Skocz do zawartości
Forum

Dzieci Rocznik 2004


Rekomendowane odpowiedzi

my juz po torciku i kapieli...Maja padła, a z racji tego, że przyjechała moja teściowa , to Miki leży w pokoiku i słucha już 3 bajki w jej wykonaniu ;)

Ja należę do tych nie śpiących mam niestety. Maja budzi się w nocy średnio co 4,5 godzinki, jedno karmienie mamy o 1 w nocy a potem 5.30. Miki zaś przyłazi do nas do łóżka około 3-4, więc między karmieniami :sarcastic::Padnięty:

Odnośnik do komentarza

Witam.
Jestem Kasia mamą prawie 4 letniej Oli (14.01.2004) i 18 msc Jasia (21.06.06). Mogę dołączyć?
Weszłyście na temat snu to ja mam najlepiej moje dzieci potrafią spać do 10 a w dzień dwie trzy godziny :) Śpiochy jak mamusia.
Ola jest niejadkiem wazy około 15kg ma jeszcze szmerek na serduszku wykryty jak była malutka ale kontrolowany , musimy zrobić chyba badanie krwi bo ja mam przeczucie że ma anemie często choruje szczególnie jak poszła od września do przedszkola. Już 3 antybiotyki i teraz znowu w domu głos jej całkiem wysiadł ale to tatuś miał zapalenie krtani i chyba podzielił się z dziećmi.
Acha mam 21 lat urodziłam Ole w liceum :)

Odnośnik do komentarza

witaj pysia!! no pewnie ze sie przylacz!!
rozgosc sie :)
piekna mloda mama z Ciebie, ja przy Tobie to juz staruszka, laske biore zeby sie podeprzec, walki na leb i majty na tylek zarzuce :) i bedzie git :mdr:

moj Natanek tez dobrze sypia, ale ze chodzi do przedszkola o 8ej no to sila rzeczy nie pospi, a w week endy tez spi w ciagu dnia jak sie postara to i ponad trzy godziny przespi!! a Twoja Ola to urodziny obchodzi jak moja jedna przyjaciolka ;)

a i jeszcz jedno mi sie skojarzylo.... moj natanek jest przyszywanym niejadkiem bo od niedawna zle jada ale to raczej zeby sie na nas zemscic niz przez to ze nie lubi jesc. i tak sobie pomyslalam, bo on wlasnie 15kg wazy niecale i nikt mi nie mowi ze to za malo.... a dziewczynki waza przeciez zazwyczaj mniej od chlopcow. jutro zerkne na moja tabelke dla pewnosci :)

no i widze ze dzieki temu wszystkiemu (albo raczej z powodu tego) mozesz i do niejadkow dolaczyc i do mlodych mam, a skad jestes?? to jeszcze sobie jakis region zaliczysz a potem to sie tak uzaleznisz ze sie do watku o popedziku trzeba bedzie dopisac :lol:

zarty sie mnie trzymaja bo jakos odreagowac musze ten smutny dzien, no to glupoty gadam :)

pozdrawiam i do poczytania jutro, jak z pracy wroce :)

