Uczniowie, Nastolatki

Co robić z dziećmi w ferie?

~lupitkalonga

~lupitkalonga

Bo widzę że jest wątek co robić z dziećmi w wakacje a co robić w ferie zimowe nie ma ;) No więc? Jakie atrakcje dla dzieci na ferie zimowe? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? ;)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Zależy, w jakim wieku dzieci :) Ale myślę, że bez względu na wiek, frajdą dla każdego byłby basen, wypad na stok, by pojeździć na nartach, desce albo przynajmniej pouczyć się, jeśli ktoś jeździć nie potrafi... Sprawdzić się też może wyjście do kina na jakąś bajkę albo film dla młodzieży, no i znacznie taniej wyjdzie niż wypad w góry na stok :)

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin
~fifkasziszka

~fifkasziszka

Zabierać dzieciaki na wycieczki, najlepiej różne. Zależy gdzie mieszkasz, gdzie masz blisko. Fajny jest Jura Park (Krasiejów), taki jakby Park Jurajski, tzn cały kompleks poświęcony dinozaurom i prehistorii. Z różnymi bajerami typu tunel czasu, kino 5d, warsztaty paleontologiczne, prehistoryczne oceanarium.
Z doświadczenia wiem, że dzieci lubią też aquaparki. Dorośli zresztą też.
Albo wysłać dziecko na jakieś kolonie zimowe żeby je mieć z głowy przez całe ferie i chatę wolną-żartuuujęęęę ;D

~Kozłowska

~Kozłowska

Dobrze jest urozmaicić ferie. Jeden tydzień spędzamy aktywnie, na sportowo, na drugi natomiast zapisaliśmy syna na półkolonie organizowane przez Inteligentną Planetę na Wilanowie. Program spodobał się Łukaszowi, bo dotyczy nowych technologii, a wiadomo, że większość chłopców lubi takie rzeczy :)

olgota

olgota

Sanki, może narty, zimowe parki rozrywki, lodowisko - ponadto jest sporo promocji w kinach czy różne kursy i organizacja czasu dla dzieci ;)

--

Polecam bloga - Tekst linka

42559 olgota Kobieta, 27 lat, Kraków
benia88

benia88

Lodowisko, basen, zajęcia w domu kultury, zajęcia w lokalach przyjaznych rodzinom, gry planszowe, jest wiele możliwości.
Polecam link do jednej z naszych nowych gier, z linkiem dającym propozycje do kilkudziesięciu innych, które mamy
Tekst linka

42576 benia88 Kobieta, 40 lat, chynów
Nowiczka

Nowiczka

Można spokojnie i dobrze spędzić czas na nartach czy innym wyjeździe rekreacyjnym ;) Sami się wybieramy z córeczkami, obkupiliśmy się na allinside.pl w jakieś akcesoria i ruszamy już na początku lutego. Dziewczynki nie mogą się doczekać ;)

42577 nowiczka Mężczyzna, 29 lat, Kielce
~paminga

~paminga

Jestem jak najbardziej za urozmaicaniem. Raz narty, raz łyżwy, raz konie- w zimie też czemu nie. Aquaparki jakoś mi nie leżą bo po każdym wypadzie zimowym dzieci mi chorują nie wiem czemu, przecież ich z niedosuszonymi włosami na mróz nie wystawiam :/ I parki rozrywki- na TAK! Wspomniany tu wcześniej Jura Park organizuje 7 luetgo karnawałową zabawę dla dzieci, wybieramy się. Generalnie trzeba szukać w internecie fajnych imprez :)

~noelkaiza

~noelkaiza

ja niestety mam niepełnosprawne ruchowo dziecko więc żadne narty, łyżwy ani nic z tych rzeczy. a czy na przykład we wspomnianym przez Was Jura Parku atrakcje są dostosowane do zwiedzających na wózku inwalidzkim? bo u nas z tym niestety różnie...

~luśkakluśka

~luśkakluśka

ja jeszcze nie byłam w Jura Parku, dopiero planuję wizytę i z tego co widziałam na ich stronie to przynajmniej część atrakcji powinna być jak najbardziej dostępna dla zwiedzających na wózku... ale najlepiej chyba skontaktować się przez ich stronę internetową i dokładnie dopytać

Ulla

Ulla

ferie to dobry czas na wspólnie spędzony czas - bywają miejsca które organizują ferie na kilka godzin dziennie, bywają miejsca które zapewniają w konkretnych dniach atrakcje - ja w tym czasie basen, jakiś czas w miejscu zabaw, kino, teatr - lubimy, oczywiście cenny czas jest w domku razem na wspólnej zabawie

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 38 lat, Jaworzno