Skocz do zawartości
Forum

Mamusie z Krakowa i okolic


Tasik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ja dziś mam dzień domowy, bo byłam z Maćkiem na testach alergicznych i nie było potem sensu żeby szedł do przedszkola. Szkoda, że deszcz pada bo trzeba w domu siedzieć :(
A popołudniu mam zebranie u Maciusia, ciekawe czy czegoś nowego się dowiem ;)

Ania – super, że wszystkie badania i wyniki masz w porządku :)

Frania - w przyszłym roku szkolnym to rzeczywiście może być problem dla wielu szkół by ogarnąć tyle pierwszych klas. Ale z drugiej strony roczniki z końcówki lat 70-tych i początku 80-tych były w klasach do litery "h" czy nawet "k" i dali radę więc może ten przyszły rok nie będzie taki straszny ;), choć może spowodować sporo zamieszania po "chudszych" latach ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewuszki piątkowo, ale dobrze, że już prawie weekend :)

Ja dzisiaj średnio wyspana, bo znowu mi się problemy z oczami odzywają :/ Mam 'zespół suchego oka' i często mam uczucie piasku pod powiekami, pieczenia i podrażnienia. Najczęściej w nocy, kiedy okiem się nie mruga. I dzisiaj znowu mnie ból obudził, a potem oczyska łzawiły przez godzinę.
Mam kropelki, maści, niby pomagają, ale rewelacji nie ma. A niestety moja praca w klimatyzacji i przy komputerze nie sprzyja :/ No ale pracy nie zmienię.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Witam :)

Adaś doczekał się wreszcie swojej pierwszej oceny i fajnie, że jest to 6 :). Chodził dumny jak paw ;). W sumie to wszystkie dzieci dostały 6, ale każde z nich poczuło się wyjątkowe i wyróżnione :)

Daffo – Maciuś jest zapisany na 8h, czyli ma płatne 3h, dostałam książeczkę opłat z przedszkola i za wrzesień jest 358,58 zł (żywienie to 5,80zł/dzień i za "opiekę" 3,50zł/h). Jutro zebranie, to dowiem się jakie są inne opłaty typu komitet itd.
Dziś przeczytałam, że będą głosować by w Krakowie obniżyć stawkę z 3,5zł/h na 3 zł/h. I dobrze, bo te sumy to duże jak na samorządowe przedszkole.
Fajnie, że tak działacie z działką :). A masz już jakiś wymarzony domek?

Brawa ogromne dla Adasia :brawo: Wcale się nie dziwię, że go duma rozpierała :)

Rzeczywiście spora ta stawka godzinowa. Mam nadzieję, że uda się obniżyć.
A pamiętasz może ile w tamtym roku płaciłaś? Tak orientacyjnie oczywiście :)
Kuba na 9 godzin będzie musiał być zapisany, bo pracujemy z M. w tych samych godzinach, więc do 8 godzin pracy jeszcze czas na dojazd trzeba doliczyć.

Co do domku, to jest parę projektów, które mi się podobają, ale tak konkretnie nie myślimy jeszcze, bo nie będziemy budować od razu. Pewnie parę latek sobie działka postoi i poczeka :) Wiem na pewno, że chcemy tak koło (120 m2) i taki półtora kondygnacyjny z użytkowym poddaszem na sypialnie :)

Odnośnik do komentarza

AniaB

A ja własnie wróciłam z wizyty na hepatologii, ale na szczęście wszystkie badania i wyniki mam w porządku. Następna wizyta na początku grudnia czyli na samym finiszu z dzidzią... Ula śpi, wymęczona przez babcię to mam jeszcze chwilę wolną...

daffodil: jak będziecie mieć zaplanowany domek to pochwal się jakimś szkicem projektu ;)

Na pewno się pochwalę :)

Super, że wyniki w porządku :yuppi:

Odnośnik do komentarza

frania
Tak Dziubala, już mamy szkołę na oku - tylko - jak już pisałam wcześniej, nie mieszkamy administracyjnie w Krakowie. Więc może być problem. Jest to szkoła na naszym starym osiedlu, opinie ma bardzo dobre.

