Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

asia78
Dziubala mysl o babeczce MISTRZYNI W PRASOWANIU dodwala Ci sil?:lol:

Monika przykro mi. A co sie stalo tej malej? Chora byla, ze zmarla?
Historia wyglada tak. Rok temu w czerwcu urodzily im sie blizniaki(2 coreczki) i zaraz zaszla w kolejna ciaze(rowniez blizniacza) 21 czerwca urodzila parke(Weronike i Kubusia). Dzieci zdrowe wazyly ok.3 kg dostaly po 10 punktow. Wszystko bylo ok. We wtorek ok.5 rano nakarmila malutka i za jakas godzine jak sie przebudzila do jednej z tych rocznych blizniaczek zobaczyla ze Weronice leje sie krew z noska i buzki. Szybko karetka i 50 min.reanimacja. Lekarka powiedziala ze jej przykro.........ale oni ja blagali zeby jeszcze sprobowala i serduszko zaczelo bic. Wiec blyskaiwcznie przewiezli ja do instytutu w prokocimiu. Stan krytyczny. Wiec przyszedl ksiadz ochrzcic mala i w trakcie chrztu zmarla. Na sekcji zwlok stwierdzili ze byla ukryta wada serca. Ja nie wiem ale zeby nie wyszlo to na usg w ciazy czy pozniej jak robili jej badania w szpitalu????Zglupialam.....

Dziubala
paaulisia20
tak najlepeij kawa herbata i wsio po co wiecej ? no ale juz za pozno no nic trudno za rok bede wiedziec i lepij sie zorganizuje kulinarnie

A ja nie wyobrażam sobie zaprosić gości na urodziny gdzie będzie tylko kawa i herbata.

ja tez nie

Dziubala
paaulisia20
a robicie jakas specjalna dekoracje czy cuś w tym stylu?

Tak, na urodzinach dzieci są dekoracje :yes:

my zawsze dekorujemy(jesli imprezka w domu)
W tym roku robimy grila ale balony kupione::):

Dziubala
Asia - z lepszego standardu mogę Ci polecić hotel Nosalowy Dwór, jest pod samym Nosalem, mają tam piękne widoki i świetną restaurację.

jak wpisze w google nazwe to wystarczy? Pytam bo my sie wybieramy w sierpniu na weekend do Zakoanego a nie mamy rezerwacji i juz jest ciezko

alez tam pieknie::):

Ja juz dzis uciekam
Milej nocy;....

http://suwaczki.maluchy.pl/li-6142.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-6143.png

Odnośnik do komentarza

Monika-kr

Dziubala
Asia - z lepszego standardu mogę Ci polecić hotel Nosalowy Dwór, jest pod samym Nosalem, mają tam piękne widoki i świetną restaurację.

jak wpisze w google nazwe to wystarczy? Pytam bo my sie wybieramy w sierpniu na weekend do Zakoanego a nie mamy rezerwacji i juz jest ciezko

Tak, w Googlach znajdziesz ten hotel.

Odnośnik do komentarza

FRANIOWI NAJLEPSZE ZYCZENIA SKŁADAMY!!!!!!!!]

bardzo czesto robimy grilla, zamiast karczku przerzucilismy sie na lopatke, jest jak dla mnie smaczniejsza

tez wole lopatke, najlepiej wczesniej zamarynowana...

czesto tez robie skrzydelka z cieniutkim plasterem boczku /przypiekanego obok skrzydelek a podawanego razem/ i posypanego leciutko cukrem pudrem i koperkiem, koniecznie swiezym

trzeba sprobowac smacznie brzmi

juz nie na grill ale jako danie mozna zrobic latwo i szybko ser BRIE/plesniowy/ ja robie firmy TUREK, okragly lub trojkatny, otaczam w roztrzepanym jakju, potem w bulce tartej i na patelnie, bardzo powoli smaze na zloty kolor, podaje z zurawina

Renatka, ty wiesz co dobre uwielbiam camemberta w kazdej postaci a taki jest pycha!:36_1_11:

Lema
Milego weekendu::): My mamy w niedziele impreze urodzinowa Frania, wiec wszystko sie bedzie wokol niej krecilo::): Pa::):

oby byla udana!!!

asia78
Hej Deva!!

babeczqa
heja hoooo:lol:

hej dziewczyny!!!
ledwo wpadlam a juz musialam wypasc i nadrobilam jak na razie polowe z tych 23 stronek ktore nadrukowalyscie...

asia78
Wiecie ze Stefan jeszcze nie spi? Teraz juz jest tak zmeczony, ze lezy w lozeczku i sie drze::(:

to daje czadu!

