Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Z Franka zrobil sie ostatnio straszny skarzypyta. Jego opwiesci po przedszkolu to glownie skarzenie na dzieci, w domu szuka tylko pretekstu, zeby mnie skarzyc na L. lub odwrotnie:Szok: To przejsciowy okres czy tak mu zostanie?:Oczko:

Nawet na nagraniu z porzedszkola slychac jak Franek mowi: prosze pani, a Kuba mnie pociagnal:Histeria::Śmiech:

Macie pomysl jak z tym walczyc, bo mi sie juz chyba wyczerpaly pomysly:Kiepsko:

Do tego dochodzi chec bycia zawsze pierwszym, najlepszym, najladniejszym, naj, naj, naj. Np. codziennie rano mierzy sie z nami czy juz jest najwiekszy z nas:sofunny: Albo pytam: co dzis na kolacje, Franek mowi kanapki, L. mowi nalesniki, Franek, o nalesniki, nalesniki, mamo, chcemy nalesniki, to moj pomysl, prawda, ze to ja mailem pierwszy taki swietny pomysl:Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Witam środowo

Dziś na parę godzin trochę się oderwałam od domu i pojechałam pozałatwiać trochę spraw. Z Maciusiem został K, a ja mogłam odprowadzić Adasia :). Malutko dzieci jest w przedszkolu, w Adasia grupie było 7.

Maciuś ostatnią tempkę miał o 19.00 i znów dużo bo 39,6 :(. Do tego miał kiepską nockę :(, nawet jak zasnął i go chciałam odłożyć do łóżka to natychmiast się budził. Jak zrezygnowałam z odkładania, to i tak sen ciągle miał przerywany, bo mu ta ospa przeszkadzała, ciągle prosił o drapanie. Jak opadłam z sił po północy, to wstał K i do rana towarzyszył Maćkowi, który nie spał prawie wcale i oglądnął chyba 3 razy Shreka. Na drzemkę padł dopiero o 11.00. Szok, że tak długo się trzymał.
Kupiłam dziś Maćkowi nadmanganian potasu i wieczorkiem go w tym wykąpiemy.

Kwiaciarka - zdrówka dla Kuby!

Lema – zabawny Franio z tym skarżeniem ;-). Część jego skarżeń obracajcie w żart ;-)

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
Dziubala
Kwiaciarko - tak, tylko syrop na zbicie gorączki. Ok. 14.30 miał Paracetamol więc o 19.00 dostał Nurofen. Po kilkunastu minutach tempka zanika. W szoku jestem, że tak szybko schodzi, bo z wcześniejszego okresu życia pamiętam, że syropy działały chyba po 40-50 min.

a dlaczego rozne syropy na zmiane?

Bo każdy z syropów można podać 3 razy na dobę, choć są jakieś wyjątkowe sytuacje ale nie bardzo pamiętam jakie. Dlatego podaje się naprzemiennie leki paracetamolowe (np. Paracetamol, Panadol, Canpol) i ibufenowe (np. Nurofen, Ibum, Ibufen), dzięki temu co 4h dziecko ma podawane leki przeciwgorączkowe.

Odnośnik do komentarza

Dziubala niezmiennie poprawy u Maciusia :Całus:
Jest jeszcze jeden dobry sposób na wysoką temp. - przyłożyć lód do nadgarstków :yes: może znacie, u Ali bardzo się sprawdza - podobno jeszcze w pachwinach można, ale Ala nie pozwoliła, a rączki po prostu trzymała sama na zimnym i jak już nie mogła to zdejmowała.