A jeszcze wracając do przyszłego podwójnego rocznika - to moje dziecię sobie raczej poradzi.
Gorzej z faktem, że raczej nie unikną chodzenia na zmiany, bo jak pomieścić 2x więcej dzieci niż dotychczas??? (zwłaszcza, że rocznik 2006 był "obfity"). A chodzenie na zmiany to jakoś mi się średnio podoba - bo bidula i tak będzie musiała z nami z samego rana jechać.

Oj mam ogromną nadzieję, że jednak uda się uniknąć chodzenia na zmiany :/
Bo maluszek zdąży się zmęczyć siedząc w głośnej świetlicy, a potem może być problem z koncentracją podczas lekcji :/

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Witam :)

Ja dziś mam dzień domowy, bo byłam z Maćkiem na testach alergicznych i nie było potem sensu żeby szedł do przedszkola. Szkoda, że deszcz pada bo trzeba w domu siedzieć :(
A popołudniu mam zebranie u Maciusia, ciekawe czy czegoś nowego się dowiem ;)

I jak testy Maciulkowi wyszły? Czy jeszcze nie ma wyników?

Dowiedziałaś się czegoś nowego na zebraniu? :)

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Wczoraj miałam u Maciusia zebranie, dla mnie nudy (po paru latach doświadczenia przedszkolnego), bo co roku to samo się mówi ;). Czekam na środę i zebranie u Adasia, tam przynajmniej będą nowości :Oczko:

Daffo - wyniki testów były od razu :). Maciuś był bardzo dzielny na testach, a ja odwracałam wzrok :Nieśmiały:, bo nie mogłam patrzeć jak mu lekarka "ściera" skórkę by alergen się tam dostał.
I zaskoczona jestem bo Maciek miał robiony panel „A’ czyli drzewa, trawy, psa, kota, roztocza, razem 13 alergenów i wyszło, że... nie ma alergii. Dziwne. Alergolog mówił, że albo Maćka organizm nie chce wysłać sygnałów alergicznych i trzeba będzie testy powtórzyć wiosną albo nie ma alergii tylko nadwrażliwość na pewne substancje (z drzewa czy trawy), a to nie wyjdzie w testach alergicznych. Mamy się jeszcze do niego zgłosić w czasie grzewczym koło listopada. Bo wtedy szczególnie dokuczliwe są np. roztocza. Cieszę, że się Maciuś nie ma alergii, ale z drugiej strony intrygujące czemu wiosną łzawią mu oczy i kaszle nad ranem.

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Daffo - wyniki testów były od razu :). Maciuś był bardzo dzielny na testach, a ja odwracałam wzrok :Nieśmiały:, bo nie mogłam patrzeć jak mu lekarka "ściera" skórkę by alergen się tam dostał.
I zaskoczona jestem bo Maciek miał robiony panel „A’ czyli drzewa, trawy, psa, kota, roztocza, razem 13 alergenów i wyszło, że... nie ma alergii. Dziwne. Alergolog mówił, że albo Maćka organizm nie chce wysłać sygnałów alergicznych i trzeba będzie testy powtórzyć wiosną albo nie ma alergii tylko nadwrażliwość na pewne substancje (z drzewa czy trawy), a to nie wyjdzie w testach alergicznych. Mamy się jeszcze do niego zgłosić w czasie grzewczym koło listopada. Bo wtedy szczególnie dokuczliwe są np. roztocza. Cieszę, że się Maciuś nie ma alergii, ale z drugiej strony intrygujące czemu wiosną łzawią mu oczy i kaszle nad ranem.

Brawa dla Maciusia, że taki grzeczny był, dzielny chłopak z niego :)

Rzeczywiście dziwne, że na testach nic nie wyszło, a oczka łzawią na wiosnę. Łzawienie, kaszel i katar to takie najbardziej typowe objawy alergii. Może rzeczywiście trzeba będzie testy jeszcze raz powtórzyć.

