9 miesięcy, ciąża

Sierpnióweczki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Panda082019

~Panda082019

Ja miałam rozwarcie idące bez boli i byłam bardzo długo pod prysznicem na porodowce, mąż był ze mną.
To bardzo mnie odprerzalo.
Potem położna wzięła mnie na badanie było już 8 cm odeszły mi wody i wtedy zaczęły się skorcze i własciwie zaczynały się rozkręcac i leżałam na łóżku i tak już w sumie urodziłam nawet nie myślałam o innej pozycji bo chyba nie było kiedy bo całość trwała 1,5h i już

Wkładki laktacyjne kupiłam jak poprzednio Canpol easy start Aloe vera dla mnie najlepsze, cienkie dobry klej nigdy nie przeciekły pomimo że mleko często podczas karmienia po prostu leciało z drugiej piersi, ale chyba każda musi wg siebie to jak ze wszystkim.

~Zakochana

~Zakochana

Ja jako że karmiłam ponad 2 lata przerobilam wiele wkładek różnych form i szczerze to nie mam jakiś typów. Wszystkie były dobre. Różnią się co prawda grubości ale to w opisie piszę. Jak jest napisane super cienkie to dobre były jak już się laktacja unormowala. W zasadzie na początku to bym się cena sugerowała bo dość często się je zmienia więc nie muszą być jakieś wypasione. Akuku, canpol. Potem można poprobowac jakieś droższe.

Cobra

Cobra

Podczas pierwszego porodu korzystałam z wanny, ale rodzić rodzilam na fotelu. Jakoś też tak mi było wygodnie. Rękoma trzymałam się pod kolanami i tak parłam. Ogólnie mówiąc najlepiej słuchać położnych i siebie. Ciało ci podpowie jak dla ciebie najlepiej. A jak już nie jarzysz, co mówi Ciało, wtedy słuchaj położnej :D

--

Sierpnióweczki 2019 - lista
Czekamy na Witka ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3kjzbnsng6.png

9024 cobra Kobieta, 35 lat, w wielkopolsce
sandra1409

sandra1409

Przetrwałam kolejny dzień, był On dla mnie mega trudny siedzialam na uczelni od 08.00-18.20 same egzaminy....jedyny wykładowca wyrozumialy zaproponował żebym w te upały nie przychodziła bo widać że się męczę,nogi jak słonie mam ;( miałam cały czas do góry ale nic nie pomogło eh....a gdzie to do 07.07? Ogólnie super się czuje,gdyby nie ten żar z nieba, ale ponoć od czwartku u Nas ochłodzenie

--

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6cy1go55.png

39022 sandra1409 Kobieta, 25 lat, Kłodzko
Monikacz

Monikacz

Hej, widzę, ze zmiany nastroju i gorsze dni zdarzają się nie tylko mi. U mnie już 35 tydzień. Coraz częściej pobolewa mnie brzuch, ale nie jakoś niepokojąco, z upierdliwych dolegliwości to zgagę mam niemiłosierną, a ostatnio codziennie nad ranem budzi mnie ból miednicy, jakby kości miały się zaraz rozejść...
Byłam dzisiaj na pierwszych zajęciach szkoły rodzenia, szału nie było, nie dowiedziałam się niczego nowego, ale było o fizjologii ciąży, wiec większość mam już za sobą. Na szczęście położna zaczęła od tego, że w dzisiejszych czasach z tak szerokim dostępem do informacji nie zaskoczy pewnie nas niczym, dlatego skupiła się na praktycznych aspektach np. co powinno nas zaniepokoić i kiedy zgłosić się do położnej, kiedy do lekarza, a kiedy od razu na IP.
Dzisiaj przyszła paczka z koszula porodowa od mamyginekolog (baaardzooo fajna) wiec jutro spakuje torbę. Oprócz tej koszuli zamówiłam dwie koszule z bonprixa w bardzo dobrej cenie i naprawdę są ok.
Z drobiazgów, które kupiłam przez internet i polecam serdecznie ( przetestowane już na 3-miesięcznym dziecku) to gryzaki z mombella oraz moim zdaniem hit komplet bambusowy do wózka: cieniusieńka, zupełnie płaska poduszeczka i otulacz z tiny star- idealny na upały, nie zmienia się w praniu.
W zeszły piątek urodziła moja koleżanka, męczyła się biedna prawie dobę...a ostatecznie cesarka :( Na szczęście wszystko z dzieckiem i z nią dobrze.
Kurcze tak czytam, jak Wasze maleństwa są ułożone i ciekawa jestem czy mój Synuś nie zmienił przypadkiem pozycji. Praktycznie od 16 tyg, co usg leżał główka w dół, a jak jest teraz okaże się w poniedziałek na wizycie.
Pozdrawiam

61458 monikacz Kobieta, 30 lat, Bydgoszcz
Sasanka88

Sasanka88

Moja Malutka niby była głowką 2 tyg temu i mam nadzieje, że nadal jest. Co do wkładek nie mam doświadczenia, ale na podstawie rekomendacji Hafji z bloga https://www.hafija.pl/2011/08/czym-wyscielac-klapywkladki-laktacyjne.html kupiłam te z Lansinoh. Ostatnio też położna i dziewczyny na zajęciach polecały bardzo laktator z Lansinoh i mi się trochę zamąciło w głowie, bo byłam przekonana o Medeli Swing. Cenowo Lansinoh jest tańszy nawet na dwie piersi, ale raczej pozostanę przy Medeli i zakupię tą pojedyńczą. Zakochana nie kupowałaś czasem nakładek z Medeli, nie wiem jak dobrać rozmiar.. kupiłam L i są chyba za duże bo chodzi nie o rozmiar piersi tylko o sutka... dobiera się je tak samo jak z tego szablonu do doboru lejka do laktatora z Medeli?? Orientuje się któraś może w tematcie Medelowym;)? A jeśli chodzi o poród w wodzie to w Pl musi być przy nim położna z odpowiednim uprawnieniem do odebrania takiego porodu więc pewnie taka jakby "prywatna", ale szczegółów nie znam. Za granicą pewnie jest to częściej spotykane.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/0d1y9n73jer8x1tk.png

61743 sasanka88 Kobieta, 31 lat, Rzeszów
Sasanka88

Sasanka88

Monikacz super skarpeciory na porodówkę :D Mi dziś dotarło zamówienie z la millou:

• sierpnioweczki-2019_76124.jpg
--

~Zakochana

~Zakochana

Nie, u mnie właśnie najlepsze okazały się najtańsze nakładki. Miałam z lovi bodajże ale w ogóle nie leżały. Teraz przez pomyłkę kupiłam canpola i niby s a są mega duże na mnie. I musiaalma dokupic kolejne i idealnie leżą z baby ono. Ale tak jak piszesz to ma być rozmiar sutka a nie brodawki. Tylko właśnie te s z każdej firmy są inne.

Sasanka88

Sasanka88

No właśnie nie ogarniam tych rozmiarów, pewnie kupię mniejsze. A zakupiłaś muszle laktacyjne, chyba o nich myślałaś kiedyś? Położna też bardzo polecała, że dobrze się goją w nich piersi, także myślę, że jednak kupię sobie. Kobietki podobno też w nich spią, sutek nie jest przyklejony do wkładki, która np namokła tylko jakby się wietrzy. Mleko, które się w muszli zgromadzi w nocy trzeba wylać, ale podobno to które skapie podczas dnia można podać Maluszkowi, bo jest orientacja ile czasu się w muszli znajdowało.

--