Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

Ból pleców :(

hermiona

hermiona

Dziewczyny mam problem.
Od paru dni strasznie bolą mnie plecy. pierwszego dnia myślałam, że może źle spałam. Później, że to może nerwoból. Ale dziś wstałam z bólem, a to już piąty dzień.
Boli mnie w okolicy lewej łopatki. I nie mam pojęcia z czego. Niczego nie podnosiłam, raczej mnie nie przewiało. Nie wiecie, co to może być? I jak sobie z tym poradzić?

--

11386 hermiona Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mona3

mona3

hermiona
Dziewczyny mam problem.
Od paru dni strasznie bolą mnie plecy. pierwszego dnia myślałam, że może źle spałam. Później, że to może nerwoból. Ale dziś wstałam z bólem, a to już piąty dzień.
Boli mnie w okolicy lewej łopatki. I nie mam pojęcia z czego. Niczego nie podnosiłam, raczej mnie nie przewiało. Nie wiecie, co to może być? I jak sobie z tym poradzić?

może powinnaś skonsultować to z lekarzem..
Ja też mam ból pleców w dolnej ich części, ale u mnie to wynik chyba przeciążenia podczas karmienia piersią i jeszcze skutek niedawnego porodu..tak myślę..
Ale poczekam jeszcze miesiąc i jeśli nie ustąpi - wybiorę się do specjalisty by to skonsultować..

--

8396 mona3 Kobieta, 37 lat, Warszawa
Kasalenna

Kasalenna

ja mam doświadczenie jak chodzi o bóle pleców, więc: trzeba udać się do DOBREGO sprawdzonego kręgarza lub masażysty, ale masaż nie relaksik, tylko porządne ustawienie kręgosłupa, prawdopodobnie wypadł Ci dysk, albo dyski trochę zmieniły swoje właściwe miejsca, trzeba nastawić całe plecy od góry do dołu i codziennie wykonywać ćwiczenia na mięśnie kręgosłupa, bo nie ma tabletek na ból pleców, jedynie ćwiczenia, systematyczne. Można zastosować też maści rozgrzewające, np fastum, bengaj, i plastry rozgrzewające

--

Zostań konsultantk

19852 kasalenna Kobieta, 0 lat, wlkp
kiniaku

kiniaku

Kasalenna
ja mam doświadczenie jak chodzi o bóle pleców, więc: trzeba udać się do DOBREGO sprawdzonego kręgarza lub masażysty, ale masaż nie relaksik, tylko porządne ustawienie kręgosłupa, prawdopodobnie wypadł Ci dysk, albo dyski trochę zmieniły swoje właściwe miejsca, trzeba nastawić całe plecy od góry do dołu i codziennie wykonywać ćwiczenia na mięśnie kręgosłupa, bo nie ma tabletek na ból pleców, jedynie ćwiczenia, systematyczne. Można zastosować też maści rozgrzewające, np fastum, bengaj, i plastry rozgrzewające

niestety Twoja wiedza w temacie bólu pleców jest znikoma- jeżeli wypadłby dysk to nie byłaby w stanie się ruszać. Koleżanka pisała o bólu pleców a nie kręgosłupa. Ech..

Hermiona weź cieplutki prysznic, okolicę łopatki polej troszkę dłużej, żeby rozgrzać mięśnie, zrób z ręcznika rulon i powoli pocieraj plecy. Potem spróbuj porozciągać mięśnie przez wyciąganie rąk do góry, w przód, krążenia ramion. Jeżeli na drugi dzień nie będzie lepiej to moze warto wybrać się do specjalisty,ale myślę że powinno się polepszyć :Oczko:

--

23524 kiniaku Kobieta, 0 lat
Ulla

Ulla

konsultacja lekarska, masaże, nieobciążanie kręgosłupa, ćwiczenia odpowiednie i przede wszystkim minimalizowanie w ciągu dnia złego sięgania, dźwigania

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 38 lat, Jaworzno
dariolka195

dariolka195

jak mi doskiwiera ból pleców kładę się na podłogę tak aby całe plecy dotykały pleców i podkurczam nogi.przynosi to ulgę.

33791 dariolka195 Kobieta, 29 lat, Rytro
~osmiornica

~osmiornica

U mnie na ból pleców najbardziej pomaga rozgrzanie, czyli ciepła poduszka, termofor albo krem rozgrzewający. Z takich sprawdzonych kremów to np. DIP HOT, niedrogi, szybko przynosi ulgę, dobrze się wchłania, nie brudzi ubrań. Działa też miejscowo przeciwzapalnie.

Ratatka

Ratatka

Mnie też dosyć często pobolewają plecy, jednak w moim przypadku chodzi o ich przeciążenie. Moja mała wciąż usypia na rękach, a waży już 15 kilo. :( Mnie pomaga rozgrzanie i smarowanie maściami, np. voltaren często przynosi mi ulgę.

--

Dobra terapia dda to połowa sukcesu. Bardzo ważne jest uświadomienie sobie przez pacjenta faktu własnego uzależnienia i zaakceptowanie go.

36508 ratatka Kobieta, 34 lata, Polska