Ja też miałam dawno temu takie skórne robione, ale nie miałam skóry ścieranej, tylko lekarka igłą nakuwała. Na prawie wszystkie trawy i drzewa mi wyszło, bąble się porobiły i swędziało jak diabli.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u nas sprzątanie na tapecie, bo teściowie się zapowiedzieli z wizytą na weekend:rentgen: Co prawda co do nich nigdy nic nie wiadomo, bo zmieniają zdanie co 5 min, ale przynajmniej mnie zmobilizowali do sprzątania:D Tyle, że jak ja się już biorę za porządki to od najgłębszej szafy zaczynam i cały dzień mi schodzi...hehe:D Więc dzisiaj układałam ciuchy we wszystkich szafach (wyrzuciałam dwie stare torebki, ale znalazłam zaginioną bluzkę:), sortowałam pościel i przebierałam pranie... I teraz tak siedzę i sobie myślę, że przecież do szaf to oni zaglądać nie będą (mam nadzieję:D) a w domu dalej bajzel... Także jutro- powtórka z rozrywki:D:D:D
Daffo,Dziubala Matko ile to bezpłatne, państwowe przedszkole kosztuje!!! Niedługo nie będzie różnicy z prywatnymi, strach pomyśleć co będzie dalej... Ja planuję jeszcze rok posiedzieć z Julem w domu, a po 18 miesiącu zapisać go do żłobka, ale jeśli róźnica będzie 150-200 zł to chyba się na prywatny zdecydujemy. Wariactwo z tą stawką godzinową...:/

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dpcpxb1ea.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9itfxz7too.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz27v1ws8z4.png

Odnośnik do komentarza

Królowa, przedszkola samorządowe nigdy nie były bezpłatne. Ale fakt, teraz po zmianach jest drożej :yes:

Jeśli bierzecie pod uwagę żłobek samorządowy, to zapiszcie go już teraz. Ja Zosię zapisałam w grudniu ub. roku, bo była wtedy opcja, że w tym roku od września pójdzie i była 182. na liście do 1. grupy :glass: Im wcześniej zapiszesz, tym większa jest szansa. A potem co miesiąc dzwonisz i potwierdzasz :yes:

Teraz mierzymy we wrzesień 2012, jeśli w ogóle :whistle: bo pewnie się skończy na opiece cioci do momentu jej pójścia do pkola :lol:

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

AniaB
krolowa_angielska: jak tam wizyta teściów?? przyjechali??

to samo miałam napisać co frania, krolowa_angielska, jeśli chcesz dać dziecię do publicznego - zapisuj jak najwcześniej ! ! !

Jutro przyjadą, o ile nie zmienią jeszcze zdania, oczywiście:D:D:D Ach z tym żłobkiem to kłopot trochę:/, bo teraz to chyba mamy najbliżej na Okólną (mieszkamy na Kozłówce), ale w przyszłym roku planujemy kupno mieszkania z tym, że jeszcze sami nie wiemy gdzie... Może na wszelki wypadek zapiszę go do tego żłobka, a jak nam się plany bardzo zmienią, to będe szukała prywatnego...?...

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dpcpxb1ea.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9itfxz7too.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz27v1ws8z4.png

Odnośnik do komentarza

Postanowiłam, że jutro wybiorę się do tego żłobka, bo trochę mnie frania nastraszyła z tymi setkami chętnych dzieci:D Sprawdzałam- w Krakowie są TYLKO 22 żłobki samorządowe, w których jest miejsce dla 1800 dzieci z całego miasta! Nie chcę nawet myśleć ile jest dzieci w przedziale 6 msc- 3 latka, które kwalifikują się do żłobka... Jutro tam idę:D
Dobrze, że są bardziej doświadczone mamy (Wy:D) i jest się kogo poradzić, bo dla mnie to wszystko nowość i czarna magia hehe:36_3_19:

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dpcpxb1ea.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9itfxz7too.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz27v1ws8z4.png

Odnośnik do komentarza

krolowa_angielska: a myślisz że dlaczego m.in. ja wciąż jestem z Ulą w domu?? (pomijając oczywiście obecną ciążę ;) ) Bo się zagapiłam ze żłobkiem, a na prywatny szkoda kasy. Na początku nie wierzyłam że są aż TAKIE kolejki w zapisach, a potem to cóż...