Odnośnik do komentarza

He he ja już dawno uzależniona :0 Szególnie od Noworodka :)
To ja jestem ciocią aniołka Kubusia pewnie tak mnie skojarzysz bo ja większość z Was kojarze.
Jestem z Sokołowa to stąd te wędliny:)
No niestety Ola jest na ostatnim centylu na siatce ledwo ledwo widać rzebra długie nogi :) No ale ona na prawde mało je dopiero od dwóvh tygodni się poprawiła bo ma taki syrop na zwiększenie apetytu. Uwielbia owoce i tym by żyła :)
A możecie mi podpowiedzieć co zawiera dużo żelaza bo Ola jest przy przeziębieniach bladsza i ma oczy podkrązone ale to chyba jej uroda bo doły pod oczami ma zawsze a jak choruje to troszke bardziej. Ostatnio lekarka właśnie żuciła ze może Ola ma anemie ale jak tu pobrac krew jak ona na widok igły to szału dostaje. Ale tak to jeeeeeeest baaaardzo żywym dzieckiem przedszkolanki nawet rzuciły że moze miec adhd ale ja im sie w twarz zaśmiałam że muszą się podszkolić bo jak u tak małego dziecka można to stwierdzić? Ech nasłuchają sie w telewizji a później gadają. Moje dziecko ma gadane jest bardzo mądra szybko łapie o co chodzi uczy się skupia się dosyć długo na tym jak czytam bajki jak piszemy(Ola nauczyła się na razie pisać mama tata ola) umie długo się bawić zabawkami a nie dziwne ze szaleje z koleżankami a co ma robić 4 latka siedziec na tyłku żeby paniom głowy nie zaweacać?Ona biega po mieszkaniu mimo szmerku nie widać po niej zmęczenia nawet jak jest pora spania Ona jest nie do zdarcia ale ma babcie która w wieku 52 lat śmiga jak samolocik więc nie ma się co dziwić. Poczekamy zobaczymy a nie od razu etykietka dziecka z ADHD dlatego że jest żywotnym dzieckiem? Może jej przejdzie albo taka bedzie ale chodzi na angielski w przedszkolu i siedzi spokojnie i słucha.
Często choruje ale teraz stosujemy szczepionke IRS19 mam nadzije że pomoże bo się załame juz tyle chorowała ja nie mam jak z nimi na dwór wyjść bo chorują na zmiane.
Dobranoc

Odnośnik do komentarza

Witaj pysia20...jedziemy jak widzę na jednym wózku jesli chodzi o nie jedzenie...Mój Synalek skończył dzisiaj 3 latka i waży 13,5 kg...
zrobiłam mu badanie krwi i wyszło na to, że ma bardzo niski poziom żelaza. Ale na szczęście wcześnie wykryty i jeszcze nie spowodował anemii...może warto przetrwać te 5 minut krzyku i rozwiać wątpliwości...

Odnośnik do komentarza

Monika nic się nie bój, trzecie da Ci czadu ;)

moj sie nie budzi na jedzenie ( na szczescie) ale na picie, siku, mama przykryj, mama poczytaj

moze jak Milka będzie miała 3 lata, to też już skończy z tym obżarstwem
Pysia witaj, ależ Ty młodziutka jesteś, kiedy to był... :) a tak serio brawa dla zdolnej Oli, fajnie patrzeć jak maluch się swietnie rozwija :)
Anulka bardzo niskie to zelazo tzn. ile?

Odnośnik do komentarza

Hehe no młodziutka jestem ale i tak czuje się jakbym miała 18.
A anemia jest bardzo groźna? Kurcze jakoś moja lekarka jest bardzo ostrożna przy moich dzieciach bo przeszliśmy dużo z Kubusiem i już wie że jesli moim dzieciom by się coś stało to psychicznie nie wytrzymam est mi ciężko. Ale Ola miała morfologie raz w życiu tylko po poważnym zapaleniu oskrzeli było wtedy ok i nigdy nie wpadłam na to że to że nie je ze ma ten delikatny szmerek i często choruje może faktycznie to brak żelaza?
Ona nie lubi za bardzo miesa ale pije jeszcze mleko Bebilon na noc tam jest też zelazo dostaje cebion multi. Ja to się śmieje że powinnam zamieszkać w mojej przychodni moje dzieci są tam na przemian co tydzień:( A czy samym usg można kontrolować ten szmer? Bo wOla w siedlcach miała robione Usg serca kontrolnie kilka razy ale nigdy tego innego badania na E..zapomniałam jak to się nazywa ekg czy echo.Jaś miał w CZD akurat tylko echo czy tamekg zawsze zapominam :P U niego tez jest szmerek ale ok. To chyba jakieś rodzine ja też mam.
Zdecydowałam że prywatnie zrobie badanie moczu jednemu i drugiemu , krwi i dodatkowo zbadamy w kierunku robali kilka dni po koleji zaniose kał bo jak raz zaniosłąm jeden raz to nic nie wyszło a ktoś powiedział ze to nic nie da jak się raz pójdzie że trzeba właśnie kilka dni po koleji żeby wynik był dobry. Zobaczymy mam nadzieje ze nic nie wyjdzie źle.
Ola ma jeszcze bakterie tą pneumokokową i już to mnie całkiem dobija bo ich nie zaszczepie.Ech dobra nie zanudzam tymi chorobami bo mam jakąś paranoje.
Wstaliśmy dzisiaj o 10:30 :)
Mój pies ledwo przetrzymał siuśki ma 4 miesiące biszkoptoey labrador Oskar.
Ola się uparła i jest a ja mam kolejny kłopot i wydatek. Pies kosztował 600zł a jego szczepienia i karma drugie tyle. Niestety choruje na uszy i tygodniowa kuracja wyniosła mnie 100zł drożej niż na leki dzieci.Ech ale ja uwielbiam psy i jak widać ola też bo co raz jak ja zapomne i pies nie ma wody to sama mu nalew. Oskar waży już 15 kg juz nie mogą go tak ciągać jak wtedy gdy był mniejszy i się denerwują bo pies wygrywa. Ale temperament psa jest super nie zamieniłam bym za nic na inna rase. Dzieci robią co chcą nidgy nie ugryzł nawet w zabawie żadnego z nich. Dzieciaki podczas jedzenia mogą mu zabrać miske a on nawet nie warknie pewnie dlatego że jak dzieci jedza same cos to się z nim dzielą więc on z nimi też:) Jedyny minus strasznie duzo mi sika do tej pory potrafi zsikac się w domu ale kupek już nie robi. No po prostu jak któraś zechce psa to nie zwracac uwagi na wielkośc pies tak kocha zabawe ze dzieci mają duzo zajecia z nim sam je zaczepia do zabawy polecam Labradorki głupiutkie jak dzieci ale mają coś w sobie i wszystko szybko łapią. Oskar to się chyba i na produktacj zna bo zawsze wybiera zabawki do gryzienia lepszej jakości nigdy nie gryzł badiewia :)