Dziubala
Monika-kr

U nas wielki smutek. Mojemu kuzynowi zmarla coreczka. Zyla rowny miesiac. Dzis byl pogrzeb i jestem jakas nie do zycia. Glowa mnie boli caly dzien ale to chyba z placzu i przezyc.

Strasznie przykre ::(:::(:::(:

straszne........zwlaszcza ze czytalam dalej - i faktycznie moglo nie wyjsc, mogla byc wada niewielka i sie powiekszyc - corka znajomych z wada serca sie urodzila, ale na szczescie podaja leki i na razie nie trzeba operowac...
a moja przyszywana Maman urodzila bliźniaczki i ta pierwsza wyszla bezproblemowo i sie darła jak trza, a Pati moją siorkę na siłę wyciągali i inkubator itd, a to ta starsza zmarła kilka godzin potem, niby wada serca...wszyscy mowia niby, bo nie wiadomo - wtedy na lekarzy nie bylo mocnych (1982rocznik)

Dziubala
Devachan - a gdzieś Ty się podziewała przez te 2 dni?

wiesz, ja na pozyczonym lapku dzialam i jak nie ma go to nie mam skąd bo w rodzinie maja popsutego a lapka sprzedali...i musialam go odpozyczyc, dlatego tak znienacka zniknelam...
ale najgorsze ze w przyszlym tygodniu musze go odpozyczyc na caly sierpien i poczatek wrzesnia bo wlasciciele wyjezdzaja na urlop i go chca zabrac...
ja juz kombinuje gdzie tu mam kafeje internetowe, bo kupic nie za bardzo moge teraz finansowo, mysle o autku, a za wiele na raz to przesada...

Asia - zastanawiałam się jak się Babeczqa mobilizuje do regularnego prasowania? :Oczko:
A Ty prasujesz na bieżąco?

ja nie...odkladam na kupke i jak sie zbierze to wtedy...ale ja mam duza ilosc ciuchow ktorych nie prasuje...

asia78
Aha. Myslalam, ze macie jakies specjalne i sprawdzone miejsce

Patrzylam dzisiaj na oferty i doszlam dow niosku, ze w gorach sa lepsze kwatery niz nad morzem. Nad morzem to takie sredni standard

bo nad morzem to oni licza ze wczasowicze beda na piasku sie wylegiwac a nie w pokojach:Oczko:

fajne, fajne!

Dziubala
asia78
A ile to jest duzo? Bo w moim umysle takie okreslenie co do coli nie istnieje:takwyszlo:

Rozbawiłaś mnie :sofunny:

Zdarzy się, że coli w weekend (nie każdy) wypiję z litr (ale to rzadko) :Śmiech:

a zeby oszczedzic kalorie spróbuj moze colę zero?
lihgta nie lubie sama, ale ta zero jakos przypasila, a cukru nie ma tylko surkaloza jest slodzona...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
Lema
Jeszcze z Frankowych tekstow to mi ostatnio opowidal, ze duza huja byla i descyk padal. Ale nad ta chmura strasznie sie rozwodzil i mowil duza chuja, chuja wielka, czarna:sofunny: A potem jak chcialam go nagrac to zamilkl i tylko powiedzial, ze dezczyk pada z chui::):

:sofunny::sofunny::sofunny:
no nie moge, az sie poplakalam ze smiechu :sofunny:
o qrczę ja tez :Oczko::sofunny:

Dziubala
Babeczqa – to taka prosta sałatka. Mieszasz ugotowanego (lub wędzonego) kurczaka (wszystko w kostkę pokrojone) z ananasem, kukurydzą, selerem, serem żółtym, jajkami na twardo, można dodać pół torebki ryżu. Ja jeszcze ją odrobinę pieprzę, ew. solę i do lodówki żeby się dobrze schłodziło. Pyszna :yes:

mniam mniam dawno nie jadlam, zainspirowalas mnie:36_3_15:

asia78
Kurcze albo upal jest za duzy albo ni e wiem. Stefan dzisiaj jest mega upierdliwy ale takim placzem miauczacym 5 sekund doslownie. Pewnie wiecie o jaki placz mi chodzi.

oczywiscie ze rozumiemy - jak mi tak Vic nadaje to mu mówię ze ma nie miauczec:Oczko:

kajocha
kwiaciarka
dobra ide to miecho wstawie, ale mi dobry kompocik wyszedl, chociaz Kuba mowi ,ze kwasny i nie bedzie pil

ja dzisiaj mam z jabłek ::):

to ja jakas niedzisiejsza, albo i nie wczorajsza, bo mi sie kompoty tylko z dziecinstwem kojarzą, sama juz daaaaaaawno nie robilam....a przeciez to takie dobrutkie....

kajocha
na wczorajszym wieczornym zastrzyku Ala nie wytrzymała... zwymiotywała bidusia... dupcia jak sito ::(: a placze na spaiu, wola ze pani przyjechala ze lekarstwo dac musi ale wcale nie chce ale ze ala zdrowa bedzie ::(: ehhh

:36_2_58:
jak dobrze ze tak niewiele do konca zostalo!!!!!