Lema Ala nie skarży - czasem się poskarży :Oczko: ale np. mówi: nie wolno tak robić itd. Nie dała się D. wsadzić do fotelika jakieś 3 tyg. temu. A że wyjeżdżaliśmy od rodziców, gdzie jest podwórko to powiedział, że jeszcze raz i wysadzi ją z samochodu. Oczywiście młoda nie przesała a D. jak powiedział tak zrobił. Ala była taka rozżalona: dlaczego tak zrobiłeś tatusiu? No dlaczego? Tak nie wolno! Nie można dzieci wysadzać z samochodu. Płakała z pół godziny :Oczko: o własnie, Ala częsciej jest rozżalona.
Zwracałabym uwagę, że nie można na wszystkich skarżyć - tak jak Ali tłumaczyłam, że koleżanka na pewno niechcący uderzyła ją w oko. Na co Ala: ale nie powinna mamo. No to ja od nowa. Trochę pewnie na żarty bym wzięła takie skarżenie.
Pierwsza też chce być :Oczko: ale raczej jak idziemy do samochodu, po schodach, jak gra w różne gry. Lubi wygrywać :Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/794ad0390a.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f485226f6.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
kwiaciarka
Dziubala
Kwiaciarko - tak, tylko syrop na zbicie gorączki. Ok. 14.30 miał Paracetamol więc o 19.00 dostał Nurofen. Po kilkunastu minutach tempka zanika. W szoku jestem, że tak szybko schodzi, bo z wcześniejszego okresu życia pamiętam, że syropy działały chyba po 40-50 min.

a dlaczego rozne syropy na zmiane?

Bo każdy z syropów można podać 3 razy na dobę, choć są jakieś wyjątkowe sytuacje ale nie bardzo pamiętam jakie. Dlatego podaje się naprzemiennie leki paracetamolowe (np. Paracetamol, Panadol, Canpol) i ibufenowe (np. Nurofen, Ibum, Ibufen), dzięki temu co 4h dziecko ma podawane leki przeciwgorączkowe.

Nie kazdy, paracetamol mozna podawac 4 x na dobe.

Ja tez stosowalam leki zamiennie jak Francik mial zapalenie ucha i goraczka dochodzila do 30,5:yes:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

isa32

Lema Ala nie skarży - czasem się poskarży :Oczko: ale np. mówi: nie wolno tak robić itd. Nie dała się D. wsadzić do fotelika jakieś 3 tyg. temu. A że wyjeżdżaliśmy od rodziców, gdzie jest podwórko to powiedział, że jeszcze raz i wysadzi ją z samochodu. Oczywiście młoda nie przesała a D. jak powiedział tak zrobił. Ala była taka rozżalona: dlaczego tak zrobiłeś tatusiu? No dlaczego? Tak nie wolno! Nie można dzieci wysadzać z samochodu. Płakała z pół godziny :Oczko: o własnie, Ala częsciej jest rozżalona.
Zwracałabym uwagę, że nie można na wszystkich skarżyć - tak jak Ali tłumaczyłam, że koleżanka na pewno niechcący uderzyła ją w oko. Na co Ala: ale nie powinna mamo. No to ja od nowa. Trochę pewnie na żarty bym wzięła takie skarżenie.
Pierwsza też chce być :Oczko: ale raczej jak idziemy do samochodu, po schodach, jak gra w różne gry. Lubi wygrywać :Oczko:

Tak Franek tez mowi, pewnie, ze tak. I wygrywac tez lubi, az za bardzo:Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki kochane za rady, no powiem tak: Ameryki nie odkrylyscie:sofunny: Ja to wszystko stosuje, tlumaczymy, rozmawiamy, zartujemy, puszczamy mimo uszu, jak Franio skarzy na dzieci z przedszkola to pytam: a w co fajnego sie bawiliscie, a co fajnego robilscie z Krzysiem, Aleksiem itp. Wszystko na nic, kabel maly nie ustaje w donoszeniu::): I zawsze jest: a ja to zjadlem cala porcje zupy, a ta albo ten to nie zjadl, a ja posprzatalem, a ta albo ten zostawil balagan. Itp. itd.

L. smieje sie, ze to sie nazywa tworzenie spolecznstwa obywatelskiego:sofunny:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...