Skocz do zawartości
Forum

Anemia w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Monisia1988, wydaje mi się, że lekarz powinien zlecić Ci badania, żelaza na pewno nie można brać w ciemno, bierze się je tylko wtedy gdy jest niedobór.
Bardzo ważna jest suplementacja kwasu foliowego. Ostatnio gdzieś wyczytałam, że bardzo duża część kobiet ma defekt enzymatyczny (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam :)) i w związku z tym występuje problem z przyswajalnością kwasu. Tylko metafolina jest przyswajalna przez wszystkie kobiety.

Odnośnik do komentarza

jem wszystko, biorę witaminy, a i tak w pierwszej ciąży i teraz w drugiej mam anemię. Biorę Tardyferon, niby ciut lepiej ale wiem już, że przez najbliższy rok i tak anemia będzie. Walczyłam z nią 8 miesięcy po pierwszym porodzie mimo, że nigdy wcześniej anemii nie miałam. Taki urok ciąży.

Odnośnik do komentarza

No to się dowiedziała, bo byliśmy dziś na USG! Zobaczyłam swoje maleństwo, ja tam nic nie widziałam, ale lekarz coś pokazywał, omawiał więc mam nadzieję, że się zna. Muszę powiedzieć, że dziwne to było uczucie i samo badanie, ale tez to że ja patrzę na nie na ekranie, a ono jest w środku i to w środku mnie...a ja leżę na kozetce i oglądam siebie od środka...co za surrealizm. Także dziś jestem głównie skołowana i nawet nie wiem co mi tam na tym badaniu nagadali...a jaki ziąb! i w ogóle zimno bo pogoda, i u lekarza zimno, i jeszcze zimne to USG, co za okropność....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...