Cudna dziś pogoda.... Wysłałam męża z Ulcią na wycieczkę a ja odgruzowuje mieszkanie, jakoś przy Uli nie mam sumienia brać się za większe porządki wolę iść z nia na spacer czy bajkę poczytać :)... Po południu wybieram się na jakieś ciuchowe zakupy dla siebie... jesień blisko a ja przestaję się mieścić w obecnie ciuszki - każdy pretekst dobry ;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-36664.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-56367.png

http://www.suwaczek.pl/cache/4b51bed3c0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfs8fwhiladcyb.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie niedzielnie!

Co do żłobków to są takie kolejki po pierwsze dlatego, że jest dużo dzieci, a za mało żłobków, a po drugie - nie ma rekrutacji, tylko zapisy :glass: Po znajomości to ludzie zapisują samo nazwisko, jak w ciąży jeszcze płci nie znają :lup: Tak zrobili moi znajomi.

Zasada jest jedna - im wcześniej się zapisze, tym większe szanse :yes:

Królowa - możesz zapisać do więcej niż jednego żłobka.

Miłego dnia!

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Witam poniedziałkowo :)

Mieliśmy intensywny i bardzo towarzyski weekend :Śmiech:, ale było super ::):. Weekend zaczął się od pierwszych po wakacjach zajęć chłopaków na basenie na Koronie. Później wizyty u nas w domu, u znajomych, tematy mieszkaniowe (ale zbieg okoliczności, że u 2 różnych znajomych był ten temat przerabiany), Park Jordana, dzieci (...) i marzenia wieczorem by już była cisza :Śmiech:

Królowa – co do żłobka na Okólnej, to osobiście od kierowniczki jakieś 2 lata temu słyszałam, że szansę na przyjęcie mają tylko dzieci do 10mż., bo z tych dzieci tworzona jest nowa grupa. Znajoma, której córka tam teraz chodzi (ma teraz 8 mż.) to potwierdziła. Maciuś był w tym żłobku przez 1 miesiąc ;). Mnie ten żłobek akurat nie podszedł, ale koleżanka jest bardzo zadowlona.
Od innej koleżanki słyszałam, że łatwiej się dostać do żłobka gdzieś na Woli Duchackiej. Ale warto osobiście (nie telefonicznie) jeździć i pytać. Powodzenia!
A gdzie chcecie kupić mieszkanie?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewuszki poniedziałkowo.

Znowu niewyspana jestem, bo film do nocy oglądałam. Ja to chyba nigdy się nie nauczę :) Jakoś mi szkoda nocy na spanie, a potem M. mnie trzy razy z łóżka ściąga :)
Wczoraj spacerowaliśmy dużo, chłopaki kasztany zbierali. Potem zakupy jeszcze zaliczyliśmy. Taki dość intensywny dzień był.
Dzisiaj pogoda piękna, więc pewnie też skorzystamy po południu.

Odnośnik do komentarza

krolowa_angielska
Dziewczyny u nas sprzątanie na tapecie, bo teściowie się zapowiedzieli z wizytą na weekend:rentgen: Co prawda co do nich nigdy nic nie wiadomo, bo zmieniają zdanie co 5 min, ale przynajmniej mnie zmobilizowali do sprzątania:D Tyle, że jak ja się już biorę za porządki to od najgłębszej szafy zaczynam i cały dzień mi schodzi...hehe:D Więc dzisiaj układałam ciuchy we wszystkich szafach (wyrzuciałam dwie stare torebki, ale znalazłam zaginioną bluzkę:), sortowałam pościel i przebierałam pranie... I teraz tak siedzę i sobie myślę, że przecież do szaf to oni zaglądać nie będą (mam nadzieję:D) a w domu dalej bajzel... Także jutro- powtórka z rozrywki:D:D:D
Daffo,Dziubala Matko ile to bezpłatne, państwowe przedszkole kosztuje!!! Niedługo nie będzie różnicy z prywatnymi, strach pomyśleć co będzie dalej... Ja planuję jeszcze rok posiedzieć z Julem w domu, a po 18 miesiącu zapisać go do żłobka, ale jeśli róźnica będzie 150-200 zł to chyba się na prywatny zdecydujemy. Wariactwo z tą stawką godzinową...:/

