Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

Lema
Franka ulubione slowa to nie i siam:Szok: Nawet jesli czegos chce to odpowiedz pierwsza jest nie:Oczko: Pytam np. chcesz ogladac bajke? Nie. A co chcesz-bajka:Szok: I ciagle to siam i siam, myc sie siam, pileuszke zmieniac siam...

Isa- z czytaniem przed spaniem to wpadlam w pulapke, raz sie dalam zwiezc jak sobie zazyczyl ksiazke czytac i jakos poszlo... I teraz czytam w kolko to samo, az mi bokiem wychodzi. A ze nigdy dosc to inna sprawa- ja ustalilam sobie 10 min. mniej wiecej i po tym czasie mowie, ze odkladamy ksiazke, gasimy swiatlo i idziemy spac. No i przez kilka dobrych wieczorow byl ryk o to czytanie, ze uszy puchly. Teraz juz sie z tym pogodzil, mowi nie i udaje, ze bedzie plakal, ale ze ja na to nie reaguje i jest ok.

Ja Stefanowi czytam od maluszka. Jak zaczeli sie usypiac razem z Pola to czytam obojgu. I on wie, ze bedzie chwila czytania swiatlo zgaszone i koniec . Spanko

Odnośnik do komentarza

+30°C Polacy śpią bez żadnego nakrycia. Amerykanie zakładają swetry. Mieszkańcy Miami włączają ogrzewanie.
+10°C Mieszkancy domow komunalnych w Helsinkach zamykaja okna. Lapończycy (nie mylic z Japonczykami!) sadzą kwiatki w oknach.
+5°C Lapończycy opalają się na balkonie, jeżeli słonce jest jeszcze nad horyzontem...
+2°C Włoskie samochody nie zapalają.
0°C Woda zamarza.
-1°C Oddech staje się widoczny. Czas zaplanować urlop nad morzem śródziemnym. Lapończycy jedzą lody popijajac zimnym piwem.
-4°C Kot wchodzi pod kołdrę.
-10°C Czas zaplanować urlop w Afryce.. Lapończycy idą popływać.
-12°C Zbyt zimno na śnieg.
-15°C Amerykańskie auta nie zapalają.
-18°C Wlaściciele domów w Helsinkach włączają ogrzewanie.
-20°C Oddech staje się słyszalny.
-22°C Francuskie auta nie zapalają. Za zimno na jazdę na łyżwach.
-23°C Politycy zaczynają współczuć bezdomnym.
-24°C Niemieckie auta nie zapalają.
-26°C Z oddechu uzyskuje się materiał na budowę iglo...
-29°C Kot wchodzi pod pidżamę.
-30°C Japońskie auta nie zapalają. Lapończyk klnie, kopie w koło swojej Toyoty i zapala Ładę.
-31°C Za zimno na pocalunki - usta przymarzają do siebie. Lapońska druzyna narodowa zaczyna przygotowania do sezonu wiosennego.
-35°C Czas zaplanować dwutygodniową kapiel w gorących źródłach. Lapończycy odśnieżają dachy.
-39°C Rtęć zamarza. Za zimno by myśleć. Lapończycy zapinają ostatni guzik w koszuli.
-40°C Niemiec bierze samochod pod kołdrę. Lapończycy ubierają swetry.
-45°C Lapończycy zamykają okienko w wychodku.
-50°C Lwy morskie opuszczaja Grenlandie. Lapończycy zamieniają rękawiczki z pięcioma palcami na jednopalcowe.
-70°C Niedzwiedzie polarne opuszczają biegun. Na uniwersytecie w Rovaniemi organizuje się bieg długodystansowy.
-75°C Św. Mikołaj opuszcza krąg polarny. Lapończycy opuszczają nauszniki z czapek na uszy.
-250°C Alkohol zamarza. Lapończycy są wkurzeni.
-268°C Hel staje się plynny.
-270°C Piekło zamarza.
-273,15°C Zero absolutne. Brak ruchu cząstek elementarnych... Lapończycy przyznają: "Tak,jest nieco chłodno, rozłupmy se flaszeczkę na rozgrzanie..."

