Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawo znajoma ze szwecji mi opowiadala o becikowym. Ganiali ja z urzedu do urzedu po rozne papierki. W koncu rozpatrzyli jej podanie na niekorzysc, choc kolezanki podanie przyjeli i dostala pieniadze. Ale tak naprawde to nie wiem, czy prawnie mozna dostac becikowe, czy to bedzie jakies niedopatrzenie po latach urzedniczki w polsce ze nieslusznie cos przyznano... Nie wiem gdzie sie mozesz tego dowiedziec...

http://www.suwaczek.pl/cache/90f4636419.png

Odnośnik do komentarza

magdaMAMA
Juz 2 dni po terminie - a tu dzidzi brak :-( Jak bylo u was z terminem porodu - zgadzal sie choc troche?




magdaMAMA
tylko ja sie boje ewentualnego wywolywania porodu...


Powodzenia zycze:usmiech:
a co do przewidywanej daty porodu-cora sie urodzila w 38 tc
a syn w 35tc-porod indukowany-wrazie co-nie masz sie czego bac:wink:

Odnośnik do komentarza

marilyn23
a ja mam pytanie odnośnie becikowego w Polsce.Pracuję tutaj na biało,tutaj chodzę do ginekologa,więc chyba mi nie przysługuje,prawda?Ale co,jeśli narzeczony był przez ostatni rok w kraju?Należy sie czy nie bardzo?:kitty_l:

ja otrzymalam 2 lata temu a teraz nie wiem jak jest

magdaMAMA
tylko ja sie boje ewentualnego wywolywania porodu...
a jak u was bylo z rozstepami. ja po pierwszej ciazy na brzuszku nie mam ani jednego - codziennie oliwka. W tej ciazy pelno czerwonych rozstepow, ktore pojawily sie nagle - moze z 5 razy oliwkowalam brzuch. Czy wam nieco zeszly pozniej?

tez po poerwszej nie mialam prawie wcale a teraz mam pelno czerwonych kreseczek mimo ze stosowalam przerozne preparaty przeciw rozstepom. dalej smaruje i niestety caly czas sa:Real mad:

Odnośnik do komentarza

Hejka,

Chcialam dowiedziec sie czegos na temat szczepionek. Moja Sonja ( 4 m-ce) jest szczepiona na te podstawowe szczepionki, ale zastanawiam sie czy powinnam pomyslec o czyms extra, co na przyklad nie jest obowiazkowe, ale dobrze aby dziecko bylo na to zaszczepione.... Czy Wy Mamuski szczepilyscie dodatkowo na cos swoje pociechy?

Mam jeszcze jedno pytanie : Za 2 tygodnie lecimy do Polski Ryonarem, i zastanawiam sie jak to jest z wozkiem dla dzidzi... Wiem ze moge miec wozek do 20 kg, nie ma za to dodatkowej oplaty, ale zastanawiam sie czy ten wozek zostanie zafoliowany i nadany jako bagaz, czy tez oddam go dopiero przy wsiadaniu do samolotu. AZaznacze ze bedzie to gondola, wiec dosyc spory, pomimo tego ze sklada sie :)

Pozdrawiam Was, i bardzo ciesze sie ze znalazlam to forum, mozna dowiedziec sie bardzo duzo przydatnych rzeczy, o ktorych nie mialam pojecia, pomimo tego ze mieszkam juz ladnych pare lat w Szwecji. Sama Szwecja nie przeraza mnie tak bardzo jak moja pierworodna dzidzia :), a raczej to ze nie mam kogo zapytac o podstawowe sprawy zwiazane z wychowaniem dziecka. Wizyta raz na miesiac w BVC to niestety za malo.

http://lpmf.lilypie.com/N6Ghp2.png

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedz w sprawie szczepionek,:36_3_13: wobec tego ja tez nie bede malej dawac nic extra. Zastanawia mnie jedna sprawa, otoz Sonja od tygodnia slini sie, gryzie lapki, bardzo placze, slabo je, czy to mozliwe ze ida jaj zabki??? Czy to nie za wczesnie? Mala ma 4 m-ce i pol, a wlasciwie 2.5 bo to wczesniaczek....dodam ze w buzi nie widac nic...zadnej opochlizny, czewonego....:36_2_20:

http://lpmf.lilypie.com/N6Ghp2.png

Odnośnik do komentarza

Moniska20
:36_19_2::36_19_2:Witam,
Jeste nowa przyjechalam do szwecji 4 tyg temu, jestem w 12 tyg ciazy. 3 dni temu bylam u barnmorski i... jestem w szoku... co to za dziwne zwyczaje

