Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

kwiaciarka
Lema katar siedzacy gdzies wysoko w zatokach, nie splywajacy to nie koniecznie migdal, Ela wlasnie taki katar miala teraz i poprzednio, przez nos mowila, slycghac bylo , ze ma katar ale nic nie lecialo, woda psiakalam, frida probowalam sciagnac i nic, a w nocy kaszel szczekajacy od splywajacego kataru. To taki zatokowy katar.

Kwiaciarko, wg mojej wiedzy nie moze to byc katar zatokowy, bo dzieci nie maja rozwinietych zatok:yes: Tak mowila nam laryngolog i pediatra w kwietniu, no to chyba, ze po skonczeniu trzech lat u dziecka sie rozwijaja te zatoki.

Szczekajacy kaszel to tez wg mnie nie od kataru, od splywajacego kataru powinien byc mokry kaszel. I Franek ma mokry.

Zobaczymy co jutro powie laryngolog.

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Lema
Kwiaciarko, jaki Ela ma fotelik, pamietam, ze polecalas i ze chyba to jest Maxi Cosi.

My zastanawiamy sie nad kupnem takiego:
_WYPRZ_FOTELIK SAMOCHODOWY MAXI COSI RODI WYS 0+?? (1302045937) - Aukcje internetowe Allegro

My też chcieliśmy kupić te foteliki. Koniecznie weź nie te „zwykłe” tylko z dopiskiem „XR”, bo wtedy te boki są regulowane i można je trochę. Bardzo to przydatne :yes:. Bo np. jak moje chłopaki wsiadły w kurtkach zimowych na te „zwykłe” Rodi to sprawiali wrażenie jakby było im ciasno. Więc jak chcesz to najlepiej kup Maxi Cosi Rodi XR :yes:

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
ELa ma chyba zwykly rodi, Kuba tez mial i nie bylo nigdy problemu zeby sie zmiescili do fotelika nawet w grubych zimowych kurtkach. No Kuba to i owszem jak zaczal sie nie miescic to dostal nowy, a zaczal sie nie miescic na jakies okolo 6 lat jak mial.

A jaki to byl? Bo ja myslalam, ze to bedzie juz ostatni fotelik Frania, ze potem tylko podkladka.

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Lema
kwiaciarka
ELa ma chyba zwykly rodi, Kuba tez mial i nie bylo nigdy problemu zeby sie zmiescili do fotelika nawet w grubych zimowych kurtkach. No Kuba to i owszem jak zaczal sie nie miescic to dostal nowy, a zaczal sie nie miescic na jakies okolo 6 lat jak mial.

A jaki to byl? Bo ja myslalam, ze to bedzie juz ostatni fotelik Frania, ze potem tylko podkladka.

No KUba mial rodi a po rodim przeskoczyl na podkladke i na takiej jezdzi. Rodiego - tam dopisalam, wymienilismy na podkladke jakies niecale 3 lata temu, jak Ela miala rok. Bo wtedy wymienialismy im foteliki.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Lema
Dziubalko, co Adas chcialby dostac z Hot Wheelsow na Gwiazdke? Pytam, bo szukam czegos dla Frania- jakiegos toru/petli, fajnego, duzego, rozbudowanego- z Hot Wheelsow albo cos z Zygzakiem.

Trudne pytanie :Śmiech::Oczko:. Adaś ma najwięcej wszelkiego rodzaju torów chyba właśnie z Hot Wheelsów więc przyznam, że nie wiem, który tor z tej firmy by jeszcze chciał. Wiem, że K zapisał jakiś tor, który teraz w TV jest reklamowany, ale zupełnie nie wiem o jaki chodzi. Jak oglądacie tv to może skojarzycie :)
Z Hot Wheelsów to lubią to NOWY TOR HOT WHEELS ZESTAW KASKADERSKI TRICK TRACK (1317834839) - Aukcje internetowe Allegro i taki z dinozaurami HOT WHEELS MEGA WYZWANIE TOR MEGA DINO CHALLENGE (1306937547) - Aukcje internetowe Allegro

