Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

Ćwiczenia na orbitreku-jaka rozgrzewka?

kamma

kamma

Cześć wszystkim. mam od jakiegoś czasu oribtrek. Zastanawiam się jaka rozgrzewka jest wskazana przed jego użyciem. Robię jakieś ćwiczenia rozciągające, ale jestem ciekawa co robicie przed ćwiczeniem wy :) Boję się że robię jakieś przestarzałe ćwiczenia i zrobię sobie krzywde :P

54333 kamma Kobieta, 26 lat, Opole

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Delicata

Delicata wpis edytowany

Też mam zamiar zacząć ćwiczyć na orbitreku, ale na siłowni. Jak dotąd ćwiczyłam w domu na macie i zaczynałam zawsze od krótkiej, 4-minutowej rozgrzewki z Chodakowską, jest na YouTubie, bez problemu znajdziesz. Myślę, że jest ok, pomaga rozgrzać wszystkie mięśnie i stawy.

57071 delicata Kobieta, 30 lat, Gliwice
AniaABCfitness

AniaABCfitness

Witam! Oczywiście, rozgrzewka przed rozpoczęciem ćwiczeń jest kluczowa dla uniknięcia kontuzji. To bardzo dobrze, że robisz ćwiczenia rozciągające. Pozwalają one zwiększyć zakres ruchów oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia bolesności w czasie wykonywania ćwiczeń głównych. Nie powinnaś zapominać jednak także o rozgrzaniu mięśni i rozluźnieniu ich. Jeśli chcesz dowiedzieć się o rozgrzewce przed i po ćwiczeniu więcej, to zapraszam do przeczytania artykułu: https://www.abcfitness.pl/jak-cwiczyc-na-orbitreku-ba30. W tekście znajdziesz również szereg przydatnych wskazówek dotyczących treningu.

42123 aniaabcfitness Kobieta, 33 lata, Olkusz
AniaABCfitness

AniaABCfitness

Witam! Oczywiście, rozgrzewka przed rozpoczęciem ćwiczeń jest kluczowa dla uniknięcia kontuzji. To bardzo dobrze, że robisz ćwiczenia rozciągające. Pozwalają one zwiększyć zakres ruchów oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia bolesności w czasie wykonywania ćwiczeń głównych. Nie powinnaś zapominać jednak także o rozgrzaniu mięśni i rozluźnieniu ich. Jeśli chcesz dowiedzieć się o rozgrzewce przed i po ćwiczeniu więcej, to zapraszam do przeczytania artykułu: https://www.abcfitness.pl/jak-cwiczyc-na-orbitreku-ba30. W tekście znajdziesz również szereg przydatnych wskazówek dotyczących treningu.

kamma

kamma

OK. Czytam tam o doborze intensywności ćwiczeń. Czy są jakieś konkretne zasady? Co ile robić sobi przerwy itd.?

54333 kamma Kobieta, 26 lat, Opole
AniaABCfitness

AniaABCfitness

Nie ma uniwersalnych zasad. W przypadku szybkości i intensywności ćwiczeń podpowiadać nam może tylko nasze samopoczucie w trakcie ich wykonywania. Jeśli męczymy się za bardzo i odczuwamy ból, to należy zwolnić albo przestać. Częstotliwość przerw będzie zależeć przede wszystkim od rodzaju treningu. Są takie, w których odpoczywamy co kilkanaście sekund i takie, w których przerwę zrobimy sobie dopiero po kilkunastu minutach :)