Akurat żłobków te zmiany nie dotyczą. U nas opłata stała podniesiona ze 170 zł na 190, więc bez szaleństw :) Za wszystko łącznie z jedzeniem niecałe 300 zł wychodzi. Plus raz w roku ubezpieczenie, raz na pół roku jakieś grosze na materiały rysunkowe, na teatrzyk itp. Zapisz Julka do żłobka już teraz, bo o miejsce w państwowym niestety trudno.
Zapisałam Kubę jak byłam w ciąży, a dostał się jak miał 14 miesięcy :)

Porządki zrobione? :)
Dobrze, że się zaginiona bluzka odnalazła :)

Odnośnik do komentarza

krolowa_angielska
AniaB
krolowa_angielska: jak tam wizyta teściów?? przyjechali??

to samo miałam napisać co frania, krolowa_angielska, jeśli chcesz dać dziecię do publicznego - zapisuj jak najwcześniej ! ! !

Jutro przyjadą, o ile nie zmienią jeszcze zdania, oczywiście:D:D:D Ach z tym żłobkiem to kłopot trochę:/, bo teraz to chyba mamy najbliżej na Okólną (mieszkamy na Kozłówce), ale w przyszłym roku planujemy kupno mieszkania z tym, że jeszcze sami nie wiemy gdzie... Może na wszelki wypadek zapiszę go do tego żłobka, a jak nam się plany bardzo zmienią, to będe szukała prywatnego...?...

Ja bym tak zrobiła. Zawsze można zrezygnować, jak znajdziecie coś innego.

Odnośnik do komentarza

krolowa_angielska
Postanowiłam, że jutro wybiorę się do tego żłobka, bo trochę mnie frania nastraszyła z tymi setkami chętnych dzieci:D Sprawdzałam- w Krakowie są TYLKO 22 żłobki samorządowe, w których jest miejsce dla 1800 dzieci z całego miasta! Nie chcę nawet myśleć ile jest dzieci w przedziale 6 msc- 3 latka, które kwalifikują się do żłobka... Jutro tam idę:D
Dobrze, że są bardziej doświadczone mamy (Wy:D) i jest się kogo poradzić, bo dla mnie to wszystko nowość i czarna magia hehe:36_3_19:

I jak? Zrobiłaś rozeznanie w terenie? :)

Odnośnik do komentarza

frania
Witajcie niedzielnie!

Co do żłobków to są takie kolejki po pierwsze dlatego, że jest dużo dzieci, a za mało żłobków, a po drugie - nie ma rekrutacji, tylko zapisy :glass: Po znajomości to ludzie zapisują samo nazwisko, jak w ciąży jeszcze płci nie znają :lup: Tak zrobili moi znajomi.

Zasada jest jedna - im wcześniej się zapisze, tym większe szanse :yes:

Królowa - możesz zapisać do więcej niż jednego żłobka.

Miłego dnia!

Frania ja właśnie tak zrobiłam, że w ciąży zapisałam, ale bez znajomości he he :)
Zadzwoniłam jak byłam w czwartym miesiącu i babeczka mi mówi, że już 80 dzieci na liście oczekujących :lup: I uprosiłam ją, żeby mnie zapisała, chociaż nie była zbyt chętna :)
A i tak dopiero Kubulec ponad rok miał, jak się dostał :lup:
Wcześniej mieliśmy opiekunkę, a kosztowała nas bagatela ok. 1800 miesięcznie :glass:
Ale wtedy i tak nie byłam gotowa jeszcze, żeby taką maliznę leżącą do żłoba oddać. Jak już zaczął chodzić, to łatwiej było, chociaż nie powiem, początki odchorowaliśmy obydwoje.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Witam poniedziałkowo :)

