Skocz do zawartości
Forum

Anemia w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Któraś z Was miała przechodziła ?
Jak sobie radziłyście z nią w ciąży ?
Ja dzisiaj miałam robioną morfologię i niestety ilość krwinek czerwonych spadła poniżej normy z 4.33 (w grudniu) do 3,24 (marzec) norma 3,5-5 ::(:
Płytki krwi narazie mieszczą się w normie.
Codziennie wbiore Prenatal Classic jakieś porady ?

Odnośnik do komentarza

ronia
Któraś z Was miała przechodziła ?
Jak sobie radziłyście z nią w ciąży ?
Ja dzisiaj miałam robioną morfologię i niestety ilość krwinek czerwonych spadła poniżej normy z 4.33 (w grudniu) do 3,24 (marzec) norma 3,5-5 ::(:
Płytki krwi narazie mieszczą się w normie.
Codziennie wbiore Prenatal Classic jakieś porady ?

ja wyniki miałam podawane w innych normach miałam 11,6 a lekarz mi powiedział że poniżej 11 jest anemia, ale zażywam żelazo i starm się jeść buraki

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Tak, koniecznie z witaminą c i żelazo koniecznie naturalne, bo to z tabletek wchłania się bardzo słabo, a do tego powoduje często różne dolegliwości żołądkowe. Ja anemię przechodziłam po porodzie i wówczas połozna poradziła mi picie soku z buraków, oczywiście w towarzystwie wit C. Sok z buraków można kupić czasami w sklepach, ale można też wycisnąć samemu.

Odnośnik do komentarza

Now łaśnie ronia czytam i czytam a to hemoglobina świadczy o anemii i jak któraś pisała poniżej 11. Przy obu ciążach miałam anemię i oczywiście żelazo wpindalałam prawie cały czas. No i oczywiście jak przystało na żelazo zatwardzenie też mnie nie ominęły. A Ty kobietko za mało pijesz?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46308.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-46307.png

Odnośnik do komentarza

Prawdą jest, że dieta w ciąży jest niesamowicie ważna. Podawanie zaś dodatkowego żelaza bez pewności jego wyraźnych niedoborów jest dość niebezpieczne. Lekarze niestety czesto bagatelizują ten problem. Polecam lekturę anemia-w-ciazy.blogspot.com Myślę, że zawarte tam informacje mogą pomóc niejednej kobiecie.

Odnośnik do komentarza

ja miałam takie symptomy, nie mogłam w nocy spać, rozdrażnienie, całe ciało mnie swędziało, ciągle zmęczona. po badaniach okazało się że anemia. po dwóch dniach brania żelaza (2xdzienie) wszystko prawie odeszło, a przedewszystkim te okropne swędzenie ciała i bezsenność.
jeśli chodzi o przyswajanie żelaza to tu jest bardzo dobry artykuł Kora orzechowa - cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku niestety jedzenie warzywek nie daje dużo tak naprawdę liczy się tylko mięcho, polecam pasztety.
anemia jest groźna przede wszystkim przy porodzie ze względu na duzy upływ krwi.
około 30 t.c. płód zaczyna magazynować żelazo na pierwsze pół roku swojego życia dlatego też kobiety wtedy bardzo często zapadają na anemię

Odnośnik do komentarza

ronia
Któraś z Was miała przechodziła ?
Jak sobie radziłyście z nią w ciąży ?
Ja dzisiaj miałam robioną morfologię i niestety ilość krwinek czerwonych spadła poniżej normy z 4.33 (w grudniu) do 3,24 (marzec) norma 3,5-5 ::(:
Płytki krwi narazie mieszczą się w normie.
Codziennie wbiore Prenatal Classic jakieś porady ?

ten prenatal ma i żelazo i wapń w swoim składzie, więc moim zdaniem to się kiepsko przyjmuje, a w ciąży dietą ciężko nadrobić żelazo, bo nadrabianie dietą to proces długotrwały...lekarz na pewno coś zapisze, trzeba brać żelazo i obserwować, czy jest dobrze dobrane, jeśli tak, to po już po dwóch miesiącach wyniki będą lepsze, jeśli nie, to w szpitalu robi się badania na przyswajalność żelaza, bo możesz się nabrać tabletek, a Twój organizm i tak ma problemy z ich przyswajaniem...poza tym niedobór żelaza może być związany nie tylko z niedoborem tego pierwiastka, ale też niedoborem witaminy B, ale też codzienna dieta powinna być bogata w żelazo

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...