Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

kwiaciarka
słuchajcie czy to normalne ,ze Eli ciemiaczko pulsuje?
Karmilam ja i patrze ,ze wloski jaj skacza, a to ciemiaczko normalnie pulsowalo tak,ze golym okiem bylo widac :Zakręcony:

Tak, to ponoć normalne, chodzi o ciśnienie. Gorzej jeśłi błoby zapadnięte.

Tu coś znalazłam:
ciemiączka nie różnią się niczym od reszty główki - są gładkie i równe z poziomem kości czaszki. Jeżeli jednak dziecko płacze, można zaobserwować uwypuklenie się ciemiączek. Dzieje się tak dlatego, że miejsca te reagują na zmiany ciśnienia w główce. Jeżeli dziecko jest pobudzone, zdenerwowane, zapłakane, uwypuklone i pulsujące ciemiączko jest czymś zupełnie naturalnym. Jeżeli natomiast podnosi się pod wpływem gorączki, może być to oznaka zapalenia opon mózgowych, dlatego przypadek taki należy szybko skonsultować z lekarzem pediatrą. Jeżeli natomiast mama zauważy, że ciemiączko jest zapadnięte, a do tego maluch ma spierzchnięte usta, zapadnięte oczy i jest blade, może to świadczyć o niebezpiecznym odwodnieniu organizmu. Jeżeli dziecko ma biegunkę lub wymiotuje, wizyta u lekarza jest absolutnie niezbędna.

Odnośnik do komentarza

Lema
RenataOslo
asia78
oczywiscie teksty o umieraniu (

ehhh... skąd ja to znam???!!!
chyba każda starsza osoba tak mówi

Moja babcia tez tak ma odkad pamietam...

dzien dobry!!

lema mojej dopiero od wczoraj sie tak zrobilo:oops:kurcze z tymi oczkami Frania to rzeczywiscie dosc skomplikowane jest zapuszczanie,wierze,bo mialam 2 rodzaje kropli kazde po 3x dl aFunia. No,ale wtedy byl mniejszy,wiec tak nie szalal.

Dzisiaj mam bardzo fajny dzien:happy:dzieciaki grzeczne,maz wczesniej wrocil:yes:

Alez ja mam skleroze:( kwiaciarko pytalam mame czy jak dziecko ma alergie na bialko to na zoltko tez i powiedziala ze zazwyczaj nie:yes:

Odnośnik do komentarza

rosa

nadrobiłam trochę zaległości z czytaniem (ale tylko prasy- na książki przyjdzie czas jak młode do szkoły pójdą chyba)

Fajny mialas dziec:yes: ja jeszcze mam do przeczytania Kod Leonarda, mam go juz ze 2 lata w szafce nocnej a wczoraj dolozylam tam Samotnosc w sieci

Ogladacie Antea Turner? Pola dzis strasznie nabalaganila i mowie bierz sie za sprzatanie a ta do mnie:" A co ja jestem Antea?":sofunny::sofunny:

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Witam piątkowo

Miałam iść spać z Maciusiem, ale mam trochę sprzątania więc sobie darowałam drzemkę.
Przyjeżdża dziś siostra K, Adaś bardzo się cieszy, bo pojedzie po nią na dworzec PKP z tatusiem. Będzie miał 2 w1. Ulubioną ciocię i pociągi :Śmiech:

ja nie wiem jak te dzieciaki kochaja pociagi:yes:Polcia tez,kiedys wiezlismy ja po Ziemka prawie o 23,ludzie na peronie dziwnie na nas patrzyli

Odnośnik do komentarza

Lema najserdeczniejsze życzonka

Ja tylko na chwile ja jeszcze chora a dziś sie żle czuje niewiem co sie dzieje , dzieciaczki już lepiej , mnie katar męczy i kaszel duszący ,i bezssenność .
Kwiaciarko dziękuję za wsparcie , jesli któraś z was mamuski mogłaby mi pomóc to będe ogromnie wdzięćzna .To m oje gg 2142317 .Jak lepiej sie poczuje to zajże buziaczki dla maluszkó i dal was muśki

Odnośnik do komentarza

...ciemiąszko ...Oliwia miala niemal ze dziurke tak bardzo zapadniete jak miala niecaly miseiac i byla w spitalu --->to swiadczyło o tym ze była miedzy innymi odwodniona, no i mialam inne tam problemy:(
ale teraz czesto jest tak ze wlasnie jak bawi sie intensywnie a potem ja karmie tez jej pulsuje:)tak jak piszecie to cisnienie:)

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

Lema
Dobry wieczor.

My po wizycie u okulistki, Franio ma nadal zapalenie spojowek, dostalismy kolejny antybiotyk do wpuszczania, 5 razy dziennie! Nie mamy juz pomyslow jak mu zapuszczac te kropelki, jest taki ryk. Wydaje mi sie, ze to co uda sie zakroplic to zaraz wyplakuje:( Jesli chodzi o przechylanie glowki, to na to aby stwierdzic czy ma to zwiazek z wada wzroku jest za wczesnie, nie jest za wczesnie na tomiast na to, zeby zajac sie Franka zezem, ktory wedlug pani profesor nie jest juz fizjologiczny. Za dwa tygodnie jestesmy umowieni na badanie w klinice okulistycznej, ale zeby przerowadzic to badanie musimy uporac sie z zapaleniem. Bledne kolo:(

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Rosa:Święto::Święto::Święto:

Filipowi tez troszke ucieka oczko(z Olą było tak samo) i lekarka mi powiedziała że do roku czy 1,5 tak może byc. A Ciebie pediatra skierowała do okulisty z Franiem?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-6142.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-6143.png

Odnośnik do komentarza

Witam!!
To ja chatę szybko ogarnęłam, obiad podszykowany, Mikołajek śpi, kawulec zrobiony i zasiadam czytać wczorajsze zaległości a tu raptem 10 postów!!!:Rozgniewany:

Nuchna, ładnie Adaś przybiera na wadze, ja się dopominam o aktualne foteczki, bo widzę, że na miniaturce bardzo się chłopak zmienił!

Dziubala, ale Ty masz fajnie co tydzień wyjazdy, Maciusia zabieracie ze sobą?

Magda, zdróweczka!!!!

Monika, dobrze, że Filipkowi nic nie zalega, a katarek przejdzie. Zakrapiasz czymś? Ja nasivinem pryskałam i zazwyczaj codziennie zapobiegawczo i czyszcząco stosuje wodę morską. Mikołaj tak się do tej wody przyzwyczaił, że wcale nie protestuje przy stosowaniu, patrzy i czeka co się dziać będzie, a potem kicha ja mu odpowiadam ze śmiechem "na zdrówko" a on strasznie się wtedy cieszy!

Jutro w południe wraca mój Starszak, już się za nim bardzo stęskniłam!!!

http://ticker.7910.org/an1cA4ZB0360030MDAwOGQ0fDY4MDg4MDc0ZGphfE1pa29sYWplayBtYQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...