Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
nninkaa

Starania o dziecko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agaawy

Ja tez już staram się z mężem o dziecko jakiś czas i nadal nic, niby jakoś bardzo się nie stresujemy, ale macie jakieś rady, żeby to trochę przyspieszyć? Jakieś konkretne jedzenie, sport, może suplementacja? Dużo czytam i pare osób pisało, ze mamadha plus dobrze wpływa na organizm jeszcze przed ciąża. Stosowała któraś z Was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Felicja340

Nam lekarz powiedział, że do roku max 1,5 można starać się bez obaw, że to niepłodność. My w tym czasie próbowaliśmy wielu metod, suplementów i innych extra specyfików. A problem był banalny, nie każdy mój cykl był pełny. Oznaczało to, że plemniki nie miały czego zapładniać. Zaczęłam kontrolować sobie dni płodne za pomocą komputera cyklu myway, on na podstawie temperatury ciała, poziomu hormonu LH i jakości śluzu szyjkowego pokazywał mi kiedy starania mogą być najbardziej owocne. Po 5 cyklach udało się. Dziś nie wróciłam do antykoncepcji hormonalnej a komputer służy mi jako naturalna antykoncepcja. A kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Namist

Co sądzicie o programie in vitro?

Jakie wymagania trzeba spelnić aby załapać się na rządowy program in vitro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Selferte

Aktualnie jest kilka wymogów jakie trzeba spełnić.
Tutaj masz adres centrum Gameta:
https://gameta.pl/blog/in-vitro-krok-kroku/
Na której masz dokładnie napisane na czym polega finansowanie programu i kto może w tym uczestniczyć.

Dodam, ze obecnie nie można starać się o dofinansowanie z rządu, ale takie dofinansowania są organizowane przez poszczególne samorządy. In vitro jest drogie tak więc moim zdaniem warto jest się zorientować o taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elka120

Lekarz mówił mi że jak po roku nic nie będzie z naszych starań to trzeba będzie się martwić, jednak udało się wcześniej ;) ale pomagałam sobie monitoringiem cyklu wyznaczałam sobie dni płodne komputerem cyklu myway

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ula777

Witam, myślę, że starania o dziecko należy zacząć od sprawdzania płodnego czasu i suplementacji. Kwa foliowy, D3 witamina i sprawdzanie owulacji... Natury się nie przeszkoczy, trzeba w płodny czas sprawdzać, moż ekomputerem cyklu np. MyWay zakupiłam taki na naturalna-plodnosc.pl i jestem zadowolona, przydaje się nawet jak już dziecko mam bo ma też tryb antykoncepcji prócz starania. Klucz to wiedzieć, za co się zabrać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ivosa

Nie stosowałam monitora cyklu, podeszliśmy do staran na spontanie, tylko wcześniej już brałam mamadha bo mi koleżanka nagadała ze trzeba już wcześniej o tych witaminach pomyleć, dosyć szybko się udało, w tych moich witaminach jest witamina D która też ma dobry wpływ na płodnoć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej dziewczyny. Obecnie mam 6 letnią córkę, a od 3 lat staramy się z mężem o rodzeństwo dla naszej pociechy. Ciągle chodzenie po lekarzach, którzy stwierdzili, że wszystko jest ok. Okres mam dość niereguralny i za każdym razem kiedy mi się spoznial Koło tygodnia, leciałam do apteki. Cały czas 1 kreska. No trudno, może tak miało być... No i ostatnio taka sam sytuacja, tyle, że tym razem na teście 2 kreski . Poryczalam się ze szczęścia. Wieczorem miałam ostry bol brzucha, jakby jajnik, do tego doszło krwawienie, strasznie się bałam, że nic z tego nie będzie. Po 2 dniach powtórzyłam test, i wiecie co? Są 2 kreski . Jestem mega szczęśliwa. Pierwsza wizyta u gin w piątek, trzymajcie kciuki . Aha zapomnialabym , raz wymiotowalam, nigdy nie myślałam, że tak się będę z tego cieszyć. Trzymam kciuki za Was kobietki . Nie poddawajcie się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natalli86

Dwa lata to raczej kwalifikuje się do in vitro ;( nie myśleliście o tym? Jeśli jeszcze nie, to może monitoruj sobie swoją owulację- jeśli w ogóle ja masz. Ja używałam komputera myway, który na podstawie ph śluzu, temperatury i poziomu lh dobrze to określał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam czy któraś z was ma niedoczynność tarczycy? U mnie TSH 13,344 obecnie biorę letrox 50
Staramy się z mężem o dzidzię
Wiem że przy takim TSH jest niska szansa
Dodam że już mam 38 lat to będzie 3 ciąża
Ale nie poddaje się i działamy
Czy któraś z was miała może podobne wyniki i jej się udało ?
Proszę o radę ,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dixiss

ja zaszłam w zdrową ciążę przy niedoczynności tarczycy, ale wspomagałam się monitorowaniem owulacji cyklotesterem myway i udało się po 3 cyklach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lommana

Witam. Od jakiegoś czasu myslimy o drugim dziecku. Chcemy sie o nie starać. Z pierwszym były problemy z racji tegoze maz ma słabe nasienie ( niewielka ilośc oraz mała ilośc plemników).

