.
Madziak tak u mnie w grupie byl chlopczyk z alergia pokarmowa przynosil swojego boxa na sniadanie. Czasem obiad tez ale przewaznie szedl wczesniej. Choc ja mysle ze to wynikalo bardziej z tego ze mamie logistycznie ciezko bylo rano obiad zorganizowac. :D Bo on chcial zostawac dluzej. Wiedzial ze musi jesc co innego i nie mial z tym problemu wrecz inne dzieci chcialybod niego probowac :) W zlobku u Kajtusia za to kazde dziecko przynosi swoje sniadanko ze soba i przekaski. Obiad maja z kateringu i on mi nie do konca pasowal nawet pytalam Pano czy mpge swoje przynosic i nie bylo z tym problemu
Ale pozniej Kajtus czesto sie przeziebial i stwierdzilam ze jak i tak juz zadko chodzi to niech je to co wszyscy. Ale na pewno bezproblemowo byla taka opcja. Powodzenia na wizycie. :)
Natuska ciagle masz najmniejszy brzuszek :) :)
Agatka o co chodzi z ta arnika po porodzie? Ona jakos przyspiesza gojenie ran? Ja bralam wiesiolka przed pierwszym porodem. Teraz tez zaczne chyba po 36 tyg. Nie wiem czy on cos pomogl ale moj porod byl maga szybki, wrecz za szybki. Masazu krocza nie robie nic mi nie dal ostatnio. Bylam u fizo uroginekologicznej i ona mi polecila masac posladkow i wewnetrznej str ud i jakby tych miesni krocza wlasnie. Podobno to je rozluznia i ułatwia porod choc powiedziala ze ja nie mam ich napietych. Ale masuje sie ta pilka czasem. :)
Pisalyscie o podliczaniu wydatkow. Ja tonza bardzo nie mam co podliczac bo wszystko mamy po Kajtusiu plus jeszcze ubranka od szwagierki. Wiec wlasciwie dokupilam tylko kombinezoniki 2 z czego jeden uzywany i pieciopak body na krotki rekaw. :p Z nowych rzeczy to tylko ta mate edukacujna kupilismy no i wiadomo zamowienie z apteki. A i jeszcze domowilam gongole ale to tez uzywana do spacerowki Kajtka. Bo wozek 5w1 sprzedaje. Wiec wlasciwie my to nie mamy zbytnio wydatkow mysle ze w tysiacu zl sie zamkniemy. Jak jeszcze ta chuste dokupie i otulacz. Moze nawet mniej.

66249 sunflower Kobieta, 32 lata, Radomsko
Basiaa

Basiaa

Dzień dobry wszystkim
U mnie też okropna pogoda 8st ale wiatr jest więc odczuwalna pewnie jeszcze niższa. Wstałam starszego przygotować do pkola mlodszy wypil mleko i jeszcze sobie lezy y w lozku ale pora na porządne sniadanie.
Sunflower u mnie wydadki wyprawkowe podobnie jak u Ciebie jedynie zamówienie z apteki reszta wszystko jest po starszych :) Jeszce karuzelke kupie do lozeczka i może szumisia.

62669 basiaa Kobieta, 32 lata, Nowy Sącz