Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

aida77
cohenna
PoradnikMamy.PL - ciąża, objawy i przebieg ciąży, poród, wychowanie, dziecko
Bardzo bardzo bardzo proszę o oddanie głosiku na Amelkę. Pierwszy taz bierzemy udział w takim konkursie gdzie się plusuje i minusuje...nie bardzo mi się to podoba bo każdy siebie na plus a innych na minus :( choć ja oceniam tylko siebie no i jeśli jakieś zdjęcie mi sie spodoba to też daję plusik. Natomast nie minusuję bo to nie fer jest.
Konkurs trwa do 31.01 i głos można oddać raz dziennie, a buzia dziecka które zwycięży będzi przez miesiąć na stronie głóniej :)
Bardzo prosimy o 5 gwiazdek :)
Z góry dziękujemy :)

sliczne, masz moje 5 gwiazdek :)_
a komentarza nie pisałam, bo sie chyba trzeba logować prawda?

Pozdrawiam lipcówki ;)

Wystarczy kliknąć głosuj :)
Bardzo dziękuję za głosik :)
I jeśłi mogę prosić to w kolejne dni po jednym..? :)

Odnośnik do komentarza

aida77
cohenna
kwiaciarka
cohenna jak sie robi te bliny?

To ciasto takie jak na kopytaka :) tylko troszkę żadsze.
Ja biorę rozgniatam ziemniaki w misce dodaję trochę soli i pieprzu. Do tego dwa jajka i trochę mąki ziemniaczanej i pszennej tak pół na pół jednej i drugiej. wyrabiam ciasto robię łyżką kuleczki i obtaczam w mące. Rozgniatam na ręce na placuszki tak z pół centymetra grubości i smażę na rumiany kolor na patelni na większej ilości oleju
Zajadam na ciepło bo takie najlepsze i takie bez niczego.
A inni to z dżemem jedzą na słodko...ale mnie to nie podchodzi :( wolę same :)

Smakowicie brzmi, musze spróbować :)
A moze być jako dodatek do mięsa i warzyw?
Coś jak kluski sląskie...ciasto ciutke podobne, ale to smażone, może być ciekawe ;) Kiedyś na jednym weselu zajadałam się czymś pdobnym i tez smażonym ale w kszatłcie kulek byo ;)
dobra zmykam poorbitrekować, weidera mmam już zaliczonego na dzisiaj ;)

Mogą być zamiast ziemniaków do obiadu do jakiegoś kotlecika i surówki :36_2_27:

Odnośnik do komentarza

Dziubala
cohenna
PoradnikMamy.PL - ciąża, objawy i przebieg ciąży, poród, wychowanie, dziecko
Bardzo bardzo bardzo proszę o oddanie głosiku na Amelkę. Pierwszy taz bierzemy udział w takim konkursie gdzie się plusuje i minusuje...nie bardzo mi się to podoba bo każdy siebie na plus a innych na minus :( choć ja oceniam tylko siebie no i jeśli jakieś zdjęcie mi sie spodoba to też daję plusik. Natomast nie minusuję bo to nie fer jest.
Konkurs trwa do 31.01 i głos można oddać raz dziennie, a buzia dziecka które zwycięży będzi przez miesiąć na stronie głóniej :)
Bardzo prosimy o 5 gwiazdek :)
Z góry dziękujemy :)
Śliczna fotka, 5 gwiazdek obowiązkowo :yes:

Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala
cohenna

To ciasto takie jak na kopytaka :) tylko troszkę żadsze.
Ja biorę rozgniatam ziemniaki w misce dodaję trochę soli i pieprzu. Do tego dwa jajka i trochę mąki ziemniaczanej i pszennej tak pół na pół jednej i drugiej. wyrabiam ciasto robię łyżką kuleczki i obtaczam w mące. Rozgniatam na ręce na placuszki tak z pół centymetra grubości i smażę na rumiany kolor na patelni na większej ilości oleju
Zajadam na ciepło bo takie najlepsze i takie bez niczego.
A inni to z dżemem jedzą na słodko...ale mnie to nie podchodzi :( wolę same :)

Moja mama robi coś podobnego. Z tego ciasta moja mama formuje takiego węża, uklepuje na płasko i tnie tak na skos (robią się takie równoległoboki) i takie pokrojone kawałki wrzuca na tłuszcz do smażenia. Ja najbardziej lubię takie prosto z patelni posypane cukrem :D
Wszyscy kopytka gotują a moja mama od razu smaży. Pychota :D

Kopyta smażone :) to musi być pycha :)
Ja zawsze goruję a potem odsmażan na chrupko na patelni:)

Odnośnik do komentarza

isa32
Cohenna dałam 5 gwiazdek, śliczna Amelka na ślicznej fotce :yes:

Dziubala piękny ten gres :yes:

