Skocz do zawartości
Forum

psp5.krakow

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miasto
    Kraków

Osiągnięcia psp5.krakow

0

Reputacja

  1. Nie do końca, nie ma zależności między zdaniem egzaminu ósmoklasisty a ukończeniem szkoły podstawowej. Podejście do egzaminu końcowego jest obowiązkowe, ale nawet w przypadku negatywnego wyniku uczeń ukończy szkołę. Nie rzutuje to na otrzymanie świadectwa, ale znacząco utrudnia rekrutację do szkoły ponadpodstawowej, ponieważ wyniki egzaminu są brane pod uwagę jako kryterium tejże rekrutacji. Sytuacja pozostania na drugi rok w tej samej klasie dotyczy uczniów, którzy nie opanowali dostatecznie materiału z któregoś przedmiotu i ich ocena z niego jest niedostateczna.
  2. Nowa podstawa programowa zakłada wprowadzenie w ósmej klasie dwóch nowych przedmiotów: edukacji dla bezpieczeństwa w wymiarze jednej godzin tygodniowo i wiedzy o społeczeństwie (dwa razy w tygodniu). To nie oznacza jednak, że sumarycznie lekcji w ósmej klasie będzie więcej niż w poprzedniej, ponieważ nie będzie już plastyki i muzyki, a geografia i biologia zostaną zredukowane do jednej godzin w tygodniu zamiast dwóch. O tej innych zmianach piszemy więcej na naszym blogu: http://www.prywatna-szkola5.pl/blog/jakie-nowe-przedmioty-w-klasie-7. Zapraszam do zapoznania się z tymi informacjami i pytań w razie wątpliwości.
  3. Oczywiście. W naszej szkole dzieci mają dostęp do opieki pielęgniarskiej, jak i psychologicznej. Posiadamy bardzo dobrze wyposażoną pracownię informatyczną, gdzie każde dziecko pracuje na przynależnym mu komputerze marki Apple. Chętni mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach komputerowych. Szkoła posiada własną salkę gimnastyczną, organizowane są wyjścia na basen i łyżwy. Można skorzystać z innych zajęć sportowych: pływania, aerobiku, siatkówki, koszykówki, judo czy tańca. Oferta jest więc naprawdę bogata. A już na pewno nie ma mowy o omijaniu zasad i standardów w tak podstawowych kwestiach, jak dostęp uczniów do potrzebnej infrastruktury i usług :)
  4. Witam! Twoje zdanie na temat przepełnionej klasy jest jak najbardziej uprawnione. Nie ma chyba rodzica, który mając wybór, wysłałby dziecko do klasy, do której uczęszcza większa liczba uczniów. Mniejsza liczebność uczniów w klasie pozwala na indywidualny kontakt z uczniem, o który o wiele łatwiej, gdy nie ma zgiełku. Nie ma problemu, by nauczyciel zapamiętał nie tylko imię i nazwisko podopiecznego, ale również jego umiejętności. Ogólnie rzecz biorąc w klasach z mniejszą liczbą uczniów jest więcej przestrzeni dla indywidualności uczniów. Możliwość poświęcenia większej uwagi sprzyja również wpływowi wychowawczemu i rozwiązywaniu uczniowskich problemów. Rozumiemy, jak bardzo te kwestie są ważne i w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 5 w Krakowie (http://www.prywatna-szkola5.pl/) przyjęliśmy jako standard klasy liczące do dziesięciorga dzieci. Jeśli mieszkasz w Krakowie lub okolicach - zapraszamy do kontaktu.
  5. Jeżeli chodzi o przeniesienie dziecka do innej szkoły, warto zorientować się, czy w okolicznych podstawówkach są jeszcze wolne miejsca. To prawda, że niektóre szkoły są obecnie przepełnione, ale faktem jest też, że w odpowiedzi na reformę szkolnictwa powstało wiele nowych placówek. Jesteśmy tego przykładem – wcześniej funkcjonowaliśmy jako prywatne gimnazjum, teraz przeobraziliśmy się w szkołę podstawową i wciąż dysponujemy wolnymi miejscami w siódmej klasie, więc jeżeli jesteście z Krakowa lub okolic, serdecznie zapraszamy: http://www.prywatna-szkola5.pl/.
