Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

witaj Pela wiec odnosnie lewatywy nie robia tu,i nie nacinaja do porodu! Ja rodzilam swoja mala 2tyg po terminie wiec mialam wywolany porod niestety,na poczatku podali mi zel dopochwowy,jednak okazalo sie za slabe wiec wlozyli taka gumowa pileczke i skurcze bylyb czeste ale mialam za male rozwarcie wiec po 8godz zdecydowali sie na cesarke.Nie wiem nic o porodzie naturalnym,ale odnosnie opieki medycznej to ciagle jest ktos przy tobie,rodzi sie samej w pomieszczeniu,nie tak jak w pl,ze oddzielone kotarami 5 kobiet na sali,mozesz poprosic o znieczulenie zewnatrzoponowe,naprawde bardzo pomaga nabrac sily i przynosi niesamowita ulge,skurcze czuje sie normalnie tylko nie sa tak bolesne!hmmmm co wiecej nie wiem,moze mas jeszcze jakies konkretniejsze ppytania?
Fajnie ze bedziemy czekali na nowego dzidziusia,i przedewszystkim gratuluje,a co bedziesz miala?dziewczynke czy chlopca?Napisz cos wiecej o sobie,gdzie mieszkasz,gdzie palnujesz rodzic itd.i odwiedzaj nasz watek..

http://s9.suwaczek.com/200901124568.png

Odnośnik do komentarza

od 30tyg bedziesz miala wizyty u poloznej co 2 tyg i tedy zacznie dokladnie omawiac porod,tzn jak dostaniesz skurcze i juz bedzie czas to mozesz odrazu jechac do szpitala w 3 wypadkach,jak ci wody odejda,jak skurcze beda co 10-5min,i jak bedziesz krwawic,jesli bedziesz miala surcze co godz to sie wstrzzymac mozesz,ktoras z forumowiczek byla odeslana do domu i czekala tan az beda skurcze mocniejsze i czestsze,tylko juz nie pamietam kto to byl.w szpitalu zbadaja cie,i umieszcza w sali,dadza koszule itd,akcja porodowa zacznie sie wtedy ak bedzie rozwarcie na 10cm,srednio 1cm na godz,czsami szybciej,wtedy porod,jak dziecko ma ciezko wyjsc uzywaja takiej przyssawki prozniowej,przykladaja do glowki dziecka i zassysaja,tez ktoras tak miala.no i po wszystkim dzidzia laduje u ciebie na brzuchu,potem po zszywaniu itd dziecko masz przy sobie,jesli wszytko bedzie ok na drugi dzien mozesz wyjsc do domu.Napewno dasz rade,zobaczysz jakie kobiety potrafia byc silne,a po wszystkim jak zobaczysz swoje sliczne dzieciatko to zapomnisz o bolu bo bedzie teraz tylko ono sie liczylo,bedzie twoim calym swiatem..

http://s9.suwaczek.com/200901124568.png

Odnośnik do komentarza

czesc sylwusia na poczatku chce ci podziekowac za odpowiedz!!!! a mam jeszcze pare pytan a jesli chodzi o golenie intymnych czesci ciala bo w polsce wiem ze robi to polozna pzred pordem poniewaz moja mama jest polozna ale w polsce (szkoda ) !!!!! a tu jak to wyglada?czyli to znaczy ze nie na cinaja ale pzrzeciez zdarza sie tak ze dziecko ma wieksza glowkeniz niz rozwarcie i co w tedy ????? ja mieszkam kolo Mora i tam tagze chce rodzic zaczynam sie coraz bardziej martwic i bac!!!!a jasli chodzi o te spotkania co uczymy sie oddychac itp bo mowila mi o tym polozna i sie zgodzial ze pzryjdziemy ale niewim ...... czy to cos daje!!!!!a jesli chodzi o szpital chciala bym zobaczyc jak to tam wszystko wyglada to sama musze tam jechac i zobaczyc czy dostane jakies zapraoszenie????a wlasnie ja bym chciala byc z mezem niechce byc sama !!!!!! czy z tym bedzie jakis problem?????a ile razy mials usg bo ja tylko raz i nie zapowiada sie na wiecej!!!!z jednej strony to dobrze ze nie narazaja plodu ale z drugiej strony chcial bym go zobaczyc czy wszystko z nim oki-)