Ala powinna być szczepiona ostatnią dawką na pneumokoki po 30 stycznia. Ale od przyszłego tyg. przychodnia zamknięta, niby przez 2 tyg. (remont), ale była akurat moja pediatra i powiedziała, że to raczej dłużej potrwa :Rozgniewany: przenieśli nas czasowo kawałek dalej, ale szepień tam nie będzie... i teraz musimy czekać...
Alicja dostała priorix, pomijając 3-dniówkę, która się po tym przyplątała to nic jej nie dolegało :great: i cieszę się, że mamy to już za sobą.
Muszę spojrzeć w kalendarz szczepień, bo teraz jakieś trzeba robić, a nie pamiętam jakie :oops: my jesteśmy na bieżąco więc nie ma kłopotu :yes:

Dziękuję za głosik

Jeśli chodzi o szczepionkę na pneumokoki to mi odradzają szczepienie...chyba że bym dziecko do żłobka chciała oddać...a tak to nie.

Odnośnik do komentarza

cohenna
aida77
cohenna
PoradnikMamy.PL - ciąża, objawy i przebieg ciąży, poród, wychowanie, dziecko
Bardzo bardzo bardzo proszę o oddanie głosiku na Amelkę. Pierwszy taz bierzemy udział w takim konkursie gdzie się plusuje i minusuje...nie bardzo mi się to podoba bo każdy siebie na plus a innych na minus :( choć ja oceniam tylko siebie no i jeśli jakieś zdjęcie mi sie spodoba to też daję plusik. Natomast nie minusuję bo to nie fer jest.
Konkurs trwa do 31.01 i głos można oddać raz dziennie, a buzia dziecka które zwycięży będzi przez miesiąć na stronie głóniej :)
Bardzo prosimy o 5 gwiazdek :)
Z góry dziękujemy :)

sliczne, masz moje 5 gwiazdek :)_
a komentarza nie pisałam, bo sie chyba trzeba logować prawda?

i od nas 5!!! :36_1_1:

Pozdrawiam lipcówki ;)

Wystarczy kliknąć głosuj :)
Bardzo dziękuję za głosik :)
I jeśłi mogę prosić to w kolejne dni po jednym..? :)

i od nas 5!!!!

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

cohenna
Dziubala
cohenna

To ciasto takie jak na kopytaka :) tylko troszkę żadsze.
Ja biorę rozgniatam ziemniaki w misce dodaję trochę soli i pieprzu. Do tego dwa jajka i trochę mąki ziemniaczanej i pszennej tak pół na pół jednej i drugiej. wyrabiam ciasto robię łyżką kuleczki i obtaczam w mące. Rozgniatam na ręce na placuszki tak z pół centymetra grubości i smażę na rumiany kolor na patelni na większej ilości oleju
Zajadam na ciepło bo takie najlepsze i takie bez niczego.
A inni to z dżemem jedzą na słodko...ale mnie to nie podchodzi :( wolę same :)

Moja mama robi coś podobnego. Z tego ciasta moja mama formuje takiego węża, uklepuje na płasko i tnie tak na skos (robią się takie równoległoboki) i takie pokrojone kawałki wrzuca na tłuszcz do smażenia. Ja najbardziej lubię takie prosto z patelni posypane cukrem :D
Wszyscy kopytka gotują a moja mama od razu smaży. Pychota :D

Kopyta smażone :) to musi być pycha :)
Ja zawsze goruję a potem odsmażan na chrupko na patelni:)
Nie trzeba gotować :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dziubala
cohenna
Dziubala

Moja mama robi coś podobnego. Z tego ciasta moja mama formuje takiego węża, uklepuje na płasko i tnie tak na skos (robią się takie równoległoboki) i takie pokrojone kawałki wrzuca na tłuszcz do smażenia. Ja najbardziej lubię takie prosto z patelni posypane cukrem :D
Wszyscy kopytka gotują a moja mama od razu smaży. Pychota :D

Kopyta smażone :) to musi być pycha :)
Ja zawsze goruję a potem odsmażan na chrupko na patelni:)
Nie trzeba gotować :Oczko:

To na ppewno kiedyś wypróbuję :36_2_27:

Odnośnik do komentarza

Dziubala
asia78
Dziubalko a macie przemyslana sprawe szkloy dla Adasia? Dacie Go jak 6 latka czy 7 latka?

W ogóle się nad tym jeszcze nie zastanawialiśmy.
A Wy?

Na chwile obecna Pola pojdzie jako 6 latka, chyba ze zajda jakies nioczekiwane zmiany. Ten rocznik kiedy ona bedzie szla jako 7 latka bedzie rocznikiem kiedy beda musilay pojsc zapoznione 2004 i 2005. Wiec pojdzie z 2004 kiedy rodzice nie beda musieli dawac dzieciakow 6 letnich. Nie wiem czy dobrze mysle, ale wiekszosc rodzcow jest przeciwko, wiec ten 2004 moze byc mniej obciazony niz 2005

Odnośnik do komentarza

asia78

Lema ja chcialam miec nawiewowe grzanie tak jak ciocia moja, ale po Sylwestrze u nich juz nie chce. Po pierwsze to jak to wyczyscic w srodku te kanaly grzewcze? A po drugie to ono jest dosyc glosne jak sie zalacza

Postaram sie poznije wpasc
Ja nigdy nie bralam tego pod uwage, suche powietrze wydmuchiwane z kanalow to jakos poza moim wyobrazeniem. Nie chcialabym tak.

kwiaciarka
Lema
Ktos wie co u Kajcohy, jak sie czuja dziewczyny?