witam ponownie!!!
chcialabym tobie i innym przyszlym mamom podpowiedziec ze jezeli masz jakiekolwiek obawy czy chcesz dodatkowe badanie moczu czy krwi to pogadaj z twoja barnmorska i na pewno ci zrobia dodatkowe badania. Ja bynajmniej poprosilam o czestsze badania bo siedzialam w domu i sie tylko zamartwialam a nie potrzebnie bo tu wychodza z takiego zalozenia ze jezeli wszystko jest w porzadku to po co robic to czesciej niz potrzeba, jedyne co robia 2 lub 3 razy to badanie na cukrzyce, jezeli w rodzinie jest cukrzyk. a badania usg to tez jezeli wszystko jest w porzdku to nie robia dodatkowych, oczywiscie jezeli nie jestes po terminie, tak jak ja bylam 20 dni po terminie z wywolywana ciaza, to wtedy robia usg co 2 dni. jezeli podczas pierwszego usg zauwaza, tak jak u mnie, ze lozysko jest za nisko, to chodzisz na czesciejsze badania, czy jezeli dzidzia ulozona jest pupcia to idzie sie na usg i badanie a wtedy ewentualne przekrecanie dzidzi.
Takze nie ma czym sie zamartwiac za wczasu bo to nie potrzebne.
A ha i jeszcze jedno. jezeli chce sie dodatkowe badania np.wod plodowych to trzeba za wczasu o nie poprosic, tak bylo bynajmniej w mojej przychodni. takze o wszystko trzeba prosic:-)
Zycze powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza

Dziekuje ci agnieszko.. zdziwilo mnie ze nie robia tu usg np bo w polsce lekarze twierdza ze to podstawa bo skad wiedza ze wszystko z dzidzi ok skoro mierza ci brzuch no straszne... ale moze moje obawy spowodowan sa tym ze siedze w domu i ciagle mysle i mysle i ciagle cos nowego wymyslam w listopadzie mam miec jakies badania no zobaczymy co mi tam powiedza..

http://s9.suwaczek.com/200510163338.png

:dzidzia_mis:

http://www.suwaczek.pl/cache/1d63bfcd2a.png

http://s10.suwaczek.com/201104244765.png

Odnośnik do komentarza

hej moniska

tez tak myslalam ale jak pojdziesz na usg to zauwaz ze robia wszystie pomiary dzidziusia i jezeli prawidlowo sie rozwija to poco sie zamartwiac. ale jezeli chcesz miec zrobione usg teraz to niestety musisz sie o to "wyklocic". ja mialam robione juz w 8 tygodniu, ale to z innego powodu, wiec rozumie wszystkie mamy ze sie zamartwiaja czy wszystko jest w porzadu.Tu niestety w Szwecji oszczedzaja pieniadze kosztem pacjetow a mogliby, jakby chcieli robic czesciej usg. niektorzy jezdza do Dani robic dodatkowe usg, to wczesne mam na mysli, a takze badania NUPP.

czy jest tu jakas mama co rodzila w ystad??? strasznie polecam nawet tym co mieszkaja w malmö czy okolicach, jezeli macie taka mozliwosc to wybierajcie ystad. tak robi duzo przyszlych rodzicow nawet jesli maja blisko do malmö czy lund. oczywiscie nie da rady jechac kupe kilometrow jak sie ma bole ale jesli jest mozliwosc to dlaczego nie. w ystad opieka przed, podczas i po porodzie jest super, ja to bardziej sie czulam jakbym byla na spa a nie rodzila dziecko:-))))

Odnośnik do komentarza

Agnes
Witajcie mamuski!

Jestem mozna powiedziec mloda mama. Mam na mysli nie wiekiem tylko stazem.
Mam pytanie do mamus ktore przeszly zabkowanie swoich pociech. Co mozna skutecznego
kupic w aptece na ta dolegliwosc. Moj 4,5 synus wlasnie jest na tym etapie. Jest marudny
i placzliwy. Czasami rece opadaja.

Z gory dziekuje

hej agnes!!!
moja juz 8 miesieczna niunia przechodzi ten okres poraz drugi. za pierwszym razem jak jej wychodzily 2 dolne to nie bylo az tak strasznie ale teraz wychodza jej 2 gorne i nastepne dolne. bylam w aptece i tutaj nie ma konkretnego lekarstwa na zabkowanie tylko farmaceutka dala mi ipren20 w zawiesinie, ale to dla dzieci od 6mca, i tym kazala maczac palec i smarowac dziasla przed spaniem i w razie potrzeby. wczesniej to dawalam pnadol dla dzieci, kupiony w polsce, i ten byl od 4mca i tez maczalam palec i smarowalam dziaselka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...