ja jak bylam na usg to powiedziano mi ze to chlopiec na 96% ale powiedziala mi polozna ze nie moze mi powiedziec na 100% tagze moj maz jest bardzo zadowolaony ale jak oczywiscie bedzie dziewczynka to tez bedziemy sie cieszyc najwazniejsze zeby bylo zdrowe!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

pela226
a mam jeszcze pare pytan a jesli chodzi o golenie intymnych czesci ciala bo w polsce wiem ze robi to polozna pzred pordem poniewaz moja mama jest polozna ale w polsce (szkoda ) !!!!! a tu jak to wyglada?czyli to znaczy ze nie na cinaja ale pzrzeciez zdarza sie tak ze dziecko ma wieksza glowkeniz niz rozwarcie i co w tedy ????? ja mieszkam kolo Mora i tam tagze chce rodzic zaczynam sie coraz bardziej martwic i bac!!!!a jasli chodzi o te spotkania co uczymy sie oddychac itp bo mowila mi o tym polozna i sie zgodzial ze pzryjdziemy ale niewim ...... czy to cos daje!!!!!a jesli chodzi o szpital chciala bym zobaczyc jak to tam wszystko wyglada to sama musze tam jechac i zobaczyc czy dostane jakies zapraoszenie????a wlasnie ja bym chciala byc z mezem niechce byc sama !!!!!! czy z tym bedzie jakis problem?????a ile razy mials usg bo ja tylko raz i nie zapowiada sie na wiecej!!!!z jednej strony to dobrze ze nie narazaja plodu ale z drugiej strony chcial bym go zobaczyc czy wszystko z nim oki-)

Czes Pela:) Gratulacje Ciazy:mylove:
co do golenia-chcesz to sie golisz,nie chcesz to nie
nacinanie krocza w Szwecji jest wykonywane wtedy gdy zachodzi koniecznosc-nie jest to rytunowe dzialanie jak w wiekszosci polskich szpitali

napewno przyda sie nauka oddychania podczas porodu-wiec warto chodzic,jesli masz ochote:oczko:
ja nie bylam,ale bylo spoko:wink:znaczy z oddychaniem poczas mojego porodu;polozne mnie chwalily:D
jesli chodzi o "wizytacje" w szpitalu,musisz sie dowiedziec(jesli szpital ma strone intrnetowa,a pewno ma) w jakich dniach i godzinach mozna go zwiedzic,albo sie umowic zkims z oddzialu
rodzic z osoba towarzyszaca,najczesciej z ojcem dziecka,mile widziane-problemu nie ma zadnego-towarzyszy przez caly porod,pozniej jesli bedzie mozliwosc(znaczy wolne miejsca) na oddziale noworodkowym,maz moze zostac przez caly pobyt Twoj i Dziecka
za dobe,kazda rozpoczeta jest oplata.ojciec dziecka placi wiecej(nie wiem jak to jest w Twoich okolicach)
matka tez placi,ale suma jest mniejsza-dla przykladu w komunie sztokholmskiej mezczyzna ok 300 koron,kobieta 80

jesli masz nie dosyt usg,a nie ma wskazan lekarskich, mozesz wybrac sie prywatnie,niestety jest drogo koszt od tysiaca,mozna tez isc prywanie na usg do gina,koszt 300 koron za wizyte
mozesz tez poprosic swoja polozna o wizyte u gina, w ramach darmowej opieki nad ciezarna-a przy takich wizytach zazwyczaj gin robi usg
ja nie korzystalam z tych opcji,bo uznalam za zbyteczne(znaczy po usg polowkowym)

to chyba tyle:usmiech:

i pytaj-zawsze ktoras z Dziewczat odpowie:usmiech:

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

Pozdrawiam Wszystkie Mamuski:usmiech:
korzystajac z okazji pochwale sie ze Emilka ma zabka od soboty-tak wiec nie jest juz prezesowa klubu bezzebnych niemowlakow:usmiech:
zabek-gorna jedynka pojawil sie praktycznie bezobjawowo,i najprowdopodobniej za niedlugo pojawi sie druga gorna jedynka-przynamniej widac biala kreseczke:wink:
podczas obecnosci w Polsceochrzimy Emilke-moja Mamuska wszystko zalatwila:)



niedlugo zacznie sie seria roczkowa:wink:



do popisania za jakis zcas:oczko:

Odnośnik do komentarza

Witam i sie ja pozna pora,ale jeszcze nie spimy:)

patrycja81 Gratulacje ząbkowe dla Emilki,zuch dziewczynka i z udanego załatwienia chrztu:)

pela226 zgadzam sie z patrycja,tutaj to czy jestes ogolna czy tez nie to jest tylko i wylacznie Twoja osobista sprawa...
mnie takze nie nacinali,mowili mi,ze oni maja takie zasady,zeby jezeli porod przebiega bez komplikacji to bylo wszystko naturalnie...co kraj to obyczaj...ale wedlug mnie opieke maja naprawde dobra...tam gdzie ja rodzilam mezczyzna placil 200kr za dobe a ja 80kr...