Chore biduski, Ala nosek zapchany i czerwony, kaszle a Kajocha na antybiotyku.

Zdrowka dla nich:Całus:

cohenna
PoradnikMamy.PL - ciąża, objawy i przebieg ciąży, poród, wychowanie, dziecko
Bardzo bardzo bardzo proszę o oddanie głosiku na Amelkę. :)
Bardzo prosimy o 5 gwiazdek :)
Z góry dziękujemy :)

Oddalam glos, 5 gwiazdek oczywiscie::): Sliczne zdjecie::):

Alutka7912
Cześć Dziewczyny :Oczko: Zimno u nas ...i na dodatek jeszcze wieje więc to potęguje uczucie chłodu:Szok:Najgorsze jest to że ten wiatr wywiewa w nocy całe ciepło z mieszkania i rano jest zimno....a niestety sami musimy sobie palić jak chcemy miec ciepło :Oczko: Bylismy wczoraj z Jula na szczepieniu. Jula mierzy 83 cm i wazy 11 kg i 600 gram :Oczko: Szczepienie zniosła dzielnie, troszkę płakała ale tylko chwilkę. Teraz idziemy do pediatry dopiero na bilans dwulatka :Oczko:

Franek mierzony i wazony w domu ma 86 cm. i ok 13 kg.
Dziubala
isa32
Alutka7912

Jula też bardzo niespokojnie dzisiaj spała. O trzeciej obudziła sie z płaczem więc wziełam ja do nas i przytulona do mnie usneła, ale budziła sie kilka razy z płaczem ::(: Dałam nurofen to troche pomogło....wstrętne zębiska mogły by juz wszystkie wyjść....

też już o tym marzę... no i te nasze bidusie też się męczą...

Ja też tego chcę! Maciek znów ma ślinotok. Jeszcze "tylko" cztery piątki i spokój na lata :Oczko:
A nam zostaly jeszcze 2 trojki, ktore wlasnie wychodza. I przez nie takie kiepskie noce mamy.

Alutka7912
O ta szczepionke i jej kwote zapytam sie dokładnie jak Jula skończy dwa lata. Może stanieje do tej pory :Oczko:

Rozczuliła mnie wczoraj moja Jula....zawołała wczoraj do mnie "mamo" bo chciała żebym do niej przyszła. Zawsze wołała mama mama a teraz juz mamo hihihihihihi Tato tez woła :Oczko:
Slodko::): Franek nie probuje niczego odmieniac jak na razie.

isa32
Dziubalko dzięki za info :Całus: mnie się pewnie też nie uda odliczyć całej kwoty, ale zawsze grosik wpadnie :Oczko:

Alutko super :Śmiech: ja już nie mogę się doczekać tego: kocham :Oczko:

Ala też lubi odmieniać wyrazy, np. mówi ostatnio: dziadziu, tatu (chce tatuś, ale w tym wyrazie to "ś" jakoś jej nie pasuje :Oczko:), ciociu.
Nauczyliśmy ją ostatnio: ile masz babć? odp. dwie, a ilu dziadków? odp. dwu (czyli dwóch) :Śmiech:
Na pytanie ilu tatusiów też odpowiedziała "dwie" :sofunny:
:brawo: :sofunny:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

A tak w ogole to czesc::): Mam mnostwo pracy, od rana pilnie pracowalam, postanowilam wiec, ze czas w koncu na przerwe:yes: U nas noc lepsza, dalam nurofen mimo, ze Franio nie plakal tylko sie wiercil mocno, a pozniej obudzil i rozgladal, gadal, pomyslalm, ze moze nurofen pomoze i pomogl, bo po 15 min zasnal i spal do rana. I ja w koncu tez:yes:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Asia – my zaczekamy i zobaczmy jak to będzie w szkole, do której będzie chodził Adaś. Szlak przetrze córeczka naszych przyjaciół koło których niedługo będziemy mieszkać :Oczko:. Ona jest starsza o 2 roczniki więc będziemy mieć niezłą orientację :Oczko:

Ja szkole, do ktorej bedzie chodzila Polusia znam bardzo dobrze. Chodzil tam moj brat, siostra teraz chodzi syn chrzestnych Stefana. Dobre jest to, ze 1-3 sa w oddzielnym skrzydle, maja tam wlasne toalety i szatnie.. Jest basen, dobre boisko

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...