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
Dziubalo niesadze ze dziecko roczne czy 1,5 roczne jest gotowe na rozwijanie sie spolecznie. To czas na rozwijanie wiezi rodzinnych, z mama, tata, rodzenstwem, bo to wstep do nawiazywania kontaktow z rowiesnikami i innymi doroslymi. Mi to tam nie chodzi o choroby, ale przygotowanie psychiczne i spoleczne takiego dzieciaczka, a jestem pewna, ze w tej kwestii taki maluch nie jest przygotowany zeby zostawic mame i dom i pojsc w obce miejsce.
No ale sa sytuacje,ze dzidzia musi isc do zlobka i rozumiem to.
A wlasciwie Dziubalo to czemu Ty dalas Adasia do zlobka? przeciez w domku jestes.

Dziecko daje się do żłobka nie z tego powodu by się tam rozwijało społecznie tylko dlatego, że rodzic idzie do pracy i wybiera żłobek albo z konieczności albo dlatego, że woli dać dziecko do żłobka niż żeby siedziało np. z nianią :Oczko:
A Adasia dałam do żłobka (po tym jak trochę siedział z nianią) bo wróciłam do pracy. Nie byłam wtedy na wychowawczym tak jak teraz z Maciusiem.

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
asia78
A ja nie chce ano zlobka ani niani. I wcale nie uwazam, zeby moje dzieci sie gorzej rozwijaly

Ja wrecz uwazam ,ze jesli mama poswieca odpowiednio duzo czasu dziecku to napewno lepiej rozwinie sie intelektualnie niz to ktore chodzi do zlobka. 1 mama i jej 1 dziecko ( albo 2 w przypadku Aidki :) ) a nie 1 pani i 20 dzieci.Nie poswieci pani czasu kazdemu dziecku tyle ile moze poswiecic mama w domu.

Nie wiem skąd Ty wytrzasnęłaś takie dane, pewnie z serii ”jedna pani powiedziała drugiej” :Oczko:. W żłobku 1 pani musi być na max. 5 dzieci. Przepisy je do tego obligują.
To w przedszkolu jest tak, że 1 pani jest na 20 albo nawet więcej dzieci.

Odnośnik do komentarza

babeczqa
Dziubala
Maciuś już raz się obudził ale poprawiłam mu pozycję żeby miał wygodniej, dokładnie przykryłam i się uspokoił. Ale to na pewno nie ostatni płacz Maciulka. Strasznie się dziś ślinił, czyżby mu już piątki miały iść? :Szok:

nam brakuje jeszcze trojek:(
a juz slinotok idzie cze hoho

Maćkowi zostały tylko piątki. Może te niespokojne nocki + ślinotok to ząbki?
Kiedy jeszcze dziecko może mieć ślinotok?

Odnośnik do komentarza

Dziubala
kwiaciarka
asia78
A ja nie chce ano zlobka ani niani. I wcale nie uwazam, zeby moje dzieci sie gorzej rozwijaly

Ja wrecz uwazam ,ze jesli mama poswieca odpowiednio duzo czasu dziecku to napewno lepiej rozwinie sie intelektualnie niz to ktore chodzi do zlobka. 1 mama i jej 1 dziecko ( albo 2 w przypadku Aidki :) ) a nie 1 pani i 20 dzieci.Nie poswieci pani czasu kazdemu dziecku tyle ile moze poswiecic mama w domu.

Nie wiem skąd Ty wytrzasnęłaś takie dane, pewnie z serii ”jedna pani powiedziała drugiej” :Oczko:. W żłobku 1 pani musi być na max. 5 dzieci. Przepisy je do tego obligują.
To w przedszkolu jest tak, że 1 pani jest na 20 albo nawet więcej dzieci.
w przedszkolach jest tak ze jedna pani do 10-15 a na wieksza grupe musza byc dwie to napewno,,,zalezy jeszcze od grupywiekowej.