Lema
Asia, kulinaria uzupelnione::):

bylabys tak dobra i wrzucila linka do tych kulinariów???:23_30_126:

asia78
Robicie zakupy w Leroy? U nas dopiero otworzyli, ale nie o tym chcialam. Moj sasiad pojechal kupic klimatuzator. Znalazl jakis za 599. Wrocil do domu, wrzucl nazwe w google i wyskoczyla stronka leroya. A tam ZAKLADKA KUP TANIEJ. I tam byl kupon znizkowy na 2 stowki:lol:

robicie...
z kuponow jeszcze nie korzystalam, ale faktycznie tam taniej........
kupowalam ostatnio panele scienne i podlogowe i takie tam....

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

kajocha
"Chodz żabo siadaj tutaj, pogadamy sobie" :Oczko: żabo mowi do mnie A. :smile_move:
"Kasiulka, co robisz?" odpowiadam jej: "zupke na obiadek" a Ala ciągnie dalej :"a jaką?" odpowiadam :"jarzynową" wtedy sie obraziła i mowi: "to sobie Kasiulka sama zjesz bo ja chce pomidorową"
STANEŁAM WRYTA dosłownie a A. piał z zachwytu w pokoju :Oczko: Alka jest niemożliwa !!

boskie!:sofunny::sofunny::sofunny::hahaha:

asia78
Jejku jakie gumowe ucho sie teraz zrobilo z mojej Polusi. Nic nie mozna powiedziec, bo wszystko wypaple:takwyszlo:

Vic tez - niby uwagi nie zwraca a potem jak zacznie opowiadac to nie wiadomo skad mu sie to bierze!

asia78
Jak Wam zaraz cos napisze to sie obsmiejecie jak norki

Gadamy wczoraj z A. o urodzinach nad jeziorem. I mowie mu, ze pytalam licowki czy by nie przyjechaly. A on na to- Zaprosilas wszystkie czy tylko pare?:sofunny: Gdzie my sie wszyscy zmiescimy. I zrobil sie jak tecza kolorowy:sofunny:bialy, zielony i czerwony na przemian. Myslalal, ze Was wszystkie zaprosilam:takwyszlo:

:hahaha: oj mialabys nas troche :sofunny::sofunny::sofunny:

kajocha
HELOŁ KOBIETKI ::):

Na dzień dobry sie uśmiałam :Oczko:
Z tekstów to Alka dzisiaj mnie rozbroiła ! Ja czasami do A. mówie po nazwisku :Oczko: Wrócilismy z zastrzyku i z zakupów. Alka zakupy rozpakowała a A. poszedł do góry zanieść teściowej pieczywo. Alka stanęła pod drzwiami i nawołuje A. : "Miszkiewicz, gdzie jestes, chodz tutaj" :sofunny: no komedia

ja tak o sobie po nazwisku czasem mowie ciekawe kiedy Vic powtórzy - ale tez sie swojego nauczy,bo moje rodowe nosi...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

asia78
dziewczynki a co robicie na grila? ja zazwyczaj robie karczek, jakies kielbasy i piers z kurczaka. Ale czasem ludzie robia skrzydelka albo inne cudenka

szaszlyki miesno owocowe i miesno warzywne, kaszanke , ryby , lopatke marynowana

kwiaciarka
Chodzilo mi raczej o miesne jakies dania, takie obiadowo-kolacyjne :) a nie o przystawki.

mięsa pieczone w rękawie w piekarniku - bo robią sie same i to nawet 2-3 rodzaje na raz i sa fajne bo i na zimno i na cieplo moga byc podane...
uwielbiam kuchnie niewymagajaca siedzenia godzinami nad garami...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

isa32
W ten upalny dzień wita Was mama 2-latki :Śmiech:

Dziękuję za życzenia :Całus: odśpiewałam małej pannie 100 lat, tatuś zadzwonił. Ala: moje świeto dzisiaj goście nie przyszły :sofunny: cały czas tłumaczę, że w sobotę przyjadą wszyscy. Dostała 2 malutkie samochodziki :great: a domek miki w sobotę, od nas razem. No i reszta prezentów też będzie w sobotę.

