Skocz do zawartości
Forum

Dziecko nie chce smoczka i sposób tylko przy cycu


Gość ania7788

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ania7788

Witam serdecznie,
Wiem że dany temat był już poruszany, ale chciałabym opisać swój przypadek. Mam córeczkę, która właśnie skonczyla 4 tygodnie, jest zdrowa, przybiera na wadze, ale naszym problemem jest zasypianie. Mała karmione jest piersią, jak nie uda się jej zasnąć podczas jedzenia to strasznie płacze, aż w końcu się zmęczy tym płaczem i zasypia. Najgorsze jest to, że nie mogę z nią wychodzić na spacery, bo jak ja ubieram to nie śpi i gdy wkładam do wózka, to po chwili rozgladania się zaczyna strasznie płakać i jedyna rzeczą jaka ją uspokaja jest cyc. Co robić? Smoczkow już chyba z 10 kupiłam a ona uparta żadnego nie toleruje, Nie wiem już co robić, żeby i jej o sobie jakoś pomóc.
Możliwe że się już tak przyzwyczaila do cyca? Czy to ciągle jest etap potrzeby bliskości?

Odnośnik do komentarza

Aniu,jest wiele dzieci bezsmoczkowych i nie da sie nic z tym zrobic. Moj synek baaaardzo dlugo zwlaszcza wieczorem byl nauczony zasypiania tylko przy cycu i to nie byl najlepszy nawyk. A jak wyjzezdzalismy na spacer i zacczynal plakac (a placz mial bardzo donosny) to w koncu znalazlam na niego sposob-mialam plastikowa grzechotke ktora machalam mu przed oczkami a ktora byla na tyle glosna zeby go zagluszyc i po chwili sie uspokajal. I w koncu zasypial na dluzszy spacer w wozku. Wiadomo ze zasypianie przy cycu jest naturlane i dla dzidziusia bardzo przyjemne ale warto probowac uczyc corcie zasypiac inaczej. Ja swojego nie nauczylam i do dzisiaj za to place,bo jak sie w nocy obudzi to chce zeby go nosic na rekach.
Mozesz tez sprobowac uczyc mala zeby spala z pieluszka,ja wkladalam pieluche tetrowa zamiast wkladki laktacyjnej zeby pachniala mlekiem i moim zapachem i pozniej kladlam malemu przy glowce. Pamietam ze kuzynka tak nauczyla synka i bawil sie ta pielucha,nawet ja gryzl i w koncu zasypial.
Piszesz ze mala bardzo placze jak nie zasnie przy cycu,ja mialam wrazenie gdzies do 3 miesiaca ze synek non stop wisial przy cycu bo bardzo czesto jadl. Jedyna przerwa byl spacer bo wtedy w poludnie umial spac w wozku nawet w godzinki. Mozesz zajrzec tez na watek: https://forum.parenting.pl/noworodki-i-niemowlaki/127225,cycusiowe-mamusie,957, moze dziewczyny cos wiecej doradza

Odnośnik do komentarza

A jesli chodzi o zasypianie bez cyca to moglabys probowac jak mala sie naje to ja przytulic zeby sie uspokoila i odlozyc do lozeczka,jesli bedzie plakala to po chwili wziasc na rece znow uspokoic i znow odlozyc i tak do skutku. Moze za pierwszym razem sie nie uda ale moze za ktoryms. Tylko na pewno to wymaga czasu i cierpliwosci a zdaje sobie sprawe ze moze Ci j brakowac bo pewnie jestes zmeczona.

Odnośnik do komentarza

Ania7788 moja córka ma już 4,5 mca i dalej np. Wieczorne zasypianie jest przy piersi, które trwa nawet godzinę. Zaraz po urodzeniu, gdzieś do 3 mcy Mała spala i spędzala całe dnie przy piersi. Co przysnela i ja odkładalam albo odchodziłam to się wybudzala. I tak w kółko. Analizowalam to i stwierdzam że nie wiem co mogłam zrobić, może kupić chustę wtedy mogłabym coś zrobić albo zostawić Mała żeby płakała. Wiedz ze to mija w dużej mierze właśnie po 3 mcu, ale faktycznie jeśli widzisz jakiś sposób uczenia dziecka innego zasypianie to próbuj. My na spacery tez wychodzilysmy początkowo z płaczem, ale w końcu bujanie i dziury w drodze robiły swoje. Dziecko też się nauczy spacerów.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Aniu, tak jak pisze Wywijaska, bezsmoczkowych dzieci jest mnóstwo! Ja mogę dodać tylko tyle, że może zamiast brania dziecka do wózka na spacer, spróbuj ją nosić w chuście. Może nie jest to wina braku smoczka, ale potrzeba bliskości z Tobą?
Moje koleżanki (niestety tylko dwie, nie znam aż tyle bezsmoczkowych małych dzieci), które wychowują dzieci bez smoczka faktycznie bardzo często musiały wciągać pierś na spacerze. Przyzwyczajały też dzieci do spania z pozytywką, taką w pluszaku, przy wózku. To pomagało. Tylko od razu sugeruję zakup dwóch takich pozytywek, jakby jedna się zepsuła ;) bo musi być taka sama melodia ...

Odnośnik do komentarza

Ja akurat tak zupełnie nie miałam, bo moje obie córy były/są bardzo smoczkowe. Ale z drugiej strony to bardzo naturalne, że dziecko chce piersi i ogólnie mamy... Miałam takie koleżenaki, które testowały wiele smoczków, wiele metod - i nic. Bo takie miały dzieci, po prostu :) Czasem nie warto się oglądać na innych, że inne dzieci już śpią same, że inne nie "wiszą" na mamie, że inne coś tam... Tylko bardziej iść w stronę potrzeb dziecka (ale pamiętać też o swoich-np. potrzebie odpoczynku!) i jest mniej frustracji, a probem często szybko wtedy mija :)
Polecam poczytanie też o HNB (High Need Baby) - może okaże się to pomocne :)

Odnośnik do komentarza

ja wiem ze sie serce kraje jak male placze, ale pamietajmy ze nie zawsze bedzie przy cycusiu mamusi i ze bedzie musialo byc samodzielne, i im dluzej sie odwleka to w czasie tym gorzej tak naprawde. chociaz to jest jeszcze dzieciątko malutkie, miesiąc! pamietaj tylko ze ty tez musisz odpoczywac, czasem cie moze ojciec dziecka zastapic w karmieniu (o ile karmisz tez butelka :D) i przewijaniu.

Odnośnik do komentarza

Witaj! Twój problem wcale nie jest odosobniony i boryka się z nim sporo matek. Zachowanie dziecka może wynikać z różnych czynników - być może jest to jeszcze potrzeba bliskości, być może za bardzo przyzwyczaiła się do tego, że żeby ją uspokoić podajesz jej pierś. Myślę, że warto spróbować małą troszeczkę! odzwyczaić - piszesz, że dziecko ma 4 tygodnie dopiero, jest malutkie. Czy próbowałaś noszenia małej w chuście? Wbrew krążącym mitom można w chuście nosić już noworodki, a pozycja jest dla dziecka wygodna i bezpieczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...