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Lema
Franus widelczykiem je sam juz od dawna, lyzeczka gorzej, bo wylewa wiekszosc po drodze, wiec ja go karmie, a on sobie grzebie swoja lyzeczka w miseczce i probuje jesc. Pije przez slomke od ponad pol roku, butleki nie uzywa tez od takiego czasu mniej wiecej.

To tak jak Maciuś. A słomki nie używamy bo na razie pije z niekapka i czasem z kubeczka, jak podbierze Adasiowi :Oczko:

asia78
Jak sie tak chwalicie to jz sie tez pochwale moim Funiem:lol:Mowi jak robi pies i kot i mama i tata. I w ogole to wszystko wie i rozumie i wykonuje polecenia tylko nie chce mowic. Ale wytlumaczy dokladnie tym swoim yyy aaa uu co chce:happy:

To prawie jak Maciuś, z tym, że nie wie jak robi kot tylko pies, kaczka i jego ulubiona krowa :D. Reszty zwierzątek nie chce powtórzyć.
Mówi tylko mama, tata, Adaś, baba i gdzie (nie tak wyraźnie ale prawie) + właśnie "yyy aaa uu" :Śmiech: i pomaga sobie do tego gestykulacją rąk :Śmiech:. A na „nie” kiwa głową na boki :Śmiech:

Isa – masz termin rehabilitacji zaklepany?

Cohenna – super z takim długim urlopem :great:
Dobrych wieści u ortopedy!

Odnośnik do komentarza

babeczqa
Dziubala
kwiaciarka

Ja wrecz uwazam ,ze jesli mama poswieca odpowiednio duzo czasu dziecku to napewno lepiej rozwinie sie intelektualnie niz to ktore chodzi do zlobka. 1 mama i jej 1 dziecko ( albo 2 w przypadku Aidki :) ) a nie 1 pani i 20 dzieci.Nie poswieci pani czasu kazdemu dziecku tyle ile moze poswiecic mama w domu.

Nie wiem skąd Ty wytrzasnęłaś takie dane, pewnie z serii ”jedna pani powiedziała drugiej” :Oczko:. W żłobku 1 pani musi być na max. 5 dzieci. Przepisy je do tego obligują.
To w przedszkolu jest tak, że 1 pani jest na 20 albo nawet więcej dzieci.
w przedszkolach jest tak ze jedna pani do 10-15 a na wieksza grupe musza byc dwie to napewno,,,zalezy jeszcze od grupywiekowej.

W Adasia grupie (3- i 4-latków) jest tylko 1 pani na grupę, która liczy 25 (albo nawet 27) dzieci, ale wiadomo, że nie wszystkie chodzą.
Jedna pani kończy pracę (swoją "zmianę") o 12.00 idzie do domu, a przychodzi druga pani, która jest do ostatniego dziecka.
Nie wiem jak 1 pani daje sobie radę z tak dużą grupą :Szok:

Odnośnik do komentarza

Dziubala
babeczqa
Dziubala

Nie wiem skąd Ty wytrzasnęłaś takie dane, pewnie z serii ”jedna pani powiedziała drugiej” :Oczko:. W żłobku 1 pani musi być na max. 5 dzieci. Przepisy je do tego obligują.
To w przedszkolu jest tak, że 1 pani jest na 20 albo nawet więcej dzieci.

w przedszkolach jest tak ze jedna pani do 10-15 a na wieksza grupe musza byc dwie to napewno,,,zalezy jeszcze od grupywiekowej.

W Adasia grupie (3- i 4-latków) jest tylko 1 pani na grupę, która liczy 25 (albo nawet 27) dzieci, ale wiadomo, że nie wszystkie chodzą.
Jedna pani kończy pracę (swoją "zmianę") o 12.00 idzie do domu, a przychodzi druga pani, która jest do ostatniego dziecka.
Nie wiem jak 1 pani daje sobie radę z tak dużą grupą :Szok:
No jest co ogarnąć nieraz siedzialam na chwilke u mamy z przedszkolakami..bo babki mialy zebranie itp..
jak ktros nowy to cicho sza ale jak pani wchodzi to o ja:Oczko: nieogarneła bym wzrokiem...

