Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

i jeszcze dręczy mnie jedno...a w sumie w większości mojego faceta.Chodzi o barierę językową...Ja posługuję się tutaj językiem w większości angielskim.Jeśli chodzi o szwedzki to tylko podstawy.Mój Pawel natomiast mówi po szwedzku,ale to są zwroty typowe dla pracowników budowlanych,wiecie o co chodzi.I ostatnio,jak rozmawialiśmy o porodzie,on zapytał jak da rade skoro z tym szwedzkim to wiadomo jak jest...ja powiedzialam ze damy rade,ze ja troche tego angielskiego znam i w ogóle,ale sama zaczęłam sie obawiać jak to wszystko będzie.Przecież wiadomo że w szpitalu już całkiem inne slownictwo..ehh...a Wy?jak sobie radziłyście?:read:

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdanlizw7bsrsu.png

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw2n0am241z7sn.png

Odnośnik do komentarza

sylwusia
czesc kobietki!! ja mam maly problem,odtawilam mala od cyca jakies 2 mce temu,i 2 tyg temu dostalam okres,niby wszystko ok tylko to juz 15 dzien a on trwa nadal i wcale nie wyglada tak jakby mial sie szybko skonczyc. nie mam pojecia czy to normalne czy cos jest nie tak,moze ktoras z was miala podobnmy przypadek?

sylwusia moja pierwsza @ po porodzie trwala niecale 2 tygodnie i to byl horror bo jeszcze nigdy tak obfitego krwawienia nie mialam
niestety do tej pory nie wiem czy to normalne
moze wybierz sie do lekarza

Odnośnik do komentarza

marilyn23
i jeszcze dręczy mnie jedno...a w sumie w większości mojego faceta.Chodzi o barierę językową...Ja posługuję się tutaj językiem w większości angielskim.Jeśli chodzi o szwedzki to tylko podstawy.Mój Pawel natomiast mówi po szwedzku,ale to są zwroty typowe dla pracowników budowlanych,wiecie o co chodzi.I ostatnio,jak rozmawialiśmy o porodzie,on zapytał jak da rade skoro z tym szwedzkim to wiadomo jak jest...ja powiedzialam ze damy rade,ze ja troche tego angielskiego znam i w ogóle,ale sama zaczęłam sie obawiać jak to wszystko będzie.Przecież wiadomo że w szpitalu już całkiem inne slownictwo..ehh...a Wy?jak sobie radziłyście?:read:

marilyn nie masz sie czym obawiac
uzywaja prostych zwrotow w szpitalu wiec napewno zrozumiesz

ja nie znam szwedzkiego tzn tylko podstawy i poradzilismy sobie i przy pierwszym i przy drugim porodzie razem z moim m

Odnośnik do komentarza

Ogladajac ostatnio szwedzka telewizje uslyszalam, ze w Szwecji wykonuje sie badania krwi niemowlakow, ktore pozwola wykluczyc okolo 20 chorob. Czy slyszalyscie moze cos na ten temat?
A druga sprawa czy wykonuje sie tutaj profilaktyczne badania krwi 6 miesiecznemu niemowlakowi? bo pielegniarka mowila ze tak, a lekarka ze nie i sama juz nie wiem...

http://lpmf.lilypie.com/N6Ghp2.png

Odnośnik do komentarza

To juz prawie 2 miesiace po porodzie. Tak jak myslalam, prawie nie zdazylam do szpitala... od rozpoczecia bolow porodowych do porodu minely 2 godziny. Tylko tym razem od samego poczatku do konca strasznie bolalo!!! Tylko gdy poczulam bol brzucha to juz nie moglam chodzic i nic mowic podczas skurczu. Wody odeszly mi na 5 minut przed porodem. Ogolnie jestem zadowolona z pobytu w szpitalu - drugi raz bardzo mila atmosfera. Dzidzia po terminie 2 tygodnie, 4400 kg. Fajnie, ze juz po. Tylko teraz mam problem.
Dzieci wiecej nie chce miec, no i teraz zastanawiam sie nad antykoncepcja. Tabletki - strasznie szkodza. Slyszalam o tych patyczkach w reku - ale niestety one rowniez sa bardzo szkodliwe. Niech oni cos wreszcie wymysla co nie szkodzi tak zdrowiu!!!! :-(

