Skocz do zawartości
Forum

Starania po poronieniach - co zrobić by donosić kolejną ciążę?


Rekomendowane odpowiedzi

w tym luxmedzie to widzę, że co jeden lekarz to lepszy;/ ale chamidło, w ogóle po co gadał o tym zespole Downa? przecież takie rzeczy to dopiero są pewne po amniopunkcji a nie po usg!! ten koleś to chyba jakiś z pierwszej łapanki;/
a w dupie z nim, najważniejsze że z Maluchem wszystko ok :)

Obyś Karola miała rację, że wszystko będzie ok bo bardzo się boję, i też chyba będę jechać sama, chyba że mąż weźmie wolne w pracy.

Odnośnik do komentarza

Karola to widzę, że i Ty miałaś dziś przeżycia... Ci lekarze :/
Ja to po wizycie pokłóciłam się ze swoim chłopem, że siedział jak mruk, nic nie pytał itd. Też się potem poryczałam z nerwów, specjalnie głośno by mnie słyszały te z recepcji narzekałam, nawet przeklnęłam, że co to za lekarz, że czekać to ja mogę jak na kasę chorych idę, a nie płacę tyle pieniędzy itd.
Ale cieszę się, że wszystko u Ciebie dobrze! :)

Silver, teraz my będziemy myślami z Tobą, będzie ok! Musi być! Rozumiem Twój strach ale wierzę, że będzie on niepotrzebny :)

Natusi uda się, zobaczysz, musi się udać! Trzymam kciuki!

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzhdgeazlcj0sw.png

Odnośnik do komentarza

Karola no powiem ci ,ze ona to taka chyba nieśmiała będzie , coś tam puka w południe ale żeby dać znać o sobie tak konkretnie to niestety nie ten czas jeszcze he he
powiem wam ,że zastanawiam się nad wizyta u gin i sprawdzeniem czy mała ma się dobrze , bo zaczynam sobie wkręcać ,że to nie ona się wierci tylko coś mi się tam przestawia w środku :P
a tak normoalnie to mam wizyte aż za 3 tygodnie

Zuzanna jest już z nami :)

Odnośnik do komentarza

Sznuroffka mala jeszcze bedzie ostro kopac,kazda ciaza jest inna,moja szwagierka w drugiej ciazy poczula ruchy dopiero w 23 tygodniu,a maly pozniej sie tak rozszalal,ze brzuch jej chodzil na wszystkie strony;-) na pewno wszystko jest ok,mysleliscie juz nad imieniem?:-)

Dziewczyny jak Ja wam zazdroszcze,ze juz jestescie po tych badaniach i wiecie,ze jest ok,tez bym chciala juz miec swiadomosc ze z dzieckiem jest ok.
Tak w ogole Dzien Dobry:-):-)

Odnośnik do komentarza

uważam, że gdyby lekarz miał podejrzenia że to może być jakaś wada genetyczna to dostałabyś skierowanie do dalszej diagnostyki prenatalnej- tj Ja w pierwszej ciąży, i później na amniopunkcje, Ja bym zrobiła ten test Pappa dla świętego spokoju. Ale Karola Ty masz chyba niedługo wizytę u swojego lekarza nie? to poczekajmy co On powie, bo ten z Luxmedu być może po prostu źle zmierzył.

Odnośnik do komentarza

Karola niepotrzebnie sie martwisz - na tym etapie ciazy wszystko ma prawo jeszcze odbiegać od normy - kosci udowe i kąt kosci twarzoczaszki mierzy sie na polowkowym czyli po 20 tc. Na tym pierwszym usg genetycznym markerami zd sa : kosc nosowa, przeplywy zylne, zastawka trojdzielna w sercu, tetno (powinno byc max do 160)
Jezeli lekarz mial problem ze zadaniem crl to pewnie i zle zmierzyl kosc udowa.
Dostalas wyliczenie ryzyka wystpuapienia wad genetycznych? Kazde usg genetyczne piwinno miec takie wyliczenia ale wiem ze w luxmedzie nie dysponują takim programem..
Ile crl mialo ?

Ja za swoje usg gen zaplacilam 250 zl trwalo 40 min dostalam 30 min film 5 wydrukowanych zdjec + jedno zdjecie w 3d gratis. Lekarz podczas badania czesto przelaczal na tryb 3d zebysmy sobie poogladali dzidziusia. W 12+1dc na 90% okreslil tez plec ktora sprawdzila sie w 100% :) - wszystko zalezy od aparatu i doswiadczenia lekarza- dziewczyny jeżeli placicie za to badanie to poczytajcie najpierw o lekarzu po co placic i byc pozniej niezadowolonym???

