Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gosiaczek_78

Wyjazd nad morze zimą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Wybieram się z moim 4-letnim synem do sanatorium nad morze w grudniu. W związku z tym, że jedziemy aż na 3 tygodnie zastanawiam się co zabrać, oprócz oczywiście takich podstawowych rzeczy.. :) Może będziecie mieli dla mnie jakieś rady?? Za wszystkie z góry dziękuję :) Pozdrawiam

http://s6.suwaczek.com/200509204676.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli w sanatorium jest basen ( w Kołobrzegu np. w wiekszości są) to potrzebne będą akcesoria z tym zwiazane ( kąpielówki, czepek, klapki...). Przydatne mogą być kalosze, żeby spacerować po plaży (kozaki zwłaszcza skórzane odpadają).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak szczerze mówiąc to nie wiem czy chciałabym aby wyjazd z dzieckiem nad morze był zimą- głównie ze względu an pogodę,szybko robi się ciemno,a do tego też dochodzi brak aktywnego zajęcia. Fakt,że morskie powietrze w celach zdrowotnych robi swoje i to jest duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zimą podczas sztormów wydziela się dużo jodu, więc dla zdrowia dobrze jeździć zimą - a w końcu sanatorium nie jest dla zdrowych. Poza tym oprócz ocieplanych kaloszy i porządnego sztormiaka oraz dobrego kremu do buzi, wszystko inne jak w domu. Można zawsze zabrać ze soba jakieś ulubione gry, kredki itp. W sanatorium będą też inne dzieci, więc nie będzie nudno.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja byłam w tamtym roku nad morzem w sanatorium.. i w sumie pogoda spłatała figla i mieliśmy zimę choć nastawiałyśmy się od połowy pobytu na początki wiosny..miały normalne buty zimowe choć z bardziej gruba podeszwą chyba były niż niektóre no i nie przemakalne-no chyba, że wlazło by się do wody) Chociaż takie śniegowce to w sumie praktyczna rzecz :) .. na pewno trzeba wziąć jakieś gry czy co tam dzieciom najbardziej umila czas .. jedno co to miałyśmy za cienkie mimo wszystko rękawiczki i szybko nam paluchy marzły. Morze zimą jest piękne no i najbardziej korzystne powietrze (zawartość jodu). U nas ja się bardziej nudziłam wieczorową porą niż moje dzieci które bawiły się po korytarzach z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje miały: gimnastykę,inhalacje, i jakieś naświetlania dwoma różnymi lampami-już nie pamiętam nazwy. Ale najważniejsze chyba to jak najczęstsze spacery :) Ogólnie lekarz indywidualnie dobiera zabiegi do dolegliwości dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

byłam w pokoju z dziećmi .. (dzieci na nfz- tylko klimatycznie za nie płaciłam bodajże) a za siebie wg cennika ośrodka .. ja ok 1300-1500 ..wiadomo poza sezonem jak wypadnie turnus to taniej, Turnus trwa 3 tygodnie. Moje jeszcze wtedy obydwie były w wieku, że rodzic jest jako opiekun i musi być. Bo od 6 czy 7 lat dziecko jedzie potem bez opiekuna ale jakoś sobie tego wyobrazić nie potrafię :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marg, za "naszych" czasów maluchy też jeździły z matkami, dopiero w szkole jechało się samemu. Teraz też tak jest, choć moim zdaniem kilka tygodni bez rodziców dla takiego powiedzmy ośmiolatka to jednak zbyt wiele. Moja siostra była tak gdzieś w 5-6 klasie i było ok, ale co tydzień jeździliśmy do niej w odwiedziny

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj to moja mama mnie nie odwiedzała wcale bo raz odwiedziła brata i musiała go wziąć ze sobą bo nie pozwolił im wrócić bez niego

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...