Uczniowie, Nastolatki

Lekcje w VIII klasie

serdecznica

serdecznica

Czy nie powinno byc tak ze w ostatniej klasie szkoły powinny byc juz redukowane lekcje a skupiac powinno sie na egzaminach i powtórkach do nich? Juz teraz mój syn w VII klasie ma bardzo duzo nauki a w VIII klasie podobno mają byc jeszcze jakieś nowe przedmioty, to jeszcze więcej lekcji będa miec dzieciaki? Co wy o tym sądzicie?

54315 serdecznica Kobieta, 39 lat, Mysłowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

psp5.krakow

psp5.krakow

Nowa podstawa programowa zakłada wprowadzenie w ósmej klasie dwóch nowych przedmiotów: edukacji dla bezpieczeństwa w wymiarze jednej godzin tygodniowo i wiedzy o społeczeństwie (dwa razy w tygodniu). To nie oznacza jednak, że sumarycznie lekcji w ósmej klasie będzie więcej niż w poprzedniej, ponieważ nie będzie już plastyki i muzyki, a geografia i biologia zostaną zredukowane do jednej godzin w tygodniu zamiast dwóch. O tej innych zmianach piszemy więcej na naszym blogu: http://www.prywatna-szkola5.pl/blog/jakie-nowe-przedmioty-w-klasie-7. Zapraszam do zapoznania się z tymi informacjami i pytań w razie wątpliwości.

56189 psp5-krakow Mężczyzna, 38 lat, Kraków
Dziubala

Dziubala

Też mam syna w 7 klasie, maskara ile mają nauki, kartkówek, sprawdzianów, zadań domowych, projektów... Nie wiem po co nauczycielom po 20-30 ocen w semestrze. Może w szkole średniej, jak dobrze trafi, to będzie miał lżej ;)
Przymierzam się do napisania listu do Rzecznika Praw Dziecka, bo w naszej szkole zmieniono statut, niekorzystnie dla uczniów. Zamiast ich odciążyć, to im dowalili :(

--

https://lbym.lilypie.com/qaF7p2.png http://lbym.lilypie.com/HDfWp2.png
https://lb4m.lilypie.com/Qg0rp2.png

39 dziubala Kobieta, 10 lat, Kraków
madzi

madzi

tak naprawde w każdej klasie jest dużo nauki, te ostatnie są niby cięższe bo sie wkuwa do egzaminów ale są też krótsze więc to sie troche równoważy. no chyba ze uczen przyjmuje strategie taką że nie zdaje egzaminu końcowego i rozkłada sobie nauke na dłużej, np 2 lata to może mieć łatwiej :D

48812 madzi Kobieta, 38 lat, Bytom
psp5.krakow

psp5.krakow

Nie do końca, nie ma zależności między zdaniem egzaminu ósmoklasisty a ukończeniem szkoły podstawowej. Podejście do egzaminu końcowego jest obowiązkowe, ale nawet w przypadku negatywnego wyniku uczeń ukończy szkołę. Nie rzutuje to na otrzymanie świadectwa, ale znacząco utrudnia rekrutację do szkoły ponadpodstawowej, ponieważ wyniki egzaminu są brane pod uwagę jako kryterium tejże rekrutacji. Sytuacja pozostania na drugi rok w tej samej klasie dotyczy uczniów, którzy nie opanowali dostatecznie materiału z któregoś przedmiotu i ich ocena z niego jest niedostateczna.

56189 psp5-krakow Mężczyzna, 38 lat, Kraków