W oczekiwaniu na bociana

Starania o dziecko

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

dziewczyny bardzo mocno trzymam za Was kciuki, bardzo Wam kibicuję:) nie przejmujcie się statystykami, bo to naprawdę nie jest jakąś wyrocznią, przesyłam Wam sporo ciepła i serdeczności!!!

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
asiok

asiok

Witam,
Mam problem:
Z moim mężem staralismy sie o dziecko. 4tygodnie temu Poroniłam w 15 tygodniu.
Zrobiono mi badania krwi
I wykryto ze juz od jakiego czasu w organizmie mam wirusa cytomegalii ,wirusa opryszczki
HSV1 HSV2
Opryszczki niemiałam w czasie ciąży. Miałam ja kilka lat temu.
Mam grupę krwi A Rh D ujemny
Co mogło spodobać poronienie.
Inne badania krwi wyszły w normie.
Za jakiś czas chcemy znowu próbować. Tak bardzo pragnę zostać mamą.
Z góry dziękuje.
Aśka

38299 asiok Kobieta, 40 lat, London
silver

silver wpis edytowany

asiok

Witam,
Mam problem:
Z moim mężem staralismy sie o dziecko. 4tygodnie temu Poroniłam w 15 tygodniu.
Zrobiono mi badania krwi
I wykryto ze juz od jakiego czasu w organizmie mam wirusa cytomegalii ,wirusa opryszczki
HSV1 HSV2
Opryszczki niemiałam w czasie ciąży. Miałam ja kilka lat temu.
Mam grupę krwi A Rh D ujemny
Co mogło spodobać poronienie.
Inne badania krwi wyszły w normie.
Za jakiś czas chcemy znowu próbować. Tak bardzo pragnę zostać mamą.
Z góry dziękuje.
Aśka

hej, bardzo mi przykro:( doskonale wiem co czujesz ponieważ ja dwa miesiące temu straciłam córke w 18 tc.
myślę że przede wszystkim to "I wykryto ze juz od jakiego czasu w organizmie mam wirusa cytomegalii ,wirusa opryszczki " aczkolwiek nie jestem lekarzem, wiem że wirus cytomegalii jest bardzo groźny dla dziecka, czy w szpitalu po tym jak poroniłaś będą wykonywać badanie histopatologiczne? jeżeli tak to będziesz wiedziała co było przyczyną po uzyskaniu wyników, mogło to być spowodowane cytomoegalią- ale nie musiało być może wystepowała jakaś wada genetyczna u dziecka,miałaś robioną przeźerność karkową? jeżeli tak to jaki był wynik? u mnie w 14 tc. na badaniu przezierności karkowej wyszedł wynik 12, a norma jest do 3. po amniopunkcji okazało się że był to niestety zespół Turnera:(
a na pocieszenie powiem Ci to co mi powiedzial lekarz "była Pani raz w ciąży to będzie Pani i drugi raz :)" ale swoje trzeba odczekać min 3 miesiące.

37460 silver Kobieta, 34 lata, warszawa
asiok

asiok

Bardzo przykro mi z co przydarzyło sie Tobie.
Nie nierobili histopatologi powiedzieli ze robią ok 24 tygodnia.
Nikt nic niwespominał o przeziernosci karkowej. Wiec niewiem. Po badaniach krwi laboratorium przysłało list ze nic niewykryli że wszystko jest wporzadku.
Mnie lekarze tez tak powidział i ze następna ciąża może być wporzadku
Dziękuje
Pozdrawiam

38299 asiok Kobieta, 40 lat, London
KariKari

KariKari

asiok lekarze mówią Ci, że w następnej ciąży może być lepiej - a czy da się coś zrobić w tym kierunku by zminimalizować ryzyko?
kurcze niewyobrażalne to jest by straciś kogoś kogo się nosiło tyle tygodni pod serduszkiem....
moja znajoma straciła swojego synka na miesiąc przed porodem.... przestała czuć ruchy dziecka zaniepokoiła się udała do lekarza, a tam wyrok - dziecko nie żyje - musiała urodzić martwe dziecko, by za chwilę pochować je w grobie.... nie życzę żadnej kobiecie utraty dziecka bez względu na tydzień ciąży....
niby dużo tych badań kobiety wykonują, ale to co się teraz słyszy w tv to lekarzy konowałów nie brakuje.... mam nadzieję, że my nigdy z takimi nie będziemy miały do czynienia.... życzę nam kobitki samych oddanych lekarzy z powołania

37454 karikari Kobieta, 34 lata, W
silver

silver

asiok
Bardzo przykro mi z co przydarzyło sie Tobie.
Nie nierobili histopatologi powiedzieli ze robią ok 24 tygodnia.
Nikt nic niwespominał o przeziernosci karkowej. Wiec niewiem. Po badaniach krwi laboratorium przysłało list ze nic niewykryli że wszystko jest wporzadku.
Mnie lekarze tez tak powidział i ze następna ciąża może być wporzadku
Dziękuje
Pozdrawiam

w jakim byłaś szpitalu? może we Włocławku bo nagadali niezłych głupot, badanie histopatologiczne jest robione bez względu na tydzień ciązy, moja kuzynka która poroniła w 12tc miała robione i ja też miałam robione a córke straciłam w 18tc. następna sprawa to jak ktoś może Tobie mówić że wszystko było w porządku? cos musiało być nie w porządku skoro straciłaś dziecko, i lekarze powinni zrobić odpowiednie kroki aby takiej sytuacji uniknąć w przyszłości, myślę że przede wszytskim powinnaś poszukać dobrego ginekologa, badanie przezierności karkowej jest badaniem obowiązkowym, to takie specjalistyczne usg, które wykrywa ewentualne wady genetyczne u płodu-poczytaj w internecie na czym to polega, więc nie rozumiem jak lekarz mógł Cię nie skierować pomiędzy 11 a 13tc na takie właśnie badanie. wiele niedomówień stoi za Twoją stratą... tym bardziej jest mi przykro, bo nawet nie wiesz co było przyczyną.

37460 silver Kobieta, 34 lata, warszawa
~kasia833

~kasia833

Staramy się z mężem o dziecka. Znajoma poleciła mi, aby brała Pregna Plus, bo może mi pomóc. Ma w składzie kwas foliowy i wiele witamin. Stosowałyście może podczas starań. Zauważyłyście jaką poprawę? Mam nadzieję, że pomoże.

~Greta83

~Greta83

Mój gin zaleca branie tylko Folika, dodatkowa suplementacja nie jest potrzebna jak masz dobre wyniki krwi no i jeśli zdrowo jesz. Nabiał, warzywa i owoce, wtedy dodatkowe witaminki nie są potrzebne :)
Suplementy nie zaszkodzą, ale też nie pomogą za bardzo, bo to tylko suplementy...