Skocz do zawartości
Forum

kolano


Gość Szani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
niewiem czy mogę tutaj pytac się o taką rzecz. Mianowicie w piątek byłam u ortopedy, ponieważ puchło mi kolano i bolało mnie. Lekrza zbadał po czym stwierdził, że zrobi USG i na tym usg powiedział, że mam "cyste beckera". Niechcę podważać zdania lekarza a tylko zapytać co to właściwie jest ta cysta i jak się ją leczy? Lekarz dał mi maśc i powiedział że poczekamy 2 miesiące i potem zobaczymy, jeśli sie powiększy to będzie musiał ta "wodę" usunąć. Ponadto lekarz stwierdził także, że mimo mojego młodego wieku moja chrząstka jest spruchniała - tak dokładnie to określił. Co to mogło znaczyć? i co zrobić żeby jakoś tą chrząstkę "wyleczyć"? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam! Cysta Beckera jest to „przypadłość” torebki stawowej stawu kolanowego. Z powodu osłabienia jej w jednym miejscu robi się taka „bańka”. W takim przypadku (z tego, co mi wiadomo) w zasadzie działa się tylko przeciwbólowo, jeśli są dolegliwości bólowe. Jeśli ból nie ustępuje, to raczej należy się spodziewać interwencji chirurgicznej. Co do „spruchniałej” chrząstki, to lekarz może miał na myśli zmiany zwyrodnieniowe powierzchni stawowych. Ten stan trudno się leczy, bo trudno jest odbudować chrząstkę. Można próbować to robić przy pomocy środków farmakologicznych podawanych dostawowo lub przyjmowanych doustnie – ale o tym decyduje lekarz. Można też wspomóc się fizykoterapią – zabiegi są także przepisywane przez lekarza (rehabilitacji). M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...