Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

kwiaciarka
napewno 5 cio latki beda mialy mozliwosc robienia zerowki w przedszkolu. A jak ktos bedzie chcial w szkole, to bedzie mial mozliwosc w szkole, czyli do wyboru. A jesli tak, to moja napewno zostanie w przedszkolu, nawet sie nie bede zastanawiala :)

ja tez nie bede sie zastanawiala, tylko przedszkole!

Lema
w wielu miastach sa np. akcje profilaktyki nowotworow u dzieci, bezplatne i robi sie m.in. usg jamy brzusznej i wtedy czesto rodzice zapisuja dzieci. Ja wiem, ze to starsznie brzmi- nowotwor, trudno mi nawet to slowo wypowiedziec, ale i takie rzeczy u dzieci sie zdarzaja. Nie jest to badanie inwazyjne, nie wiaze sie z bolem, nie ma skutkow ubocznych (jak np. tomografia czy rtg)
To tak jak poszlam na usg bioderek z Franiem- tez prywatnie i tez na wszelki wypadek- bylam nadgorliwa:Oczko:

no wlasnie, taka profilaktyka jest potrzebna...w NO sie nie bada bioder usg czy rtg, tylko "palpacyjnie" jak pani doktor nic nie stwierdzi to sie nie robi, bo pytalam nawet...

zreszta nie wiem jakie nas teraz badania czekaja, bo wymacalam u Vicka guzek na szyi:Szok:

Dziubala
Lema – w Krakowie usg bioderek jest obowiązkowe. I to nie z zalecenia pediatry tylko szpitala (dostaje się skierowanie przy wyjściu) :yes:
to pod tyz wzgledem jest lepiej w PL niz w NO...

Lema

Tak jak i podawanie dzieciom wit. K- w wielu miastach wtedy juz podawalo sie niemowlakom wit. K, u nas nie - wiem, ze w tym czasie to sie zmienialo, te zalecenia odnosnie wit. K. takze nie jest jednakowo w calej Polsce:yes: Moja kuzynka w tym samym czasie rodzila co ja i jej synek juz dostawal wit. K. Dziwne to wszystko.

Od 2007r. podawanie wit. K jest obowiązkowe dla dzieci karmionych piersią.
Wbijają nawet pieczątkę do książeczki zdrowia o tej wit. K, że do 3 mż. trzeba podawać kropelki.

w NO podaja tylko jeden zastrzyk zaraz po urodzeniu, dziecku i matce na krzepliwosc krwi, potem nie ma nawet zalecen podawac wit.D mimo iz to kraj o malym naslonecznieniu...radza tylko - i to pielegniarka radzi, by dawac dzieckucodziennie po kropelce MOLLERS TRAN,zwiekszajac dawke dokilku kropli a od 6miesiaca lyzeczke, to swinstwo Vic plul jak zaczelam dawac wiecejniz kilka kropli i PL pediatra zapisala mi wit.D

Dziubala
Lema - może info nie doszło wszędzie, a może lekarze mają inne zdanie na ten temat i odpuszczają...

dokladnie, lekarze zawsze "wiedza lepiej" a wiadomo iz ic wiedza ogolna nie jest rowna, tak jak i lekarze sa rozni...

Dziubala
Kwiaciarko - właśnie ostatni myślałam o tym, że jak Adaś pójdzie do szkoły, to razem z nim będę szkołę przechodzić, hehe :D. Może angielskiego się nauczę :sofunny:

no dokladnie, bedziemy przeprabiac nauke raz jesszcze id podstawowki zaczynajac..

Alutka7912

U nas powrót zimy :Zakręcony: Za oknem wieje i sypie śnieg z deszczem..ogólnie pogoda nie nastraja zbyt optymistycznie. :Szok:

W P-niu tez sypalo od rana...
Oby Julce szybko zeszla opryszczka!

Lema
Kwiaciarko, :brawo: dla Kuby::):

:brawo::brawo::brawo:

asia78
Lema Pole ominal w zeszlym roku bal na balecie, w przedszkolu i w mini przedszkolu. W tym roku to samo::(:

jaka szkoda, zwlaszcza dla dziewczynki...

Isa, owocnego "panelowania" podłóg...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Hej...
mowi sie ze nieszczescia chodza parami...

wczoraj walnym zgromadzeniem rodziny i lekarzy zdecydowalismy ze trzeba uspić mojego rottweilera 12,5 letniego, ktory mimo dawania mu przez lekarzy roku przeżyl jeszcze 2,5 od momentu proby otrucia go i 2 lata po wykryciu nieoperacyjnego guza rakowego na śledzionie... nie mniej jednak w ciagu mieisaica zrobil mu sie warglak - taki kalafior wielkosci jaja kurzego na wardze, krwawiący, no krótko mówiąc gnijący...