O 15 lece na kur w końcu robie prawko oby sie udało jak najszybciej bardzo chce mieć swoje nowe autko .

Odnośnik do komentarza

Wiesz nigdy nikt mi tego nie nazwał szerek to szmerek nie miałam pojeci ze to może mieć nazwe :p Nawet w CZD nikt nie podał nazwy stwierdzili że to dla Jasia nie groźne i tyle miał dwie kontrole i na tym zakońyliśmy tam wizyty nie kazali się pokazywać za to z Olą w prywatnej klinice kazali pokazać się z Olą po 4 roku życia i jak nie minie to "coś będą robić dalej" tylko co? Skoro nie kazali się martwić? Ostatnio na wizycie lekarka dalej słyszała szmerek ale nie wie czy to od tego ze ma katar czy dalej się to utrzymuje. Ech podobno to może być genetyczne ja i siostra tez to mamy ale nikt nam nigdy nic z tym nie robił. Jakoś się to leczy.
Mykam na kurs prawka.

Odnośnik do komentarza

pysia20 leczenie jest jedno inwazyjne, ja też mam wade serca ale inną niż Milo, my leczeni w CZD i teraz mamy kontrole jak będzie wybierał się do szkoły, ja poprosiłam żeby lekarka napisała dokładnie co to za wada w książeczce zdrowia.
tu troche na temat tego PFO Przetrwały otwór międzyprzedsionkowy i ryzyko choroby dekompresyjnej

http://www.szipszop.pl/tickers/20800.gif
http://www.szipszop.pl/tickers/22923.gif
Aniołek 18 II 2013 [*]

Odnośnik do komentarza

Witajcie Rybki!!!!

Już pisałam w kilku tematach, ale powtórzę...Z Mikim jeżdżę teraz na łóżko z polem magnetycznym...Zaczął się etap znudzenia leżeniem i mam więcej pracy a przez to mniej czasu na parenting i dla Was. W poniedziałek wieczorem wizyta i zobaczymy co dalej...

Małgosiu podobał się ale krótko...Bawił się nim ze 20 minut :oops:

Odnośnik do komentarza

Malgos, no to piekne wyczyny chlopakow :)
ja to czasem az zaluje bo Natanek nigdy nam nic takiego nie zrobil, nic nie zepsul, nie wylal, nie zjadl, nie rozwalil.... za grzeczne to moje dziecko :) :) :sofunny:
on to tylko fajne teksty rzuca odkad umie mowic :)
bo nawet kredkami po scianach nie rysowal, no raz tylko ale inteligentnie wzial zielona kredke i po zielonej scianie popisal, nic prawie nie widac :)
a no i jak mial 1.5 roku to zjadl malutkiego konika polnego bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...