Ogolnie z tego co slyszalam jakie warunki sa w polsce to sadze,ze jednak tutaj jest o wiele lepiej:)Gratulacje z powodu ciazy!!!

No nic ja ide probowac polozyc malego juz spinkac,moze wkoncu zasnie;)

Milutkich snow!!!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-35609.png

Odnośnik do komentarza

widze ze dziewczyny juz wszystko napisaly:)ja sie sama golilam,i robilam lewatywe w domku,w polsce w aptece mozna kupic taki jednorazowy zestaw do lewatywy,ja poprostu stwierdzilam ze spale sie ze wstydu jak popuszcze hehe,wiem ze to naturalne ale ja juz taka jestem.Yez mialam jedno usg i wystarczylo!a co do oddychania to chodzilam ale tak jak Ewcia nic mi to nie dalo,jak dostalam skurczy to jedynie mi sie wlaczyl agresor i chcialam wszystkich pozabijac tam hehe,jak mi mowili oddychaj to ja krzyczlam-sama sobie oddychaj mnie boli hehe,teraz sie smieje ale wtedy mi do smiechu nie bylo...wiesz staralam sie oddychac jak tylko moglam,ale przy silnych skurczach dla mnie to nie bylo latwe.Wiesz nie bede mowic ze to nie boli,bo boli strasznie wiec poprostu sie psychicznie nastaw!! i nie boj sie bo urodzic musisz,nie ma odwrotu,nastaw sie ze dasz rade i wytrwasz!! ja rodzilam w obecnosci prz\yjaciolki bo moj m to cykor straszny i bardziej pAanikowal niz ja i pewnie by mnie sqwoja panioka tylko bardziej stresowal!
Patrycja milo ze napisalas,grtuluje ksiezniczce zabka! my mamy juz zalatwiony chrzest 16tego sierpnia

http://s9.suwaczek.com/200901124568.png

Odnośnik do komentarza

Witam!!!

Lucia tak udany mielismy urlop zawsze sie ciesze jak jade do rodzinki:36_1_21:

Pela226 witaj wsrod nas i spokojnej ciazy zycze!!!

Ja własnie pieke torta na jutrzejsza uroczystosc mojej corki no i mezowi tez bo mial wczoraj urodzinki wiec impreza podwojna po za tym ja tez juz niedługo imieninki i urodzinki wiec impreza za impreza :36_1_21:

Emilka wszystkiego naj naj naj z okazji kolejnego miesiaca i gratki za pierwsza jedyneczke

http://suwaczki.maluchy.pl/li-39268.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-39267.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-39689.png

Odnośnik do komentarza

migotka ,lucia,ewcia dziekuje !!!!!dziekuje wszytskim ktore mi cos odpisaly (jesli kogos nie wymienilam)!!!! a o tym ze sie placi to dobrze ze mi napisalyscie!!!!a mam pytanie ostatnoi jak bylam u poloznej to dala mi jakas kartke o urlopie maciezynskim i jakas ulotke i powiedzial ze musze skontaktowac z försekningskassan i co mam tam dokladnie powiedziec!!!! bo spieszylam sie do pracy i tylko mi wreczyla te papiery!! czy ktos mial taka sama sytlacje !!!!!tak jeszcze nie rozumiem ale przeczuwam ze sie tez bede dziec dobrze ze nie rozumieja polskiego a ja jednak wole z moim meze !!!!! bede sie miala na kogo dzec!!!!a chcial bym jeszcze wiedziec jakie badania robili wam za kazydym razem co bylycie u poloznej bo mi robili juz 3 raz p+ glukoze i b+hb!!!!!! zasypuje was pytaniam he he he bo codziennie sobie cos pzrypominam

patrycia ja tez serdecznie gratuluje pierszych zabkow noi zycze powodzenia na chrzcinach !!!! jak to dobrze miec babacie w polsce -)

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

Witamy sie po małej nieobecności.

