Gdy bocian się spóźnia

Brak ciąży a niedoczynność tarczycy

asiek82

asiek82

Leczę sie na niedoczynnośc tarczycy od 1,5 roku i nie moge zajśc w ciążę. Czy ktoś też ma takie problemy, albo wie na ten temat więcej ode mnie:36_2_9:

--

1999 asiek82 Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

wiki

wiki

A jakie masz wyniki badań? Robiłam sobie cykl temu. Też mi wyszła minimalna niedoczynność. Biorę Euthyrox 25. Na dodatek mam za dużą prolaktynę, więc tamto też leczę. Na razie bez skutku :-(

--

1484 wiki Kobieta, 32 lata
kronkiś

kronkiś

kochane kobietki
wpadam tutaj jako zywy przyklad ,ze pomimo wysokiego poziomu prolaktyny (ktory mial byc przyczyna braku dzidziusia) i niedoczynnosci tarczycy (kope lat sie lecze, moja dawka to 80mg ) pieknego, wigilijnego wieczoru 2006 roku poczelismy nasza Pyzulinke!!! trzeba wiary, nadziei i sil, by cud mogl nadejsc!!!! ale jest to mozliwe!
przyznam,ze ciaza byla bardzo wysokiego ryzyka, rzeczywiscie bylo ciezko ja utrzymac,ale tu ponownie pomogla mi wiara we wlasne mozliwosci, lezalam na szpitalnym lozku i powtarzalam niemal jak mantre te slowa: "Boze,jesli juz dales mi ta kruszynke nie odbieraj mi jej....dam rade, jestem silna,...."
i tak 04.09 na swiat przyszla Pyzia:)

pozdrawiam was serdecznie i zycze wlasnie tej wiary, ktora Przenosi Gory!!!!!!! czekam na wiesci o kruszynkach!

--

41 kronkis Kobieta, 31 lat, Sosnowiec
kliwia42

kliwia42

słyszałam , że tarczyca ma ogromny wpływ na płodność-bo to jest hormon-ja też choruje na tarczyce , ale jakoś mi sie udało z dziecmi.

--

4620 kliwia42 Kobieta, 25 lat, Nysa
anitaa84

anitaa84

Trzeba leczyc niedoczynnosc tarczycy ponieważ jako hormon wlpywa rowniez na pozostałe hormony. Miała niedoczynnoscc tarczycy i za duza prolaktyne. Zaczelam leczenie tarczycy Euthyroxem N25 i spadla do dobrego poziomu. W ciaze zaszlam od razu jak sie hormony ustabilizowały.
Problemy z tarczyca nie oznaczaja niemozliwosci zajscia w ciaze ale nieleczona niedoczynnosc tarczycy w poczatkowej fazie ciazy moze spowodowac ze dziecko bedzie chore (kretynizm). Dziecko nie ma wtedy swojej tarczycy wiec nie ma skad pobierac hormonu jesli my tez go nie mamy i dochodzi do uszkodzenia mozgu. Dlatego nalezy kontrolowac TSH i ft4 w ciazy. Najlepiej wszystko doprowadzic do normy przed ciaza zeby sie potem nie martwic..

4734 anitaa84 Kobieta, 13 lat, xyz
juliana

juliana

Witam serdecznie!
Mam problem z zajściem w ciążę. Od 5 lat leczę się na niedoczynność tarczycy. A od ponad roku staram się o dziecko. Lekarz cały czas nie wie jak ustabilizować moją tarczycę. Raz wynik TSH jest za wysoki, przekracza 16,5 [uU/ml] a raz za niski... tym razem zrobiłam wyniki TSH i mam 0,006 [uU/ml] przy tym biorę tabletki Thyrozol 10mg. A norma waha się od 0,27 do 4,2 [uU/ml]. Wiem, że mam lewy płat tarczycy powiększony (nie wiem jakich jest rozmiarów). Nie wiem, czy lekarza mam zmieniać... Bo tyle lat i nie wie co zrobić z tą tarczycą.

Mam 24 lata i regularne cykle. Mam również nadciśnienie i przyjmuję leki, ale dzięki lekom jest wszystko ok. Przyjmuję Valsacor 80mg.
Proszę o poradę.

--

31239 juliana Kobieta, 0 lat
~ds88

~ds88

Ja 2 razy poroniłam. Mój ginekolog nie wiedział czmu dlatego go zmieniłam. I moja obecna ginekolog zleciła mi badania na toxoplazmoze cytomegalie prolaktyne i( TSH wyszłow ciąży)
Okazało sie ze wszytskie te choroby przeszłam a z prolaktyną i tsh walczyłam i urodziła się moja mała Mysia ! po 2msc leczenia !Kiedy mała skończyła rok staralismy się o drugiego dzidziusia ale nic od roku... Ginekolog przepisała mi NONPROlAC na prolaktyne i jutro wybieram sie robić badania na TSH :) Wierze ,że się uda i wam też !