Zakupy i prezenty

Termometr bezdotykowy?

Albertinka

Albertinka

Naczytałam sie ostatnio o termometrach bezdotykowych, którymi ponoć dużo łatwiej mirzy się temperaturę niż normalnymi, ale osobiście takiego nie mam.
Macie jakieś opinie na temat takich termometrów? Może używałyście i podpowiecie czy to sie opłaca kupić?
Coś takiego to jest: Termometr MICROLIFE NC 120 bezdotykowy
?

--

W życiu: ni to ninja ni to owca:)

29239 albertinka Kobieta, 0 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~curry

~curry

Mam taki, który wygląda jak pistolet. Jestem z niego bardzo zadowolona. Można mierzyć zarówno na czole jak i w uchu. Robi 3 pomiary i wybiera średnią. Świetny dla dzieci bo mierzy w 1 sekundę i bez ingerencji. Ja jestem zadowolona :))

Magart

Magart

Ja mam Micolife NC 100 i jestem z niego bardzo zadowolona. Niezawodny od 4 lat a przy dziecku uważam za niezastąpiony. Nadaje się do wszystkiego - mierzenia wody w wanience, temp. w pokoju, temp. mleka (Mąż uwielbia się tak bawić...) no i oczywiście szkraba bez budzenia go po nocy jak zachodzi taka potrzeba. Pomiar zajmuje jakieś 2-3 sekundy a poszczególne pomiary wahają się o góra 0,1-0,2 stopnia.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/82doj44j8cw14d7r.png http://s2.pierwszezabki.pl/042/042092990.png?83
http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwtv73wbwh3a8a.png

17953 magart Kobieta, 34 lata, Sosnowiec
aniag

aniag

my mamy termometr bezdotykowy topcom i również jestem zadowolona,

--

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9hdklrabz2.png http://s2.pierwszezabki.pl/049/0493779f0.png?9550
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49vcqgyyizaqbv.png
http://www.suwaczki.com/tickers/fdqgxzdvxx3xs6iu.png

26792 aniag Kobieta, 38 lat
siwa32

siwa32

Ja chyba miałam pecha bo kupiłam w aptece termometr bezdotykowy Bremed i już drugi raz oddaję go do reklamacji.Mierzy co chwilkę inaczej i pomiar zupełnie nie pokrywa się ze zwykłym termometrem.A teraz jeszcze nie działa dioda.
Ale jak już wspomniałam może akurat ja miałam pecha.

--

]

28585 siwa32 Kobieta, 40 lat, Kraków
Daffodil

Daffodil

Ja też mam Microlife, dokładnie ten model:
http://image.ceneo.pl/data/products/5054112/i-microlife-ifr-100.jpg

Jest bardzo dokładny, temperaturę można mierzyć na czole i w uchu. Nakładkę do ucha rzadko stosujemy, bo jak na mój gust ma trochę za głośny 'brzęczyk' po dokonaniu pomiaru. Ale nie żałuję zakupu, służy nam już bardzo długo. Komfort na pewno sporo wyższy niż przy termometrach dotykowych, a przyznam, że jak Kubę coś rozkłada, to mierzę mu temperaturę po parę razy w ciągu nocy :whistle:

1969 daffodil Kobieta, 37 lat, Kraków
ola_n2

ola_n2

Ja tez mam ten z microlife i musze się zgodzić ze troche głosno brzeczy- zwlaszcza jak chce sie zmierzyc temeprature jak dizecko śpi- ale nie zdarzyło sie jescze zeby kuba sie obudził- a kilka razy musialma mu zmierzyć

36219 ola-n2 Kobieta, 39 lat, Gdynia
~dariolka195

~dariolka195

Termometry bezdotykowe są zbawieniem dla mam których dzieci za nic w świecie nie chcą sobie zmierzyć temperatury przez np elektryczne termometry.Warto pamiętać jednak że mogą pokazywać troszkę niedokładnie temp.I dla mnie odrzucająca jest cena termometrów bezdotykowych,ale mimo wszystko to fajna sprawa taki termometr.

mama_koala

mama_koala

Zdecydowanie polecam bezdotykowe termometry. Są super- przede wszystkim wynik mamy szybko, a do tego są przyjazne dla małych dzieci. Nawet w szpitalach ostatnio tylko takich używają.

36236 mama-koala Kobieta, 38 lat, Gdynia
nikawa

nikawa wpis edytowany

Mama_koala, to najlepiej zaopatrzyć się w taki szpitalny pistolet, jeżeli się chce bezdotykowy. Gdyż te rzeczywiście są dobre. Bawiło mnie to strzelanie do pacjentek nad ranem :) i cieszyło, gdy mnie nie obudzili. Niestety cena twkiego t,ometra jest bardzo wysoka. Ja miałam bezdotykowy czołowy, oraz taki do ucha i oba wylądowały w koszu. Oba kupiłam w aptece, sądząc, że to sprawdzone źródło. Za każdym razem pokazywały inny wynik. Nawet gdy pomiar był wykonywny w krótkim czasie odstępu.
Fajniejsze wydawały mi sie termometry w smoczku. Niestety nie przewidziałam, że są dzieci, które smoczka nie tolerują. A ja mam takie właśnie dzieci :)
Ostatecznie mam elektroniczny pod pachę. Gdy dziecko ma temperaturę, to nie ma sił na wiercenie i spokojnie pozwala sobie zmierzyć w ten sposób temperaturę. Wystarczy mocno dziecko do siebie przytulić z tym termometrem pod paszką. A cena takiego termometru to ok. 10zł.

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
Bebelini_pl

Bebelini_pl

Z bezdotykowymi nigdy nie miałam styczności,więc też ciężko mi cokolwiek napisać na ich temat,a poza tym taki elektroniczny chyba jest tańszy i równie skuteczny,wiec to plus. Nie wiem czy jest sens przepłacać.

35571 bebelini-pl Kobieta, 36 lat, Warszawa