http://www.suwaczek.pl/cache/90f4636419.png

Odnośnik do komentarza

magdaMAMA
To juz prawie 2 miesiace po porodzie. Tak jak myslalam, prawie nie zdazylam do szpitala... od rozpoczecia bolow porodowych do porodu minely 2 godziny. Tylko tym razem od samego poczatku do konca strasznie bolalo!!! Tylko gdy poczulam bol brzucha to juz nie moglam chodzic i nic mowic podczas skurczu. Wody odeszly mi na 5 minut przed porodem. Ogolnie jestem zadowolona z pobytu w szpitalu - drugi raz bardzo mila atmosfera. Dzidzia po terminie 2 tygodnie, 4400 kg. Fajnie, ze juz po. Tylko teraz mam problem.
Dzieci wiecej nie chce miec, no i teraz zastanawiam sie nad antykoncepcja. Tabletki - strasznie szkodza. Slyszalam o tych patyczkach w reku - ale niestety one rowniez sa bardzo szkodliwe. Niech oni cos wreszcie wymysla co nie szkodzi tak zdrowiu!!!! :-(

magdaMAMA najlepiej to chyba zalozyc wkladke mirene.
Nie wiem jaki jest koszt w szwecji bo ja wybieram sie z tym do polski i tam za wkladke z zalozeniem 1000zl

a tak wogole to GRATULUJE tak duzej dzidzi :36_2_25:

Odnośnik do komentarza

julia
magdaMAMA
To juz prawie 2 miesiace po porodzie. Tak jak myslalam, prawie nie zdazylam do szpitala... od rozpoczecia bolow porodowych do porodu minely 2 godziny. Tylko tym razem od samego poczatku do konca strasznie bolalo!!! Tylko gdy poczulam bol brzucha to juz nie moglam chodzic i nic mowic podczas skurczu. Wody odeszly mi na 5 minut przed porodem. Ogolnie jestem zadowolona z pobytu w szpitalu - drugi raz bardzo mila atmosfera. Dzidzia po terminie 2 tygodnie, 4400 kg. Fajnie, ze juz po. Tylko teraz mam problem.
Dzieci wiecej nie chce miec, no i teraz zastanawiam sie nad antykoncepcja. Tabletki - strasznie szkodza. Slyszalam o tych patyczkach w reku - ale niestety one rowniez sa bardzo szkodliwe. Niech oni cos wreszcie wymysla co nie szkodzi tak zdrowiu!!!! :-(

magdaMAMA najlepiej to chyba zalozyc wkladke mirene.
Nie wiem jaki jest koszt w szwecji bo ja wybieram sie z tym do polski i tam za wkladke z zalozeniem 1000zl

a tak wogole to GRATULUJE tak duzej dzidzi :36_2_25:

w Szwecji kosztuje z zalozeniem 1100 koron wiec taniej ja mam juz prawie rok i jest super

gratuluje wszystkim nowym mamusiom i maluszkom

u nas duzo zmian zaszlo ja znalazlam prace wiec Nikolka jak zreszta i cala reszta jest prawie caly dzien w przedszkolu dobrze ze chociaz lubi tam przebywac zreszta nawet w wekend sie awanturuje ze tez chce isc

po mikolaju mala bardzo zadowolona bo dostala tak jak zaznaczyla w liscie do Mikolaja lale bobasa

milego wieczorku

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywdf9hbrwt1ijr.png

Odnośnik do komentarza

Juz sie troche naczytalam o tej formie antykoncepcji i przyznam, ze naprawde jest chyba w tej chwili najlepsza. Tylko mam stracha przed lekarzem - dwoje dzieci a ma opory :-) Ale tak naprawde ja nigdy u ginekologa nie bylam... :-) Zobacze, bede sie musiala przelamac...
A jak sobie radze - tak naprawde bez pomocy ciezko by mi bylo. Zarowno jedna dzidzia jak i druga wymaga ciaglej opieki oraz wymyslania "nowych zajec". Nawet ta niespelna 2-miesieczna dzidzia co 5 minut musi co innego robic... :-( A juz wyjscie do miasta jest niemozliwe - ja sama z dwojka dzieci. Czasem z obojgiem rodzicow jest ciezko, gdy jedna i druga placze. A najsmieszniejsze w tej Szwecji jest to, ze gdy czasem jade autobusem to znajduje sie masa ludzi, ktorzy "wiedza o co chodzi". Ostatnio np. jechalam z malutka z wozkiem autobusem. Jak to ona nie wylezy dwoch minut spokojnie i zaczela sie drzec. Od razu przyszedl pan z rada, zebym jak tylko zajade do domu, to mam zmienic pieluszke, bo dlatego placze. Tylko mam od razu zmienic, nie czekac... :-) Czy inni ludzie maja mniej absorbujace dzieci :-)
A jeszcze pytanie o te wkladki - w szwecji jak to wyglada? Jakies badania przed? Czy od razu do ginekologa? I czy trzeba skierowanie do niego?

http://www.suwaczek.pl/cache/90f4636419.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...