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor::):
Bylismy dzis u moich rodzicow po ponadtygodniowej przerwie. Franio byl zachwycony, ale na poczatku bardzo oniesmielony i zawstydzony:Szok: Chowal sie co chwilke w moje ramie. Za to jak sie pozniej rozbrykal to tylko krzyczal, ze bryka (bjyka):Oczko: A jutro zostaje na caly dzien u dziadkow, bo jedziemy z L. do swoich szkol. A nie chce mi sie, ze o matko::(: Mam nadzieje, ze Franek dobrze sie bedzie czul u dziadkow i nie bedzie problemu z zostaniem. A ja do niego dolacze wieczorem i spimy u dziadkow, bo L. wraca w niedziele wieczorem:yes: Mama mi to zaproponowala, w niedziele zajma sie od rana Franiem, a ja sobie pospie, bo osatatnio mam zaleglosci w spaniu:yes:

Milego weekendu Lipcowki::):

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

asia78
Lema
Franka ulubione slowa to nie i siam:Szok: Nawet jesli czegos chce to odpowiedz pierwsza jest nie:Oczko: Pytam np. chcesz ogladac bajke? Nie. A co chcesz-bajka:Szok: I ciagle to siam i siam, myc sie siam, pileuszke zmieniac siam...

Isa- z czytaniem przed spaniem to wpadlam w pulapke, raz sie dalam zwiezc jak sobie zazyczyl ksiazke czytac i jakos poszlo... I teraz czytam w kolko to samo, az mi bokiem wychodzi. A ze nigdy dosc to inna sprawa- ja ustalilam sobie 10 min. mniej wiecej i po tym czasie mowie, ze odkladamy ksiazke, gasimy swiatlo i idziemy spac. No i przez kilka dobrych wieczorow byl ryk o to czytanie, ze uszy puchly. Teraz juz sie z tym pogodzil, mowi nie i udaje, ze bedzie plakal, ale ze ja na to nie reaguje i jest ok.

Ja Stefanowi czytam od maluszka. Jak zaczeli sie usypiac razem z Pola to czytam obojgu. I on wie, ze bedzie chwila czytania swiatlo zgaszone i koniec . Spanko

Franus nie inetresowal sie do niedawna ksiazeczkami, costam ewentualnie poogladal, ale zeby mu czytac nie chcial. A teraz uwielbia ksiazeczki, ciagle oglada i ma dwie ktore chce czytac- jak wezmie z wierszami Kerna to chce Wkolo Lodzi bocian chodzi sluchac, a jak z Tuwima wierszami to Bambo. I z tym czytaniem przed snem juz jest ok, bo pogodzil sie z tym, ze troche czytamy, a pozniej spanie, ale ile razy w ciagu 10 min mozna przeczytac Bambo? 10, 15? Juz za ktoryms razem nie wkladam w to czytanie serca tylko klepie slowo za slowem:Oczko: A w ogole to czywisice gadam z pamieci a nie czytam::):

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Spokojnej nocy Babeczqo.

Ja jeszcze przeglądam strony z kuchniami.

O kochana, nic nie mow, u mnie je3st brat i siedza z L. i gadaja o sprawach budowlanych, a mnie od samego sluchania glowa boli, wiec ucieklam od nich przed kompa::): To znaczy prawde powiedziawszy boli mnie non stop od ponad tygodnia z powodu chorych zatok, ale powiedzmy, ze rozbolala mnie bardziej:Oczko: A to wentylacja mechaniczna, a to ogrzewanie, a to oswietlenie... O matko, ile trudnych decyzji przed nami...

Buziak w kolanka Dziublako:Całus:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...