:sofunny: boska malutka!

asia78
Isa z ta @ to zawsze nie w pore:Zły:

oj, no co wy...mozna sobie zaplanowac - tabletki czy krążki i juz wiadomo czy i kiedy chcemy - polecam wam NUVA RING są swietne i nie trzeba pamietac jak o tabletach bo wkladasz na 3 tyg i potem na tydzien wyjmujesz - ale wyjmujac pozniej mozna regulowac date @ tylko trza wlozyc potem jak trza...

Lema
Renia, nic mi nie mow o cierpliwosci, ja to juz sie wczoraj pod koniec dnia podlamalam. Matko, nie wiem co ten moj syn ma w tylku, ale cokolwiek to jest to w miejscu mu nie daje usiedziec nawet przez sekunde. I ja sie dziwie, ze jego zadne ukladanki nie interesuja- przeciez w biegu sie tego nie da ukladac.

witamy w klubie, Vic ma tak samo...

asia78
No wlasnie dlatego czesto chodze z nimi na spacer, zeby tylko go nie wypuszczac. Albo na sasiednie osiedle. Tam jest taki fajny maly ogrodzony placyk i nie musze za nim latac. Albo zostaje nasz taras

u nas na osiedlu niektore ogrodzone place...

asia78
isa32
Asia dobrze, że macie taras. Wiedziałaś co robisz wybierając mieszkanie :yes:

Teraz tez bierzemy pod uwage tylko opcje parteru z tarasem. Opcje polaczenie dwoch mieszkan. Wyszloby ponad 80m mieszkania i jakies 50-60 ogrodka:yes:

to bardzo dobra opcja:36_1_11:

isa32
Asia, Lema my już mamy lwiątka :Oczko: więc są bardziej 'energiczne' tak sobie to tłumaczę. Ala dziewczynka, więc pewnie trochę stonowana jest w porównaniu ze Stefankiem i Franusiem. Wierzę Asi na słwo, bo ma Polę, więc ma też porównanie jak to jest z dziewczynkami a jak z chłopcami :Oczko:

Ano, lwiątka... a matka (ja) baranica jak sie patrzy, to starcia bywaja niezłe...

Dziubala
Maciuś bardzo zadowolony ze żłobka
Super ten żłobek, szkoda że go wcześniej tam nie zapisałam, miałby więcej frajdy z tego, a tak to jeszcze 1,5 tygodnia i koniec tej krótkiej przygody.

a dlaczego koniec? nie moze dalej chodzic?

Dziubala
Lema - tak, Maciuś bardzo chętnie zostaje ::):. Zaaklimatyzował się bezproblemowo, z czego się bardzo cieszę ::):

Maciuś ma 86 cm, wg mojej miary. 30 lipca idziemy na bilans 2 latka to będzie dokładnie zmierzony. Nie wiem ile waży, myślę że jakieś 12,5-13 kg. Dla porównania Adaś w jego wieku miał 88 cm i ważył 13,5 kg.

a ja myslalam ze Vic jakis taki maly jest...
a mial miesiac temu 93cm i 13kg...

Dziubala

Devachan – cudnie usłyszeć „kocham cię” od dziecka. Pamiętam jak dziś jak usłyszałam to po raz pierwszy od Adasia, aż mi nogi zmiękły i miałam motyle w brzuchu. Na Maćka trochę poczekam bo on mało zrozumiałych rzeczy mówi choć nawija jak katarynka :Oczko:

no to zycze ci jak najszybciej:smile_move:

Dziubala
Mam 2 pytania (na razie), nietypowe na wątek dziecięcy :Oczko:

1. Czy do pościeli 140x200 kupuje się kołdrę szeroką na 135 cm czy na 140 cm?

2. Czego używacie do zmywarek, kostek? Jakich?

na 140cm( ja ma ikeowska 200x200cm, i tylko tam takie posciele niestandardowe kupisz) i tablety najtansze z lidla albo rossmana i plyn do nablyszczania najtanszy z carrefoura mam...

POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE I SORRY ZA TAKIE DRUKOWANIE POD RZĄD ALE TYLKO TAK MOGĘ NADROBIĆ...
CO JA ZROBIE BEZ KOMPA...JAK BEDE MUSIALA ODPOZYCZYC LAPKA...
:36_2_58:

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...