Natomiast z Zygzaka to Adać chce ten tor na Mikołaja
CARS AUTA TOR ZYGZAK WY�CIG Z MA�KIEM (1303042531) - Aukcje internetowe Allegro
Poprzednio chciał taki
CARRERA GO TOR WY�CIGOWY DISNEY CARS AUTA ZYGZAK (1311562884) - Aukcje internetowe Allegro
ale że go akurat wtedy nie było, to kupiliśmy taki PISTON CUP - TOR WYĹ�CIGOWY CARS AUTA WYPRZEDAĹť (1309120238) - Aukcje internetowe Allegro

Odnośnik do komentarza

Lema
Dziubalko, dzieki za rade, zastanowimy sie nad tym. Rodi XR jest jednak sporo drozsze.
Franek jak dotad nie mial problemu ze zmieszczeniem sie w foteliku, a na dluzsze trasy zawsze jest rozbierany.

Mniej miejsca jest w tym zwyklym Rodi niz w Ramatti? Franek jeszcze jezdzi w Ramatti i jest ok, nawet w kurtce.
Ilość miejsca chyba porównywalna, chodzi o szerokość "pleców" fotelika.
Wiesz, to nie chodzi o dosłowność, że jest ciasny fotelik :Oczko:, ale ja spodziewałam się, że będą siedzieć tak bardziej komfortowo.
Nasze chłopaki też są rozbierane na dłuższe trasy ale częściej jeżdżą po mieście i wtedy nie są rozbierani tylko rozpinani.
Najlepiej jak sama sprawdzisz w sklepie jak się siedzi Franiowi w tym foteliku. Ja na pewno kupiłabym z XR :yes:

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Lema
Dziubalko, dzieki za rade, zastanowimy sie nad tym. Rodi XR jest jednak sporo drozsze.
Franek jak dotad nie mial problemu ze zmieszczeniem sie w foteliku, a na dluzsze trasy zawsze jest rozbierany.

Mniej miejsca jest w tym zwyklym Rodi niz w Ramatti? Franek jeszcze jezdzi w Ramatti i jest ok, nawet w kurtce.
Ilośc mijesca chyba porównywalna
Wiesz, to nie chodzi o dosłowność, że jest ciasny fotelik :Oczko:, ale ja spodziewałam się, że będą siedzieć tak bardziej komfortowo.
Nasze chłopaki też są rozbierane na dłuższe trasy ale częściej jeżdżą po mieście i wtedy nie są rozbierani tylko rozpinani.
Najlepiej jak sama sprawdzisz w sklepie jak się siedzi Franiowi w tym foteliku. Ja na pewno kupiłabym z XR :yes:
U nas nie ma tych fotelikow, wiec nie sprawdze::(: Porozmawiam z L., ale raczej nie kupimy z XR ze wzgledu na cene:yes:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
Lema no wlasnie w nocy, kiedy robi sie suche powietrze i katar splywa to jest kaszel szczekajacy.
W dzien natomiast jesli splywa katrar nie nosem lecz po gardle to daje katar mokry i tak wlasnie bylo u Eli. W dzien mokry kaszelek ale nie czesty i bez wyciekow z noska a w nocy szczekajacy.

Wiesz, ja myślę jak Lema, że szczekający katar nie może być od samego tylko spływającego kataru. Jak Ela "szczeka" tzn., że pojawia się problem z krtanią, albo/i z obturacją oskrzeli. Najlepiej jakbyś poradziła się pediatry, chyba że pytałaś, to jestem ciekawa co powiedziała?