W pierwszej kolejności Witamy Emilkę w gronie "ząbkowanych wampirków" przesyłamy też dużo buziaków.....:zwyrazami_milosci:

Ewcia08 gatulacje masz dzielnego synka

Migotka witaj z powrotem wśród nas po urlopie...

Pela226 Witam zapraszam do udzielania sie.Może wątek sie nam ruszy.......

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

pela226
ma mam pytanie ostatnoi jak bylam u poloznej to dala mi jakas kartke o urlopie maciezynskim i jakas ulotke i powiedzial ze musze skontaktowac z försekningskassan i co mam tam dokladnie powiedziec!!!! bo spieszylam sie do pracy i tylko mi wreczyla te papiery!! czy ktos mial taka sama sytlacje !!!!

Ten papier tochyba potwierdzenie że jesteś w ciąży dla ubezpieczalni.Wystarczy ja wyłać.Jeśli zle mówię niech mnie kto poprawi.To było tak dawno :-)

bede sie miala na kogo dzec!!!!a chcial bym jeszcze wiedziec jakie badania robili wam za kazydym razem co bylycie u poloznej bo mi robili juz 3 raz p+ glukoze i b+hb!!!!!! zasypuje was pytaniam he he he bo codziennie sobie cos pzrypominam

Mi robili przy każdej wizycie cukier mocz, krew na żelazo no i sprawdzali ciśnienie i wagę.

Robią też grupę krwi no i testy na hiv itd

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

kingolandia
pela226
ma mam pytanie ostatnoi jak bylam u poloznej to dala mi jakas kartke o urlopie maciezynskim i jakas ulotke i powiedzial ze musze skontaktowac z försekningskassan i co mam tam dokladnie powiedziec!!!! bo spieszylam sie do pracy i tylko mi wreczyla te papiery!! czy ktos mial taka sama sytlacje !!!!



Ten papier tochyba potwierdzenie że jesteś w ciąży dla ubezpieczalni.Wystarczy ja wyłać.Jeśli zle mówię niech mnie kto poprawi.To było tak dawno :-)



tak jak piszesz:wink: tez mi sie nie kojarzy,ze cos wiecej

Odnośnik do komentarza

witam jak zawsze wieczorowa pora...
zgadzam sie z dziewczynami..ta kartje co Ty dostałas pela226 wysylasz ja do farsaklingkassan,zrob to lepiej juz teraz bo pozniej bedziesz czekac dlugo narejetracje przez co pozniej dostaniesz pieniazki(foraldrapenning)...ja za pozno to im wyslalam i zarejstrowali mnie dopiero po 6 miesiacach...

jest jeszcze mozliwosc zeby dostawac pieniadze w ostatnim chyba miesiacu ciazy jezeli tak sobie zaznaczysz przez co wtedy bedziesz o miesiac krocej to dostawac...
wiele rzeczy jest do napisania na ten temat,wejdz sobie na ich strone wpisz nazwe w google a pozniej wyskoczy ci link po polsku...i tam jest wszystko opisane...ide sie kapac i spadam do lozeczka...Miłej nocki życze:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-35609.png

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

Pela Musiałabyś poczytać nasz wątek od chyba 20 strony.Pisałyśmy dużo o sprawach papierkowych a jak nie znajdziesz odpowiedzi to pytaj.Teraz nas mało bo dużo dziewczyn na urlopie.

U nas po staremu.Kamilka rosnie ,Biega za rączke , lubi wchodzić na meble bawić sie z siostrą,Nie je juz w nocy no i ma juz 7 ząbków to tak w skrócie........

28 lipca idziemy na szczepienie.... nawet nie wiem na co...

Kinga nudzi ie juz chciałaby do przedszkola ale nasze zamknięte do sierpnia.

Dużo spacerujemy no i aktywnie zwiedzamy ( w niedziele bylismy w kolmarden + safari zoo od 11 do 16.30 było super) i tak leci czas...............

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
kingolandia



Ten papier tochyba potwierdzenie że jesteś w ciąży dla ubezpieczalni.Wystarczy ja wyłać.Jeśli zle mówię niech mnie kto poprawi.To było tak dawno :-)



tak jak piszesz:wink: tez mi sie nie kojarzy,ze cos wiecej

A mi ostatnio jak dała taki papier to powiedziała, że mam jeszcze wypełnić jakiś formularz ze strony i dopiero będzie ok. Tak, żeby razem wysłać formularz i ten papier, to wtedy będzie szybciej załatwione wszystko.

Agnieszka

http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20091203_0_Misia+Kosia+is.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...