  6. Witaj, kluczowa jest rozmowa. Moja przedmówczyni ma rację – w pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, czy nauczycielka zdaje sobie sprawę z istnienia problemu, chociaż mało prawdopodobne, aby nie została poinformowana. Skontaktuj się z wychowawcą klasy i przedstaw swoje obawy, opowiedz o stresie, jaki przeżywa syn i wspólnie spróbujcie porozmawiać z matematyczką. Jeżeli zachowanie tej pani nie wynika z niewiedzy o dyskalkulii chłopca, ale na przykład ze specyficznych metod nauczania, które zamiast pomagać potęgują lęk dziecka, trzeba będzie wyraźnie przedstawić swoje oczekiwania i żądać zmian. Dzieci z dysfunkcjami, takimi jak dyskalkulia czy dysleksja wymagają szczególnej uwagi i troski. W naszej Prywatnej Szkole Podstawowej nr 5 prowadzimy dla nich dodatkowe zajęcia wyrównawcze, oferujemy też pomoc psychologiczną i terapeutyczną w razie potrzeby. Wierzę, że uda Ci się rozwiązać problem i wpłynąć jakoś na komfort syna w czasie lekcji matematyki.
  7. Nie będzie już części matematycznej i humanistycznej. Do roku szkolnego 2020/2021 egzamin przeprowadzany będzie z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Potem uczniowie będą musieli podejść do jeszcze jednego egzaminu z przedmiotu, który sami sobie wybiorą. Będzie to biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.
  8. Nowa podstawa programowa obowiązuje od września tego roku i będzie dotyczyć uczniów klas I, IV i VII, czyli także Twojej córki. Zakończyła edukację wczesnoszkolną, może więc rozpocząć naukę w IV klasie zgodnie z nową podstawą programową. Zmiany można zauważyć w przedmiotach ścisłych. Do tej pory klasy IV-VI uczyły się przyrody – był to przedmiot, który łączył w sobie zagadnienia z biologii, geografii, chemii i fizyki. Zgodnie z nową reformą, przyrody uczyć się będą dzieci tylko w klasie IV, ten przedmiot pojawi się w wymiarze 2 godzin tygodniowo. W klasie V i VI przyrodę zastąpi geografia i biologia, a w klasie VII i VIII dojdzie fizyka i chemia. Zwiększy się także liczba godzin języka polskiego i historii. Do VII klasy dzieci będą uczyć się muzyki i plastyki. W VII klasie pojawi się też drugi język obcy nowożytny. O szczegółach zmian i nowej siatce godzin przeczytasz na naszej stronie http://www.prywatna-szkola5.pl/blog/siatka-godzin-po-reformie-edukacji. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.
  9. W niektórych szkołach sytuacja jest dość skomplikowana, bo nie wszystkie placówki dysponują odpowiednią przestrzenią do nauki dla dodatkowych klas. Stąd część uczniów zmuszona jest przenieść się do innych budynków, gdzie będą mieli zapewnione właściwe warunki do nauki. Dyrektorzy szkół starają się rozlokować siódmoklasistów według możliwości, ale ostateczna decyzja związana z tym, do której szkoły trafi uczeń, należy do rodziców. Jeżeli masz na oku inną szkołę i chcesz zapisać do niej dziecko, nie powinno być trudno uzyskać zgodę, o ile w danej szkole są jeszcze wolne miejsca.
  10. Dzień dobry, nie powinno być żadnego problemu z przepisaniem dziecka do szkoły prywatnej. Podstawa programowa jest identyczna dla wszystkich szkół, narzucona przez ministerstwo, więc nie może być mowy o żadnych większych różnicach. Siatka godzin w siódmej klasie (i każdej innej) jest ujednolicona, więc zarówno w placówkach prywatnych, jak i państwowych uczniowie będą uczęszczali na taką samą liczbę godzin z poszczególnych przedmiotów. Różnice programowe nie będą więc problemem, co innego ograniczona liczba miejsc w nowo powstałych klasach siódmych. Jeżeli jesteście z Krakowa lub okolic, zapraszamy do Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 przy Sławkowskiej – dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miejscami, wystarczy umówić się na rozmowę i przyjść z odpowiednimi dokumentami. W razie dodatkowych pytań służę pomocą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...