Zastanawiam się czy są jakieś środki ( najlepiej bez recepty) , które mogłyby zwiększyć ilośc nasienia oraz plemników w nasieniu. Z góry dziękuję za powazne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Musma

Mielismy podobny problem co Ty. Z tym,żę u nas jeszcze dochodziły względy psychiczne. W sensie on stresował się tą całą sytuacją i zdarzało się,ze penis mu opadał. Tak wic kiedy miałam owulację on nie był w stanie dokończyć. Ogolnie masakra.Wybraliśmy się do lekarza i ten zalecił nam Penis complete. Zamówiliśmy i było lepiej. Poprawiła się i erekcja, i ilość nasienia. Jak coś to środek jest bez recepty i do zamówienia w internecie. MOzecie spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lommana

To by mi pasowało. Powiedz kochana po jakim czasie widzieliście efekt w przyjmowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość musma

Już po tygodniu. Ale najlepsze były chyba po miesiącu. Na początku powiem Ci,że było to trochę trudne dla mojego poniewaz nie mógł się przyzwyczaić do codziennego przyjmowania tabletek. Ciągle o nich zapominał. Jednak sama go pilnowałam, potem sobie ustawił budzik w telefonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ella290

moja sis kupiłam żel wspomagający zapłodnienie, stosuje się go dopochwowo w dni płodne, przed nią pierwsze testowanie, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ilinka

Jak starasz się o dziecko to ważne jest właśnie to, żeby ten kwas foliowy brać, nie narażać  dziecka na wady układu nerwowego.  Kiedy planowałam ciążę a potem już będąc w ciąży brałam mama dha premium , w składzie jest jeszcze witD, potas, jod i wazne kwasy dha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość OLa
Dzień dobry, jestem studentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku na kierunku Zdrowie Publiczne. Prowadzę badanie w ramach pracy magisterskiej nad kosztami społecznymi zaburzeń płodności w naszym społeczeństwie. Zwracam się z ogromną prośbą o wypełnienie mojej ankiety, abym mogła zebrać niezbędne dla mojego badania dane. Z góry dziękuje.Pozdrawiam

https://docs.google.com/forms/d/1rKx0CcnllbtzUpuG0vWbIY9njAGKBM8TTBfzd8uxUzA/prefill

Ola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tola

Ja zaczęłam miesiąc temu a teraz w obecnej sytuacji jest troszkę ciężko ze specjalistami, dobrze że mam znajomego ginekologa, jestem po wyjęciu wkładki, jeszcze nie miesiączkuje jak należy  więc nie mamy ciśnienia, jedyne co to współżyjemy bez zabezpieczenia-zawsze no i badam temperaturę, lh i śluz urządzeniem do tego i tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tola

Ja zaczęłam miesiąc temu a teraz w obecnej sytuacji jest troszkę ciężko ze specjalistami, dobrze że mam znajomego ginekologa, jestem po wyjęciu wkładki, jeszcze nie miesiączkuje jak należy  więc nie mamy ciśnienia, jedyne co to współżyjemy bez zabezpieczenia-zawsze no i badam temperaturę, lh i śluz urządzeniem do tego i tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość paraparapapa

Podczas starań po roku totalnej klapy kupiliśmy Cyclotester monitor cyklu, okazało się, że ta owulacja u mnie nie jest w punkt, ale dzięki obserwacji, celowaliśmy na podstawie wyliczeń komputera i udało się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Peopla

W Łodzi mogę polecić klinikę Salve Medica. Właśnie tam się leczyłam i akutalnie jestem w ciazy chociaż po wielu latach straciłam nadzieję. Pracują tam cudowni ludzie, którzy traktują pacjenta indywidualnie i za każdym razem starają się pomóc. Jestem w ciąży dzięki profesjonalnemu podejściu personelu jak również badaniom, które zlecili mi kompleksowo. Okazało się, ze leczenia wymagałam nie tylko ja ale również mój mąż.

Tutaj jest adres oraz telefon do kliniki:

ul. Szparagowa 10
91-211 Łódź
tel: 42 254-64-00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pola

Sprawdzanie konkretnie w jakim czasie ma się dni płodne bardzo upraszcza starania, sama tak robiłam a przy pierwszym dziecku tego nie robiłam. Ja używałam monitoringu ze śliny, a łącząc go z aplikacją miałam wszystkie info w jednym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość makiste

Zaburzenia erekcji ze strony mężczyzny mogą być generowane wieloma czynnikami takimi jak

stres

nieodpowiednia dieta

nieodpowiednia dawka sportu

niedobór witamin oraz mikroelementów

Na pewno nie warto jest od razu pakować się w powazne leki typu sildenafil bo naprawde, nie są one pozbawione efektów ubocznych i w wielu przyapdkach mogą zaszkodzić. Polecam ten ranking suplementów na erekcję:

http://feromony.net.pl/tabletki-na-potencje-bez-recepty-ranking/

Na stronie jest ranking z opisami produktów bez recepty i opiniami. Na początkku dobrze jest sięgnąć po te z L argininą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...