Odnośnik do komentarza

Dziubala
kwiaciarka
Lema no wlasnie w nocy, kiedy robi sie suche powietrze i katar splywa to jest kaszel szczekajacy.
W dzien natomiast jesli splywa katrar nie nosem lecz po gardle to daje katar mokry i tak wlasnie bylo u Eli. W dzien mokry kaszelek ale nie czesty i bez wyciekow z noska a w nocy szczekajacy.

Wiesz, ja myślę jak Lema, że szczekający katar nie może być od samego tylko spływającego kataru. Jak Ela "szczeka" tzn., że pojawia się problem z krtanią, albo/i z obturacją oskrzeli. Najlepiej jakbyś poradziła się pediatry, chyba że pytałaś, to jestem ciekawa co powiedziała?

pytalam, powiedziala, ze katar splywa , w nocy powietrze suche, dziecko podczas snu nie ma nawilzonej jamy ustnej, krrtani tak jak w dzien i przez ten splywajacy katar robi sie obrzek katarowy ( zalega katar ) na krtani , nastepuje wtedy zwezenie krtani i stad kaszel szczekajacy jak przy zapaleniu krtani - tak ja zrozumialam. Czyli ten obrzek na krtani powiazany jest wlasnie ze splywajacym katarem. Kazala duzo nawilzac sypialnie.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
isa32
A jeśli Ala nie waży 15kg to taki fotelik jest dla niej ok? Bo mam wątpliwości a musimy kupić drugi, najpóźniej w marcu. Nie sądzę, że moje dziecię przytyje 1,5kg :Oczko:

wg mnie ok :)
w ciuchach zimowych bedzie wazyla 15 hihih ;)

Też myślę, że ok, ale ja na Twoim miejscu chyba nie spieszyłabym się ze zmianą fotelika. Dla mnie np. Ramatti jest wygodniejszy niż ten kolejny „doroślejszy” fotelik.

Lema
Dziubalko, te tory ktore wstawilas sa na mojej liscie do kupienia, wiem juz, ze w maire dobrze trafiam:Oczko:

A ten z Zygzaka, ktory macie chlopcy lubia?

Lubią :yes:
Z tańszych torów mogę też polecić :yes:
Tor Samochodowy Spirala Disney CARS Zygzak MATTEL (1308429053) - Aukcje internetowe Allegro
DISNEY-TOR AUTA CARS ZYGZAK I TRAKTORY- NOWY (1318213567) - Aukcje internetowe Allegro
Albo niekoniecznie tory ale dla fana :Oczko: Zygzaka to fajna zabawa
WARSZTAT Z NARZ�DZIAMI ZYG-ZAK CARS - SMOBY !!! (1318085113) - Aukcje internetowe Allegro

Odnośnik do komentarza

Dziubalko, jestem pod wrazeniem ilosci zabawek jaka maja Twoi chlopcy:yes: Az pokaze te posty L., bo on uwaza, ze ja przesadzam z iloscia zbawek dla Franka:Oczko:

L. mi mowil o tym warsztacie, on bedzie w Biedronce od 25.11 za 149 zl, ale ja mysle, ze Franek bardziej ucieszy sie z toru, bo on najbardziej lubi jezdzic. Choc warsztat tez fajny:yes:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Kwiaciarko - a ile stopni Ela ma w pokoju? Dla mnie ten szczekający kaszel byłby niepokojący, to już coś więcej niż tylko spływający katar.

Lema - pokaż, pokaż :Śmiech:. Wiem, że moje chłopaki mają mnóstwo zabawek, pewnie też dlatego dzieci lubią do nas przychodzić :Oczko:. U nas jest 2 dzieci więc to też mnoży ilość :Oczko:. Od ostatnich urodzin Adasia umówiliśmy się z dziećmi, że zabawki będą dostawać tylko na okazje typu Mikołaj, urodziny itp. Natomiast pomiędzy tymi "świętami" tylko książki, bajki lub jakieś małe drobiazgi. Ale już się boję Mikołaja bo nie wiem gdzie położymy te nowe zabawki :Kiepsko::Oczko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...