Moj syn, z ktorego jestem bardzo dumna, wczoraj wieczorem pozyczyl synkowi mojej najlepszej przyjaciolki swoja ukochana zabawke Buzza Astrala, bo jej synek tez stal sie fanem bajki toy story i chciala zobaczyc jak wyglada taka zabawka...

wieczorem na szyjce Vicka wymacalam guzek... wielkosci paznokcia, plaski, niezbyt twardy...bedziemy musieli to zbadac i oby to nie bylo nic powaznego

zaspalismy, bo Vic sie w nocy w łóżko zsiusial - nadmiar emocji, na bank...
mi sie snily koszmary straszne

zaspalismy do przedszkola i to dosc mocno...jade go odebrac zaraz po obiedzie chcialam zeby mial troche normalnosci bo ja przybita chodze, popoludniu Vic do babci a my po weterynarza dokonac zabiegu eutanazji, pierwszy raz w zyciu dopadl mnie takie przykry obowiazek,ale piechol sie meczy i trzeba...

a do tego wzielam sie za sprzatanie bo mnie to uspokaja i wlaczylam zmywarke i dobrze ze juz sie skonczyl prac materac to w ciszy mieszkania uslyszalam ze cos dziwnie zmywara wode spuszcza i otworzylam szafke pod zlewem to juz woda wychodzila, ale uratowalam podloge... jakby mnie w domu nie bylo to jeszzcze bym miala remont...

a tydzien temu facet buda ciezarowki rozdarł mi karoserie na blotniku auta, jest dziura, scigam faceta przez policje bo zapamietalam numery...

cos kijowo ten poczatek roku, oby to byly zle dobrego poczatki i by to zle juz sie skonczylo...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

dziewczyny dzieki WAM za cieple slowa w zwiazku z moim psiakiem

QUOTE=asia78]Deva A kiedy idzie z Vikiem do lekraz?

isa32

Daj znać po wizycie u lekarza z Viciem.

Dziubala

Oby u Vica to nic poważnego nie było![/QUOTE
OBY!!!!!!!
LECE DO no WE WTOREK a moze w srode uda mi sie umowic do lekarza...z t ego co pisza dziewczyny na mamutkach to pewnie wezly chlonne ktore by mnie nawet nie dziwily ze wzgl na migdaly do obejrzenia i prochniczke na ząbkach...

kwiaciarka
Deva ojej , faktycznie troche sie dzieje.
Kiedys tata moj tez musial uspic mojego kochanego psa :( przykro mi.
Oby u Vica bylo ok. Kiedys jak Kuba byl maly to na glowie jakis taki guzek wyczulam , poszlam do lekarza a on powiedzial, ze to sa punkty ... jakies tam, nie pamietam nazwy :Nieśmiały: ale zawsze warto sprawdzic.


tez mam nadzueje ze to nic niezwyklego...
isa32
Miłego weekendu ::):

spokojnego weekenda!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Witam poweekendowo ::): u nas spokojnie, sobota jak nigdy upłynęła na tzw. "nicnierobieniu" - aż dziwne, ale nie chciało nam się nawet z domu wyjść. Strasznie u nas wiało.
D. ma urlop a mnie się tak nie chciało dzisiaj przyjść do pracy, że szkoda słów. Może piątek wezmę wolny, choć Ala zakaszlała rano, więc nie wiem jak to się dalej rozwinie... do przedszkola poszła, nawet nie chciała słyszeć, że ma zostać w domu.

http://www.suwaczek.pl/cache/794ad0390a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f485226f6.png

Odnośnik do komentarza

Witam poniedziałkowo :)

Za nami intensywny towarzyski weekend :). A od dziś dzieci w przedszkolu :). Ja w końcu biorę się za zaległe sprawy z ostatnich tygodni. Dziś załatwiam sprawy telefoniczne i internetowe a od jutra zaczyna się jazda tu i ówdzie :Śmiech:

Isa - oby nic się u Alusi nie rozwijało.
A takie "nicnierobienie" też jest wskazane raz na jakiś czas :yes:

Renia - Tobie się nic nie chce a mnie wręcz przeciwnie :). Może dlatego, że od kilku dni wyczekiwałam dzisiejszego dnia więc jestem zwarta i gotowa do działania :Śmiech:

Babeczqa - dasz radę z egzaminem, a my będziemy trzymać za Ciebie kciuki :yes:

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ja tylko na chwilę bo niestety ostatnio doba jest dla mnie za krótka :Padnięty:

Byłam dzisiaj z Julką na kontroli, ma niestety zapalenie oskrzeli - dostała augumentin na 7 dni, zyrtec z kroplach i flegaminke (jej nieulubioną) To pierwszy antybiotyk Julki....miałam nadzieje że się bez niego obejdzie.

Od środy biorę urlop tak więc w tym tygodniu mnie z wami nie będzie.

Buziaki :Całus:

http://www.suwaczki.com/tickers/km5spx9iwhx6io0e.png

Odnośnik do komentarza

hej

ja jutro lece do NO na tydzien, mam nadzieje ze uda mi sie zalatwic wszystko co zamierzone ...

dzis mnie biodro strasznie boli, mam nadzieje ze przejdzie, i ze zdaze zrobic rtg w NO przy okazji...

RENATKA moze nam sie uda spotkac w Oflo ;)

pozdrawiam was serdecznie wszystkie :)

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...