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziękuję za słowa otuchy!
Wszystko inne było zmierzone i nic nie mówił, że odbiega od normy tylko tego noska na początku nie mógł znaleźć. Niby go tam zmierzył, ale jakieś takie dziwne cyferki wyszły, że nawet niecały milimetr wychodził :/, mówił, że przepływy są chociaż jednego nie widzi- ale że jego nie musi być widać, tętno było 140 (i tu się zaczął rozwodzić, że kardiolog mnie źle prowadzi).
Crl mierzył 3 razy i nawet w opisie mam 3 różne wartości :/
" c II p I tyg 12+2 (wg usg 12+3)
...
crl 57mm odpowiada 12+1 ..."
a na zdjęciu które mi wydrukował zmierzył malucha i miał 5,32cm.
Nie dostałam takich wyliczeń, pewnie dziś będę mieć bo idę prywatnie.
Za luxmed nie płaciłam bo z pracy mam wykupiony pakiet a poszłam żeby się uspokoić.. i wyszło jak wyszło.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem mial kiepski aparat lub słabe doświadczenie stad te problemy.
U 5% zdrowych dzieci nosek kostnieje później chociaz w 12 tcpowiniem miec min 2 mm. (Tzn kkość nosowa) ale wiekszosc lekarzy w ogole jej nie mierzy tylko sprawdza czy w ogole jyz jest. U mnie w pierwszej ciazy kosc nosowa byla jyz w 11+2 dc przy crl 47 mm a w drugiej dopiero w 12+3 dc przy crl 55 mm. Dobrze ze dzisiaj masz drugie usg wypytaj dokladnie o przeplywy bo to jakas glupota ze jednego moze bie byc widac...przeplywy bada sie dooplerem - 1 w tętnicy zylnej na brzuszku drugie w serduszku zeby sprawdzic czy nie ma ubytkow. Wazne sa jeszcze przeplywy w pepowinie + jej budowa ma byc trojnaczyniowa. Prawidlowe tętno dla tego wieku ciazy to 135-160.
Idealne to 155.
Zjedz przed badaniem cis slodkiego jak dziecko jest ruchliwe lepiej je zbadac. Oczywiscie waznym markerem jest rez nt powinno byc max do 2 mm. Niestety usg to tylko badanie przesiewowe dlatego jezeli ktorykolwiek z markerow wyjdzie watpliwy zaleca sie wykonanie testu pappa z krwi - to powinno byc wykonane tego samego dnia ci usg.

Odnośnik do komentarza

Kurcze dziewczyny... jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy! Naprawdę :) Ja to w sumie niewiele czytam, mało wiem. Lekarz powie, że jest dobrze-to chyba jest dobrze. Nie wnikam tak dogłębnie w wyniki badań (choć niektóre sprawdzam na necie) ale tak poza tym...czasem nie mam pojęcia o pewnych zagadnieniach... Może nie chce wiedzieć, a może...sama nie wiem. Ale podziwiam, podziwiam Was ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzhdgeazlcj0sw.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez sama z siebie nie czytalabym o takich rzeczach ale mam za soba ciaze z zd. Duzo sie wtedy dowiedzialam...bylam mloda bez obciazen genetycznych a jednak trafilo namnie...to genetyczna ruletka. Wtedy tez po pierwszym usg wyknywanym na nfz lekarz mowil ze wszystko jedt ok...dwa dni pozniej na usg prywatnym inny gin dopayrzyl sie nieprawidlowosci...ja nie ufam do konca lekarzom sporo czesc dziala rutynowo ja starym sprzecie. Uwazam ze kazda msma powinna miec elwmntarna wiedze zeby chociazby wiedziec czego wymagac od lekarza...

Odnośnik do komentarza

Jestem!
Lekarz z wczoraj to jakiś patafian niepotrafiący obsługiwać się usg! tyle w tym temacie..
Dzisiaj crl wyszło 6,76cm (czyli o 1,2cm więcej!) nt troszkę większe ale jak najbardziej w normie bo 1,5 kość nosowa widoczna (wygląda tak jakby Maluch odziedziczył nos po rodzinie męża- a dokładnie po teściowej bo taki szpiczasty :P)
Serduszko bije 153 powiedział, że ok ale żeby powiedzieć kardiologowi żeby zmienił jednak leki.
Prawdopodobieństwo którejś mutacji genetycznej wyszło niewielkie.
Widziałam jak maluch połyka wody płodowe i jak ssie kciuk <3

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...