Mieliśmy intensywny i bardzo towarzyski weekend :Śmiech:, ale było super ::):. Weekend zaczął się od pierwszych po wakacjach zajęć chłopaków na basenie na Koronie. Później wizyty u nas w domu, u znajomych, tematy mieszkaniowe (ale zbieg okoliczności, że u 2 różnych znajomych był ten temat przerabiany), Park Jordana, dzieci (...) i marzenia wieczorem by już była cisza :Śmiech:

Ale fajnie rozrywkowo weekend spędziliście :yuppi:
A spokojny wieczór każdemu rodzicowi jest potrzebny jak powietrze he he :)

Odnośnik do komentarza

Witam

Ale szybko mi dzień leci, niedobrze, bo sporo spraw czeka jeszcze do załatwienia a już muszę jechać Adasia ze szkoły odebrać.
Fajnie, że dziś taka ładna pogoda, tylko coś wiatr duży ;)

Wczoraj zrobiłam chłopakom kartę gdzie będę im rysować zielone kółka za dobre zachowanie i czarne za złe. Muszę ich jakoś zmotywować do grzecznego zachowania ;). Kółka będą robione dopiero jak już będą w łóżkach ;). Za 6 zielonych kółek będą mogli sobie kupić dowolnego słodycza - Adaś to wymyślił. A za 26 zielonych kółek w miesiącu będą mogli sobie wybrać dowolną zabawkę. Hehe, zabawki to się nie doczekają, bo za dużo grzeczności by ich to kosztowało :Śmiech:
Nie wiem tylko co zrobić jak będzie więcej czarnych kropek niż zielonych. Adaś pyta jaką karę dostaną, nie wiedziałam co odpowiedzieć więc powiedziałam, że się z tatą zastanowimy. Macie jakieś pomysły co na karę? :Oczko:

Królowa – byłaś w żłobku na Okólnej?

Daffo
– strasznie dużo płaciliście z opiekunkę :Szok:. Miała jeszcze inne obowiązki poza opieką?
Jeśli płaciliście za godzinę i wychodziły takie duże kwoty, to lepiej było się umówić na stałą pensję miesięczną. Stawki godzinowe są ok, gdy jest tylko kilka h dziennie w nieregularnych porach. Gdy są stałe godziny i jest ich dużo to lepsza jedna stała kwota :yes:. Choć ta rada już dla Ciebie nieprzydatna, to może innym się przyda :)

Miłego popołudnia :)

Odnośnik do komentarza

Witam z mojego pustego mieszkania, tzn bez gości- teściów:D Spędziliśmy z nimi czas głównie zakupowo- spacerowo, także z załatwiania jakichkolwiek spraw nici, ale obiecałam sobie że żłobek w tym tygodniu jeszcze na 100% odwiedzę. Teściowie niby małym się zajmowali, ale z pytaniami co 5 min, co mają z Julem robić...?! Kto by pomyślał, że moja teściowa 3 synów wychowała...:D:D:D
aaaa co do tego zapisywania dzieci do żłobka czy przedszkola jeszcze w ciąży, to ja myślałam że to bajki są, a Wy mi tu takie rzeczy piszecie...wariactwo, co nie?
Daffo jak przeczytałam ile Wy za opiekunkę płaciliście, to mi szczena opadła...!...serio:/ Nie opłacało się dać małego do prywatnego żłobka?! W takiej sytuacji, to ja bym już tak jak Ania została z dzieckiem w domu, bo bym chodziła do pracy tylko na opiekunkę i waciki zarobić:D
Dziubala fajny taki pomysł nagród i kar:) Tylko ja tak strasznie niecierpię karać dzieci...ja nie wiem, co to będzie jak Julo na łobuza wyrośnie:D:D:D Jak już, to chyba lepiej ukarać tak żeby na drugi raz dzieciak pomyślał o tym co straci swoim złym zachowaniem- zanim nauczy się zachowywać dobrze bo tak po prostu wypada... hmmm...może coś co lubi mu ograniczyć...ehhh...te dzieciaki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dpcpxb1ea.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9itfxz7too.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz27v1ws8z4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...